karta kierowcy i tacho cyfrowe

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

karta kierowcy i tacho cyfrowe

Postprzez Pawel22 » środa 16 grudnia 2009, 14:25

Zastanawiam się nad podjęciem pracy na nowym sprzęcie które ma na wyposażeniu tachograf cyfrowy. wiem jak i gdzie złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy mam tylko taki problem bo nigdy nie obsługiwałem czegoś takiego, z tarczką to jest prosta sprawa wypisuje się otwiera kluczyk i wkłada, patrzymy czy tarczka jest od tego tacho i wkładamy po dobrej stronie. a jak jest z nowymi? kiedyś na kursie na przewóz rzeczy był taki film o tacho może macie link, albo chociaż jakieś słowne instrukcje?
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez rafaello56 » czwartek 17 grudnia 2009, 18:07

Sam nie używam cyfrowego , więc nie chcę Ci namieszać, więc zacytuje :wink:

Po włożeniu karty kierowcy do tachografu cyfrowego ten prezentuje ustawiony czas lokalny oraz czas UTC. Potem tachograf cyfrowy identyfikuje kierowcę i wyświetla jego nazwisko na wyświetlaczu. Następnie można zobaczyć, kiedy ostatni raz karta była wyjmowana. Kolejnym krokiem jest zapytanie tachografu cyfrowego o uzupełnienie danych poprzez wpisy manualne. Wpisy są konieczne, np. w przypadku rozpoczęcia pracy bez uprzedniego włożenia karty do tachografu. Następnie można podać, w jakim kraju rozpoczyna się zmiana. Po tych wszystkich operacjach tachograf przechodzi do standardowego ekranu.


Następnie za każdym razem jak robisz pauzę musisz się pilnować , by ją uruchomić , bodajże trzykrotne naciśnięcie pierwszego przycisku.Zawsze możesz jeszcze zapytać na CB jakbyś miał problem w trasie :P
B-6.2006, C- 2.2009, CE-9.2009
A,D- obecnie tylko w marzeniach ;)
rafaello56
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 21:14

Postprzez Pawel22 » czwartek 17 grudnia 2009, 23:19

no niby tak cb zawsze pomaga ale tak głupio zaczynać prace i się motać z taka podstawową rzeczą a na kursie był filmik myślałem że tu go znajdę bo ten filmik był zrobiony przez www.prawojazdy.pl
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez tiromaniak » niedziela 20 grudnia 2009, 22:13

Obsługa tachografu cyfrowego jest bardzo prosta i sam dojdziesz do takiego wniosku jeśli po użytkujesz go z kilka razy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowane ale tam masz instrukcje na wyświetlaczu i podążasz klikając strzałkami i OK.

W Skandynawii obecnie masowo wymienia się tachografy na cyfrowe. W moim zakładzie pracy w tym miesiącu zamontowali takie urządzenia już w 50 ciężarówkach. Pozostało ok 150 i zrobią to do maja roku następnego.
To jak narkotyk, widzisz tylko znaki i drogę. Reszta świata nie istnieje i sensem życia staje się nieustanna wędrówka.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez rafaello56 » wtorek 22 grudnia 2009, 10:31

tacho cyfrowe jest obowiązkowe w samochodach produkowanych od 2006r , więc skąd ten pośpiech w firmie , czyżby się przepisy zmieniły?
B-6.2006, C- 2.2009, CE-9.2009
A,D- obecnie tylko w marzeniach ;)
rafaello56
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 21:14

Postprzez tiromaniak » wtorek 22 grudnia 2009, 19:43

70% naszego taboru to pojazdy wyprodukowane powyżej 2006 roku. Po prostu starsze się oddaje a bierze się nowe - tak to się wszystko wszędzie kręci i ludzie dzięki temu mają pracę. W pozostałych dlatego że chcą ujednolicić tachografy. Tarcze są bardzo niewygodne i męczące. Firma dla każdemu z nas za darmo wyrobiła takie karty do tachografów.
To jak narkotyk, widzisz tylko znaki i drogę. Reszta świata nie istnieje i sensem życia staje się nieustanna wędrówka.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Pawel22 » niedziela 17 stycznia 2010, 15:26

możecie mi wysłać link do wniosku o wydanie karty kierowcy w necie znalazłem kilka ale się trochę różnią jedne mają 3 inne 4 str i jest jeszcze kilka różnic a gdy złoże zły wniosek to nie będzie uznany i będę musiał odnowa składać a czas leci, i jeszcze jedno pytanie czy po nowym roku kwota za kartę nie wzrosła i jest to dalej 150zł + VAT ?
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez mk61 » niedziela 17 stycznia 2010, 16:11

Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez Pawel22 » niedziela 17 stycznia 2010, 17:07

dzięki szkoda ze nie piszą tam że kwota się zmieniła ale może to znaczy że się nie zmieniła
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez mk61 » niedziela 17 stycznia 2010, 17:11

Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez Pawel22 » poniedziałek 25 stycznia 2010, 09:25

mam takie pytanie a mianowicie mój kod pocztowy w prawie jazdy jest inny niż obecnie w realu porostu się zmianie w dowodzie osobistym również jest stary kod czy to jakis problem nie wymieniłem jeszcze dokumentów mi to nie przeszkadzało ale teraz ITD może mieć jakieś ale gdy bym wymienił któryś z tych dokumentów?
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości