Katowice

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez tom9 » piątek 15 maja 2009, 21:01

[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

zdz

Postprzez zaba89 » piątek 22 maja 2009, 13:57

ja uczyłam się w zakładziedziłam z Panem Kaziem i Panem Jankiem. na prawdę super instruktorzy, zawsze punktualni, wszystko porządnie wytłumaczą, jazdy mialam 3,4 razy w tygoniu. co prawda nie zdalam egzaminu za pierwszym razem, ale za bardzo sie stresowałam i przez to mi sie udało :):)
zaba89
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 maja 2009, 13:23

Postprzez _MS » środa 03 czerwca 2009, 11:52

Kurs zaczęłam w Silesii w Katowicach. Z teorii nie wyniosłam z nich prawie nic. Instruktor prowadzący zajęcia odbierał prywatne telefony i pisał smsy, zamiast tłumaczyć przerabiany materiał. Zajęcia nudne, a uczyć trzeba było się i tak w domu. Marnowanie czasu.
Jazdy odbyły się z innym instruktorem, co prawda bardzo miłym i sympatycznym, ale niestety bardzo nieprofesjonalnym. Zdarzyło mu się na mnie nakrzyczeć, często podnosił głos, bardzo łatwo można go było wyprowadzić z równowagi i często ziewał w samochodzie. Moja nauka jazdy samochodem zatrzymała się na 10 godzinie, potem już niczego instruktor mnie nie nauczył. Na placu byłam dwa razy po pół godziny, co oczywiście nie wystarczyło, żeby się go nauczyć. Poza tym jak mówił mój instruktor „Łuk to loteria”. Do parkowania równoległego też miałam tylko 3 podejścia, ponieważ kurs robiłam w zimie i było dużo zamarzniętego śniegu na parkingach, więc dowiedziałam się, że mogę się tego parkowania nauczyć na dodatkowych jazdach, które powinnam wykupić, bo kiepsko jeżdżę, a one akurat wypadną na wiosnę. Cudowny plan jak naciągnąć kursanta. No i Pani w biurze, która każdemu kursantowi obiecuje doskonałą i szybką naukę, zawsze chętna do pomocy, a jak faktycznie jest potrzebna jej pomoc, to tylko miło się uśmiecha, mówi, że załatwi, obiecuje cuda, po czym nie robi nic. Nawet ciągłe przypominanie się w danej sprawie niewiele zmienia.
Cały kurs zajął mi 5 miesięcy, bo jazdy miałam góra 2 godz. na 10 dni i to nie z mojej winy, tylko poodbno instruktor miał tylu kursantów. A ta godzina ADTJ, którą oferuje Silesia to jedna wielka ściema. Każdy kto miał z tym styczność, wie o czym mówię.
Szkoła, która ewidentnie stawia na ilość, a nie na jakość.
NIE POLECAM NIKOMU!

Widząc swoje marne umiejętności nabyte w Silesii, wybrałam się, za namową znajomego do OSK 100%. Szkoła powstała w zeszłym roku, więc za dużo na jej temat nie znalazłam, ale zaryzykowałam. Trafiłam do instruktorów Marka i później do Romka. W ciągu kilkunastu dodatkowych godzin chłopcy nauczyli mnie po prostu WSZYSTKIEGO i naprawdę dbali o moje dobre samopoczucie przed egzaminem, ponieważ tego dnia rano wzięłam jeszcze 2 godziny. I okazało się, że na egzamin poszłam zrelaksowana, z dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem. I oto determinacja Marka i anielska cierpliwość Romka spowodowały, że w dniu wczorajszym zdałam egzamin praktyczny na prawo jazdy przy pierwszym podejściu! :) Naprawdę, niesamowite jest to, ile włożyli pracy i serca, żeby nauczyć mnie dobrze jeździć. POLECAM!!!
http://www.szkolajazdy.katowice.pl/
Avatar użytkownika
_MS
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa 03 czerwca 2009, 11:05
Lokalizacja: Katowice

Postprzez rafaello34 » czwartek 04 czerwca 2009, 13:53

Śledzę wątki o osk silesia,bo się tam uczę.Na razie o.k.,widzę ,ze osoba przede mną kopiuje swoją wypowiedź na wszystkich możliwych forach.Gratuluje pomysłu.Ja akurat z polecanej przez osobę z poprzedniej wypowiedzi szkoły przeniosłem się do Silesii i kontynuuję tam kurs,bo w tym poprzednim ośrodku czekałem zbyt długo na jazdy.Nie polecam nikomu,chyba ze ktoś ma dużo czasu i cierpliwości.W Silesii normalnie,póki co bez problemów,oby do przodu.Pozdrawiam Rafał.
rafaello34
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 13:40

Postprzez d3xt3r » sobota 27 czerwca 2009, 19:54

A ja chciałbym zarekomendować OSK Smoliński. Fachowa i miła obsługa, zajęcia teoretyczne konkretne, przede wszystkim nie nudne, z lekką nutką humoru, jeżeli chodzi o praktykę to polecam pana Mariusza, młody, konkretny, cierpliwy i ugodowy człowiek. Dzięki temu ośrodkowi, jego pracownikom i samozaparciu udało mi się zaliczyć dzisiaj Egzamin na Prawo Jazdy kat. B. Jeżeli szukacie konkurencyjnych cen, fachowej i miłej obsługi, oraz konkretnych instruktorów to serdecznie polecam OSK Smoliński (Pl. Młodzieży Powstańczej - na przeciw Poczty Polskiej). :wink:
d3xt3r
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 27 czerwca 2009, 19:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez lukrecja » czwartek 16 lipca 2009, 19:50

witam!! chciałam sie dołaczyc i ostrzegam wszystkich przed OSK OLAF!! Beznadziejna szkoła beznadziejni instruktorzy ktorzy niepotrafia przekazac wiedzy kursantowi!! sami powinni sie uczyc na nowo. Jazda jedna i ta sama trasa do znudzenia, instruktor bardzo sie nudzi i jak go cos wkurzy to konczy jazde, niepotrafia nawet zatroszczyc sie o kursanta. jezli płace to wymagam a tutaj olewka!! niech was nie zwiedzie niska cena bo ona swiadczy o tym ze sa daremni i tym chca zyskac kolejne naiwne osoby.
lukrecja
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 lipca 2009, 19:37

Postprzez _MS » piątek 17 lipca 2009, 08:33

Ile ludzi, tyle opinii. Ja na temat OSK OLAF nie mogę powiedzieć złego słowa. Są bardzo konkretni, wymagający, potrafią nauczyć. I tyle.
31.03.2009 - teoria - pierwsze podejście - wynik pozytywny
02.06.2009 - praktyka - pierwsze podejście - wynik pozytywny
Avatar użytkownika
_MS
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa 03 czerwca 2009, 11:05
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kiora » piątek 17 lipca 2009, 10:59

OSK LADY,
Nie ma lepszego instruktora niż sam właściciel tego ośrodka., facet nauczył mnie w 6 godzin tego, czego w 30 nie nauczył mnie mój pierwszy ośrodek, do którego uczęszczałam.

Bogu dzięki i jednej z dziewczyn z egzaminu teoretycznego(to ona mi poleciła ten ośrodek), że trafiłam na takiego profesjonalistę.
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

OSK LADY

Postprzez artgalery5086 » niedziela 02 sierpnia 2009, 19:22

BARDZO DOBRA SZKOŁA!!!!
Teoria ok.czasami mi godzinki wieczorne nie pasowały-ale to przez moja pracę-więc nie narzekam....
Kurs pierwszej pomocy-i certyfikacik do tego
Egzamin wewnetrzny ok.
Jazdy-moje pierwsze były z jakims dziwnym instruktorkiem ale już tam nie pracuje....(!)dostałam "nowego" i ok.byłam zadowolona,pokazał na co i gdzie zwracac uwage jak jechać łuk i jak to "niezawodnie" wykonywać na egzaminie....miły-nie krzyczał ani razu-przed egzaminem potrzebowałam 2godziny-poświęcił się wczesniej rano i ok!
Kilka razy mijałam się na placu z "szefem"i tez bardzo pozytywnie go odbieram....
teoria oki-jakos tak łatwo poszło...
praktyka czekam na wczesniejszy wolny termin bo mój dopiero na listopad a dzwoniłam i czasami się w wordzie katowickim zdarzaja wolne terminy....
pozdrawiam i z całego serduszka polecam OSK LADY
artgalery5086
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2009, 18:57
Lokalizacja: katowice

Postprzez szczupak91 » piątek 20 listopada 2009, 22:12

ELMAK w Chorzowie.
Świetna szkoła. Z teorii bylam bardzo zadowolona. Cwiczylismy skrzyzowania, a pani byla bardzo cierpliwa i odpowiadala na każde, nawet najgłupsze pytanie. A co do instruktora to był pierwszy strzał. Niezwykle cierpliwy (raz chciałam wyjechac pod prąd to nawet nie podniósł o pół tonu głosu!) Przed egzaminem stawał na rzęsach zeby ze mna pojeździć te dwie godzinki. Pozdrawiam cały ELMAK! ;)
Do 5 razy sztuka ;)
szczupak91
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 18 listopada 2009, 22:46

Postprzez ziomek456 » poniedziałek 23 listopada 2009, 17:26

Z czystym sumieniem mogę polecić OSK KLIŚ znajdujący się na Kokocincu..

Fachowa obsługa, wszystko jak w najlepszym porządku,
Instruktorów tam mają od groma chyba z 10 nawet,
Teoria 30 h dość szybko 2 tygodnie, wykłady prowadzone w sposób ciekawy,

Zdane za 1 razem :)

Polecam instruktora Jakub K
ziomek456
 
Posty: 64
Dołączył(a): sobota 31 października 2009, 20:10

OSK Lady

Postprzez Iwoncia » niedziela 29 listopada 2009, 21:08

W czerwcu br. rozpoczęłam kurs w OSK Lady w Katowicach. Teraz jestem juz po egzaminie praktycznym zdanym za pierwszym razem :D To naprawdę bardzo dobra i skuteczna szkoła. I ośmielę się nawet stwierdzić, że instruktor p.Jacek, z którym miałam przyjemność jeździć to prawdziwy profesjonalista. Jest konkretny, miły, bardzo pomocny a do tego ma niesamowite poczucie humoru i nawet gdy coś "nawywijamy" na drodze, stara się poprawić nam nastrój :) Poprostu fachowiec.
I dziękuję mu bardzo za to, że przed moim egzaminem wstał o 5 rano, aby ćwiczyć łuki i parkowania. Efektem naszej wspólnej pracy był wynik pozytywny egzaminu :D
Szef szkoły p.Jerzy to bardzo uprzejmy człowiek, bez problemu można z Nim wszystko załatwić.

Tak więc z całego serca polecam OSK Lady w Katowicach.
pozdrawiam
"Wszystko co wartościowe, zasługuje na oczekiwanie."

28.09.2009-teoria(-)
23.11.2009-teoria(+)plac(+)praktyczny(+) :)
Iwoncia
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 29 września 2009, 20:44
Lokalizacja: Chorzów

prawko E do kat C

Postprzez marcin11 » niedziela 13 grudnia 2009, 12:39

Byłem pare miesięcy za granicą i przyjechałem na egzamin i miałem dodatkowe godziny na naczepie w osk kliś z Panem Andrzejem .Doznałem szoku (pozytywnego) oaza spokoju pomimo mojego jednego zachowania na mieście za które 100 krotnie jeszcze raz Panie Andrzeju PRZEPRASZAM.Jeżdziłem 1 godzine ale tak mnie podniosło na duchu ze uwierzyłem w siebie .Dziękuje
marcin11
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 grudnia 2009, 12:12
Lokalizacja: mikołów

Postprzez Lirein » środa 30 grudnia 2009, 11:36

hexx_ napisał(a): Z pierwszej szkoly wyszlam bez niczego-szkola miesci sie na ul Markiefki, w Bogucicach,ale cos mi z tym panem z ktorym rozmawialam nie podeszlo-jakos mu sie tak oczka swiecily i w ogole ,jak uslyszal ze chce tylko godzinke lub dwie dodatkowych jazd,to w ogole stracil mna zaiteresowanie i wyslal do sekretarki ;)
i jeszcze,jak zobaczylam to ten tlum ludzi,idacych jak barany na rzez (oczywiscie wplacajacych pieniazki),sale wykladowa w suterenie...to jakos mi sie tak dziwnie zrobilo...wygladalo to wszystko jak jedna wielka fuszerka,ale nie jezdzilam wiec nic wiecej nie wiem :)poczekajmy na tych kursantow ;)
Mam nadzieje ze nikt mnie tu zaraz nie zje,za ta opinie wyzej :(

Wiesz, jak to mówią, nadzieja matką głupich. Chodziło ci o OSK 'Autoszkoła', o której stronę wcześniej bardzo ciepło się wypowiadano i to nie bez powodu. Również uczęszczałam do nich na zajęcia (teoria w dwa tygodnie, wiedza pana Leszka - szefa - temu, co 'oczka się świeciły' niewiarygodnie olbrzymia, facet ma ogromne doświadczenie), a jazdy to po prostu ultraprzyjemność.
Co z tego, że w suterenie? Oceniamy książkę po okładce? No, dojrzałość na poziomie, widzę. Pan Leszek na twoją prośbę godziny czy dwóch dodatkowych jazd się zdziwił, bo taka ilość przed egzaminem NIC nie daje. Szkołę oceniam 11/10, koniec tematu.
hexx_ napisał(a):Iwyjezdzilam sobie z tym panem(kurde, nie pamietam nazwiska! :( )i bylo bardzo milo ,pokazal mi pare rzeczy o ktorych zapomnielismy z Andrzejem,pokazal ze mozna plynnie w trakcie jazdy wrzucic jedynke(az mnie pot zimny oblewal na mysl o tym co sie dzieje z skrzynia biegow jak to sie robi)ale przydatne to strasznie,zwlaszcza przy parkowaniu na miescie!

Że co? Można PŁYNNIE wrzucić jedynkę...to TY TEGO NIE WIEDZIAŁAŚ??Mało tego - ty tego NIE UMIAŁAŚ??? To co ty na kursie robiłaś, przepraszam? Spałaś? Każdy osioł wie, że jedynka się 'przydaje strasznie, zwłaszcza przy parkowaniu na mieście'. Nie wiem naprawdę, jakim 'cudem' zdałaś to prawko, ale na pewno będę uważniej jeździć...
Lirein
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 30 grudnia 2009, 11:28
Lokalizacja: Katowice

LIRO - ul. Poniatowskiego, od strony Kościuszki

Postprzez usiala » wtorek 06 kwietnia 2010, 12:27

Ja osobiście polecam Liro na ulicy poniatowskiego, niedaleko Kościuszki.

Może jeżeli chodzi o warunki w budynku nie są zbyt fajne, szczególnie zimą kiedy zwyczajnie jest zimno, ale w sumie chyba nie o teorie chodzi najbardziej bo dobry instruktor wszystko nadrobi.

Miałem jazdy z Dariuszem... naprawde <&%#$@> koleś, nie umiałem wogole jeździć a nauczył mnie na tyle, żeby zdać za 1 razem. Atmosfera w autku super i chociaz na jazdy nie było się łatwo umawiać (cały kurs robiłem 3 miesiące) to naprawde polecam.
Poszło tam 3 moich znajomych i też są bardzo zadowoleni ;)

Darek, pozdrowionka :)
1 podejście - 1 kwietnia:
teoria [+], plac [+], miasto [+]
(9.04.2010) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
(15.04.2010) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
usiala
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2010, 14:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości