zmniejszenie wyroku?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

zmniejszenie wyroku?

Postprzez nijo22 » środa 20 sierpnia 2008, 19:28

witam w dzień swoich urodzin wracając w nocy z imprezki miałem kontrole wypiłem troche no i wykazało mi 0.59 zabrano mi prawo jazdy jechałem przepisowo coś koło 60 km/h nie było żadnego wypadku czy jest możliwość otrzymania wyroku na rok przy tej ilości alkoholu? lub 6 miesięcy w grudniu zostane ojcem no a bez samochodu to jak bez wypłaty czy moge złożyć jakiś wniosek do sądu z prośbą o zmniejszenie wyroku wiem że jak sie pije to sie nie jeździ no ale każdemu może sie zdarzyć jesteśmy przecież tylko ludźmi za pomoc dziękuje
nijo22
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2008, 19:20

Postprzez ufo669 » środa 20 sierpnia 2008, 20:03

http://www.forum.prawnikow.pl/ tu chyba lepiej pomogą/doradzą
Obrazek
ufo669
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2008, 20:09

Postprzez Ad_aM » środa 20 sierpnia 2008, 22:26

A dlaczego nie dostałeś sądu 24h?
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nijo22 » czwartek 21 sierpnia 2008, 16:44

nie wiem czemu nie dostałem po wyrok mam sie zgłosić w dniu jutrzejmszym ale w razie czego chciałbym wiedzieć czy jest możliwość napisania petycji o zmniejszenie wyroku z powodu cięzkiej sytuacji rodzinnej itp
nijo22
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2008, 19:20

Postprzez Cycu » czwartek 21 sierpnia 2008, 19:15

W trakcie rozprawy będziesz miał możliwość wypowiedzenia się. Gdy dostaniesz wyrok, zostaje Ci tylko apelacja.

wykazało mi 0.59 zabrano mi prawo jazdy jechałem przepisowo coś koło 60 km/h nie było żadnego wypadku czy jest możliwość otrzymania wyroku na rok przy tej ilości alkoholu?


Nie napisałeś w czym mierzona ta zawartość alkoholu, jeśli to pierwszy zatarg z prawem możesz spodziewać się wyroku w zawieszeniu, prawo jazdy zostanie Ci zabrane na minimum rok (popełniłeś przestępstwo, więc innej możliwości zgodnie z KK nie ma).
Ostatnio zmieniony czwartek 21 sierpnia 2008, 19:25 przez Cycu, łącznie zmieniany 1 raz
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Re: zmniejszenie wyroku?

Postprzez scorpio44 » czwartek 21 sierpnia 2008, 19:24

nijo22 napisał(a):wiem że jak sie pije to sie nie jeździ no ale każdemu może sie zdarzyć jesteśmy przecież tylko ludźmi

Każdemu może zdarzyć się zamordować kogoś. Jesteśmy przecież tylko ludźmi...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez cman » czwartek 21 sierpnia 2008, 19:57

Ale kolega przynajmniej napisał uczciwie: piłem - jechałem. A nie tak jak wszyscy do tej pory: jechałem tylko rowerem 50 metrów do lasu, zapaliłem tylko silnik, bo było zimno, wsiadłem tylko i spuściłem ręczny... i tym podobne bzdury.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez nijo22 » piątek 22 sierpnia 2008, 12:42

więc wg kodeksu nie ma możliwości skrócenia okresu pozbawienia prawa jazdy? gdzieś kiedyś słyszałem że człowiek w podobnej sytuacji do mojej złożył zaświadczenia lekarskie od ginekologa że z żoną spodziewają sie dziecka przedstawił wyciąg bankowy że spłacą kredyt i jakieś jeszcze papiery i o dziwo zmniejszyli mu wyrok na pół roku
nijo22
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2008, 19:20

Postprzez Cycu » piątek 22 sierpnia 2008, 13:00

Wg KK wygląda to tak:

Art. 43. § 1. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pozbawienie praw publicznych oraz obowiązek lub zakazy wymienione w art. 39:
1) pkt 2 i 3 orzeka się w latach, od roku do lat 10,


Art. 39. Środkami karnymi są:
3) zakaz prowadzenia pojazdów,

W Twojej krwi bądź wydychanym powietrzu stwierdzono 0.59 więc jest to przestępstwo, Sąd zatem przy wymierzaniu kary będzie stosował przepisy KK.

Ale:

Zasady wymiaru kary i środków karnych

Art. 53. § 1. Sąd wymierza karę według swojego uznania, w granicach przewidzianych przez ustawę, bacząc, by jej dolegliwość nie przekraczała stopnia winy, uwzględniając stopień społecznej szkodliwości czynu oraz biorąc pod uwagę cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma osiągnąć w stosunku do skazanego, a także potrzeby w zakresie kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa.

§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.

§ 3. Wymierzając karę sąd bierze także pod uwagę pozytywne wyniki przeprowadzonej mediacji pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą albo ugodę pomiędzy nimi osiągniętą w postępowaniu przed sądem lub prokuratorem.


Art. 60. § 1. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w wypadkach przewidzianych w ustawie oraz w stosunku do młodocianego, jeżeli przemawiają za tym względy określone w art. 54 § 1.

§ 2. Sąd może również zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w szczególnie uzasadnionych wypadkach, kiedy nawet najniższa kara przewidziana za przestępstwo byłaby niewspółmiernie surowa, w szczególności:

1) jeżeli pokrzywdzony pojednał się ze sprawcą, szkoda została naprawiona albo pokrzywdzony i sprawca uzgodnili sposób naprawienia szkody,

2) ze względu na postawę sprawcy, zwłaszcza gdy czynił starania o naprawienie szkody lub o jej zapobieżenie,

3) jeżeli sprawca przestępstwa nieumyślnego lub jego najbliższy poniósł poważny uszczerbek w związku z popełnionym przestępstwem.

§ 3. Sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może warunkowo zawiesić jej wykonanie w stosunku do sprawcy współdziałającego z innymi osobami w popełnieniu przestępstwa, jeżeli ujawni on wobec organu powołanego do ścigania przestępstw informacje dotyczące osób uczestniczących w popełnieniu przestępstwa oraz istotne okoliczności jego popełnienia.

§ 4. Na wniosek prokuratora sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet warunkowo zawiesić jej wykonanie w stosunku do sprawcy przestępstwa, który, niezależnie od wyjaśnień złożonych w swojej sprawie, ujawnił przed organem ścigania i przedstawił istotne okoliczności, nieznane dotychczas temu organowi, przestępstwa zagrożonego karą powyżej 5 lat pozbawienia wolności.

§ 5. W wypadkach określonych w § 3 i 4 sąd wymierzając karę pozbawienia wolności do lat 5 może warunkowo zawiesić jej wykonanie na okres próby wynoszący do 10 lat, jeżeli uzna, że pomimo niewykonania kary sprawca nie popełni ponownie przestępstwa; przepisy art. 71-76 stosuje się odpowiednio.

§ 6. Nadzwyczajne złagodzenie kary polega na wymierzeniu kary poniżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia albo kary łagodniejszego rodzaju według następujących zasad:

1) jeżeli czyn stanowi zbrodnię, sąd wymierza karę pozbawienia wolności nie niższą od jednej trzeciej dolnej granicy ustawowego zagrożenia,

2) jeżeli czyn stanowi występek, przy czym dolną granicą ustawowego zagrożenia jest kara pozbawienia wolności nie niższa od roku, sąd wymierza grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności,

3) jeżeli czyn stanowi występek, przy czym dolną granicą ustawowego zagrożenia jest kara pozbawienia wolności niższa od roku, sąd wymierza grzywnę albo karę ograniczenia wolności.

§ 7. Jeżeli czyn zagrożony jest alternatywnie karami wymienionymi w art. 32 pkt 1-3, nadzwyczajne złagodzenie kary polega na odstąpieniu od wymierzenia kary i orzeczeniu środka karnego wymienionego w art. 39 pkt 2-8; przepisu art. 61§ 2 nie stosuje się.


Próbować zawsze możesz.

zmniejszyli mu wyrok na pół roku

Być może popełnił wykroczenie :?: Np. kierował w stanie po użyciu alkoholu, a nie w stanie nietrzeźwości
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez nijo22 » sobota 23 sierpnia 2008, 12:24

kto pyta nie błądzi a może ktoś z kolegów zna jakąś stronkę na której znajdują sie gotowe apelacje i np co z taka apelacją powinienem złożyć zaświadczenie o dochodzie miesięcznym, wyciąg bankowy z kwotą odciąganą na kredyt, i nie wiem pismo od lekarza że moja narzeczona jest w ciąży?
nijo22
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2008, 19:20

Postprzez Cycu » sobota 23 sierpnia 2008, 14:20

nijo22 napisał(a):kto pyta nie błądzi a może ktoś z kolegów zna jakąś stronkę na której znajdują sie gotowe apelacje i np co z taka apelacją powinienem złożyć zaświadczenie o dochodzie miesięcznym, wyciąg bankowy z kwotą odciąganą na kredyt, i nie wiem pismo od lekarza że moja narzeczona jest w ciąży?


Zobacz tutaj, kilka uwag o pisaniu apelacji http://animatek.w.interia.pl/apelacja.html

wzór http://www.serwisprawa.pl/wzory_formula ... _instancji

Rozumiem że wyrok w sądzie rejonowym już zapadł? W czasie rozprawy w sądzie I instancji byłoby najlepiej, gdybyś przedstawił takie dokumenty.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości