Odbiór prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odbiór prawa jazdy

Postprzez user007 » poniedziałek 23 stycznia 2012, 17:56

Witam,

Na karcie zgłoszeniowej do WORD, zaznaczyłem odbiór korespondencyjny dokumentu; mam pytanie, w jaki sposób w takim przypadku mam uiścić należność za wydanie dokumentu?

Dziękuję.
user007
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2012, 21:42

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez TheMouse » poniedziałek 23 stycznia 2012, 20:08

Przyznam się, ze czegoś tutaj nie rozumiem. Egzamin praktyczny zdałam kilka dni temu, 20 stycznia. Zanim wysiadłam z egzaminacyjnej skody z wynikiem egzaminu w ręce, upewniłam się u egzaminatora czy cos dalej powinnam zrobić, gdzieć zgłosić itp żeby prawo jazdy niedługo odebrać. "Nie, nie, nie, nic, pani nie robi, po prostu pani czeka" - tyle usłyszałam. Dzisiaj z ciekawości wpisałam swoje dane na pwpw.pl i wyskoczyły mi 'błędne dane'. Teraz wchodze na to forum i czytam, ze akurat w mojej gminie, żeby w ogóle zainicjować proces produkcji dokumentu, trzeba zapłacić - a w innych gminach płaci się np przy odbiorze (czemu raz tak a raz tak? - nie wiem!). Może w systemie nie ma moich danych bo nie zapłaciłam? Czemu w ogóle brak informacji na ten temat, człowiek dowiaduje się przypadkiem, a gdybym się tu nie zalogowała, to jak głupia czekałabym na jakiś komunikat jeszcze z pół roku! teraz to się wkurzyłam!
TheMouse
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 23 stycznia 2012, 19:34

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez kasiczka163 » wtorek 24 stycznia 2012, 12:04

To, że widnieje status "błędne dane" nie oznacza, że Twoja sprawa się nie toczy. Zdając egzamin 20 stycznia możesz liczyć na to, że status "przyjęto wniosek" może pojawić się dopiero po jakimś tygodniu. Skoro egzaminator powiedział, że nic nie trzeba robić, to raczej nie, mi potwierdzenie przyszło po tygodniu + czekanie aż wydrukują prawko, cierpliwości!
kasiczka163
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 24 stycznia 2012, 11:59

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez lavenda » piątek 27 stycznia 2012, 21:54

Ja dziś dostałam wezwanie do zaplaty, a do póki nie zapłacę to wniosek zostaje bez rozpatrzenia a prawo jazdy nie może być skierowane do produkcji. Jeszcze rok temu w mojej miejscowości nie było czegoś takiego. Skąd takie zmiany?
lavenda
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2012, 21:49

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez TheMouse » sobota 28 stycznia 2012, 12:23

Przekonałam się, że w całej tej biurokracji gubią sie i sami urzędnicy. 24.01 zapłaciłam w wydziale komunikacji 84,5 pln za wydanie PJ, dostałam jakieś dwa swistki (jak zrozumiałam był to dowód wpłaty). Dwa dni póżniej rano dzwonią z urzedu: 'Wpłynęły dokumenty z WORD, prosze zapłacić!". ' Ale ja zapłaciłam, mam potwierdzenie". "To pomyłka - te papierki były dla wydziału komunikacji, zamiast tego pani je dostała i teraz nie mamy dowodu że pani zapłaciła". No to ja w długą do ratusza, oddałam świstki i WRESZCIE na stronie pwpw.pl moja sprawa ma status 'w toku' :-) Ach papierologia :-))
TheMouse
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 23 stycznia 2012, 19:34

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Margaretka7 » niedziela 29 stycznia 2012, 21:38

To norma....... też tak miałam. Dokumenty szły z WORD do WK tydzień. Musi że je na piechotę puścili. Zapłaciłam za prawko dzień po tym jak zdałam egzamin. Po tygodniu Pani dzwoni, że ten papier co mam to mam przywieźć. Następnego dnia mąż jechał specjalnie żeby jej to zawieźć, to sie okazało,że papier się znalazł i jechał niepotrzebnie.
A to Polska właśnie!!!
Margaretka7
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 26 stycznia 2012, 12:08

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez paaw2 » poniedziałek 30 stycznia 2012, 21:10

Egzamin we Wrocławiu 25.01.2012
Miejsce zameldowania i odb dokumentu w Jeleniej Górze

30.01.2012 - Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany.
(2012-02-01 10:27:28) Prawo Jazdy: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
Ostatnio zmieniony wtorek 07 lutego 2012, 09:49 przez paaw2, łącznie zmieniany 1 raz
paaw2
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 stycznia 2012, 21:05

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Searius » wtorek 31 stycznia 2012, 20:12

Zdawałem w Tarnobrzegu. 9.01.2012 Zdałem prawko. Po 5 dniach roboczych, jak mi powiedzieli w ośrodku gdzie robiłem kurs pójśc i zapytać sie czy juz przesłali dokumenty. Poszedłem we Czwartek i były, zapłaciłem 84.50 oddałem kwitek, i Pani mi mówi ze za miesiąc przyjśc po prawko. W ten czwartek bedzie 3 tydzień jak czekam, sprawdzam spatus prawka na stronce pwpw i kiedy bym nie wpisywał danych, cały czas mi pokazuje Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany.

Czy to normalne ze nie zmienil se chociaz status? Jak widzialem ludzie na forum co zdawali w 2012 maja juz prawko w reku.
One By One Only The Good Die Young.
Searius
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 31 stycznia 2012, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Margaretka7 » wtorek 31 stycznia 2012, 22:15

No co Ty? Umiesz tak wysiedzieć i czekać???!!!! :wow: Dzwoń do nich, bo albo błędne dane podajesz TY, albo oni wstukali złe dane, albo nie wstukali wcale, że masz do odbioru. Zwykle to trwa półtora tygodnia i masz odbiór. Choć w urzędzie mówią, że dwa -tak dla asekuracji.
Margaretka7
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 26 stycznia 2012, 12:08

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Searius » wtorek 31 stycznia 2012, 22:20

Margaretka, dzwonilem do Urzedu po dwoch tygodniach, Pani zadalo mi pytanko kiedy oplacilem, to ja na to ze 2 tygodnie temu, uslyszalem odpowiedz ze do miesiaca czasu musze czekac. Poczekam do czwartku kiedy wybije rowne 3 tygodnie i zadzwonie raz jeszcze.
One By One Only The Good Die Young.
Searius
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 31 stycznia 2012, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez TheMouse » środa 01 lutego 2012, 20:20

Nie obraź się, ale Tarnobrzeg to nie Warszawa - piszę to w sensie takim , że to mniejsze miasto i na pewno mniej interesantów. Mi wysłali maila że PJ do odbioru 4 dnia roboczego. Więc te babki w twoim urzędzie po prostu się opitalają i nic nie robią! Chyba ze u was akurat są ferie?
TheMouse
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 23 stycznia 2012, 19:34

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez lucas99 » czwartek 02 lutego 2012, 15:38

Jest to możliwe zeby zdajac prawo jazdy 20 stycznia do dziś czyli 2 lutego (13dni) by w WYDZIALE KOMUNIKACJI nie było jeszcze dokumentów? Byłem wczoraj tam i pytajac udzielono mi takiej informacji.
lucas99
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2012, 10:59

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez adalberthus » czwartek 02 lutego 2012, 18:46

Zobacz na pwpw jaki status ma Twoje prawo jazdy.
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez user007 » piątek 03 lutego 2012, 10:34

lucas99 napisał(a):Jest to możliwe zeby zdajac prawo jazdy 20 stycznia do dziś czyli 2 lutego (13dni) by w WYDZIALE KOMUNIKACJI nie było jeszcze dokumentów? Byłem wczoraj tam i pytajac udzielono mi takiej informacji.


Skoro nie ma ich w Urzędzie to znaczy, że nie zostały przesłane przez WORD, w którym odbył się egzamin. Zamiast chodzić do Urzędu i sprawdzać strony zadzwoń do WORDU - może zostały podane złe dane adresowe urzędu na karcie?
user007
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2012, 21:42

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez anulka8881 » poniedziałek 20 lutego 2012, 10:26

Nie denerwujcie się tak. U mnie postępowanie administracyjne pojawiło się dopiero po 14 dniach. To jest norma.
anulka8881
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 20 lutego 2012, 10:19

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości