Zabrane prawko i jego odzyskiwanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez karlos349 » sobota 05 września 2009, 16:23

Nie wiem ale byc moze sie zmienily...testy znajdziesz na kazdej str jesli w google wpiszesz testy na prawko i wtedy zobaczysz czy sa inne od tych co byly..tylko nie wiem czy gdzies znajdziesz komplet do sciagniecia.....
za jazde bez prawka grozi mandat w wysokosci 500 zl i tyle..nie odraczaja jak kiedys....
Czlowieku tylko poiwedz mi jak Ty sie zapisaujesz na egzamin bez zrobienia kursu? Skoro z tego co pamietam to nalezy zlozyc odpowiednia dokumentacje o ukonczeniu kursu ? A jesli bez nauki jazdy chcesz zrobic prawko to mozesz isc wczensiej sie zapisac(w czasie trwania kary) i egzamin miec w zaraz po zakonczeniu kary i tyle....choc nie bardzo rozumiem tok Twojego rozumowania....???
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez cman » sobota 05 września 2009, 16:39

karlos349 napisał(a):za jazde bez prawka grozi mandat w wysokosci 500 zl i tyle..nie odraczaja jak kiedys....

A kiedy odraczali?
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez karlos349 » niedziela 06 września 2009, 09:36

Np. jakieś dwa lata temu i wcześniej za jazdę bez prawa jazdy policjant mógł zawiadomić ośrodek szkolenia kierowców o popełnionym wykroczeniu. Kwestię tego, czy takie zawiadomienie wpłynie w jakimkolwiek stopniu na możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy reguluje z pewnością odpowiedni regulamin obowiązujący uczestników kursu na prawo jazdy w danym
ośrodku szkolenia kierowców.
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez cman » niedziela 06 września 2009, 09:55

A teraz nie może powiadomić? Na podstawie jakiego przepisu wtedy mógł powiadomić? Jaki wpływ ma powiadomienie OSK, na możliwość zdania egzaminu w WORD?
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez karlos349 » niedziela 06 września 2009, 10:08

W tym kraju nie trzeba przepisów żeby 'powiadamiać'(kapować)..a jeśli chodzi o OSK to przepraszam bo miałem napisać WORD(jeszcze spie :D) o czymś innym myślałem a coś innego napisałem... Jeśli WORD posiada taki przepis(a nie wiem czy teraz posiada) to po spr. takiej informcaji może nie dopuścić do egzaminu...zresztą sa(byli) tacy policjanci, którzy straszyli odraczaniem, wiem że teraz juz tak na pewno nie ma...więc liczy się tylko grzywna
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez cman » niedziela 06 września 2009, 10:30

Żaden WORD takiego przepisu nie posiada, bo posiadać nie może (w tych kwestiach jest to ściśle regulowane rozporządzeniem) i nigdy nie posiadał.
Policjant to sobie tam zawsze mógł i może straszyć, ale to wszystko co w tej kwestii może zrobić. Odraczania nigdy nie było i nie ma.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez karlos349 » niedziela 06 września 2009, 10:36

Teeeyy....to jest forum i mozna o cos zapytać i ktoś może odp. jeśli mówi źle to może go poprawić...a Ty najpierw wypytujesz i zgrywasz zielonego a później z czymś tu wylatujesz...zajęliśmy niepotrzebnie miejsce w poście i utrudniliśmy innym dojście bezpośrednio do szukanej informacji, jeśli wiedziałeś o tym to mogłeś napisać co i jak i ewentualnie ktoś by Cie poprawił..celem tematu było dowiedzenie się co TERAZ grozi za złapanie bez prawka...myślę, że ta odp. została wystarczająco udzielona i jeśli chciałeś coś dodać to było napisac a nie wyciągasz niepotrzebnie temat..ewentualnie ktoś by Cie poprawił...więcej wyobraźni i mniej cwaniactwa !
Pozdro ;)
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez cman » niedziela 06 września 2009, 13:42

Taki już mój styl.
I wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś coś pisze, to ma jakieś podstawy tego, więc chciałem się dowiedzieć, kiedy to było i na podstawie jakich przepisów.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez XPepeX » niedziela 06 września 2009, 23:46

karlos349 napisał(a):Czlowieku tylko poiwedz mi jak Ty sie zapisaujesz na egzamin bez zrobienia kursu? Skoro z tego co pamietam to nalezy zlozyc odpowiednia dokumentacje o ukonczeniu kursu ? A jesli bez nauki jazdy chcesz zrobic prawko to mozesz isc wczensiej sie zapisac(w czasie trwania kary) i egzamin miec w zaraz po zakonczeniu kary i tyle....choc nie bardzo rozumiem tok Twojego rozumowania....???


Człowieku- jeśli masz zatrzymane prawo jazdy powyżej 1 rok i aby przystąpić do egzaminu państwowego NIE NALEŻY ROBIĆ ŻADNEGO KURSU W OSK ale jest jeden haczyk- mianowicie jeżeli osoba obleje za pierwszym razem , nieważne czy to teorię czy praktykę nie ma już możliwości przystąpić do kolejnego egzaminu, wtedy to sprawa właśnie trafia so Sądu i prawo jazdy jest zabierane (wcześniej jest tylko zatrzymane)- musi zrobić wtedy kurs na daną kategorię w OSK i wtedy może zdawać "do bólu". Czyli, przygotuj się dobrze do egzaminu bo masz tylko 1 próbę- jeśli oblejesz idziesz na kurs podstawowy.
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez athlon » poniedziałek 07 września 2009, 02:36

A ja mam takie pytanie czy kolega zaliczył te psychotesty??? No niby banalne pytanie ale za kilka dni kolega wraca na drogi to chciałbym wiedzieć z kim mogę się spotkać.
Avatar użytkownika
athlon
 
Posty: 1184
Dołączył(a): środa 05 sierpnia 2009, 01:20
Lokalizacja: Francja, St-Brieuc

Postprzez Karol_P88 » wtorek 08 września 2009, 11:38

Panowie sprawa już wyjaśniona.

Psychotesty zaliczone (wystarczy zapłacić 70zł) ja zrobiłem 3/4 testu źle bo znudziło mi się wybieranie figurek po 2 minutach i strzelałem na pałe. Badanie lekarskie to nic innego jak okradanie człowieka (zapłaciłem 300zł za badanie cukru i okulistyczne....... całość łącznie z czekaniem w kolejkach zajęła mi półtorej godziny)
Co do jazdy bez prawa jazdy - byłem dzisiaj na komendzie specjalista z policji próbował mnie zniechęcać do jazdy bez prawka ale wkońcu wydusił z siebie że maxymalna karą jaką mogą mi nałożyc to 500zł mandatu i nic więcej.
Zakaz kończy mi się 6 października i dopiero wtedy mogę zapisać się na egzamin (paranoja bo prawo jazdy zabrano mi na 24 miesiące a jak zdam za 1 razem to będę je miał po 25/26 miesiącach)

Przed przystąpieniem do egzaminu muszę pójść do wydziału komunikacji i zapłacić 17zł za wydanie mi pozwolenia (złodziejstwo po raz kolejny)

Co do tego czy jak niezdam za 1 razem to nie mam pewności że będę musiał robić ponownie kurs (na 90% myślę że nie będę musiał).

Na koniec chciałbym napisać do tych co twierdzą że kary za jazdę po alkoholu są za małe. Uderzcie się w głowy w moim wypadku kara wygląda następująco:

- 2 lata zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi
- rok w zawieszeniu na 3 kary pozbawienia wolności (ciężko znaleźć prace jak jest się przestępcą a zatarcie dopiero po 5 latach....)
- 20h prac społecznych przez 12 miesięcy - nic tak nie denerwuje człowieka jak praca za którą nie płacą (na szczęście już odrobiłem)
- miałem kilka propozycji fajnej dobrze płatenj pracy ale bez prawka i z wyrokiem niestety......budowa magazyn ewentualnie bezrobocie lub szkoła.
- koszty........łącznie z uzyskaniem prawa jazdy opłaceniem adwokatów badaniami itp grubo powyżej 10 000zł
- nerwy zdołowanie poczucie wściekłości z własnej głupoty - bezcenne.

Nie mam żadnego znajomego który ani razu nie wsiadł do samochodu po alkoholu (a znajomych mam mase) śmiem zaryzykować że 99% osob kiedyś jechało na bani. Niektórym się udaje innym nie.
Ja swoją karę poniosłem żałuje tego i wiem że następnym razem niepopełnie takiego błędu

Mam jeszcze pytanie co do tego niezdanego pierwszego razu...skąd masz takie informacje?
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości