Karta Ratunkowa Pojazdu

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez pawcio1978 » sobota 19 lutego 2011, 16:45

Witam
Czy znacie salony samochodowe, ktore pomagaja zalatwiac Karte Ratunkowa Pojazdu?
Czy w przypadku rynku polskiego zostaje tylko strona www.care24.pl ?
pawcio1978
 
Posty: 185
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 01:30
Lokalizacja: Slask, Polska

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez lith » sobota 19 lutego 2011, 17:37

Przeczytałem o tej karcie i się zastanawiam, czy skoro są takie bazy to czy straż pożarna w razie czego nie może w takiej bazie sprawdzić jakby były jakieś wątpliwości?
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez BOReK » sobota 19 lutego 2011, 19:41

I wozić ze soba cały katalog, a zobaczywszy na miejscu model samochodu na szybko go wertować? Ewentualnie jeden strażak siedziałby w bazie, czekał na telefon i potem ta drogą usiłował kolegom wyjasnić, gdzie co u rozbitka jest?

Serio, lepiej wozić takie w samochodzie, żeby się na pewno nie pomylili. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez lith » sobota 19 lutego 2011, 19:58

Mają chyba łączność z 'bazą', więc nie widzę problemu. Jeżeli byłoby to rzeczywiście potrzebne to by to jakoś rozwiązano. Bo przecież praktycznie nikt tego nie wozi, a jednak się rozcina te samochody. Naklejka, nie naklejka pewnie i tak tego nikt nie będzie szukał... oczywiście można wozić, nie zaszkodzi ;]...
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez BOReK » poniedziałek 21 lutego 2011, 11:21

Jakbym gdzieś o tym nie przeczytał, to w telefonie też bym nie miał numeru ICE. Mało kto ma, a warto. :P

Ja wiem, że to wygląda jak noszenie atlasu anatomicznego przy sobie, bo może się trafi zielony sanitariusz. Pomysł wcale jednak nie jest taki głupi. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez pawcio1978 » sobota 26 lutego 2011, 15:17

pawcio1978 napisał(a):Witam
Czy znacie salony samochodowe, ktore pomagaja zalatwiac Karte Ratunkowa Pojazdu?
Czy w przypadku rynku polskiego zostaje tylko strona http://www.care24.pl ?


I wlasnie widac ze nie umiecie myslec i czytac

1) Caly trick polega na tym, ze przykladowo majac Fiata SC starasz sie o Karte Ratunkowa Pojazdu. Umieszczasz ja nad szyba, a naklejke w rogu szyby. W razie wypadku strazacy siegaja po ta Karte i wiedza gdzie maja ciac. Szybsze to niz wertowanie katalogu czy laczenie sie z baza

2) Pytalem sie czy znacie salony ktore wydaja takie karty czy tylko zostaje care24.pl??
pawcio1978
 
Posty: 185
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 01:30
Lokalizacja: Slask, Polska

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez sankila » sobota 26 lutego 2011, 23:19

To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez lith » niedziela 27 lutego 2011, 01:51

@pawcio1978

Wertowanie katalogu? To my mamy epokę kamienia łupanego? Jeżeli byłoby to jakoś przydatne to by to strażacy mieli. Czy to na płycie, czy on-line... a nawet niech juz by był ten katalog. Jak dla mnie to w 99% nikt nawet nie będzie szukał żadnej karty... a na pewno nie w Fiacie SC... jeszcze zrozumiałbym jakis nowoczesny, naszpikowany elektroniką, poduszkami i nowoczesnymi techonologiami pojazd.

Rozumiem ICE, bo tam sa nasze prywatne dane i mogą być bardzo przydatne... ale jakieś info wydawane seryjnie do danego modelu to jak dla mnie szkoda zachodu.

...swoją drogą przy wbiciu się w coś SC to nie wiem gdzie by tej naklejki mieli szukać :mrgreen:

Z resztą mojego na stronie podanej przez sankilę nawet nie ma.... więc nie mam sie co zastanawiac nawet.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez pawcio1978 » środa 02 marca 2011, 17:39

Lith:
Fiat SC byl przykladem w tym temacie.

Co do karty to chodzi przede wszystkim o:
- wiazki kabli
- wzmocnienia
- i inne duperele umieszczane przez konstruktorow.
ktore utrudniaja strazakom ciecie autka po wypadku.
pawcio1978
 
Posty: 185
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 01:30
Lokalizacja: Slask, Polska

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez mk61 » wtorek 08 marca 2011, 13:40

Hie hie... Znaczy twierdzisz, że strażacy mają tak słaby sprzęt, że mogą ciąć tylko w słabych punktach pojazdu? To oznajmiam Ci, że się mylisz. W konstrukcji żadnego samochodu nie ma takiej stali, której nie przeciąłby strażacki przecinak (pomijając ramę ciężarówki, ale po 1. nie widzę sensu w cięciu ramy, a po drugie... ->). Ewentualnie, gdyby jakimś przypadkiem do tego doszło, to punkt taki najpierw można zgnieść, co osłabi wytrzymałość materiału, a następnie pod innym kątem puści natychmiastowo. Są jeszcze piły tarczowe i inne przyrządy. Czasy, kiedy strażacy jeździli tylko z wodą i drabiną minęły.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Karta Ratunkowa Pojazdu

Postprzez qwer0 » wtorek 08 marca 2011, 16:54

A szczegolnie w przypadku fiata SC.
Bez yay, ale SC mozna zwyklym "boszem" przeciac gdzie tylko sie chce :P
A wiazka? A co ona szkodzi? Ze porazi 12V, ktorego tam pewnie i tak nie bedzie? :P Konkretna wiazka idzie w miejscach, gdzie auta raczej nie bedzie sie cielo, a tam gdzie sie go tnie, to albo nie ma wiazki, albo sa to niewielkie ilosci przewodow.
Auto nafaszerowane poduszkami powietrznymi, tu sie zgodze, ale SC do takich aut nie nalezy, wiec nie ma strachu.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości