egzamin a moda

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

egzamin a moda

Postprzez aix » sobota 05 czerwca 2004, 16:11

Witam
Wczoraj zdalam egzamin, za drugim razem, w Warszawie.
Ale ja generalnie nie o tym.
Musze powiedziec, ze dziwilo mnie niezmiernie to, w jakich butach przychodza na egzamin dziewczyny. Sama specjanie do samochodu sprawilam sobie tenisowki, w takich lekkich butach, z plaska i cienka podeszwa zdecydowanie lepiej sie jezdzi, a zwlasza pokonuje plac. Kobiety, ktore znam z reguly maja takie butki wrzucone w samochodzie i jesli maja jakies eleganckie obuwie, to je zmieniaja na czas jazdy, bo tak wygodniej. Oczywiscie jak sie juz ma jakas praktyke, to nie jest to konieczne. No ale na egzaminie wiekszosc kobiet miala na nogach taki codowny wynalazek, jak buty z czubem, hehe nie dosyc ze wyglada to tragicznie (ale to juz moja opinia), to nikt mi sie powie, ze taki czub + obcas jest stworzony do wspolpracy z pedalami :)
Najzabawniejsza kobieta miala na sobie cos takiego: klapek na wysokim obcasie, ktory trzymal sie na nodze za pomoca jednego kolka na okolo duzego palca :)
Sama jestem kobieta i uwazam, ze takie "obuwie" to sie nie nadaje do chodzenia po plaskiej ulicy, a jego przydatnosci podczas egzaminu na prawo jazdy nie bede komentowac....
Co o tym myslicie??

pozdrawiam
AiX
aix
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 05 czerwca 2004, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » sobota 05 czerwca 2004, 16:54

ja byle w " lakierkach" dosyc niewygodne i na dodatek obciskaly mnie, ale jakos mi sie udalo nie zeslizgnac z pedalow. PO tym odradzam takie
buty, mozna owszem ubrac takie, czy tez szpilki, ale trzeba miec na przebranie no cos wygodniejszego. Robili tak na moim egzaminie.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ezka » sobota 05 czerwca 2004, 17:04

buty do samochodu powinny byc w miare waskie i na cienkiej podeszwie wtedy najlepiej sie czuje pedaly.
co do innych to kwestia przyzwyczajenia. jak ktos caly kurs jezdzil w glanach to i na egzaminie mu nie bedzie roznicy.
w obcasach jezdzi mi sie zle (zreszta chodzi tez), ale na krotka trase mozna przemeczyc jak trzeba.
buty typu klapki tez nie sa najlepsze bo moga sie suwac. moja kolezanka zdawala egzamin w japonkach i przy kazdym zatrzymaniu wrzucala na luz zeby sobie klapeczek poprawic :) a tato mi opowiadal ze kiedys jakis drewniak mu spadl i zablokowal sie pod hamulcem i sprzeglem, udalo mu sie jakos wyciagnac ale stracha mial ze nie zdazy.
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez Łakom » sobota 05 czerwca 2004, 17:31

nie wiem jak sie ma prawo do jazdy w klapach w samochodzie ale na 100 % nie moża jeździć w klapkach na motorze :D ( kolega dostał upomnienie w tamtym roku )
kiedys gdzie czytałem ( albo słyszłem ) ze moga byc sandałki albo klapki które maja z tyłu zapięcie czy też jakis pasek, a w klapach jest zakaz, moga własnie sie ze sunąć z nogi, zablokowąc któryś z pedałów i spowodowac zagrożenie bezpieczęństwa ruchu drogowego....
Ja całą zime przejeździłem w glanach i nie stwarza mi to zadnych problemów, kiedyś tylko jak jechałem maluchem to hamując gazowałem :D :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » sobota 05 czerwca 2004, 17:59

kiedyś tylko jak jechałem maluchem to hamując gazowałem

Miedzygaz :D
A co w glanach nie za bardzo jezdzic bo sie wlasnie zabokowa moze pedaly kij jak sie zablokuje sprzeglo lub gaz 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Slawek » sobota 05 czerwca 2004, 20:31

No dobra, w klapkach już nie będę jeździł :wink:
A to, że kobiety nie umieją się ubrać na egzamin, to wiadomo o czym świadczy.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez ella » sobota 05 czerwca 2004, 22:00

Wszystkie jazdy na kursie i egzamin przejeździłam w adidasach. Były dla mnie najwygodniejsze. W szpilkach i klapkach jeszcze nie jeżdziłam :lol:
Ale widziałam modelki, które na egzamin szły w "eleganckich" bucikach, o stroju wolę nie wspominać. Może myslały że tym sposobem zdadzą egzamin :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mara » sobota 05 czerwca 2004, 23:29

Generalnie nie wiem co to obcas bo nie używam, ale jeżeli babka ma zamiar jeździć później w obcasikach to lepiej niech się od początku uczy w takich (łącznie z egzaminem). A nie uczy się w adidaskach a potem jedzie sama w obcasiku i nie wychodzi jej to.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Snuj ze Szczecina » sobota 05 czerwca 2004, 23:50

Dla mnie takie buty na Egzamin to jedno wielkie nieporozumienie.
Skoro taka dziewuszka idzie na Praktyczny egzamin w takich "bucikach" to znaczy że dla niej do jazdy w samochodzie takie buty są idealne.Dobrze będzie się w nich czuła - operując pedałami.Szkoda tylko że niektórzy nie myślą i nie przewidują pewnych sytuacji.Jedną jest taka że nieprawidłowy dobór obuwia, może utrudniać kierowcy poruszanie się samochodem, a czasami i nawet uniemożliwiać.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 06 czerwca 2004, 01:43 przez Snuj ze Szczecina, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kordula » niedziela 06 czerwca 2004, 00:21

Buty powinny być w miarę wygodne i odpowiednie do jazdy, zwłaszcza jeżeli ktoś dopiero zaczyna jeździć ;). Ja z początku sama bałam się jechać w tego typu butach, ale z czasem wszystkiego można sie nauczyć ;), ale to na pewno nie są odpowiednie buty na egzamin.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » niedziela 06 czerwca 2004, 11:35

Karula, nie znasz innych ikonek poza tą? :wink: Przecież rzygać się chce, :wink: jak pod każdym zdaniem to wstawiasz. :wink: Oczywiście prawie zawsze bezsensownie. :wink: Może masz jakieś zbocznie na tym punkcie, :wink: ale wstawiaj sobie taki ikonki sama do siebie na gg, :wink: a nie na forum. :wink:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez to ja » niedziela 06 czerwca 2004, 12:13

Slawek napisał(a):A to, że kobiety nie umieją się ubrać na egzamin, to wiadomo o czym świadczy.


Pamiętaj, Sławku, że nie wszystkie kobiety ;)

Na moim kursie przed pierwszymi jazdami dowiedziałam się, że jeżeli przyjdę na jazdy w innych butach niż adidaski, to pan ma mnie podwieźć do domu i mimo wszystko będę musiała je założyć (była wtedy zima, a ja chodziłam w kozaczkach na niezbyt wysokim obcasie). W związku z tym przyszłam w adidasach i tak było przez cały kurs. Jak jeździłam z tatą przed odebraniem prawka, też zakładałam adidasy. Na każdym egzaminie też byłam w tychże adidaskach. Ale jak już zdałam z pełną premedytacją schowałam je do szafy. Jednak po odebraniu prawka, jak jeżdzę zakładam adidasy, a wcześniej mówiłam mojemu instruktorowi i tacie, że moja pierwsza jazda będzie na obcasie ;) Oczywiście żartowałam z nich ;) Zastanawiam się tylko, co zrobić, jak będę jechała na wesele (bo już wiem, że ja będę prowadziła). Przecież do sukienki nie pasują adidaski...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sharky » niedziela 06 czerwca 2004, 12:49

to ja napisał(a):Zastanawiam się tylko, co zrobić, jak będę jechała na wesele (bo już wiem, że ja będę prowadziła). Przecież do sukienki nie pasują adidaski...

Zawsze mozna przebrac buty :lol:
Avatar użytkownika
sharky
 
Posty: 174
Dołączył(a): poniedziałek 26 kwietnia 2004, 18:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kordula » niedziela 06 czerwca 2004, 16:40

Slawek napisał(a):Karula, nie znasz innych ikonek poza tą? :wink: Przecież rzygać się chce, :wink: jak pod każdym zdaniem to wstawiasz. :wink: Oczywiście prawie zawsze bezsensownie. :wink: Może masz jakieś zbocznie na tym punkcie, :wink: ale wstawiaj sobie taki ikonki sama do siebie na gg, :wink: a nie na forum. :wink:

Ty naprawdę nie masz innych problemów w życiu? Jak coś Ci sie nie podoba, to nie patrz na to. Miałam nadzieję, że już Ci przeszło, ale jak widać nadal tylko szukasz powodu, żeby się do mnie przyczepić, ale cóż, skoro Ci z tym tak dobrze, to miłej zabawy.

A wracając do tematu, to zmiana butów jest dobrym pomysłem, duża część ludzi tak robi, zwłaszcza na początku, bo potem to już nie ma większej różnicy jakie się ma buty.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miros » niedziela 06 czerwca 2004, 19:20

no ja znam przypadek ze dziewczynie najlepiej sie czulo pedaly jak byla boso i na egzaminie egzaminator pozwolil jej zdjac buty. wytlumaczyla ze wtedy najlepiej sie jej jezdzi.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości