Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Ona54xy » niedziela 05 sierpnia 2012, 14:11

Za 25 dni kończy mi się ważność przeglądu.
Przypomniało mi się, że nie mam już więcej miejsc na przeglądy.
Co mam teraz zrobić?
Ostatnim razem jak byłam na przeglądzie to Pan z SKP powiedział, że mam przed następnym przeglądem udać się do wydziału komunikacji w celu wymiany dowodu.
A, teraz z kolei w Internecie wyczytałam, ze najpierw trzeba jechać zrobić przegląd i dopiero później jechać do wydziału komunikacji.
Jak to w końcu jest?
Do tego teraz nie wiem jak to będzie jak złoże wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego. To mi stary ponoć zabierają?
Jak zabiorą stary dowód to na czym będę jeździć przez czas wyrobienia nowego?
Proszę napiszcie jak to wszystko wygląda i co mam zarobić.
Pozdrawiam.
Ona54xy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 05 sierpnia 2012, 14:10

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez daghda » niedziela 05 sierpnia 2012, 14:42

Diagnosta wystawi Ci tymczasowe zaświadczenie o uzyskaniu pozytywnego przeglądu. Jest ono ważne 30 dni (czyli przez miesiąc możesz na tym jeździć) - z tym papierkiem i dowodem rejestracyjnym idziesz możliwie najszybciej do urzędu do wydziału komunikacji. Jeżei dobrze kojarzę, to wtedy (im szybciej pojedziesz do WK) urząd nie wystawi Ci tymczasowego dowodu a jedynie wykona "twardy". Do tego czasu chyba będziesz mógł jeździć z tymczasowym świstkiem.

W WK nie odbierają telefonów? ;-)
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Ona54xy » niedziela 05 sierpnia 2012, 14:52

Dzięki.
Dziś nie odbierają bo niedziela, a nad tematem myślę, bo nie wiem co robić.
Mam 31 dni kalendarzowych, więc jakbym może jutro pojechała do WK to bym załatwiła nowy dowód rejestracyjny przed przeglądem i na przegląd miałabym już nowy.
Jutro w sumie byłaby ostatnia szansa tak załatwić wcześniej dowód. Dlatego tak nad tym myślę teraz.
Ona54xy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 05 sierpnia 2012, 14:10

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez daghda » niedziela 05 sierpnia 2012, 15:14

Może być tak, że WK każe Ci podjechać najpierw do diagnosty - bo przeklepią Ci pieczątkę a miesiąć później dostaniesz drugą :) Nie panikuj, jedź do diagnosty a cała reszta - jak wyżej.
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Ona54xy » niedziela 05 sierpnia 2012, 15:43

daghda napisał(a):Może być tak, że WK każe Ci podjechać najpierw do diagnosty - bo przeklepią Ci pieczątkę a miesiąć później dostaniesz drugą

No ale co to ma do rzeczy?
Przecież druga pieczątkę i tak będzie już SKP przybijać?
No nie wiem co zrobić, nie wiem dlaczego diagnosta kazał mi najpierw jechać wymienić dowód rejestracyjny,a dopiero później udać się na przegląd?
Ona54xy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 05 sierpnia 2012, 14:10

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez daghda » niedziela 05 sierpnia 2012, 19:22

Niby nic, ale prawidłowa droga jest taka jak napisałem wyżej. Weź to na logikę: po co Ci stary przegląd w nowym dowodzie? Rozumiem, że gdybyś kupiła używane auto a poprzedni właściciel miał tam świeży przegląd. Ale w tej sytuacji to moim zdaniem, diagnoście się nie chciało :)

Zadzwoń juto do swojego WK. Do daty na stemplu masz zrobić przegląd, potem diagnosta wystawi Ci zaświaczenie, na podstawie którego możesz mieć wymieniony dowód oraz spokojnie poruszać się po drodze.
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez mk61 » niedziela 05 sierpnia 2012, 20:07

1. Jedziesz normalnie na przegląd.
2. Diagnosta wystawia papier.
3. Z papierem i starym dowodem udajesz się do Wydziału Komunikacji do działu rejestracji pojazdów. Możliwe też, że z tablicami rejestracyjnymi. Ja je dałem, ale cholerka wie, czy dali nowy hologram, czy nie. Oczywiście od razu płacisz za nowy dowód.
4. Urząd wystawia Ci "miękki" dowód, czyli wielkości starego, ale jest to tylko jedna kartka, kolor taki jakby czerwony, albo pomarańczowy, ważny przez 30 dni. Ten drukują na miejscu. W czasie spaceru w celu uiszczenia opłaty dowód powstanie.
5. Po X dniach odbierasz nowy dowód bez żadnych opłat, dopłat, czy innych gratyfikacji. W nowym dowodzie widnieje pieczątka urzędu z datą taką, jaką wpisał diagnosta na papierze.
6. Życie wraca do normy. :)
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Szymo » środa 05 września 2012, 11:42

Tablice biorą i tak do sprawdzenia w jakim są stanie.
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez BOLEKlodz » czwartek 06 września 2012, 16:59

A dlaczego koleżanka musi jechać na kolejny przegląd, skoro ten jest jeszcze aktualny? Chyba wystarczy jechać tylko do urzędu i wyrobić nowy dowód.
BOLEKlodz
 
Posty: 326
Dołączył(a): środa 19 stycznia 2011, 17:11

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Szymo » czwartek 06 września 2012, 17:18

Podczas przeglądy otrzymuje zaświadczenie. Po wydaniu nowego dowodu pieczątka jest juz wbita przez wydający urząd i nigdzie nie już jeździ. :?
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez nokeyb » sobota 22 września 2012, 15:37

Jakie w praktyce grożą konsekwencje za jazdę z samym zaświadczeniem o wykonaniu badania technicznego, bez wbitej pieczęci?

Obecnie stoję przed powinnością wymiany dowodu rejestracyjnego, bowiem skończyły mi się miejsca na pieczątki. Czuję irytację, że muszę płacić za wymianę z powodu urzędniczej głupoty (6 miejsc na pieczątki? po co pieczątka w dowodzie?).

Dyskusja na temat wyciągania konsekwencji wobec kierowcy był poruszany na innych forach, oraz na stronie Informacyjnego Serwisu Policyjnego http://isp.policja.pl/portal/isp/12/2479/Gdy_brak_miejsca_na_wpis_w_dowodzie_rejestracyjnym.html, gdzie przytoczony jest m.in. Art 132 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r.:
Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b) zagraża porządkowi ruchu,
c) narusza wymagania ochrony środowiska;
2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;
4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);
5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;
6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit.
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.


Powyższy artykuł nie uzasadnia zabrania dowodu rejestracyjnego z powodu braku pieczątki ze stacji diagnostycznej przy jednoczesnym posiadaniu dokumentu badania technicznego.

Jak to wygląda praktyce, czy posiadacie jakieś doświadczenia?
Avatar użytkownika
nokeyb
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 23 stycznia 2007, 16:12

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez BOLEKlodz » sobota 22 września 2012, 20:05

nokeyb napisał(a):2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

Jeśli masz zaświadczenie, że badanie zostało wykonane, to chyba nie powinno być problemów.
BOLEKlodz
 
Posty: 326
Dołączył(a): środa 19 stycznia 2011, 17:11

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez Szymo » niedziela 23 września 2012, 14:19

wcześniej czy później dopadnie cie ta konieczność wizyty i nic nie poradzisz plus odkręcanie tablic :)
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez piotrz » niedziela 23 września 2012, 19:44

Zaświadczenie jest ważne 30 dni (pomimo to, że na zaświadczeniu jest napisane "następne badanie za rok"). Po tym czasie jeździsz tak, jakbyś nie miała badania. Poza tym jeśli po 30 dniach pójdziesz po nowy dowód, to wyślą Cię (a właściwie samochód) na badania.
piotrz
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 06 sierpnia 2009, 12:39

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Postprzez karol199 » niedziela 23 września 2012, 21:13

za 3 miesiące i mnie czeka wymiana dowodu, brak miejsc na pieczątkę. Mam jednak pytanie, bo auto jest na czarnych blachach :D , czy w takim przypadku mogą mnie zobligować do zmiany tablic na unijne?
Kat. A - 2010
Kat. B - 2009
Kat. C - 2011
Kat. D - 2012
karol199
 
Posty: 142
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 15:09

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości