Czy osoby z padaczka moga miec prawo jazdy?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy osoby z padaczka moga miec prawo jazdy?

Postprzez bigboss » sobota 23 września 2006, 21:16

Czy osoby dotknięte padaczką mogą mieć prawo jazdy ? Mocno mnie to trapi a nigdzie nie moge znalezć odpowiedzi na swoje pytanie :)
bigboss
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 23 września 2006, 21:11

Postprzez Tomek_ » sobota 23 września 2006, 21:22

Chyba najlepiej byloby zadzwonic i zapytac lekarza, ktory zajmuje sie badaniami kierowcow.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Radwan » sobota 23 września 2006, 22:02

Witam. Przepraszam - nie jestem lekarzem, jestem przekonany, gdyby lekarz wiedział, że kandydat na kierowcę jest chory na padaczkę - odmówiłby wydania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Ale gdyby wiedział - kandydat nie powie, a pobieżne badania nie wykażą tej choroby. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez ella » sobota 23 września 2006, 22:11

Aktywna narkomania i choroba alkoholowa w 100% uniemożliwiają prowadzenie pojazdu.
Natomiast ine choroby, jak cukrzyca, padaczka i pewne dolegliwości układu krążenia, wymagają indywidualnej oceny lekarza.

Warto poczytać
http://www.padaczka.net/gazety/nr31/artykul.html
...istnieje ryzyko utraty prawa jazdy i ubezpieczenia przy zatajeniu tej choroby
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy osoby z padaczka moga miec prawo jazdy?

Postprzez Rider23 » środa 06 kwietnia 2011, 10:21

odświeżam
Witam szczerze mówiąc ja NIESTETY posiadam tą dolegliwość i biorę leki już kilkanaście lat
byłem u neurologa i zapytał jak dawno miałem napad powiedziałem że 4 lata temu powiedział że jeśli istnieje taka sytuacja u mnie to wystawi mi zaświadczenie że częściowo jestem zdrowy i moge przystąpić do prowadzenia samochodu.Więc nie ma co się martwić aha powiedział też że zmiejszy dawkę jesli jest tak u was to spokojnie musicie tylko popytać lekarza
Pozdrawiam
Rider23
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 06 kwietnia 2011, 10:07

Re: Czy osoby z padaczka moga miec prawo jazdy?

Postprzez maestro11 » piątek 08 kwietnia 2011, 21:02

Rider23 napisał(a):odświeżam
Witam szczerze mówiąc ja NIESTETY posiadam tą dolegliwość i biorę leki już kilkanaście lat
byłem u neurologa i zapytał jak dawno miałem napad powiedziałem że 4 lata temu powiedział że jeśli istnieje taka sytuacja u mnie to wystawi mi zaświadczenie że częściowo jestem zdrowy i moge przystąpić do prowadzenia samochodu.Więc nie ma co się martwić aha powiedział też że zmiejszy dawkę jesli jest tak u was to spokojnie musicie tylko popytać lekarza
Pozdrawiam

Wreszcie jakieś dobre informacje dla chorych na epi. Jeszcze w tamtym roku(2010) nie było takich wpisów na żadnym forum.

A co, do zmniejszenia dawki leku, to w projekcie rozporządzenia ujęto to w następujący sposób:

6. W okresie korekty leczenia pod kontrolą lekarza specjalisty neurologa wskazane jest
wstrzymanie się od kierowania pojazdem.

Co, prawda nie bezwzględny zakaz ale, lepiej może nie prowadzić samochodu prze kilka miesięcy.
maestro11
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 08 kwietnia 2011, 20:52


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości