* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest ndz kwie 20, 2014 05:41

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob lut 19, 2011 16:45 

Witam
Czy znacie salony samochodowe, ktore pomagaja zalatwiac Karte Ratunkowa Pojazdu?
Czy w przypadku rynku polskiego zostaje tylko strona www.care24.pl ?

PostZamieszczono: sob lut 19, 2011 17:37 
Awatar użytkownika

Przeczytałem o tej karcie i się zastanawiam, czy skoro są takie bazy to czy straż pożarna w razie czego nie może w takiej bazie sprawdzić jakby były jakieś wątpliwości?

PostZamieszczono: sob lut 19, 2011 19:41 
Awatar użytkownika

I wozić ze soba cały katalog, a zobaczywszy na miejscu model samochodu na szybko go wertować? Ewentualnie jeden strażak siedziałby w bazie, czekał na telefon i potem ta drogą usiłował kolegom wyjasnić, gdzie co u rozbitka jest?

Serio, lepiej wozić takie w samochodzie, żeby się na pewno nie pomylili. ;)

PostZamieszczono: sob lut 19, 2011 19:58 
Awatar użytkownika

Mają chyba łączność z 'bazą', więc nie widzę problemu. Jeżeli byłoby to rzeczywiście potrzebne to by to jakoś rozwiązano. Bo przecież praktycznie nikt tego nie wozi, a jednak się rozcina te samochody. Naklejka, nie naklejka pewnie i tak tego nikt nie będzie szukał... oczywiście można wozić, nie zaszkodzi ;]...

PostZamieszczono: pn lut 21, 2011 11:21 
Awatar użytkownika

Jakbym gdzieś o tym nie przeczytał, to w telefonie też bym nie miał numeru ICE. Mało kto ma, a warto. :P

Ja wiem, że to wygląda jak noszenie atlasu anatomicznego przy sobie, bo może się trafi zielony sanitariusz. Pomysł wcale jednak nie jest taki głupi. ;)

PostZamieszczono: sob lut 26, 2011 15:17 

pawcio1978 pisze:
Witam
Czy znacie salony samochodowe, ktore pomagaja zalatwiac Karte Ratunkowa Pojazdu?
Czy w przypadku rynku polskiego zostaje tylko strona http://www.care24.pl ?

I wlasnie widac ze nie umiecie myslec i czytac

1) Caly trick polega na tym, ze przykladowo majac Fiata SC starasz sie o Karte Ratunkowa Pojazdu. Umieszczasz ja nad szyba, a naklejke w rogu szyby. W razie wypadku strazacy siegaja po ta Karte i wiedza gdzie maja ciac. Szybsze to niz wertowanie katalogu czy laczenie sie z baza

2) Pytalem sie czy znacie salony ktore wydaja takie karty czy tylko zostaje care24.pl??

PostZamieszczono: sob lut 26, 2011 23:19 
Awatar użytkownika

http://www.motormannen.se/bilen/Raddnin ... t-hur.html

PostZamieszczono: ndz lut 27, 2011 01:51 
Awatar użytkownika

@pawcio1978

Wertowanie katalogu? To my mamy epokę kamienia łupanego? Jeżeli byłoby to jakoś przydatne to by to strażacy mieli. Czy to na płycie, czy on-line... a nawet niech juz by był ten katalog. Jak dla mnie to w 99% nikt nawet nie będzie szukał żadnej karty... a na pewno nie w Fiacie SC... jeszcze zrozumiałbym jakis nowoczesny, naszpikowany elektroniką, poduszkami i nowoczesnymi techonologiami pojazd.

Rozumiem ICE, bo tam sa nasze prywatne dane i mogą być bardzo przydatne... ale jakieś info wydawane seryjnie do danego modelu to jak dla mnie szkoda zachodu.

...swoją drogą przy wbiciu się w coś SC to nie wiem gdzie by tej naklejki mieli szukać :mrgreen:

Z resztą mojego na stronie podanej przez sankilę nawet nie ma.... więc nie mam sie co zastanawiac nawet.

PostZamieszczono: śr mar 02, 2011 17:39 

Lith:
Fiat SC byl przykladem w tym temacie.

Co do karty to chodzi przede wszystkim o:
- wiazki kabli
- wzmocnienia
- i inne duperele umieszczane przez konstruktorow.
ktore utrudniaja strazakom ciecie autka po wypadku.

PostZamieszczono: wt mar 08, 2011 13:40 
Awatar użytkownika

Hie hie... Znaczy twierdzisz, że strażacy mają tak słaby sprzęt, że mogą ciąć tylko w słabych punktach pojazdu? To oznajmiam Ci, że się mylisz. W konstrukcji żadnego samochodu nie ma takiej stali, której nie przeciąłby strażacki przecinak (pomijając ramę ciężarówki, ale po 1. nie widzę sensu w cięciu ramy, a po drugie... ->). Ewentualnie, gdyby jakimś przypadkiem do tego doszło, to punkt taki najpierw można zgnieść, co osłabi wytrzymałość materiału, a następnie pod innym kątem puści natychmiastowo. Są jeszcze piły tarczowe i inne przyrządy. Czasy, kiedy strażacy jeździli tylko z wodą i drabiną minęły.

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

PostZamieszczono: wt mar 08, 2011 16:54 
Awatar użytkownika

A szczegolnie w przypadku fiata SC.
Bez yay, ale SC mozna zwyklym "boszem" przeciac gdzie tylko sie chce :P
A wiazka? A co ona szkodzi? Ze porazi 12V, ktorego tam pewnie i tak nie bedzie? :P Konkretna wiazka idzie w miejscach, gdzie auta raczej nie bedzie sie cielo, a tam gdzie sie go tnie, to albo nie ma wiazki, albo sa to niewielkie ilosci przewodow.
Auto nafaszerowane poduszkami powietrznymi, tu sie zgodze, ale SC do takich aut nie nalezy, wiec nie ma strachu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.