* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest sob sie 30, 2014 05:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn kwie 25, 2011 23:46 

cytat:
"Generalnie nagujesz wlasciwie wszystkie kat., Twoim zyczeniem byloby wlasciwie aby PJ obowiazywalo na wszystkie pojazdy."

Neguje wszystkie kategorie? W jaki sposób neguje kategorie A,B,BE,C,CE,D,T ? Nie przypominam sobie żeby kwestionował zasadność którejś z tych podstawowych kategorii.

Co ja poradzę że z BE wynika C1? Co ja poradzę ze unia sugeruje żeby na B dawać A1? Już widzę jak kierowcy BE,C powodują masowo wypadki bo dostali C1E. O czymś zapomniałem? Aha o koszu w dwuśladzie którym zawsze trzeba się samemu uczyć jeździć .

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 07:22 
Awatar użytkownika

Cytuj:
No pewnie na egzaminie na A uczyli go tylko jazdy motocyklem bez kosza.

Imho to koles zachowal sie, jakby pierwszy raz wsiadl na motocykl. Koles nie poradzil sobie ze skretem, ale fakt podczepienia kosza (czy czegos go niego podobnego) nie jest jednoznaczy z utrata hamulcow.
Podobne sytuacje mozna zaobserwowac, gdy ktos po raz pierwszy wsiada na skuter (50ccm).
Odkrecic gaz potrafi, ale zeby pozniej sie zatrzymac, czy wyrobic w zakrecie to kicha. Dlaczego? Bo nie ma pojecia o jezdzie czyms w desen motocykla.
Umie jezdzic samochodem, ale nie motocyklem. Wsiada, poinstruowany niby wie gdzie co jest, ale jak przychodzi co do czego, to sie okazuje, ze atakuje sciane na pelnym gazie (chocby filmikow na yt z tym nie brakuje).

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 08:56 

@up - co z tego wynika - ze jazda skuterem na sam dowod osobisty to bezsens. Juz pomijajac znajomosc przepisów (dziadki jezdzace pod prad to norma, przynajmniej u mnie w miescie na jednokierunkowych), to sama obsluga skutera wiekszosc userów przerasta.

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 09:15 

Jazdy jednośladem na sam dowód już nie będzie więc nie ma sensu na ten temat się rozwodzić, było z tym źle w końcu kogoś oświeciło i sie unormuje. Jeśli chodzi o co rusz podnoszony temat dziadków, dziadek generalnie nie umie niczym jeździć tak otępiałe ma zmysły ale nie wolno stosować żadnej odpowiedzialności zbiorowej.znam dziadków co jeżdżą dobrze,swoją drogą po co są badania lekarskie.

http://www.youtube.com/watch?v=4pCfmqO197A

Jeśli ktoś nie umie jeździć skuterem to prawdopodobnie nigdy też nie siedział na rowerze jak taki ktoś kto ujedzie pare metrów i zalicza glebe ma później wyjechać na ulice? przecież to widać od razu czy ktoś umie jeździć czy nie

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 11:29 
Awatar użytkownika

Cytuj:
przecież to widać od razu czy ktoś umie jeździć czy nie

Oczywiscie, ze widac. Ale ani na kursie, ani na egzaminie na kat. B/B1 nikt tego nie sprawdza. A chcesz, aby tacy kogli jezdzic motocyklami z koszem. Niewazne czy umie, czy nie umie.

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 11:56 

Nie kumasz czaczy.Ten kto nie umie jeździć może dosiąść i tak motorower i wyjechać nim na ulice a więc sam się uczy jeździć tak czy siak, widziałem yamahy jako motorower które miały 12-15 koni to samo z koszem,sami się uczą jeździć.Egzamin w obecnej formie to archaizm,bardzo dobrze że są kursy na A ale niech uczą większymi i mocniejszymi sprzętami, U mnie w WORD zdaje się egzamin na A na sprzęcie 125ccm a według tego unijnego prawa (strona 23) motocykl A2 to przynajmniej 400ccm

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 12:09 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie kumasz czaczy.Ten kto nie umie jeździć może dosiąść i tak motorower i wyjechać nim na ulice

Oczywiscie - do 50ccm pojemnosci i ktorego maxymalna predkosc jest ograniczona konstrukcyjnie do 45km/h (skladakiem z gorki idzie osiagnac ponad 50).
A to jednak nie to samo co pojemnosc do 125ccm i bodaj 11kW mocy w przypadku rozdawania A1 lub zadnych ograniczen pozwalajac wsiadac na motocykle z koszem.

PostZamieszczono: wt kwie 26, 2011 12:11 

ograniczenie prędkości zawsze można wprowadzić dla "darmowej" A1, ja do jazdy potrzebuję troche większego motocykla który dobrze przyśpiesza do 60km/h więcej nie potrzeba.Jako dorosły też chciałbym mieć jednoślad dostosowany dla mnie skoro dzieci mają swoje motorowery

PostZamieszczono: śr kwie 27, 2011 08:16 

szofer80 pisze:
ograniczenie prędkości zawsze można wprowadzić dla "darmowej" A1, ja do jazdy potrzebuję troche większego motocykla który dobrze przyśpiesza do 60km/h więcej nie potrzeba.Jako dorosły też chciałbym mieć jednoślad dostosowany dla mnie skoro dzieci mają swoje motorowery

Dobrze przyspiesza, hmmmm, znaczy jak doborze. Swego czasu smigalem MZ 125 w 4 T i jakos nie mialem problemu z przyspieszeniem, zedne auto normalnie przyspieszajace mnie nie "odstawilo" wiec o co chodzi ?

12 - 15 KM 125 - ka jest w zupelnosci wystarczajaca.

:wink:

PostZamieszczono: śr kwie 27, 2011 20:21 

no ja tez twierdze ze 125-ka dobrze przyspiesza,ale jezdzic mozna tylko skuterem 50 poki co.

PostZamieszczono: śr kwie 27, 2011 22:15 

szofer80 pisze:
no ja tez twierdze ze 125-ka dobrze przyspiesza,ale jezdzic mozna tylko skuterem 50 poki co.

I nielicz na to, ze to sie zmieni :mrgreen:

:wink:

PostZamieszczono: czw kwie 28, 2011 22:34 

nie musze na nic liczyć, wsiadam w trójkołowca na bazie motocykla a jak i tu bedą kłody pod nogi rzucać to przesiądę się....też na trójkołowca tylko nie na bazie motocykla z wajchą zmiany biegów :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.