PIWO

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

PIWO

Postprzez Snuj ze Szczecina » środa 05 maja 2004, 23:36

Ile musi upłynąć czasu, abym po wypiciu piwa wsiadł i mógł jechać samochodem.Ile po dwóch, jak to wyliczyć?.Piwo niech będzie mocne, ok.6%..Jak to jest, jak to mierzyc, czy koniecznie potrzeba alkomatu?.Stan nietrzezwosci to powyżej 0,2 %.Chyba pożycze alkomat od kolegi i będe eksperymentował, nawet się zastanawiam nad zakupem takiego urządzenia :wink:
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PIWO

Postprzez Sławek_18 » środa 05 maja 2004, 23:45

Snuj ze Szczecina napisał(a):Ile musi upłynąć czasu, abym po wypiciu piwa wsiadł i mógł jechać samochodem.Ile po dwóch, jak to wyliczyć?.Piwo niech będzie mocne, ok.6%..Jak to jest, jak to mierzyc, czy koniecznie potrzeba alkomatu?.Stan nietrzezwosci to powyżej 0,2 %.Chyba pożycze alkomat od kolegi i będe eksperymentował, nawet się zastanawiam nad zakupem takiego urządzenia :wink:

zakup DRAJF GARD :D :D :D Nie radzil bym eksperymentowac a jak juz chcesz to po wypiciu ilus tam mocnych i odkczekaniu ilus tam godzinek podjedz do patrolu i dmuchnij jak Ci dobrze pojdzie to nie stracisz prawka :) Sposob przyjmowania i "spalania" alkoholu we krwi jest uzalezniony od bardzo wielu czynnikow. Zalezy miedzy innymi od masy ciala od kondycji psychicznej fizycznej bleble 8) Chociaz sa "internetowe alkomaty" gdzie przelczane sa dzieki podaniu ilosci wypitego % masy ciala, plci, wieku czy sie pilo naczczo... Ale i tak nie polecam
Najlepiej jest jak sie jest abstynentem.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bialy » środa 05 maja 2004, 23:50

podobno po jednym piwie trzeba czekac ~3 godziny, ale to jeszce zalezy od wieku, plci, masy ciala, przystosowania oragnizmu do alkoholu, itd.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Inga » czwartek 06 maja 2004, 10:48

Na studiach wykładowca radził nam wypić ocet, aby zneutralizować obecność alkoholu w organizmie (o ile dobrze pamiętam zachodzi wtedy reakcja estryfikacji).
Sposób podobno bardzo szybki i skuteczny :D :D
Inga
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2004, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » czwartek 06 maja 2004, 11:50

a ja wam radze nie siadac za kolkiem po alkoholu, to najlepsze rozwiazanie.
oczywiscie jak juz przedmowcy powiedzieli spalanie alkoholu zalezy od wielu rzeczy. na kursie slyszalem ze przecietny mezczyzna spala 0,1 - 0.15 promila na godzine (ale to tylko przyklad, ta wielkosc oczywiscie moze sie roznic)
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez bialy » czwartek 06 maja 2004, 16:21

Inga napisał(a):Na studiach wykładowca radził nam wypić ocet, aby zneutralizować obecność alkoholu w organizmie (o ile dobrze pamiętam zachodzi wtedy reakcja estryfikacji).
Sposób podobno bardzo szybki i skuteczny :D :D


koles mial wypadek to wypil duszkiem 0,5 litra octu, to musialo pomoc tyle ze za 5 min wszystko zwrocil.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Colin is the best » czwartek 06 maja 2004, 17:55

Niedawno gdzieś czytałem, że jakiś gości zjadł "Pawełka" (taki batonik z nadzieniem z domieszką alkoholu) i dostał mandat za jazdę po pijaku. :D :D :D Na szczęscie na drodze sądowej udowodnił wszystko i nie musial nic płacić :) Okazało się bowiem, że po zjedzeniu tego batonika przez jakieś 5 -10 min stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalne normy :D
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez bialy » czwartek 06 maja 2004, 17:59

To samo jest po uzyciu odswierzacza w sprayu lub zjedzeniu 10 kg jablek, wtedy zamiast badac stezenie alkoholu w wydychanym powietrzu, trzaba zbadac ilosc promili w krwi.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez miros » piątek 07 maja 2004, 00:18

no tak ale alkomat nie wykryje czy byl to pawelek czy tez 10 kg jablek. wtedy tylko badanie krwi, co oczywiscie jest czasochlonne. jesli komus sie wydarzy taka sytuacja ze lakomat stwierdzi ze w wydychanym powietrzu jest alkohol a my nic nie pilismy (tylko jedlismy cos z alkoholem albo odswiezalismy oddech) to trzba wyjanic to panom policjantom i poprosic zeby mozna bylo zrobic taki tescik za np 15 minut/ jesli wyjdzie wtedy ze jest 0 promili to wszystko jasne i powinni nas puscic.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » środa 12 maja 2004, 14:04

z tym octem to ktoś napisał dobrze ale działa tylko na krew a więc trzeba nie zgodzic sie na pomiar alkomatem ( alkotestem- niezam fachowej nazwy :D ) wystarczy wypić szklanke a przy mniejszych ilościach pół szklanki octu i zawatośc alkocholu we krwi mamy 0, ale w wydychanym powietrzu czyli alkomatem bedzie nam wskazywac nadal prawde czyli tyle ile naprawde wypiliśmy, Chwała dla tego co wypije szklanke octu bo ja nawet kieliszeczka bym się nie napił, nie wspominając już o odechu......
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez dorsio » piątek 14 maja 2004, 19:15

Ponieważ usunęło mi posta z wynikami postanowiłem zrobić nowy test. :D

O godzine 20:00 wypiłem około 175 ml wódki 'Bols', trwało to jakieś 10 minut. Następnie udałem się do baru i wypiłem 0,5 litra piwa, a w innym barze także 0,5 litra piwa 'Tyskie', które zakończyłem o godzine 21:30.
Około 22:00 dmuchałem w alkomat umieszczonyw barze "Niebieski kot".
Mój wynik to 3,12 promila.
Czy ten alkomat daje wiarygodne wyniki czy znów za krótko odczekałem.:D
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Postprzez to ja » piątek 14 maja 2004, 19:29

to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dorsio » piątek 14 maja 2004, 19:44

Według tego to powinienem mieć 2.35. Niedługo zrobie nowy test.
Myślicie, że policja zbada mnie za darmo? :D

Skoro temat jest o piwie to jakie najbardzej lubicie?
Mi najbardziej smakuje perła, a potem warka jasne pełne. 8)
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Postprzez Sławek_18 » piątek 14 maja 2004, 20:32

a ja tam bardzo zadko pije, niekiedy tylko jak sie urwe ze szkoly to sie napije warki mocnego (ale to tez zadko co wypije cos na wagarach)
Jak juz chce i mam chcice na picie to wole sie napic cos mocniejszego.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Snuj ze Szczecina » piątek 14 maja 2004, 20:37

No dobrze Sławek, pijesz Warke, OK, ja również.Powiedzmy że wypiłeś mocną warke o godz 16.I tutaj jest pytanie : Ile odczekasz czasu abyś mógł wsiąść za kierownice jako trzeżwy?, zakładając że zależy ci aby kierować w jak najszybszym czasie.
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości