Strata w PL nowe w UK ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Strata w PL nowe w UK ?

Postprzez Lipton » piątek 14 listopada 2008, 11:48

Witam.Pare postów temu pisałem o tym ze stracilem prawojazdy za jazde pod wplywem alko.prawko zabrane na 2,5 roku.A moje pytanie jest takie.Czy jesli stracilem prawo jazdy w PL i dostalem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 2,5 r to czy w czasie odbywania tej kary moge wyrobic prawo jazdy np. w UK ? bo nie wydaje mi sie zeby kara obejmowala mnie na terenie calej UE.Podejrzewam że jest taka opcja i wyrobilbym prawko w uk to i tak po polsce smigać nie moge,ale czy moge po innych krajach uni europejskiej ?Gdzies tam kiedys czytalem że jest taka możliwosc...

Prosze o odpowiedzi tylko tych osob które mają na ten temat cos mądrego do powiedzenia i mają o tym jakieś pojęcie.Dzieki :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez Kamil Bajko » piątek 14 listopada 2008, 16:39

W Anglii przecież nie mają informacji o tym, że masz zakaz prowadzenia pojazdów. Oczywiście prawo jazdy możesz tam zdać, ale nie możesz jeździć z nim w Polsce, bo w razie kontroli w bazie policji będzie jak byk wpisane zakaz prowadzenia pojazdów. Z angielskim prawem jazdy możesz się poruszać po każdym kraju UE. W twoim przypadku poza Polską oczywiście.
17.07.2008r. - Zapis na kurs
7.08.2008r. - Pierwsza jazda L-ką
13.10.2008r. - Teoria (+), Praktyka (+)
20.10.2008r. - Przyjęto wniosek. Trwa postępowanie administracyjne.
22.10.2008r. - Dokument do odbioru.
23.10.2008r. - Dokument odebrany.
Kamil Bajko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 16 sierpnia 2008, 23:09

Postprzez Lipton » piątek 14 listopada 2008, 19:03

Krótko i na temat :] Dzieki

Ale gdyby ktos jeszcze chcial sie wypowiedziec na ten temat to slucham :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez dylek » piątek 14 listopada 2008, 20:13

A moim zdaniem - chcesz próbuj....
Jak ci się uda to się porządnie narąb i celuj w solidne drzewo - mniej idiotów na drogach PL to i ja szczęśliwszy będę....

P.S. Pewnie cię związali i na siłę wódę do gardła wlali, a potem w samochodzie z uruchomionym silnikiem wsadzili i po policję zadzwonili... zgadłem ??

P.S. 2 - W UK to mogą gromadzić dane o Polakach więc ja bym uważał... dal ciebie może lepszy Turkmenistan jaki lub Zimbabwe ??
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lipton » piątek 14 listopada 2008, 22:10

Oh te adnotacje to nie potrzebne,chcesz cos mnie pouczac to przejdz do tematy "o pare piwek za dużo"pare postow niżej...:]

Dane o polakach w UK.... nie rozsmieszaj mnie ....Interpol?NASA?KGB? raczej maja to w dupie...wiesz ze też jestes idiotą?to ze jezdzilem piany...nie znaczy ze jestem idiotą....rownie dobrze idiotą można nazwac kazdego kto nagina 50....on rownież nie stosuje sie do przepisów ruchu drogowego....naginając predkosc jestes potencjalnym zabójcą,jezdząc złomem jestes potencjalnym zabójcą,przechodząc przez pas zieleni również,wyprzedzając w miejscach niedozwolonych...również...ty sam naginasz polowe przepisów ...wiec skoncz pierd....

Mieli sie odzywac ludzie ktorzy mają cos sensownego do powiedzenia NA TEMAT...ale widze kolega jest tak ulomny niekumaty ze przykro...to ja w zasadzie powinienem sie bac wychodzic na droge....bo skoro jezdzą tacy ludzie jak ty...to szok :shock: co bedzie jesli kolega rozumuje tak znaki drogowe jak moj post ? ehhhh
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez luklic » sobota 15 listopada 2008, 21:14

Tyle tylko, że przekroczenie 50 to złamanie przepisów, a jazda po pijaku to przestępstwo.
Avatar użytkownika
luklic
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2008, 00:54

Postprzez lled3 » sobota 15 listopada 2008, 22:21

Dane o polakach w UK.... nie rozsmieszaj mnie ....Interpol?NASA?KGB? raczej maja to w dupie...wiesz ze też jestes idiotą?to ze jezdzilem piany...nie znaczy ze jestem idiotą....rownie dobrze idiotą można nazwac kazdego kto nagina 50....on rownież nie stosuje sie do przepisów ruchu drogowego....naginając predkosc jestes potencjalnym zabójcą,jezdząc złomem jestes potencjalnym zabójcą,przechodząc przez pas zieleni również,wyprzedzając w miejscach niedozwolonych...również...ty sam naginasz polowe przepisów ...wiec skoncz pierd....


no kolego - obyś się nie ździwił 8)
Obrazek
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Postprzez dylek » sobota 15 listopada 2008, 23:10

Lipton napisał(a):to ze jezdzilem piany...nie znaczy ze jestem idiotą....


A właśnie, że to znaczy, że jesteś idiotą - a jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że nie tylko idiotą, ale i imbecylem i to do kwadratu.....
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lipton » niedziela 16 listopada 2008, 01:43

Piszesz że 50 to nagięcie przepisów a jazda po pijaku to przestępstwo....to spróboj rozpedzic sie do 90 km przy zakazie 50 "czyli srednia predkos polskich kierowców"i nie daj bo uderz w kogoś ...myslisz ze sąd potraktuje to jako wykroczenie ? nie sądze....Dylku drogi przyjacielu....Idiota,imbecyl ? http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=14952 poczytaj moj post i może zrozumiesz co mysle o moim występku...żal...Jak nie zrozumiesz tresci tego wyjasnienia,napisz do mnie "idioty,imbecyla" to może ci to wytlumacze....O MOJ GENIUSZU ....
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez Khay » niedziela 16 listopada 2008, 02:32

O tym co jest przestępstwem nie decyduje Twoje widzimisię, tylko prawo. To po pierwsze.

Po drugie - wątpię by Brytyjczycy nie sprawdzali komu dają prawko. No i pamiętać musisz o tym, że podobnie jak w Polsce...:

Residency ruling for an application for a GB driving test

European Community/European Economic Area (EC/EEA) drivers who wish to gain additional entitlement must be normally resident in Great Britain. Drivers who have moved to the UK having been permanently resident in another state of the EC/EEA must normally have been resident in the UK for a 185 days in the 12 months prior to the application for a driving test and a full licence.


No i po trzecie - spodziewałbym się dalszych konsekwencji, jak sprawa się "rypnie".

A w bajczeki że żałujesz wierzyłem do niedawna. Kombinacjami z prawkiem made in UK dowodzisz, że niczego się nie nauczyłeś, niczego nie żałujesz. I nie tyle postąpiłeś wtedy głupio, co raczej postąpiłeś jak zawsze. Vide sytuacja z jazd... :P

Khay
Avatar użytkownika
Khay
 
Posty: 800
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2008, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lipton » niedziela 16 listopada 2008, 02:43

Co racja to racja,prawo to prawo ja go nie ustalam,podobnie jak ten dylek,wiec niech nie mowi kto tu jest idiotą bo idiotą jest każdy kto nagina prawo także poprzez szybko jazde....bo niestety ale również jest potencjalnym zabójcą...w zadnej książce o tym nie piszą....ale chyba trudno sie z tym nie zgodzic ....prawda ?


wiesz ....traktat był,podpisało sie pod nim każde panstwo UE....jednak ratyfikowało jak dotąd tylko 1 Hiszpania...a bez ratyfikacji...lipa ...no wiec co dalej ...pytam...
Ps.Dokument byl podpisany w 98 ...10 lat temu.....i tylko hiszpanie zrobili krok


a co do Residency ruling for an application for a GB driving test

European Community/European Economic Area (EC/EEA) drivers who wish to gain additional entitlement must be normally resident in Great Britain. Drivers who have moved to the UK having been permanently resident in another state of the EC/EEA must normally have been resident in the UK for a 185 days in the 12 months prior to the application for a driving test and a full licence.


To chyba jakies stare źródło...znajomy zrobil prawko w UK w ciągu 4 mies od daty przylotu do UK,z tym ze robił poraz pierwszy,nie stracil jak ja :P ale co to ma za znaczenie...ps nawet nie jest tam zameldowany......wiec to chyba jakies stare wymogi :] no chyba ze dzisiejsze....i wlasnie takie prawo wprowadzili :] jak możesz przeslij źródło informacji,chętnie sam poczytam :wink: :wink: :wink:
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez lled3 » niedziela 16 listopada 2008, 15:50

To chyba jakies stare źródło...znajomy zrobil prawko w UK w ciągu 4 mies od daty przylotu do UK,z tym ze robił poraz pierwszy,nie stracil jak ja Razz ale co to ma za znaczenie...ps nawet nie jest tam zameldowany......wiec to chyba jakies stare wymogi Crooked no chyba ze dzisiejsze....i wlasnie takie prawo wprowadzili Crooked jak możesz przeslij źródło informacji,chętnie sam poczytam Wink Wink Wink


jak to mowia wszytsko jest dobrze do póki jest dobrze :) - ale jak ktos ma pecha - to ma go ma :wink:
Obrazek
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Postprzez Lipton » niedziela 16 listopada 2008, 22:36

...ale jaki to ma związek z tematem ? :)
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez dylek » niedziela 16 listopada 2008, 22:47

Kto wie.... Może jak się Scotland Yard dowie, że oszukałeś ich urzędy zatajając, że masz zakaz..... hmmm... może nawet do paki cię wyślą :D:D:D Jak miło by było..... ;) ;) ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lipton » poniedziałek 17 listopada 2008, 13:40

Haha dylek...przezabawny gościu z ciebie :]Miło to by było gdybyś wkońcu coś mądrego napisał....:]I to by było fajne.Widze że nie rozumiesz moich intencji,nikogo nie zamierzam oszukiwać,nie zamierzam podrabiać żadnych dok.itp...szukam luki w PL prawie i wlasnie chyba tak ową znalazłem...:] dla chcacego nic trudnego:)Traktat był,został podpisany lecz nie ratyfikowany :] Wiec drogi dylku jak widzisz nie dość ze mnie nie zamknąto jeszcze bd legalnie autkiem smigal :] no może narazie nie w PL ale i tak zmierzam do UK na dluzszy okres czasu wyjechac....wiec tu narazie mi nie potrzebne,szkoda jedynie ze po powrocie do PL bede musial na nowo prawojazdy wyrabiac bo niestety o wymianie nie ma mowy,zdać mi może bedzie trudno...ale co tam ....korupcja u nas 1 klasa :] pozdro zlamasie :D
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości