HURA, ODEBRALAM PRAWKO!!!!! - przepisy dot. odbierania

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

HURA, ODEBRALAM PRAWKO!!!!! - przepisy dot. odbierania

Postprzez Kika » piątek 09 sierpnia 2002, 15:52

Ludzie, tak sie ciesze, ze musze sie z Wami podzielic - wlasnie przed momentem odebralam swoje swiezutkie, plastikowe, pachnace swiezoscia PRAWKO!!!!!

A teraz z innej beczki, otoz slyszalam, a i czytalam na roznych forach w sieci, ze ludzie czekaja czasami bardzo dlugo na odbior prawka, nawet po 2 miesiace, zazwyczaj nikt nie probuje interweniowac tylko przyjmuje to z dobrodziejstwem inwentarza. Tak nie moze byc!!!!

Moj znajomy zasiegnal porady prawnika, ktory zwrocil uwage na przepisy regulujace te kwestie - mozecie powolac sie na rozporzadzenie ministra infrastruktury z dn 14 grudnia 2001, zgdonie z ktorym wydzial komunikacji po otrzymaniu papierow z osrodka egzaminacyjnego musi w czasie nie dluzszym niz 2 dni przekazac papiery do jednotski drukujacej. Ta natomiast ma obowiazek zwrocic gotowy dokument w terminie nie dluzszym niz 7 dni od momentu otrzymania danych z wydzialu kom.

Wiec nie dajcie sie i sie kloccie!!! Dowiadujcie sie, kiedy wydzial optrzymal papiery, i kiedy je wyslal do drukowania. Jezeli rzecz dzieje sie niezgodnie z tym rozporzadzeniem, macie prawo wniesc skarge do organu nadrzednego nad organem wydajacym prawo jazdy!!!!

Nie wiem jakie to daje skutki, ale mysle ze warto walczyc z nimi. niech nie licza na dodatkowe korzysci!!! A w kazdym razie znajac te przepisy mozna sie klocic z urzedami - bo argumenty te nie sa do zbicia.
Kika
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek 09 lipca 2002, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pablo » piątek 09 sierpnia 2002, 17:21

Ja odebrałem prawko 13 dni po egzaminie.
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Postprzez Kika » piątek 09 sierpnia 2002, 19:57

no to fajnie - 13 dni to szybko :) jak widac jest roznie. a warto wiedziec, ze w razie czego mozna sie wyklocac i sa argumenty poparte przepisami.
no ale teraz mam juz moj upragniony plastik, wiec juz mam spokoj. niedlugo lece do samochodziku, zrobic rundke honorowa z plastikiem w kieszeni :))
Kika
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek 09 lipca 2002, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Slawek » piątek 09 sierpnia 2002, 23:24

A nie ma czegoś takiego jak 14 dni na uprawomocnienie się decyzji o wydaniu prawa jazdy :?: :?: :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kika » sobota 10 sierpnia 2002, 19:58

Powiem szczerze, ze nie wiem. Przytoczylam konkretna sytucje, bo
taka sie zdarzyla, a nie znam sie na tym. Pewnie trzeba by dalej poszperac przepisach.
Kika
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek 09 lipca 2002, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

dot. odbierania prawka...

Postprzez JOYCE » poniedziałek 07 października 2002, 13:29

WITAJCIE!!!PRACUJĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI. I CHCIAŁABYM WAM POWIEDZIEĆ W JAKI SPOSÓB ZAŁATWIA SIĘ FORMALNOŚCI DOT. PRAWKA. OTÓRZ PO ZDANIU EGZAMINU WASZE DOKUMENTY ZOSTAJA PRZYNIESIONE/PRZYSŁANE DO WYDZIAŁU KOMUNIKACJI Z WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO(WORDU).JEŻELI KTOŚ ZDAWAŁ EGZAMIN W INNYM WORDZIE NIŻ W JEGO MIEŚCIE WORD AUTOMATYCZNIE WYSYŁA DOKUMENTY DO WŁAŚCIWEGO WORDU W MIEJSCU ZAMIESZKANIA.WYDZIAŁ KOMUNIKACJI NIE MA WPŁYWU NA DŁUGOŚĆ PRZESYŁKI. POTEM JEŻELI KTOŚ NIE ZAPŁACIŁ ZA WYDANIE PRAWA JAZDY (70 ZŁ) I NIE DOŁĄCZYŁ DO DOKUMENTÓW KWITKA TO AKTA CZEKAJĄ AŻ KTOŚ PRZYJDZIE I OPŁACI. BO W PRZECIWNYM PRZYPADKU NIE WYSYŁAMY DO PRODUKCJI (NIE MOŻEMY FUNDOWAĆ PRAWKA).ZNACZKI SKARBOWE MOŻNA ZAKUPIĆ PRZED ODBIOREM NA POCZCIE. JEŻELI WSZYSTKO JEST OPŁACONE WYSYŁAMY (SATELITĄ) DANE DO POLSKIEJ WYTWÓRNI PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH(ONI PRODUKUJĄ DOKUMENT). NA TO ILE BĘDZIE TO TRWAŁO NIE MAMY RÓWNIEŻ WPŁYWU.OGÓLNIE MÓWIMY,ŻE TRWA TO OD 7-10 DO 14 DNI.ALE ZDARZA SIE,ŻE PRZYCHODZĄ PO 6 DNIACH I NIE MA NA TO REGUŁY.TAK WIĘC MY TYLKO POŚREDNICZYMY W WYMIANE DANYCH I NIEWIELE MOŻEMY ZROBIĆ ABY PRZYSPIESZYĆ PROCEDURĘ. OBECNIE ROBIĘ SOBIE PRAWO JAZDY(DZISIAJ ZDAŁAM TESTY) I NIE WIEM ILE BEDĘ CZEKAĆ NA DOKUMENT.ALE NAJLEPIEJ CZEKAĆ CIERPLIWIE.MOŻNA DZWONIĆ I DOWIADYWAC SIĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI...POWODZENIA :)
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH!!!
JOYCE
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 października 2002, 12:58
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Re: dot. odbierania prawka...

Postprzez Kordula » poniedziałek 07 października 2002, 13:45

JOYCE napisał(a):MOŻNA DZWONIĆ I DOWIADYWAC SIĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI...POWODZENIA :)

Niekoniecznie, bo tam nie zawsze można się dodzwonić.
A poza tym, u nas płaci się za prawko dopiero przy jego odbiorze.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

DOT. WYDAWANIA PRAWKA

Postprzez JOYCE » poniedziałek 07 października 2002, 14:47

:shock: NIE MOŻLIWE!! NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBY MOŻNA BYŁO PŁACIĆ ZA PRAWKO PRZY ODBIORZE. MOŻE CHODZIŁO CI O ZNACZKI SKARBOWE??
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH!!!
JOYCE
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 października 2002, 12:58
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Postprzez Pablo » poniedziałek 07 października 2002, 16:19

Ja też płaciłem przy odbiorze :)
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Re: DOT. WYDAWANIA PRAWKA

Postprzez Kordula » poniedziałek 07 października 2002, 16:29

JOYCE napisał(a): :shock: NIE MOŻLIWE!! NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBY MOŻNA BYŁO PŁACIĆ ZA PRAWKO PRZY ODBIORZE. MOŻE CHODZIŁO CI O ZNACZKI SKARBOWE??

Znaczki skarbowe również, to jakieś 6 zł (chyba), ale oprócz tego też 70 zł za samo wydanie prawa jazdy. Najpierw dostawało sie dowód wpłaty, potem szło się zapłacić i z tym papierkiem szło sie po prawko.
Ale to było już przy samym odbiorze.
Więc jednak jest taka możliwość. :!:
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kika » piątek 11 października 2002, 15:50

U mnie bylo dokladnie jak u Korduli. Poszlam do wydzialu komunikacji, kupilam znaczki, wplacilam 70 PLN i do odpowiedniego okienka
udalam sie po dobior prawka. nikt nie wymagal wczesniejszego placenia.
Kika
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek 09 lipca 2002, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: dot. odbierania prawka...

Postprzez Kika » piątek 11 października 2002, 16:00

JOYCE napisał(a): I NIE WIEM ILE BEDĘ CZEKAĆ NA DOKUMENT.ALE NAJLEPIEJ CZEKAĆ CIERPLIWIE.MOŻNA DZWONIĆ I DOWIADYWAC SIĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI...POWODZENIA :)


nie, nie zgadzam sie z tym, ze najlepiej cierpliwie czekac. niestety, nie chce generalizowac, ale wiele urzedow raczej malo sie przejmuje petentami i nie dba specjalnie o nich, wiec czesto musimy sie dodatkowo domagac tego, co powinno nam sie nalezec bez zadnych dodatkowych naciskow.
oczywiscie, wiem ze wydzial komunikacji nie ma wplywu na dzialanie poczty, na to kiedy WORD przysle dopkumenty itp itd. ale ma wplyw na to, kiedy sam wysle dokumenty do drukowania.
jezeli wydzial komunikacji nie odsyla dokumentow do drukowania w odpowiednim czasie (czas w liczbie dni jest okreslony przepisami), to dziala niezgodnie z przepisami i mam prawo domagac sie, zeby dzialal zgodnie z nimi. gdybym ja cierpliwie czekala, to chyba by minal miesiac albo dluzej, zanim bym dostala to prawko. tymczasem wystarczyl telefon do urzedu, rozmowa z pania naczelnik zdecydowanym tonem i powolanie sie na odpowiednie przepisy i jakos sie nagle okazalo, ze prawko jest juz do odbioru tego samego dnia.
dziwne, ze gdy dzwonilam o godzine wczesniej, pani powiedziala, ze prawka jeszcze nie ma. chyba musial nstapic jakis niezwykly zbieg okolicznosci, ze po kolejnym, nieco ostrzejszym telefonie, drukarnia akurat przyslala gotowy dokument.

a moze prawko juz lezalo od jakiegos czasu w urzedzie, tylko chcieli wymusic jakies dowody wdziecznosci za szybsze zalatwienie sprawy?
Kika
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek 09 lipca 2002, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

nio

Postprzez crosik_ » poniedziałek 21 października 2002, 09:12

jestem ciekaw jak ja dlugo bede czekal ma odbior prawka bo zdalem 9 pazdziernika , mam nadzieje ze urzad w gliwicach nie olewa spraw zwiazanych z odbiorem prawka. :oops: 8) :?
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez guli » sobota 14 grudnia 2002, 17:11

hmmm odswieze lekko ten topic. prosze o porade w takiej kwestii:

wypelnilem druczek na wydanie prawka (byly 3 egzemplarze). Przy zaplaceniu 1 mi oddala pani z ajencji PKO, wiec podchodze do okienka w WORDZIe podaje jej to, a ona mowi za 3 tygodnie prosze od wydzialu komunikacji. Powiedzialem no ok, ale dzis naszla mnie refleksja. Jakie maM PODSTAWY do odebrania prawka skoro nie dostalem tego kwitu z powrtotem? Czy nie bede mial problemow z odebraniem wymarzonego kawalka plastiku? Oswieccie mnie pliz.
Pozdrawiam
Guli
Avatar użytkownika
guli
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2002, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sławek_18 » sobota 14 grudnia 2002, 18:51

masz przeciez paszport/dowód i na tej podstawie wydaja Ci dokument
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości