motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 26 kwietnia 2011, 00:46

cytat:
"Generalnie nagujesz wlasciwie wszystkie kat., Twoim zyczeniem byloby wlasciwie aby PJ obowiazywalo na wszystkie pojazdy."

Neguje wszystkie kategorie? W jaki sposób neguje kategorie A,B,BE,C,CE,D,T ? Nie przypominam sobie żeby kwestionował zasadność którejś z tych podstawowych kategorii.

Co ja poradzę że z BE wynika C1? Co ja poradzę ze unia sugeruje żeby na B dawać A1? Już widzę jak kierowcy BE,C powodują masowo wypadki bo dostali C1E. O czymś zapomniałem? Aha o koszu w dwuśladzie którym zawsze trzeba się samemu uczyć jeździć .
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » wtorek 26 kwietnia 2011, 08:22

No pewnie na egzaminie na A uczyli go tylko jazdy motocyklem bez kosza.

Imho to koles zachowal sie, jakby pierwszy raz wsiadl na motocykl. Koles nie poradzil sobie ze skretem, ale fakt podczepienia kosza (czy czegos go niego podobnego) nie jest jednoznaczy z utrata hamulcow.
Podobne sytuacje mozna zaobserwowac, gdy ktos po raz pierwszy wsiada na skuter (50ccm).
Odkrecic gaz potrafi, ale zeby pozniej sie zatrzymac, czy wyrobic w zakrecie to kicha. Dlaczego? Bo nie ma pojecia o jezdzie czyms w desen motocykla.
Umie jezdzic samochodem, ale nie motocyklem. Wsiada, poinstruowany niby wie gdzie co jest, ale jak przychodzi co do czego, to sie okazuje, ze atakuje sciane na pelnym gazie (chocby filmikow na yt z tym nie brakuje).
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez bobpl » wtorek 26 kwietnia 2011, 09:56

@up - co z tego wynika - ze jazda skuterem na sam dowod osobisty to bezsens. Juz pomijajac znajomosc przepisów (dziadki jezdzace pod prad to norma, przynajmniej u mnie w miescie na jednokierunkowych), to sama obsluga skutera wiekszosc userów przerasta.
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 26 kwietnia 2011, 10:15

Jazdy jednośladem na sam dowód już nie będzie więc nie ma sensu na ten temat się rozwodzić, było z tym źle w końcu kogoś oświeciło i sie unormuje. Jeśli chodzi o co rusz podnoszony temat dziadków, dziadek generalnie nie umie niczym jeździć tak otępiałe ma zmysły ale nie wolno stosować żadnej odpowiedzialności zbiorowej.znam dziadków co jeżdżą dobrze,swoją drogą po co są badania lekarskie.

http://www.youtube.com/watch?v=4pCfmqO197A

Jeśli ktoś nie umie jeździć skuterem to prawdopodobnie nigdy też nie siedział na rowerze jak taki ktoś kto ujedzie pare metrów i zalicza glebe ma później wyjechać na ulice? przecież to widać od razu czy ktoś umie jeździć czy nie
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » wtorek 26 kwietnia 2011, 12:29

przecież to widać od razu czy ktoś umie jeździć czy nie

Oczywiscie, ze widac. Ale ani na kursie, ani na egzaminie na kat. B/B1 nikt tego nie sprawdza. A chcesz, aby tacy kogli jezdzic motocyklami z koszem. Niewazne czy umie, czy nie umie.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 26 kwietnia 2011, 12:56

Nie kumasz czaczy.Ten kto nie umie jeździć może dosiąść i tak motorower i wyjechać nim na ulice a więc sam się uczy jeździć tak czy siak, widziałem yamahy jako motorower które miały 12-15 koni to samo z koszem,sami się uczą jeździć.Egzamin w obecnej formie to archaizm,bardzo dobrze że są kursy na A ale niech uczą większymi i mocniejszymi sprzętami, U mnie w WORD zdaje się egzamin na A na sprzęcie 125ccm a według tego unijnego prawa (strona 23) motocykl A2 to przynajmniej 400ccm
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » wtorek 26 kwietnia 2011, 13:09

Nie kumasz czaczy.Ten kto nie umie jeździć może dosiąść i tak motorower i wyjechać nim na ulice

Oczywiscie - do 50ccm pojemnosci i ktorego maxymalna predkosc jest ograniczona konstrukcyjnie do 45km/h (skladakiem z gorki idzie osiagnac ponad 50).
A to jednak nie to samo co pojemnosc do 125ccm i bodaj 11kW mocy w przypadku rozdawania A1 lub zadnych ograniczen pozwalajac wsiadac na motocykle z koszem.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 26 kwietnia 2011, 13:11

ograniczenie prędkości zawsze można wprowadzić dla "darmowej" A1, ja do jazdy potrzebuję troche większego motocykla który dobrze przyśpiesza do 60km/h więcej nie potrzeba.Jako dorosły też chciałbym mieć jednoślad dostosowany dla mnie skoro dzieci mają swoje motorowery
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » środa 27 kwietnia 2011, 09:16

szofer80 napisał(a):ograniczenie prędkości zawsze można wprowadzić dla "darmowej" A1, ja do jazdy potrzebuję troche większego motocykla który dobrze przyśpiesza do 60km/h więcej nie potrzeba.Jako dorosły też chciałbym mieć jednoślad dostosowany dla mnie skoro dzieci mają swoje motorowery


Dobrze przyspiesza, hmmmm, znaczy jak doborze. Swego czasu smigalem MZ 125 w 4 T i jakos nie mialem problemu z przyspieszeniem, zedne auto normalnie przyspieszajace mnie nie "odstawilo" wiec o co chodzi ?

12 - 15 KM 125 - ka jest w zupelnosci wystarczajaca.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » środa 27 kwietnia 2011, 21:21

no ja tez twierdze ze 125-ka dobrze przyspiesza,ale jezdzic mozna tylko skuterem 50 poki co.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » środa 27 kwietnia 2011, 23:15

szofer80 napisał(a):no ja tez twierdze ze 125-ka dobrze przyspiesza,ale jezdzic mozna tylko skuterem 50 poki co.


I nielicz na to, ze to sie zmieni :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » czwartek 28 kwietnia 2011, 23:34

nie musze na nic liczyć, wsiadam w trójkołowca na bazie motocykla a jak i tu bedą kłody pod nogi rzucać to przesiądę się....też na trójkołowca tylko nie na bazie motocykla z wajchą zmiany biegów :)
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości