Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoholu

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoholu

Postprzez Sienol » piątek 23 grudnia 2011, 17:32

Witam,

Przypomne ze w ub miesiacu mialem sytuacje gdy zatrzymala mnie Policja gdy jechalem po spozyciu alkoholu rowerem. Niedawno otrzymalem decyzje z Sadu w mojej sprawie. Dostalem 600 zl grzywny oraz zakaz prowadzenia rowerow na okres 1 roku. Samochodem moge dalej jezdzic. Wreszcie ktos w tym kraju pomyslal i zmienil te absurdalne przepisy. Nie mowie ze w kazdym przypadku Sad bedzie orzekal zakaz tylko np na rowery, pewnie duzo zalezy od sytuacji - jaka zawartosc alkoholu, jaka droga itp.

Uwazam ze kara sprawiedliwa, a osobom ktore na tym forum w poscie z listopada twierdzily ze powinni mi zabrac prawo jazdy za jazde pod wplywem na rowerze i sluszne jest zabieranie w ogole prawka za smiganie rowerem na podwojnym gazie powiem tak - idzcie sie leczyc - najlepiej do psychiatry, bo zwaszymi glowkami jest cos nie tak
Sienol
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 17:12

Re: Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoho

Postprzez szerszon » piątek 23 grudnia 2011, 19:02

Przykre jest, ze kolejny miszczu nawalony jak autobus został potraktowany ulgowo.
Na drodze nie ma miejsca dla drobnych pijaczków i ostatnich buraków :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoho

Postprzez cman » piątek 23 grudnia 2011, 19:06

A kto go tam wie jak naprawdę został potraktowany i co w ogóle jest prawdą z tego co wypisuje. Wystarczy spojrzeć na te bajki: viewtopic.php?p=268509#p268509
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Re: Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoho

Postprzez szerszon » piątek 23 grudnia 2011, 19:15

Czyli polecenie udania sie do psychiatry jest nie do końca pełne.Zapomniał podac adresu, gdzie sam uczęszcza, aby omijać tak kiepskiego fachowca-jemu nie pomógł....
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nie zabieraja juz prawa jazdy za jazde rowerem po alkoho

Postprzez Sienol » piątek 23 grudnia 2011, 20:43

szerszon napisał(a):Przykre jest, ze kolejny miszczu nawalony jak autobus został potraktowany ulgowo.
Na drodze nie ma miejsca dla drobnych pijaczków i ostatnich buraków :D


Moze jak ty masz 0,4 promila to jestes nawalony jak autobus, ja w przeciwienstwie do Ciebie po 2 piwach nie jestem pijany. Zostalem potraktowany ulgowo? No sory ale moze dla Ciebie 600 zl to malo, dla mnie nie. I juz dawno powinno byc tak ze zakaz ktos dostaje na pojazd na ktorym popelnil wykroczenie, bo nieraz bylo tak ze rowerzystow karano surowiej niz kierowcow na podwojnym gazie. Pijany pieszy jak wyjdzie na jezdnie tez stwarza zagrozenie, ale czy im wczesniej zabierano prawko? - nie. Czy ci ktorzy jezdzili po ulicy po alkoholu na rolkach, deskorolce, hulajnodze mieli zabierane prawko? - nie. To byl absurd by rowerzystow karac tak samo lub gorzej jak kierowcow osobowek. Nie pisz bzdur zatem ze zostalem ulgowo potraktowany bo to jest sprawiedliwa kara. Na rower osoba pelnoletnia nie musi miec zadnych uprawnien wiec dlaczego za wypicie 2 piw jadac rowerem mialaby tracic prawo jazdy? Widze ze osoby piszace tu w pelni popieraja absurdy prawne jakie do niedawna byly.W Niemczech mozesz miec nawet 1,5 promila i nic nikomu nie zrobia-pojechac sobie na piknik z dziewczyna, wypic winko, a wracajac do domu mozna jeszcze do knajpki wstapic i powiedziec - "bier bitte".
Sienol
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 17:12


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości