Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC ?

Postprzez grzes_dmb » czwartek 22 lipca 2004, 20:32

Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC i od czego one zależą? Jaka jest waszym zdaniem najlepsza oferta. Może mi to ktoś wyjaśnić, przynajmniej ogólnie ?
grzes_dmb
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa 21 lipca 2004, 12:26

Re: Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC ?

Postprzez olala » czwartek 22 lipca 2004, 20:41

grzes_dmb napisał(a):Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC i od czego one zależą?

Od wieku własciciela samochodu - ubezpieczającego, od rocznika samochodu , tez czasem od przebiegu - ale głownie wiek, lata posiadania prawka i wiek samochodu.
aha, Jeśli mieścisz sie w grupie do 25 czy tez nawet 26 lat i jestes włascicielem samochodu to masz przechlapane bo masz tzw. zwyżkę.Dodatkowo jesli auto nie jest najnowsze to również zwiększa sie suma i jesli na dodatek posiadasz prawo jazdy krócej niz osiem lat to nie masz dodatkowo zadnych zniżek, które normalnie badzo są dużo - np. 60 % za bezkolizyjną jazde.
Napisz jak to u Ciebie wyglada to moze ci coś doradze bo ostatnio to przerabiłam - musialam wykupic OC.
olala
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek 06 maja 2004, 17:02
Lokalizacja: gdańsk

Postprzez Sławek_18 » czwartek 22 lipca 2004, 22:03

ale 60 procent to juz jest maksymalna znizka za bezkolizyjna jazde. A do tego trzeba przez wiele lat dochodzic.

A i zawsze mozesz skorzystac z mozliwosci bycia wspolwlascicielem kogos kto ma duzo znizek, wtedy przechodza na Ciebie polowa znizek tej 2 osoby. (o ile mi wiadomo niezaleznie od wieku, ale moge sie mylic co do tej kwestji. chociaz moze to byc tez zalezne od wybranego ubezpieczyciela
my jestesmy ubezpieczeni w autopomocy. Jesli "nie planujesz" brac udzialu w stluczkach z Twojej winy to nie ma przeciwskazan :D ;) )
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez olala » piątek 23 lipca 2004, 18:32

no z tymi 60 % to w sumie racja ze latami
olala
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek 06 maja 2004, 17:02
Lokalizacja: gdańsk

Postprzez LimaK » sobota 24 lipca 2004, 12:49

W PZU zalezy od wieku kierowcy i samochodu, miejsca zarejestrowania samochodu, tego gdzie bylo poprzednie ubezpieczenie. Jako osiemnastolatek (kierowca najwiekszego ryzyka) z Warszawy (miejsce najwiekszego ryzyka) ubezpieczajac samochod z '91 (13lat, stosunkowo stary) ubezpieczenie roczne wynioslo mnie 1950pln - 130% stawki. Az mi sie jezdzic odechciewa, bo za 7000 kupilem samochod. Dla porownania, poprzedni wlasciciel placil 529 za rok (znizka robotnicza PZU, 27 lat bez wypadku, staly ubezpieczyciel).

Zeby nie bylo niedopowiedzen: ceny za samo OC.
Avatar użytkownika
LimaK
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 24 lipca 2004, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leila » piątek 30 lipca 2004, 14:56

o matko jak czytam o tych stawkach to włos się jeży...czyli ja mając 20 lat i prawko od roku, kupujac dajmy na to nowy samochód,zapłacę niezła sumkę!!?? szkoda że moi rodzice nie mają prawka bo nie będzie na kogo innego zarejestrować:/
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez bialy » piątek 30 lipca 2004, 15:00

kupic 25 letniego malucha, albo trabanta - najmniejsza pojemnosc i znizki za weterana szos :D
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Slawek » piątek 30 lipca 2004, 23:18

leila napisał(a):szkoda że moi rodzice nie mają prawka bo nie będzie na kogo innego zarejestrować:/

Nie wiedziałem, że ktoś kto nie ma prawa jazdy, nie może posiadać auta. :lol:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez leila » sobota 31 lipca 2004, 13:18

sorry ale wydawało mi się to tak oczywiste że po co komuś samochód jak nie ma prawka,że tak napisałam...zresztą napisał ktoś że przy ubezpieczeniu patrzą na "staz" prawa jazdy a jak ktoś go nie ma to na co patrzą - na piękne oczy???bo z tego co pisaliście składki mogą zalezeć od wieku, stażu prawka i czegoś tam jeszcze... :?
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez jakmen » wtorek 03 sierpnia 2004, 09:06

Zapomnieliscie jeszcze dodac ze dostaje sie 5 % znizki za diesla i za kontynuacje ubezpieczenia.. Jezeli chcecie ubezpieczyc na kogos ze znizkami to bodajze trzeba przy rejestracji pojazdu podac dane osoby współwlasciciela.. potrzebna do tego umowa o sprzedazy polowy samochodu lub umowa darowizny oraz (jezeli tego drugiego nie ma) jego dowod i upowaznienie.. kiedys dostawalo sie jeszcze znizki za kolor (jakis jasny: zolty itp.) ale chyba tego juz nie ma.. Co roku dostaje sie (przynajmniej w PZU) 10 % znizek..oczywiscie przy bezkolizyjnej jezdzie..
Pozdrawiam..
Chodzenie po bagnach WCIĄGA!!!!
Avatar użytkownika
jakmen
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek 27 lipca 2004, 10:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez leila » wtorek 28 września 2004, 11:12

odświeżam temat żeby nie zaczynać nowego...jestem ciągle w fazie poszukiwania samochodu (już pół rodziny i znajomi są zaangażowani:)ia rodzice ciągle zmieniają zdanie:najpierw Corsa za 18.000 potem nie bo drogo już mogłaby być Micra za 16.000 (5 drzwi) ale tata znów kręci nosem choć początkowo był zachwycony,stanie chyba na Seicento (ludzie mówią że o.k ale bezpieczniejsze większe?)głupieję od tego wszystkiego a mam masę innych problemów jeszcze...ale do czego zmierzam-tata zapłacilby nawet te 20.000 za używanego tylko NIE ma pojęcia (ani ja) ile wyniesie ten cholerny pakiet czy tam ubezpieczenie,już sama nie wiem.Mniej wiecej coś tu pisaliście ale potrzebuję konkretnego przedziału cenowego.Przykladowo Ja 20 lat,kierowca bez dośw,.samochód rejestrowany w Kraku,dajmy na to z 1998-00, i powiedzmy ta Micra używana jeśli chodzi o Marke jak by to MNIEJ więcej cenowo wygladało????ile taniej byłoby na Seicento???HELP! :?
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Agawa » wtorek 28 września 2004, 12:20

Leila ja Ci poradze tak:
Jak juz bedziesz miec upatrzony samochodek zorientuj się
:arrow: otrzywiście marka samochodu
:arrow: jaki to rocznik
:arrow: jaki ma przebieg
:arrow: czy był wypadkowy
:arrow: na wszelki wypadek dowiedz się gdzie był wczesniej ubezpieczony
a wtedy zadzwon sobie do np. LINK4 <(22) 444-44-44> lub do Samopomocy i oni Ci wszystko wyliczą.Bedą Ci zadawac pytania ile masz lat(jesli będzie na Ciebie zarejstrowany).
Wtedy mniej wiecej będziesz wiedzieć ile Cie to będzie kosztować. Otrzywiście informacje są niepłatne i nie zobowiązuja do wykupienia Polisy Ubezpieczeniowej właśnie u nich.
Pozdrawiam :!:
Ostatnio zmieniony środa 29 września 2004, 08:24 przez Agawa, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks2 » wtorek 28 września 2004, 18:28

Kalkulator OC/AC:
http://www.allianz.pl
barteks2
 
Posty: 111
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:18

Postprzez ella » środa 29 września 2004, 11:20

Zobacz symulacje. Można sobie samemu w przyblizeniu wyliczyć.

http://www.hestia.pl/pls/h/!formularz_kom_oc.f
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leila » czwartek 30 września 2004, 18:25

dzieki za pomoc mniej więcej wiem..i niestety sumy niezłe:( a jeszcze mam takie trochę nie związane z tematem pyt.ale tez potrzebuję opinii:czy opłaca się przez znajomego sprowadzić samochód z Niemiec??taki Opel Corsa z no 97r????szczerze!!
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości