Zaświadczenie o ukończeniu kursu...

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zaświadczenie o ukończeniu kursu...

Postprzez marzena99 » sobota 01 sierpnia 2009, 12:41

Witam wszystkich, mam następujące pytanie. Ile czasu powinno upłynąć od rozpoczęcia kursu do odebrania zaświadczenia o jego ukończeniu? Kurs zaczęłam w połowie czerwca, mam wyjeżdżone 28 h i zdany wewnętrzny i kiedy chciałam odebrać papiery, aby zapisać się na egzamin, to sekretarka mi oznajmiła, że do rejestru wpisana zostałam 29.06 (z powodu zamieszania z zaświadczeniem lekarskim...) i minął dopiero miesiąc (formalnie) od jego rozpoczęcia i że normalnie powinno to wynosić 1,5 miesiąca. Jak to w końcu jest?
marzena99
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 01 sierpnia 2009, 11:51

Postprzez agol » sobota 01 sierpnia 2009, 21:11

Zaświadczenie powinnaś dostać po ukończeniu jazd i zdaniu wewnętrznego.
Obrazek
Avatar użytkownika
agol
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 07 kwietnia 2009, 08:52
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marzena99 » niedziela 02 sierpnia 2009, 09:14

Wiem o tym, w "mojej" szkole jazdy zaświadczenia wydają po 28 h i zdanym wewnętrznym, ale czy musi upłynąć jakiś czas, zanim mogę to zaświadczenie odebrać? Jest to gdzieś określone? Czy mogę odebrać papiery np. po 3 tygodniach, jeżeli mam ukończony cały kurs?
marzena99
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 01 sierpnia 2009, 11:51

Postprzez cman » niedziela 02 sierpnia 2009, 09:45

Zaświadczenie powinno być wystawione od razu, a jeżeli nie chcą wystawić, to prawdopodobnie nie dali rady jeszcze wszystkie rozpisać. Chodzi o to, że jeżeli w danym ośrodku teoria jest np. w wymiarze 6-ciu godzin tygodniowo, to znaczy że teoria trwa 5 tygodni, jazdy można potem rozpisać w ciągu 12-tu dni, bo one i tak są indywidualne, ale to już jest w sumie ponad 6 tygodni. A teorii nikt nie będzie wypisywał w przyspieszonym trybie, bo byłoby to podejrzane, że akurat jedna osoba miała teorię w zupełnie innych porach niż cała grupa.
I stąd pewnie wynika ten ich półtoramiesięczny termin. Pewnie w związku z opóźnieniem spowodowanym badaniem część godzin teorii musieli Ci na papierze przenieść do następnej grupy.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez marzena99 » niedziela 02 sierpnia 2009, 10:42

Czyli wychodzi na to, że mogliby się o to czepiać przy zapisywaniu się na egzamin, a szkoła jazdy miałaby przez to problemy?
marzena99
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 01 sierpnia 2009, 11:51

Postprzez cman » niedziela 02 sierpnia 2009, 11:04

Nie no, przy zapisywaniu to nie, bo oni dostają od Ciebie gotowy papier i nie wiedzą kiedy, ile i jakich godzin miałaś. To jest istotne dla OSK w razie kontroli, wtedy kontrolerzy przeglądają całą dokumentację i musi się wszystko zgadzać.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez marzena99 » niedziela 02 sierpnia 2009, 11:13

Aha, ok, wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
marzena99
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 01 sierpnia 2009, 11:51


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości