Odbior prawka.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Odbior prawka.

Postprzez Joanna8990 » sobota 17 kwietnia 2004, 15:58

Mam problem z odbiorem prawka. czy konieczny jest odbior osobisty czy moze ktos za mnie to zrobic?? I czy istnieje taka mozliwosc ze z wydzialu komunikacji moga przeslac prawko do wydzialu w miescie w ktorym aktualnie przebywam :?:
Joanna8990
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 17 kwietnia 2004, 15:52

Postprzez ella » sobota 17 kwietnia 2004, 21:14

Najlepiej by było, gdybyś zadzwoniła do wydziału komunikacji. Ale wydaje mi sie to mozliwe, że moga przesłać.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez thorgalaegirsson » piątek 30 kwietnia 2004, 16:21

właśnie dzisiaj poszedłem zapłacić za prawko w urzędzie w Poznaniu przy ul. Gronowej:) i pytałem się czy mogą mi przesłać pocztą prawko, gdyz nie mam czasu ciągle jeździc do urzędu i okazało się że nie mogą.. odbiór tylko osobiście lub za pośrednictwem osoby trzeciej tzn. kogoś komu damy nasz dowód osobisty i za nas odbierze:) pozdrawiam:)
...and nothing else matters
Avatar użytkownika
thorgalaegirsson
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 22 kwietnia 2004, 22:28
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez Sławek_18 » piątek 30 kwietnia 2004, 17:34

thorgalaegirsson napisał(a):właśnie dzisiaj poszedłem zapłacić za prawko w urzędzie w Poznaniu przy ul. Gronowej:) i pytałem się czy mogą mi przesłać pocztą prawko, gdyz nie mam czasu ciągle jeździc do urzędu i okazało się że nie mogą.. odbiór tylko osobiście lub za pośrednictwem osoby trzeciej tzn. kogoś komu damy nasz dowód osobisty i za nas odbierze:) pozdrawiam:)

Do tego tez nie trzeba miec poswiadczenia notarjalnego?

Jak nie mozna ? NA podaniu zazaczasz czy odbior osobisty czy droga listowna.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez thorgalaegirsson » sobota 01 maja 2004, 18:52

Możesz sobie zaznaczyć co chcesz, ale i tak musisz odebrać prawko osobiście.... Po prostu urzędy nie moga ryzykować, że twoje prawko może się gdzies zagubić na poczcie i wtedy będzie winny urząd, jeśli takowa sytuacja nastąpi. A co sie tyczy karty która się wypełnia to po prostu był taki pomysł żeby wysyłac listownie ale się widocznie nie przyjął i te karty które juz zostały wydrukowane muszą zostać zużyte. Jednak nie powiem ci ze w przyszłosci nie będą wysyłać pocztą prawka, czasy się zmieniają. pozdrawiam :)
...and nothing else matters
Avatar użytkownika
thorgalaegirsson
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 22 kwietnia 2004, 22:28
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez ella » sobota 01 maja 2004, 23:16

urzędy nie moga ryzykować, że twoje prawko może się gdzies zagubić na poczcie i wtedy będzie winny urząd,

Wysyła się listem poleconym, więc w razie zagubienia odpowiada poczta a nie urząd. Może to chodzi o te podpisy przy odbiorze prawka, że wszystkie dane się zgadzają. Chyba kiedyś wysyłali, że jest taka rubryka na podaniu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Snuj ze Szczecina » poniedziałek 03 maja 2004, 13:45

Jeszcze troche ... a na Egzamin będzie się można zapisywać przez Internet.
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kordula » poniedziałek 03 maja 2004, 14:21

thorgalaegirsson napisał(a):Możesz sobie zaznaczyć co chcesz, ale i tak musisz odebrać prawko osobiście....

Nie wiem czy wysyłają listownie, ale na pewno nie trzeba odbierać go osobiście, może to zrobić obojętnie kto, jeśli oczywiscie da mu się swoje dokumenty.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mmeva » wtorek 04 maja 2004, 01:59

tak sie składa że pod koniec tamtego roku w zw. ze zmiana adresu zmienialam prawko i pytalam, bo sama nie mogłam w tym czasie odebrac, powedziano mi tak:
opcja wysyłania - tylko w przypadku pierwszego prawka, później przy wymianie juz nie;
może odebrac ktos za Ciebie, ale nie obojetnie kto; trzeba wypisac wypisać upoważnienie na druczku w wydziele komunikacji ( wpisuje sie tam jej dane, nr dowodu osobistego itp.) lub ewentualnie jesli ta osoba ma odpowiednie pełnomocnictwo i w przypadku wymiany trzeba jej dać stare prawko bo zabierają. A, dodam jeszcze że (przynajmniej w Mielcu) do tego upoważnienia nalezy dołączyć kupiony wWK znaczek skarbowy za 15 zł.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości