egzamin w Egipcie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

egzamin w Egipcie

Postprzez dorsko » środa 24 lutego 2010, 23:43

Witam Wszystkich,

juz 3 razy podchodzilam do egzaminu na prawo jazdy kat. B w Warszawie i niestety oblalam - 1 raz po godzinnej jezdzie po miescie wymusilam pierwszenstwo, a kolejne 2 razy oblalam na luku (co za wstyd!).
Mam juz dosyc tego egzaminu, stracilam nadzieje ze kiedykolwiek go zdam. Dlatego czytajac o zdawaniu prawa jazdy na Ukrainie zastanawiam sie, czy nie zdawac egzaminu w Egipcie - jade tam w kwietniu na urlop.
Po otrzymaniu egipskiego prawa jazdy w Polsce musialabym zdac egzamin teoretyczny (albo moze i nie, bo egzamin zdawalam w grudniu) i na tej podstawie otrzymalabym polskie prawko.
W necie znalazlam kilka informacji, jakie sa wymogi na zdanie prawa jazdy w Egipcie:

http://www.moiegypt.gov.eg/english/depa ... es/traffic
http://www.propertycommunity.com/forum/ ... egypt.html


Jesli slyszeliscie jak wyglada zdawanie prawka w Egipcie, teoria i praktyka, bede wdzieczna za Wasze opinie i wypowiedzi.

pozdrawiam,
dorsko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 24 lutego 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: egzamin w Egipcie

Postprzez Bareq » środa 24 lutego 2010, 23:51

dorsko napisał(a):
Jesli slyszeliscie jak wyglada zdawanie prawka w Egipcie, teoria i praktyka, bede wdzieczna za Wasze opinie i wypowiedzi.

pozdrawiam,


Powinni to jakos uregulować z tymi prawami jazdy zagranicznymi, ja (myślę że nie tylko ja) bym nie chciał spotkać na drodze pseudokierowcy ktory nie potrafi nawet poprawnie łuku zrobić.
Bareq
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek 10 grudnia 2009, 03:36

Postprzez lith » czwartek 25 lutego 2010, 00:52

Z jednej strony powinni uregulować.... chociaż z drugiej skoro ktoś gdzieś te uprawnienia dostał, a przepisy przecież się specjalnie nie różnią w poszczególnych państwach to nie wiem czemu prawko innego kraju nie miałoby być ważne w Polsce.

Bo osoby, które jadą na koniec świata, żeby zdać to jest margines.

Za to nieuznawanie zagranicznego prawka to byłby chaos, zamęt... strzał w stopę :P

_________________________

Sytuacja analogowa, tylko na bardziej 'płynnym gruncie' :):
Polska nie uznaje patentów żeglarskich oprócz jedynych słusznych polskich wydawanych przez PZŻ- z reszta rózne teorie spiskowe na ten temat czytałem.... teoretycznie powinna, bo jakieś umowy ja do tego zmuszały, ale jakoś zostało to zapomniane i nigdy nie weszło w życie. Dodatkowo sprawa się komplikuje w wypadku państw typu Szwecja, UK, gdzie patent nie daje konkretnych uprawnień (bo są tam niepotrzebne). A potem wielkie zdziwienie, że nikt nie chce do nas przypływać jachtami. Ogólnie chora sytuacja. PZŻ się tłumaczy właśnie tym, że za granicą wymagania są za niskie i za łatwo takie uprawnienia zdobyć...

Z tym, że z prawem jazdy jest ten problem, że jazda samochodem to nie tylko turystyka i w ogóle inna skala to jest.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez mk61 » czwartek 25 lutego 2010, 01:37

Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez Bareq » czwartek 25 lutego 2010, 01:38

lith napisał(a):Z tym, że z prawem jazdy jest ten problem, że jazda samochodem to nie tylko turystyka i w ogóle inna skala to jest.


Patent zrobilem jak mialem 13 lat , wiec nie sadze zeby wymagania byly jakos szczegolnie wysokie ;) Róznica jest taka że jak patent dostane za przysłowiowe masło to najwyzej się utopię lub uszkodzę komus lodke, a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie to oprocz tego że siebie to może zabic jeszcze kogos innego w ruchu drogowym w polsce
Bareq
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek 10 grudnia 2009, 03:36

Postprzez Pawlisko7 » czwartek 25 lutego 2010, 01:59

Bareq napisał(a):a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie...


To będzie mógł dosiadać piękne dromadery, a nie jeździć samochodami. Nie ma to jak uważać inne narody za gorsze i zacofane.


Założycielce tematu polecam natomiast artykuł:

http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/29 ... l#pzw_1680

a w szczególności komentarz znajdujący się na samym dole.
Avatar użytkownika
Pawlisko7
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2009, 08:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Postprzez lith » czwartek 25 lutego 2010, 02:22

Bareq napisał(a):
lith napisał(a):Z tym, że z prawem jazdy jest ten problem, że jazda samochodem to nie tylko turystyka i w ogóle inna skala to jest.


Patent zrobilem jak mialem 13 lat , wiec nie sadze zeby wymagania byly jakos szczegolnie wysokie ;) Róznica jest taka że jak patent dostane za przysłowiowe masło to najwyzej się utopię lub uszkodzę komus lodke, a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie to oprocz tego że siebie to może zabic jeszcze kogos innego w ruchu drogowym w polsce


Pierwszy stopień może nie jest trudny. Ale raczej nikt nie będzie specjalnie w PL zdawał egzaminu, żeby zgodnie z przepisami własny jacht prowadzić na wakacjach, tym bardziej, że często np. ma morzu pierwszy stopień by mógł okazać się niewystarczający... a dalsze juz nie tak szybko i gładko można powbijać.
Poza tym na łódce tak samo mogę pociągnąć za soba spora grupkę ludzi, więc akurat tu nie wodze specjalnie różnicy.
Ale my nie o tym.
;]

Jakiekolwiek ograniczenia w uznawaniu prawa jazdy byłyby wg mnie złym posunięciem. Czemu prawo ma zakładać, że system szkolenia jest słuszny tylko w Polsce, a gdzie indziej się nie znają.

O ile jeszcze ograniczeń z jakis egzotycznych krajów może by nikt prawie nie zauważył to przy takiej Ukrainie już byłby spory problem.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez ks-rider » czwartek 25 lutego 2010, 09:24

Bareq napisał(a):Powinni to jakos uregulować z tymi prawami jazdy zagranicznymi, ja (myślę że nie tylko ja) bym nie chciał spotkać na drodze pseudokierowcy ktory nie potrafi nawet poprawnie łuku zrobić.


Luk, hmmmm, trzeba zdac sobie sprawe z tego, ze w nie wszystkich krajach europy ten luk jest wymagany. Idac ta drogo mozny by zadac sobie pytanie czy w reszcie / czesci krajow europy ludzie nie potrafia jezdzic ?

Szkolilem goscia z Egiptu, mial egipskie PJ, wiem jakie chlop mial dylematy z przestawieniem sie, w szkole w jakiej wtedy pracowalem przeszedl przez 5 – ciu szkolacych, to tak n amarginesie.

Tak jak pisalem w innym temacie aby modz zarejestrowac sie trzeby w niektorych krajach miec status rezydenta, nie iwm jak jest w Egipcie, w kazdym razie jedno co wiem, to PJ z pewnych krajow nie odpowiada PJ ( a raczej umiejetnosci ) krajow europejskich.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: egzamin w Egipcie

Postprzez Borys68 » czwartek 25 lutego 2010, 10:43

dorsko napisał(a):Witam Wszystkich,

juz 3 razy podchodzilam do egzaminu na prawo jazdy kat. B w Warszawie i niestety oblalam - 1 raz po godzinnej jezdzie po miescie wymusilam pierwszenstwo, a kolejne 2 razy oblalam na luku (co za wstyd!).
Mam juz dosyc tego egzaminu, stracilam nadzieje ze kiedykolwiek go zdam.

Nie łam się. Niektórzy zdają za 10-tym. A i tak wyjdzie taniej niż wyjazd zagranicą. Może zrób egzamin na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów - jest łatwiej. I potem (albo przed) kup samochód z automatem.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Postprzez BlueDevil » czwartek 25 lutego 2010, 14:09

te sprawy sa uregulowane,
osoby ktore maja prawko wydane przez kraj bedacy strona konwencji wiedenskiej z 1968 roku po prostu wymieniaja dokument na krajowy, jezeli ktos ma prawko wydane przez kraj ktorego tylko wzor jest zgodny z ustaleniami konwencji zdaje tylko teorie i wymienia prawko na krajowe,, jezeli natomiast ktos ma uprawnienia wydane przez jakiegos atamana koczowego w glebokiej azji albo innego wodza winetu to zdaje teorie i praktyke :D
Avatar użytkownika
BlueDevil
 
Posty: 462
Dołączył(a): środa 13 stycznia 2010, 23:42
Lokalizacja: Miasto Jedno Na Sto


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 53 gości