Termin ważności prawa jazdy, a nowe zaświadczenie od lekarza

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Termin ważności prawa jazdy, a nowe zaświadczenie od lekarza

Postprzez Majkelo77 » poniedziałek 14 lutego 2011, 23:09

Witam

Jestem w trakcie przemeldowywania się na nowe miejsce i mam kilka pytań.

Obecnie posiadam kategorię B ważną do 04.10.15 i w tym roku mam zamiar uzyskać uprawnienia na kat A i wymienić na prawo jazdy z dwoma wpisanymi uprawnieniami, dojdzie też nowy adres meldunku. Chodzi mi o dokument zaświadczenia lekarskiego na okres bezterminowy, przy pierwszym badaniu lekarskim przy kat. B trafiła się upierdliwa babka, co każdemu dawała terminowe na 5 lat.

A moje pytanie dotyczy: Czy mogę przed terminem zanieść zaświadczenie lekarskie?

Jeszcze jedno pytanie: Jak to jest z dokumentami ze Starostwa Powiatowego? Czy one same zmieniają miejsce swojego "zamieszkania" czy te dokumenty będę musiał sam odebrać i przekazać do nowej placówki?


Przepraszam za ten chaotyczny styl pisania.
Majkelo77
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 06 stycznia 2011, 00:42
Lokalizacja: Białystok

Re: Termin ważności prawa jazdy, a nowe zaświadczenie od lek

Postprzez Olin » wtorek 15 lutego 2011, 09:23

Możesz zaniesc nowe orzeczdenie lekarskie wcześniej tj. przy zmianie prawa jazdy. Podczas zmiany prawa jazdy zgloś również aktualizację miejsca zameldowania-urząd sam dokona stosownych wpisów. Włąściwym do załetwienia sprawy będzie Wydział komuniakacji w miejscu, gdzie zameldujesz się na pobyt stały. Najpierw musisz się przemeldować, a pózniej załatwiać sprawę ze zmiana danych w prawie jazdy.
Olin
 
Posty: 490
Dołączył(a): piątek 02 marca 2007, 10:38

Re: Termin ważności prawa jazdy, a nowe zaświadczenie od lek

Postprzez Majkelo77 » poniedziałek 21 lutego 2011, 17:58

Olin napisał(a):Możesz zaniesc nowe orzeczdenie lekarskie wcześniej tj. przy zmianie prawa jazdy. Podczas zmiany prawa jazdy zgloś również aktualizację miejsca zameldowania-urząd sam dokona stosownych wpisów. Włąściwym do załetwienia sprawy będzie Wydział komuniakacji w miejscu, gdzie zameldujesz się na pobyt stały. Najpierw musisz się przemeldować, a pózniej załatwiać sprawę ze zmiana danych w prawie jazdy.

Dzięki serdecznie za pomoc!
Majkelo77
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 06 stycznia 2011, 00:42
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości