Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

Postprzez onaa92 » czwartek 16 sierpnia 2012, 12:50

Zbliża się mój egzamin na prawo jazdy (kategoria B) i w związku z tym mam kilka pytań. Z tego stresu już dużo rzeczy zapomniałam, chcę się po prostu upewnić co do niektórych rzeczy. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
1. Czy podczas egzaminu może mi zgasnąć samochód? Jeśli tak to ile razy? Jeśli nie to czym to skutkuje?
2. Przygotowanie do jazdy następuje przed przystąpieniem do zadań na placu manewrowym?
3. Czy jest jakaś kolejność wykonywania czynności przygotowania do jazdy, czy można to robić w różnej kolejności? I czy muszę mówić co robię czy po prostu tylko się przygotowuję nic nie mówiąc?
4. Czy podczas pokazywania pod maską muszę coś konkretnie opisywać czy po prostu tylko powiedzieć że np. to jest wlew oleju silnikowego, to są światła awaryjne.. itp.?
5. Kiedy podczas hamowania (do zatrzymania) wcisnąć sprzęgło żeby samochód nie zgasł? Często mi gasł samochód bo chyba za późno wciskałam sprzęgło. Za wcześnie też podobno nie można? Więc przy jakiej prędkości należy go wcisnąć? i czy jeśli zrobię to za wcześnie to będzie to błąd?
6. Czy parkowania mam robić na 1 biegu?
7. Teraz mam pytania o tabliczkę z łamanym pierwszeństwem: Jeśli jestem na drodze z pierwszeństwem i chcę wjechać na podporządkowaną to kto ma pierwszeństwo? Jeśli jestem na drodze podporządkowanej i chcę wjechać na drogę z pierwszeństwem to kto ma pierwszeństwo?

Będę wdzięczna za odpowiedzi (prawidłowe oczywiście).
onaa92
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 23 lipca 2012, 12:47

Re: Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

Postprzez rusel » czwartek 16 sierpnia 2012, 12:53

a ten instruktor przez 30 godzin co robil?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

Postprzez onaa92 » czwartek 16 sierpnia 2012, 13:16

rusel napisał(a):a ten instruktor przez 30 godzin co robil?

Uczył:) ale też nie wszystko może konkretnie powiedział, może ja też nie wszystko zrozumiałam. Chyba to forum jest po to żeby pytać jeśli się czegos nie wie.
onaa92
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 23 lipca 2012, 12:47

Re: Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

Postprzez Kylo » czwartek 16 sierpnia 2012, 15:07

Ad1. Jak ja zdawałem to mógł 2 razy zgasnąć. Ale zależy od egzaminatora. Koledze zgasł 3 i nic nie powiedział.
Ad2. Oczywiście.
Ad3. Po zadaniach z obsługi auta, egzaminator wyda polecenie. "Proszę przygotować się do jazdy".
Wtedy wsiadasz i kolejno , ustawiasz fotel i zagłówek, ustawiasz lusterka i zapinasz pasy. Nigdy w innej kolejności.
Ad.4 Pod maską musisz opowiedzieć jak wszystko się robi. Np sprawdza olej czy płyn chłodzący. Nic nie dotykasz. A światełka musisz mu pokazać że świecą. Chyba że nie stoi koło Ciebie tylko patrzy w niebo to wtedy sprawdzasz i mówisz mu że te i te światła działają.
Ad5. Hamujesz silnikiem a sprzęgło wciskasz dopiero gdy auto zaczyna się dławić.
Ad6. Ja miałem parkowania na placu ale raczej na 1 biegu.
Ad7. Sama sobie odpowiedziałaś :D
Kat. A,B,C,CE - jest.
Kat. D - będzie :D
Kylo
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 11 października 2011, 18:50
Lokalizacja: Radom

Re: Kilka pytań odnośnie egzaminu na prawo jazdy

Postprzez garrik » czwartek 16 sierpnia 2012, 15:52

Ad 1. Znajomy też ugasił silnik trzy razy (na mieście, plac bez problemów) ale migiem odpalał i ruszał dalej, samochód się nie staczał, wszystko było pod kontrolą - egzamin zaliczony. Niestety nie każdy egzaminator będzie tak wyrozumiały.
Ad 2-7 - Dokup chociaż dwie godziny jazd i na spokojnie zrób sobie z instruktorem (najlepiej innym niż ten który szkolił cię do tej pory) próbny egzamin bo pytania które tu zadajesz świadczą o tym, że szanse na zdanie w tym momencie państwowego masz marne. Nie jesteś przygotowana teoretycznie i w stresie egzaminacyjnym migiem to okażesz.
garrik
 
Posty: 165
Dołączył(a): środa 14 marca 2012, 13:37


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości