WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez cman » piątek 16 lutego 2007, 15:50

http://www.word.konin.pl

W tym wątku umieszczamy
- relacje zdane/oblane - pamiętaj, że mają one służyć również innym zdającym, postaraj się więc umieścić tutaj przede wszystkim istotne informacje (zachęcamy również zwłaszcza osoby, które nie uzyskały pozytywnego wyniku, do dołączenia skanu lub zdjęcia arkusza przebiegu egzaminu, dzięki któremu jednoznacznie będzie widać popełnione błędy i konkretną przyczynę niezaliczenia/przerwania egzaminu)
- informacje dotyczące danego ośrodka (tylko nie takie, że ktoś gdzieś usłyszał albo kolega dowiedział się od kolegi - niech to bedą w miarę sprawdzone informacje)
- wszelkie rady i porady z nim związane
- nie podajemy nazwisk egzaminatorów (ustawa o ochronie danych osobowych)
- wszelkie off topy będą przesuwane albo kasowane

Postaraj się, aby ten wątek mógł jak najlepiej służyć innym osobom.

Pojazdy egzaminacyjne:
Kategoria A1 - YAMAHA YBR 125
Kategoria A - YAMAHA SR 250
Kategoria B - RENAULT CLIO
Kategoria B + E - OPEL VIVARO + LAWETA
Kategoria C - STAR 10.185 LC
Kategoria C + E - MAN/STAR TRUCKS TGL 12.240, STAR 10.185 LC
Kategoria T - ZETOR
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ups100 » wtorek 06 stycznia 2009, 22:45

Tak. Ja zdawałem nie dawno w WORD konin. Stres był ogromny ale to jak wszędzie. jeżeli znasz miasto to dasz sobie radę. Ja zdałem za pierwszym razem tylko po kursie bez dokupowania żadnych godzin. A tak celem wyjaśnienia to w tej chwili w WORD Konin egzaminy są zdawany tylko i wyłącznie na Clio
ups100
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 30 grudnia 2008, 23:30

WORD Konin OBIEKTYWNIE.

Postprzez cofex » sobota 21 lutego 2009, 23:12

Witam!
Postaram się ocenić obiektywnie WORD Konin i miasto.
Otóż przygodę z prawem jazdy rozpocząłem w Lipcu 2008 roku. Kurs i teorie zdawałem w Łodzi. We Wrześniu 2008 podszedłem do egzaminu teoretycznego w WORD Łódź - zdałem: zero błędów. W Październiku 2008 podszedłem do egzaminu praktycznego w WORD Łódź - trafił mi się opryskliwy stary dziad... Tak mnie wyprowadził z równowagi, że źle zaparkowałem samochód w kopercie po wykonaniu zadania (po cofaniu tyłem) - po zatrzymaniu linia zderzaka była równo z linią koperty. Podejście numer dwa odbyło się już w Koninie - Egzaminator bardzo miły, ani nie utrudniał ani nie pomagał, niestety z własnej winy wymusiłem pierwszeństwo- moja wina fakt, egzamin został przerwany. Podejście trzecie odbyło się wczoraj w WORD Konin tj. 21.02.2009 r. ZDAŁEM. Osobiście polecam Konin ze względu na: dużą ilość sygnalizacji świetlnej kierunkowej, miasto jest perfekcyjnie oznakowane, mała ilość dróg jednokierunkowych, od instruktorki usłyszałem, że większość egzaminatorów jest OK, nie są przekraczane ilości czekania czasu na egzamin - obecnie nie przekracza to 30 dni - średnio 25 dni, samochody na kat. B zostały wymienione w Listopadzie 2008 r. - zakupione zostały nowe renault Clio II- więc nie są to jeszcze zajeżdżone rupiecie jak Yariski czy corsy np. w Łódzkim WORD , brak tramwajów, za to są autobusy komunikacji miejskiej. Co może sprawić trudność: chamskie zachowanie pracowników w BOK, duża ilość rond, w tym dwa duże trudne ronda z dwoma pasami, poza tym ogólnie są dosłownie 2 trudne miejsca, z którymi trzeba się zaznajomić... W Łodzi miałem 32 godziny jazdy (kurs), a po koninie 6 godzin, poza tym jest mała odległość (kilak metrów) od wejścia do WORD, a placem manewrowym, więc wszyscy obserwujący gapią się i złośliwie komentują (i tak później nie zdają, a tak TO się mądrzy i krytykuje)..... Przy odrobinie szczęścia i rozumu we łebie powinno się zdać bez problemu. POLECAM z powyższych powodów.
cofex
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 21 lutego 2009, 22:15

Postprzez PILU » niedziela 08 marca 2009, 14:13

Konin jest w pewnym stopniu specyficznym miastem ale jezeli chodzi o poziom trudnosci na egzaminie to nie jest on zbytnio wygorowany.
Jezli ktos ma tzw. "DRYG" do jazdy to powinien sobie bez problemu dac rade. Atrakcyjnosc tego miasta moze potwierdzic ilosc Elek na ulicach :shock:
PILU
 
Posty: 52
Dołączył(a): sobota 07 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Kościelec

;//

Postprzez Bolo785922 » poniedziałek 30 marca 2009, 15:36

Ja miałem już 4 podejście do prawka i zdawałem w WORD Konin.. niestety miałem szanse zdać za pierwszym razem ale z własnej winy nie zdałem. Za drugim Nie miałem szans zdać (&.01.2009r),ponieważ padał śnieg mocno i było ciemno miałem na stanowisku 4 ale moim zdanie jest tam ciemno.. na stanowisku 1 i 2 było jasno, ale na dodatek egzaminator był bardzo złośliwy i powiedział bym nawet że krzyczał (może dlatego że on był stary! i takich to na emeryture a nie dorabiać ich i jeszcze przez takich się oblewa!) dodam jeszcze że wtedy przejechałem przez linie gdy cofałem do tyłu... 3 podejście oblałem z własnej winy (wymuszenie) był duży ruch. a ostatnio 27.03.2009r oblałem za złe ustawienie lusterek.. (ŻAL!)
Bolo785922
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 15:34

Postprzez adaś » środa 17 czerwca 2009, 19:43

Witam serdecznie mam pytanko, czy lista pojazdów egzaminacyjnych jest nadal aktualna ? uczę się właśnie na C i jeżdżę TGL a widzę ze na egzaminie jest star :/
adaś
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa 17 czerwca 2009, 19:32

Postprzez cman » środa 17 czerwca 2009, 22:45

No nie do końca aktualna. Tu jest aktualna: http://www.word.konin.pl/index.php?opcja=5
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez denat123 » piątek 14 sierpnia 2009, 18:35

witam niestety nie udało mi sie 4 raz ..testy poprawnie ale na placu pojazd sie zaczymał na kopercie podczas cofania na łuku..centymetr chyba zderzak dotykał linie...pani niestety nie miała do mnie sumienia ...egzamin oblany 3 raz juz plac i łuk :cry:
denat123
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek 21 lipca 2009, 09:43

Postprzez Kentor » poniedziałek 14 września 2009, 17:51

Witam

Postaram się obiektywnie ocenić WORD Konin, jak i miasto :)

Więc co do miasta to jest świetnie oznaczone, mała ilość dróg jednokierunkowych. Co do ośrodka to całkiem przyjemnie się prezentuje gdyby nie obsługa w BOK oraz to że jest tak ustawiony w stronę placu iż każdy się gapi co bardzo przeszkadza, komentują a potem sami oblewają.

Co do egzaminów to:

21.07.09 - Pierwszy
Na placu nr1 więc zaraz przy ośrodku niestety ;)
Co do samego egzaminu to przywitał mnie starszy ale miły egzaminator w czapeczce ;)
Niestety przy pierwszej próbie na łuku sie zatrzymałem, drugi raz zaś najechałem na podstawę słupka.
Egzamin przerwany wynik negatywny

28.08.09 - Drugi
Na placu nr6 więc lepiej, niestety na łuku jest studzienka odpływowa w zagłebieniu więc utrudnia wykonywanie manewru jeśli ktoś się bardzo 'toczy'.
Egzamin z młodym egzaminatorem, bardzo luźna i przyjazna atmosfera co bardzo pomogło.
Niestety na rondzie skręcając w prawo wyjechał mi mercedes z dość dużą prędkością, no i przerwano
Wymusił ale powinienem zahamować...
Żal...
Negatywny oczywiście

14.09.09 - trzeci
Plac nr2 więc jeszcze gorzej niż na 1 ;)
Łuk sprawnie
Egzamin również z młodym egzaminatorem., jeździłem 27m popełniając jeden błąd, ze stresu zapomniałem o kierunku cofając z parkingu ;p
Ogólnie miło, przyjemnie
Egzamin wreszcie ZDANY !!

Pozdrawiam ;)
Kentor
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 14 września 2009, 17:41

Postprzez wiwi » sobota 14 listopada 2009, 21:30

13.11.09 r.
Jestem kobietą po 40-stce. Zdawałam dziś po raz pierwszy. Testy - 0 błędów. W kolejce jako 9-ta. Zdałam na placu, bez żadnych poprawek i zastrzeżeń. W 20 minucie oblałam bo nie zatrzymałam się przed znakiem STOP na przejeździe kolejowym bez zapór koło Alwaretti. Egzaminator po 30-stce. Bardzo miły i sympatyczny. Zostało mi tylko parkowanie i powrót do WORD-u. Nie zdałam na własne życzenie. Ludzie patrzcie na znaki !!! Kobiety więcej odwagi.
Uważam, że nie należy się poddawać. Będę próbować dalej...
Trzymam kciuki za zdających pierwszy raz i nie tylko. Nie słuchajcie głupich rad i kierujcie się swoim rozumem, on jest najlepszym doradcą.
Drugi raz podchodzę 26.11.09r. - teraz wiem co mnie czeka.
wiwi
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2009, 21:28

Postprzez denat123 » niedziela 22 listopada 2009, 17:40

ano stało sie zdałem wkońcu był to mój 7 egzamin...zdałem i sam sie dziwie jak to mi sie udało...poniewaz był to egzamin jak kazdy inny jaki miałem...widziałem ze egzaminator bardzo chciał zebym zdał zrobiłem kilka powaznych błedów mimo to zdałem...pamietam był juz egzamin na którym jeździłem lepiej a wtedy jednak nie zdałem...ten egzamin to jedno wielkie oszustwo ...czy umie jeździć lepiej niz za ..2...albo 4 egzaminem chyba nie :lol:

pierwszy zok juz na placu...zatrzymałem sie o wiele za wczesnie wszyscy widzieli (moi znajomi i ja sam) ze samochód tylnim zderzakiem był na lini...ale to jednak nie przeszkadzało egzaminatorowi


wyjazd z wordu pierwsze rondo miałem jechać na wprost i pojechałem ...z tym ze z pasu do skretu w prawo

no ale nic jedziemy dalej miałem zawrócić na skrzyżowaniu zrobiłem to i jechałem lewym pasem pan egzaminator upomniał mnie ze poruszamy sie prawym pasem ruchu bo mamy ruch prawostronny no ok zrobiłem to po chwili powiedział ze i tak bedziemy skrecac w lewo wiec mam zmienic pas ta prosta to jakies 100m chciałem zmienic były pasy poczekałem zmieniłem i znowu zonk przejechałem po ciągłej :? hehe skrecalismy w lewo ,zielone swiatło skrecilismy jedziemy egzaminator powiedział ze nie maiłem włączonego kierunku..zapytałem czy juz jest po egzaminie powiedział ze mam jechac dalej i nie zrobić juz błedu ...jak sie okazłało w wordzie byłem juz po 5 minutach..no i zdałem co mnie samego dziwi ale skoro sam pan egzaminator stwierdził ze pozytywny no to niem a co dyskutowac nad tym :lol: ale czuje wielką niespraiwedliwosc co do tych egzaminów moze po którymś tam poprsotu sami chcą zeby zdac człowieka nei wiem mam to gdzies tera czekam za prawkiem elo i uważajcie ludzie bo jest nowy pirat drogowy :!:
denat123
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek 21 lipca 2009, 09:43

Re: WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Novi » czwartek 24 lutego 2011, 23:40

24.02.2011
Egzamin na godzinę ósmą (pobudka o 4.30, kąpiel, śniadanie i o 6 wyjazd do Konina).
7.17 wchodzę do poczekalni, spory stres. Do godziny 7.45 nic się nie dzieje.
7.50 spotykam znajomego, który również ma egzamin w ten sam dzień i w tym samym miejscu. :)
8.00 pada komenda przez radiowęzęł "Osoby z egzaminu teoretycznego proszone są o wejścia do sali egzaminacyjnej numer 26". Wchodzę, wysłuchuję bełkotu pewnego niezbyt miłego Pana. Zaczynamy, 2 minuty i test rozwiązany, dla pewności przelatuję jeszcze raz. Naciskam KONIEC, zatwierdzam. Wynik pozytywny, bezbłędnie. Cała grupa zdała.
8.50 wychodzimy z sali na egzamin praktyczny, stres się nasila. Wychodzę na zewnątrz zapalic; pierwszy papieros, drugi... Będąc w połowie drugiego papierosa słyszę "N******* J**** proszony jest na stanowisko numer 4". Mówię sobie dosyc odległy plac więc nie powinno byc źle. Zostaję przywitany przez niezbyt miłego Pana G. Pokazuje kierunkowskazy + płyn do spryskiwaczy. Wsiadam do auta, mam się przygotowac i ruszyc. W momencie puszczenia pedału sprzęgła cały stres schodzi, łuk bezbłędny, górka również.
9.12 wyjazd na miasto, tam odrazu parkowanie prostopadłe, potem równoległe, kilka nieszczególnie ciekawych miejsc, dużo jazdy po drogach jednokierunkowych i miejscach w których często egzaminowani nie zdają, ale daję sobię radę. Po około 25 minutach jazdy popełniam pierwszy błąd "Jazda po drogach dwukierunkowych" Dostałem informację o skręceniu w prawo na najbliższym skrzyżowaniu, zmieniłem pas jednakże zapomniałem wyłaczyc kierunkowskaz i migał on trochę zbyt długo. Potem jedziemy dalej, zatrzymywanie pojazdu z 50km/h, zawracanie wykorzystując bieg steczny wjazd w lewo tyłem, przymusowe zawrócenie na drodze.
9.50 zjazd do ośrodka, parkowanie i słowa egzaminatora "wynik egzaminu negatywny" zamarłem... dodał po chwili szyderczo "żartowałem''. Nie był to zbyt miły osobnik ale udało się.
Teraz tylko czekam na odbiór upragnionego dokumentu :)

Pozdrawiam,
Novi.
23.11.2010 rozpoczęcie kursu
24.02.2011 teoria (+), plac (+), miasto (+) pierwsze podejście
(3/2/11) Prawo Jazdy Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
(3/7/11) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Novi
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 24 lutego 2011, 22:57

Re: WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez cman » czwartek 22 grudnia 2011, 21:11

Tutaj wstaw opis swojej trasy egzaminacyjnej

http://www.trasy.prawojazdy.com.pl/

Każdy użytkownik, który doda trasę egzaminacyjną otrzyma 14-dniowy dostęp do platformy elearningowej e-kierowca.pl - kurs kategorii B.

viewforum.php?f=2
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Re: WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez cezarC5 » wtorek 11 grudnia 2012, 19:51

I egzamin w koninie 11.12.2012 (2 poprzednie byly w poznaniu przeniesiony z powodu sporych terminow)
egzamin praktyczny na 11:30, wywolany zostalem o godz. 13:00, na stanowiske nr.3 przybyl pan egzaminator z pierwszego punktu widzenia myslalem ze to jakis surowy egzaminator. po wejsciu do samochodu odrazu zaczely se zarty i zarciki ciagle sie smialismy gdy doszlo do jazdy po placu egzaminator nawet nie patrzyl, caly plac zadny.
Miasto nie pamietam ulic odrazu po wyjezdzie w wordu zlapal mnie wielki stres egzaminator na to ">stresuje sie pan? -troszke >a wie pan ze ci co sie stresuja nie wracaja za kierownica" i smiech zaczelismy gadac o <&%#$@> ciagle zarty. mialem parkowanie prostopadle gdzies na zadupiu konina cofajac sie wjechalem w zaspe, egzaminator spojrzal na mnie surowym wzrokiem nic nie mowiac wiec wyjechalem i jazda dalej. gdy juz zoabczylem ostatnie rondo ze jade prosto juz bylem w 7niebie. zaparkowanie kilka smiesznych slow egzaminatora na koniec. ">jezdzil pan slabo, dokupil bym panu godziny" bylo to powiedziane szczerze w zarcie! Egzaminator super, 0 stresu. Polecam go serdecznie lecz nie pamietam jak sie nazywal uszlo mi to na poczatku jak zaczely sie zarty.
EGZAMIN Z WYNIKIEM POZYTYWNYM
pozdrawiam i powodzenia :)
cezarC5
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 28 listopada 2012, 21:09
Lokalizacja: Września

Re: WORD Konin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez diego83 » środa 11 czerwca 2014, 00:16

Czy ktoś zdawał na kat.D w Koninie? Interesuje mnie każda informacja. Autobus, trasy, egzaminatorzy itp. Z góry dziękuję za odp.
diego83
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 czerwca 2014, 00:14


Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości