zielone + a7

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

zielone + a7

Postprzez walkerek » czwartek 22 lipca 2010, 17:34

witam mam takie pytanko - chcę skręcić w prawo mam zielone światło za nim pasy a z 3 metry dalej przy wjezdzie na droge znak ustąpienia pierwszeństwa - czy mając zielone światło patrze na ten znak?

http://yfrog.com/87swiatlaj
walkerek
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 16 czerwca 2010, 16:35

Postprzez Cyberix » czwartek 22 lipca 2010, 17:38

Z rysunku nie wynika, czy światło dotyczy skrzyżowania czy tylko przejścia dla pieszych...
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Postprzez M.S. » czwartek 22 lipca 2010, 17:38

A czy ci po twojej lewej mają światła? Jeżeli tak, to ty masz pierszeństwo. Jeżeli nie to znak ustąp dotyczy twojego pojazdu.

Zwróć uwagę na hierarchię ważności przepisów.

Najwazniejszy jest:
1. osoba kierująca ruchem
2. sygnalizacja świetlna
3. znaki drogowe
4. przepisy ruchu drogowego

W takiej sytuacji, gdy skrzyżowanie jest kierowane sygnalizacją świetlną znaki Cię nie dotyczą. Gdyby sygnalizacja była wyłaczona to wtedy obowiązują Cię znaki.
M.S.
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 16:10

Postprzez walkerek » czwartek 22 lipca 2010, 17:49

no właśnie problem w tym, że nie wiem czy ci po lewej są kierowani światłami czy nie i czy światła te dotyczą tylko tego przejścia dla pieszych. Gdyby nie było tego przejścia za tymi światłami to wiadomo że olałbym ten znak a7 i kierował się zielonym, ale mając te pasy za zielonym nie wiem do czego są to światła do tego skrzyżowania czy dotyczą tylko pasów..
walkerek
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 16 czerwca 2010, 16:35

Postprzez scorpio44 » czwartek 22 lipca 2010, 20:02

No to odpowiedź może być chyba tylko jedna - sprawdź!
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez MarcoFox » piątek 23 lipca 2010, 17:35

Moim zdaniem światła dotyczą przejścia dla pieszych... a znak skrzyżowania...

Jedziesz drogą i masz światła, czekasz na sygnał zielony który pozwala ci wjechać za sygnalizator... czyli pokonać przejście dla pieszych... po kilku/kilkunastu metrach masz skrzyżowanie i znak ustąp pierwszeństwa informujący cię że jesteś na podporządkowanej... Gdyby trójkąt i światła dotyczyły skrzyżowania byłyby umieszczone w jednym miejscu to znaczy trójkąt stałby jeszcze przed przejściem dla pieszych i wtedy stosujesz zasadę że światła są ważniejsze od znaku a zielone światło oznaczałoby że możesz wjechać na skrzyżowanie...
MarcoFox
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 02 lipca 2010, 06:40

Postprzez Zonaimad » piątek 23 lipca 2010, 18:16

MarcoFox napisał(a): Gdyby trójkąt i światła dotyczyły skrzyżowania byłyby umieszczone w jednym miejscu to znaczy trójkąt stałby jeszcze przed przejściem dla pieszych i wtedy stosujesz zasadę że światła są ważniejsze od znaku a zielone światło oznaczałoby że możesz wjechać na skrzyżowanie...


Znam dziesiątki miejsc w Polsce, gdzie znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu" stoi kilka metrów za sygnalizatorem dotyczącym skrzyżowania.
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości