Kolizja- oświadczenie idealne :P

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » sobota 08 stycznia 2011, 19:40

Aha... No nie, skoro jest mowa o "spowodowaniu kolizji" to jakos ciezko mi sobie wyobrazic, na jakiej zasadzie mialby dostac za to mandat poszkodowany :P
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez annubis17 » sobota 08 stycznia 2011, 20:26

Wciąż mowa o poszkodowanym w kolizji, więc i o tym mówiłem ;)
Citroen XM 2.1D Obrazek Lancia Kappa 2.0t Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
annubis17
 
Posty: 253
Dołączył(a): sobota 25 kwietnia 2009, 13:39
Lokalizacja: koszalin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » sobota 08 stycznia 2011, 20:38

Ano, ano xD Mam jakas opozniona reakcje xD
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez piotrz » środa 12 stycznia 2011, 15:08

qwer0 napisał(a):http://www.pdfdownload.org/pdf2html/view_online.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pzu.pl%2Fpub%2Fprodukty%2Fdruki_majatek%2Fdruk_oswiadczenie_o_zdarzeniu.pdf

To jest fajniejsze :P

Niestety, nie. To nie przyznanie się do spowodowania kolizji, ale oświadczenie o przebiegu kolizji. Żadna ze stron ani nie przyznaje się do winy, ani nie twierdzi, że jest niewinna.

Kiedyś też szukałem takiego oświadczenia, było coś w stylu tego, co podał założyciel wątku; w innym miejscu ktoś napisał, że takie oświadczenie oprócz "spowodowałem kolizję" powinno zawierać w jaki sposób, np. "zagapiłem się i nie ustąpiłem pierwszeństwa", "jechałem za szybko i nie zatrzymałem się" czy coś w tym stylu.
piotrz
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 06 sierpnia 2009, 12:39

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez szerszon » środa 12 stycznia 2011, 16:00

ja, Jan Kowalski kierując pojazdem markixxx nr rej xxxw dniu xx xx xxxx o godz xx xx w wyniku np nieustąpienia pierwszeństwa spowodowalem kolizje drogową na ulicy xxxxxx z pojazdem marki xxx nr rej xxx prowadzonym przez pana xxxx
odrecznie rysunek sytuacji,zaznaczenie szkód(przynajmniej co widać),opis zdarzenia
nr Pj
nr DR
nr DO adres
nr polisy i nazwa TU

Podpis sprawcy

Jak do tej pory w zupelności wystarczało. :D Bez policji i tym podobne...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » środa 12 stycznia 2011, 16:28

Niestety, nie. To nie przyznanie się do spowodowania kolizji, ale oświadczenie o przebiegu kolizji. Żadna ze stron ani nie przyznaje się do winy, ani nie twierdzi, że jest niewinna.

Tak, ale z gotowcow jest to formularz, ktory najlepiej opisuje zdarzenie.
Sam kwit "ja, imie nazwisko przyznaje sie do winy" jest znacznie mniej warty, poniewaz ubezpieczyciel i tak nie bierze tego pod uwage, tylko dopiero wtedy rozsyla do uczestnikow szkice do wypelnienia i na ich podstawie dopiero stwierdza, czy koles w ogole mial sie do czego przyznawac, bo byc moze nie on spowodowal kolizje. A szkic w domu kazdy moze wypelnic inaczej i zaczynaja sie schody.
A tutaj masz dokladnie opisane, rozrysowane zdarzenie, wpisanych swiadkow tego zdarzenia. Jesli nie Ty jestes sprawca to z tego szkicu na pewno nie wyjdzie nic innego.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez szerszon » środa 12 stycznia 2011, 17:02

Szkic nie jest robiony w domu tylko na miejscu zdarzenia.Pod czymś jednak sie podpisuję.Nic mi nie przysyłali póżniej do domu.
A jak ktoś ma wątpliwości, czy to jego wina to wtedy proponuje wezwac policję.
Ani jedno TU nie zakwestionowało mi oświadczenia spisanego na miejscu kolizji-jest jednak cos warte :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » środa 12 stycznia 2011, 17:23

Szkic nie jest robiony w domu tylko na miejscu zdarzenia.Pod czymś jednak sie podpisuję.Nic mi nie przysyłali póżniej do domu.
A jak ktoś ma wątpliwości, czy to jego wina to wtedy proponuje wezwac policję.

Nawet gdy wzywana jest policja dostalem tradycyjnym listem szkice itp do wypelnienia.
Od PZU i od jakies tam jeszcze firmy (chyba HDI albo samopomoc, na Lubartowskiej naprzeciwko szpital,a sam osobiscie bylem z autem do ogledzin i dostalem szkic). W obu przypadkach byla policja na miejscu. TU zawsze szuka wymowki, aby nie wyplacic odszkodowania.

I oswiadczenie jak najbardziej jest wazne, nawet to pisane na kolanie. Jednak nie ma znaczenia, czy jest to "ja przyznaje sie do winy" czy jest to podpisane przez uczestnikow opisane zdarzenie, jedno i drugie jest tak samo wazne, a nawet dokladnie opisane zdarzenie przyspieszy likwidacje szkody, bo szkice i tak bedzie trzeba wypelniac.

To pisalem oczywiscie w odpowiedzi na post piotrza, bo stwierdzil, ze moj gotowiec mu sie nie podoba, bo blablabla...
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez zaxsx » czwartek 20 stycznia 2011, 23:10

oświadczenie
Bardzo dobre, oby się nigdy nie przydało :(
zaxsx
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 29 kwietnia 2009, 10:49

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez maryann » piątek 21 stycznia 2011, 10:52

Ten dokument mam od Allianzu- ma jedną, dwie wady wady:
raz- ma bardzo dużo drobnych rubryk, trudnych w terenie do wypełnienia.
dwa- nie zawiera przyznania sie do winy ani tego wprost nie określa.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez grgr » czwartek 27 stycznia 2011, 00:24

Dlatego do tego dokumentu myślę, że warto dołączyć oświadczenie o przyznaniu się do winy. Faktycznie, też szukałem info na temat ukazania winnego w tym szczegółowym druczku i się nie doszukałem.

Wyciąłem fragment z innego druczku znalezionego w necie:
Oświadczam z własnej i nie przymuszonej woli, że w dniu ........................... o godzinie ..............................
w miejscowości ............................................. na ul. ....................................................................................., spowodowałem kolizje drogową, w wyniku której został uszkodzony pojazd marki ..................................................... nr rejestracyjny ............................................
W pojeździe tym zostały uszkodzone następujące elementy:



W moim pojeździe marki ................................................................... o nr rej. ..............................................
zostały uszkodzone następujące elementy: [...]

Opis, jak doszło do wypadku*, kolizji drogowej-*
[...]
Oświadczam, że na miejsce kolizji drogowej przybyła* nie przybyła* policja.
W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego policja ukarała mnie mandatem, który przyjąłem*, nie przyjąłem*

data + podpisy


Była też taka tabelka z danymi, może nawet lepsze to niż kolorowy papierek? Mój ojciec zgłaszał już w PZU bodajże na podstawie takiego zaświadczenia (z tabelką) i przyjęli to raczej bez problemów.
grgr
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 14 grudnia 2010, 22:42

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez tom9 » czwartek 27 stycznia 2011, 17:39

Wyleczyłem się z tych oświadczeń, gdy miałem stłuczkę była policja a miałem kłopot wyciągnąć kasę z ubezpieczalni.
Wiele osób bardzo kumatych siedzących w temacie ubezpieczycieli poleca wzywać policję, gdyż często są kłopoty gdy policji nie ma.

No, ale każdy zrobi jak uważa. Wożenie wydrukowanego, przygotowanego oświadczenie wyglądasz w oczach sprawcy kolizji jak osoba, która specjalnie czeka/szuka powodu do stłuczki.

Pozdrawiam
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez lith » piątek 28 stycznia 2011, 12:27

Jak coś poważniejszego to oczywiście wezwę policję, ale jak rzeczywiście będzie coś w stylu pęknięty zderzak to wolałbym skończyć na oświadczeniu. Chyba lepiej taki papierek wozić niż potem pisać gdzieś ręcznie z pamięci i mieć sporą szansę pominąć coś ważnego przez co zostanę na miejscu z niczym. Ja pierwszy raz spotkałem się z wydrukowanym takim oświadczeniem w tramwaju gdzie motorniczy po sprzątnięciu samochodu, który wymusił na tramwaju pierwszeństwo po prostu wyciągnął papierek razem z kierowcą wszystko spisali i po kilku minutach tramwaj pojechał dalej (samochód niestety został ;p...bo jego tylna lewa ćwiartka gdzieś zniknęła :P

tom9 napisał(a):Wożenie wydrukowanego, przygotowanego oświadczenie wyglądasz w oczach sprawcy kolizji jak osoba, która specjalnie czeka/szuka powodu do stłuczki.


bash.org.pl napisał(a):<eberez> Prezerwatywy noszę w jednej kieszeni plecaka ze śrubokretem, zapasową baterią, zestawem plastrów, latarką i planem miasta. Wtedy dziewczyna odnosi wrażenie, że jestem przygotowany na każdą sytuację, a nie że od początku planowałem ją przelecieć.


Przy odpowiednim wyposażeniu schowka nie będę podpadał :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości