EGZAMIN C+E Światła

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

EGZAMIN C+E Światła

Postprzez kamas3 » wtorek 25 grudnia 2012, 18:41

Wiem że na egzaminie na C+E mam do sprawdzenia światła w przyczepie(Wszystkie światła). Natomiast nie wiem jak to jest z tym losowaniem bo zawsze się losowało światła i coś z pod maski dlatego pytam, czy na egzaminie na C+E też są światła do wylosowania czy jak to jest czy tylko mam nie wiem np. płyn hamulcowy i wszystko ??
kamas3
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota 23 lipca 2011, 22:20

Re: EGZAMIN C+E Światła

Postprzez MEL » środa 26 grudnia 2012, 21:12

sprawdzasz połączenie.

Czynności wykonywane w trakcie sprzęgania:

- podjazd pojazdem silnikowym przed przyczepę,

- cofnięcie pojazdem silnikowym w kierunku przyczepy w sposób umożliwiający dokonanie sprzęgnięcia,

- regulacja wysokości zaczepu przyczepy (w przypadku gdy konstrukcja przyczepy to

umożliwia),

- dokonanie połączenia zaczepu przyczepy z hakiem lub zaczepu pojazdu silnikowego oraz

zabezpieczenie przed rozłączeniem,

- podłączenie do pojazdu silnikowego: przewodów elektrycznych przyczepy (silnik pojazdu

wyłączony), przewodów hamulcowych przyczepy, sprawdzenie działania świateł przyczepy,

zwolnienie hamulca postojowego jeżeli przyczepa

jest w niego wyposażona.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: EGZAMIN C+E Światła

Postprzez profesor74 » piątek 28 grudnia 2012, 00:25

Po sprzęgnięciu sprawdzasz wszystkie światła przyczepy ( tak jak kolega wyżej napisał ) a przy losowaniu wybierasz z dwóch zestawów jeden z obsługi ( wskazanie np;płynu chłodniczego -gdzie jest zbiorniczek i ile ma być płynu, poziom oleju - gdzie bagnet jest ile ma być oleju i gdzie do wlewać itp. ) a drugi to wyposażenia obowiązkowe pojazdu ( sprawdzenia np; świateł , pozycyjnych , drogowych, przeciwmgielnych tylnych , kierunkowskazy lub sygnału dźwiękowego ).

Nie wiem gdzie zdajesz ale w Katowicach plac i miasto robi się Scanią z naczepą ( i na niej robisz zadania z losowania ) a sprzęganie jest Manem z przyczepą rolniczą .
A -1991 ( za 1 x )
B -1992 ( za 1 x )
C -2011 ( za 1 x )
D -2010 ( za 1 x )
E -2012 ( za 1 x )
profesor74
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek 11 października 2011, 12:37
Lokalizacja: Ruda Śląska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości