Światła Mitsubishi Colt

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Światła Mitsubishi Colt

Postprzez andrzejosk » wtorek 07 sierpnia 2012, 15:39

Mam takie pytanie: http://www.rzepiela.com.pl/swiatla_-__colt.html Podświetlenie tablicy rejestracyjnej zalicza się do świateł pozycyjnych ? No i jeśli będzie trzeba pokazać np. "światła drogowe", to pokazuję tylko te dwa z przodu, reszta mnie nie obchodzi (nie pokazuję, że tam się świecą pozycyjne, etc.) ?
andrzejosk
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 20 czerwca 2012, 22:33

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez BOReK » czwartek 09 sierpnia 2012, 09:18

Jak zostaniesz poproszony o pokazanie danego rodzaju świateł, to je włączasz i pokazujesz gdzie co się świeci w związku z tym przełącznikiem. Oświetlenie tablicy z tyłu jest obowiązkowe i je również możesz pokazać w ramach pozycyjnych, że się takie włącza razem z nimi. Drogowe musisz włączyć (wajcha od kierunkowskazów, niebieska kontrolka) i pokazać które to - akurat tutaj to te same żarówki co światła mijania, tylko inne włókno świeci.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez lith » piątek 10 sierpnia 2012, 18:58

U mnie się na egzaminie gość strasznie przyczepił do tego, że pokazałem mu oświetlenie tablicy mimo, że wyraźnie powiedziałem, że pokazuję ja dlatego, że się zapala z pozycyjnymi, bo nie wiem czy mam ją sprawdzać jak wylosuję pozycyjne, czy osobno można ją wylosować.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez Kamasek » piątek 10 sierpnia 2012, 22:57

Jak pozycyjne to pozycyjne. Jak cie zapyta co się włącza razem z pozycyjnymi to wtedy mówisz, że tablica i elka dadachu
5.06.2012r.-prawko zdane za pierwszym podejściem
Obrazek
Kamasek
 
Posty: 348
Dołączył(a): wtorek 05 lipca 2011, 06:43

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez kolo123 » sobota 11 sierpnia 2012, 12:05

A ja mam pytanie.. Jeżeli wylosuję światła przeciwmgłowe to należy najpierw włączyć światła mijania i dopiero następnie przeciwmgłowe, czy bezpośrednio od razu przeciwmgłowe?
kolo123
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 11 sierpnia 2012, 12:01

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez Cyberix » sobota 11 sierpnia 2012, 18:06

A dasz rady włączyć same światła przeciwmgłowe ??
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez daghda » sobota 11 sierpnia 2012, 18:36

U mnie przeciwmgłowe da się włączyć bez świateł mijania :lol:
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez Cyberix » sobota 11 sierpnia 2012, 21:00

Nie mówiłem o światłach mijania a o światłach pozycyjnych :P

§ 13. 16.6
2.Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;
2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych.

I u mnie tak jest. Aby włączyć przeciwmgłowe, muszę włączyć co najmniej światła pozycyjne. Inaczej się fizycznie nie da :P
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Re: Światła Mitsubishi Colt

Postprzez BOReK » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 14:28

U mnie do włączenia przeciwmgłowych przednich wystarczą pozycyjne, ale do tylnych muszę już mieć światła mijania. To samo miałem w starym Civicu.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości