Kwalifikacja zawodowa kat. C ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kwalifikacja zawodowa kat. C ?

Postprzez tomml » środa 10 marca 2010, 22:32

Witam. Mam takie pytanie czy jeśli zrobię prawo jazdy kat.C to czy będę mógł w jakiejś firmie pracować jako kierowca? Tzn czy będę musiał robić kwalifikację zawodową żebym mógł przewozić w tej firmie różne rzeczy ? Chodzi mi np. o takie firmy które zajmują się przewozem mięsa i takich tam wyrobów :)
Pozdrawiam
tomml
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 19 stycznia 2010, 17:14

Postprzez Towro » czwartek 11 marca 2010, 00:41

Jeżeli dopiero zaczynasz to samo zrobienie kategorii C nie umożliwi Ci pracy jako kierowca w firmie. Potrzebujesz Kwalifikacji Wstępnej - koszt rzędu 6000 zł plus 1000 zł Egzamin (każde kolejne podejście - kolejne 1000 zł) - Cennik jaki znam z Wrocławia.

Ogólnie jest na forum trochę na ten temat jeżeli chcesz konkrety to szukaj.

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16251 powinno wystarczyć.
Tomasz

Prawo Jazdy: A B BE C CE
Instruktor: A B C
Towro
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota 27 lutego 2010, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez BlueDevil » czwartek 11 marca 2010, 13:26

bedziesz mogl pracowac jedynie w firmie, ktora przewozi swoje wlasne rzeczy na wlsany urzytek, np pracujesz w firmie budowlanej i wieziesz na miejsce budowy piasek, ktory ta firma kupila na wlasny urzytek
Avatar użytkownika
BlueDevil
 
Posty: 462
Dołączył(a): środa 13 stycznia 2010, 23:42
Lokalizacja: Miasto Jedno Na Sto

Postprzez kan » czwartek 11 marca 2010, 19:33

Pod warunkiem ze tego piasku nie uzyje do prac budowlanych za które wezmie firma pieniązki ;). Mogą co najwyzej bez Kwalifikacji Wstępnej przwozić rusztowania , agregaty , łopaty itp i inne takie rzeczy niezbędne do pracy na budowie , a kierowca jadacy tym autem nie będzie zatrudniony na stanowisku kierowcy ;). Ale nie materały które wykorzystują do budowy (takie jak piasek, ziemia , gruz itd) i wliczają w cene usługi. Przynajmniej tak tłumaczyli ostatnio nam na szkoleniu okresowym którym miałem niestety okazje uczestniczyc. Ale mysle ze skoro tak tłumaczyli to tak jest.
kan
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 08 marca 2010, 10:02
Lokalizacja: wrc

Postprzez Kosior_DG » czwartek 11 marca 2010, 22:48

Z tego co wiem, o ile pracodawca będzie miał pozwolenie na przewóz towarów na użytek własny to ktoś kto nie będzie zatrudniony jako kierowca (tj. na umowie będzie wpisany np. jako pracownik ogólnobudowlany) może przewozić normalnie towary. A to jak i gdzie one zostaną użyte i tak jest niemal nie do sprawdzenia.
Kosior_DG
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 marca 2010, 21:58

Postprzez prawojazdy.com » piątek 12 marca 2010, 08:30

To ja już nie kapuje, zrobię kat. C za 1600 zł, i kategorie E, nie wiem za ile, ale pewnie z 3000 zł. TO jeszcze będę płacił 6000 + 1000 zł egzamin :?: :?:

To trochę dużo...
:twisted: :idea: :?:
Jestem kim jestem :D
Chciałbym w przyszłości jeździć ciężarówką (może nawet tirem).
Avatar użytkownika
prawojazdy.com
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 11 marca 2010, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Postprzez mk61 » piątek 12 marca 2010, 08:31

Tak.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez BlueDevil » piątek 12 marca 2010, 14:38

tak jest, tylko w Polsce majac prawo jazdy C+E nie mozesz jezdzic ciezarowka :wink:
Avatar użytkownika
BlueDevil
 
Posty: 462
Dołączył(a): środa 13 stycznia 2010, 23:42
Lokalizacja: Miasto Jedno Na Sto

Postprzez prawojazdy.com » sobota 13 marca 2010, 02:12

To nie dobrze, chciałem zrobić prawko na tira C+E, i gdybym nie znalazł pracy to poszedł bym na kierowcę... A tu coś takiego.
Jestem kim jestem :D
Chciałbym w przyszłości jeździć ciężarówką (może nawet tirem).
Avatar użytkownika
prawojazdy.com
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 11 marca 2010, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Postprzez rocko19 » środa 17 marca 2010, 20:19

Kosior_DG napisał(a):Z tego co wiem, o ile pracodawca będzie miał pozwolenie na przewóz towarów na użytek własny to ktoś kto nie będzie zatrudniony jako kierowca (tj. na umowie będzie wpisany np. jako pracownik ogólnobudowlany) może przewozić normalnie towary. A to jak i gdzie one zostaną użyte i tak jest niemal nie do sprawdzenia.


Z tego co wiem to przewóz na potrzeby własne, a przewóz na użytek osobisty to 2 różne rzeczy.
Na użytek osobisty nie potrzebujesz kursu na przewoz rzeczy, a w przewozie na potrzeby własne potrzebujesz.

Druga rzecz, niewiem jak to jest z tym jak ktos jest niezatrudniony jako kierowca.. moze ktos wyjasni.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez marad_co » poniedziałek 22 marca 2010, 22:13

BlueDevil napisał(a):tak jest, tylko w Polsce majac prawo jazdy C+E nie mozesz jezdzic ciezarowka :wink:

Nie tylko w Polsce. W Irlandii tez potrzebujesz ten papierek. Jaja sa niezle bo nawet jak masz z Polski ten papier to tutaj jest on warty tyle co papier toaletowy :/
marad_co
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 06 lipca 2008, 01:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 71 gości