egzamin wewnetrzny z praktyki i instruktor prowadzący

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

egzamin wewnetrzny z praktyki i instruktor prowadzący

Postprzez assik » niedziela 26 sierpnia 2007, 02:19

1. Egzamin wewnętrzny przeprowadza instruktor prowadzący, lub inny instruktor wyznaczony przez kierownika ośrodka szkolenia. Jeżeli instruktor prowadzący nie przeprowadza egzaminu wewnętrznego jest on obowiązany uczestniczyć w tym egzaminie.

2. Zakres części praktycznej egzaminu wewnętrznego, kryteria oceny, oraz czas trwania, są zgodne z zasadami przeprowadzania egzaminu praktycznego na egzaminie państwowym na prawo jazdy.

3. W trakcie przeprowadzania części praktycznej egzaminu wewnętrznego, realizuje się wszystkie przewidziane dla egzaminu państwowego na prawo jazdy zadania egzaminacyjne, bez względu na ilość popełnionych błędów.

4. W trakcie egzaminu praktycznego instruktor wypełnia kartę przebiegu egzaminu praktycznego i wyszczególnia w niej popełnione przez osobę egzaminowaną błędy.

5. Po zakończeniu części praktycznej egzaminu wewnętrznego instruktor przeprowadzający egzamin omawia z osobą egzaminowaną popełnione przez nią błędy.

6. W przypadku zakończenia egzaminu z wynikiem negatywnym, na podstawie wypełnionej karty przebiegu egzaminu praktycznego instruktor prowadzący wraz z osobą egzaminowaną ustala dalszy zakres szkolenia niezbędny do uzyskania wszystkich umiejętności.

7. Kartę przebiegu egzaminu praktycznego podpisuje instruktor przeprowadzający egzamin, instruktor prowadzący i osoba egzaminowana.

8. Kartę przebiegu egzaminu wewnętrznego otrzymuje osoba egzaminowana.

9. Jako kartę przebiegu egzaminu wewnętrznego wykorzystuje się kartę przebiegu egzaminu praktycznego stosowaną do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.



Czy tak wygladal wasz wewnetrzny czy moze mniej oficjalnie ? :shock:
I co oznacza stwierdzenie "instruktor prowadzący?" Moim instruktorem prowadzacym jest ktos inny niz ten z ktorym jezdze.Czym sie rozni instruktor od instruktora prowadzacego?Na poczatku myslalam ,ze instruktorem prowadzacym nazywamy osobe ,ktora przeprowadzala zajecia z teorii,ale chyba sie myle :shock:
26.06.07 -rozpoczęcie kursu
31.07.07-pierwsze 2h jazd :D :lol:
21.08.07 -pierwsza kolizja za kierownica :shock: "puk" w mój zderzaczek...
27.08.07-egz. wewn.
8.10.07 -egz. panstw. teoria+praktyka - "WYNIK POZYTYWNY" :D :D :D
Avatar użytkownika
assik
 
Posty: 459
Dołączył(a): wtorek 31 lipca 2007, 20:58
Lokalizacja: B-stok

Re: egzamin wewnetrzny i instruktor prowadzący

Postprzez scorpio44 » niedziela 26 sierpnia 2007, 03:23

Niestety, rzadko kiedy egzamin wewnętrzny przeprowadzany jest tak, jak należy. Z wielu wypowiedzi i dyskusji na forum wynika, że w większości wypadków jest on przeprowadzony albo "mniej oficjalnie", albo... że w ogóle go nie ma. ;) A do czego to prowadzi? Do tego, że niejednokrotnie kursanci na egzaminie państwowym się dowiadują, że czegoś nie umieją.

assik napisał(a):co oznacza stwierdzenie "instruktor prowadzący?" Moim instruktorem prowadzacym jest ktos inny niz ten z ktorym jezdze

:shock: Instruktor prowadzący jest to instruktor, który musi z Tobą wyjeździć przynajmniej połowę ze wszystkich jazd!
Z tego jednego pogrubionego przeze mnie zdania jasno wynika, jak w Twoim ośrodku przestrzegają przepisów...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez nelke » niedziela 26 sierpnia 2007, 11:16

U mnie egzaminu wewnętrznego z teorii w ogóle nie było. Jeżeli chodzi o egzamin wewnętrzny z praktyki to słyszałam, że ma jakiś być, ale pewnie nie będzie wyglądał tak jak ten państwowy.

Egzamin wewnętrzny przeprowadza instruktor prowadzący

Moim zdaniem lepiej by było, gdyby egzamin wewnętrzny przeprowadzał jakiś inny instruktor, a nie ten z którym mamy większość jazd. Wiadomo, że podczas egzaminu z instruktorem prowadzącym każdy będzie dużo mniej zestresowany niż gdyby jeżdził z jakimś obym instruktorem. A pewnie i intruktor prowadzący, który nas też już dobrze zna, przymyka oko na pewne uchybienia podczas takiego egzaminu i daje papierek do ręki, żeby mieć już święty spokój.

Z tego co słyszałam egzamin wewnętrzny to tylko formalność w wielu OSK.
nelke
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota 04 sierpnia 2007, 10:33

Re: egzamin wewnetrzny i instruktor prowadzący

Postprzez assik » niedziela 26 sierpnia 2007, 21:33

scorpio44 napisał(a):Z tego jednego pogrubionego przeze mnie zdania jasno wynika, jak w Twoim ośrodku przestrzegają przepisów...

Instruktor prowadzacy przypisany do mnie jest wykladowca teorii (no chyba ,ze wykladowca teorii moze tez prowadzic praktyke to co innego),wiec nie moglby chyba miec ze mna jazd.Dlatego tak dopytuje ,bo nie chcialabym,zeby jezdzil ze mna ktos inny.Zreszta juz sama nie wiem...moze cos mi sie przywidzialo z tym instruktorem prowadzacym :roll: Co do przestrzegania przepisow-kazdy wie jak jest :) Jest kompromis-kazdy jest zadowolony-i kursant [w tym przypadku ja] i osrodek.
Ale po co w ogole jest taka funkcja "instruktor prowadzacy"? Niech ktos wyjasni ,bo nie rozumiem czym mialby roznic sie instruktor od instruktora prowadzacego :roll:
26.06.07 -rozpoczęcie kursu
31.07.07-pierwsze 2h jazd :D :lol:
21.08.07 -pierwsza kolizja za kierownica :shock: "puk" w mój zderzaczek...
27.08.07-egz. wewn.
8.10.07 -egz. panstw. teoria+praktyka - "WYNIK POZYTYWNY" :D :D :D
Avatar użytkownika
assik
 
Posty: 459
Dołączył(a): wtorek 31 lipca 2007, 20:58
Lokalizacja: B-stok

Postprzez Piratka :) » niedziela 26 sierpnia 2007, 22:03

hmm ja miałam jednego instruktora przez cały kurs , a czy on był gdzieś wpisany jako prowadzący to sobie nie przypominam. Dostałam kartę kursanta, miałam wpisać instruktora i koniec w tym temacie, ale widocznie w każdym OSK jest inaczej
Obrazek
Avatar użytkownika
Piratka :)
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela 15 lipca 2007, 12:04
Lokalizacja: Łódź

Re: egzamin wewnetrzny i instruktor prowadzący

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 27 sierpnia 2007, 01:14

assik napisał(a):Ale po co w ogole jest taka funkcja "instruktor prowadzacy"? Niech ktos wyjasni ,bo nie rozumiem czym mialby roznic sie instruktor od instruktora prowadzacego :roll:

Assik, no przecież wszystko to zawarłem już w poprzednim poście... Instruktor prowadzący jest to instruktor, z którym kursant musi mieć wyjeżdżone większość (ponad połowę) ze wszystkich jazd. A stworzyli tę instytucję prawdopodobnie po to, żeby był mniejszy bałagan pod względem tego, że kursant trochę jeździ z tym, potem z innym, potem trochę z jeszcze innym, a jak wiadomo każdy instruktor uczy inaczej, na co innego zwraca największą uwagę itp. itd.
Wydaje mi się to aż niemożliwe, żeby w Twoim ośrodku był aż taki chachmęt, że ze swoim instruktorem prowadzącym w ogóle nie jeździsz. Tak że może faktycznie coś Ci się pomyliło.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Re: egzamin wewnetrzny i instruktor prowadzący

Postprzez assik » poniedziałek 27 sierpnia 2007, 01:18

scorpio44 napisał(a):[Wydaje mi się to aż niemożliwe, żeby w Twoim ośrodku był aż taki chachmęt, że ze swoim instruktorem prowadzącym w ogóle nie jeździsz. Tak że może faktycznie coś Ci się pomyliło.

Moze...no chyba ,ze instruktor prowadzacy jest na zwolnieniu? Mogl cos przeciez zlamac...no nie wiem,cokolwiek co wymagaloby nieobecnosci przez ponad miesiac.Przeciez moze sie tak stac...no i jak wtedy ktos taki ma wyjezdzic z kursantem polowe godzin :roll: IMO wtedy jest zastepstwo.Ale ja sie na tym nie znam,wiec to tylko takie moje "gdybania".Nie wiem...juz nic nie wiem...panikuje przed dzisiejszym wewnetrznym.W kazdym badz razie dzieki za pomoc.
26.06.07 -rozpoczęcie kursu
31.07.07-pierwsze 2h jazd :D :lol:
21.08.07 -pierwsza kolizja za kierownica :shock: "puk" w mój zderzaczek...
27.08.07-egz. wewn.
8.10.07 -egz. panstw. teoria+praktyka - "WYNIK POZYTYWNY" :D :D :D
Avatar użytkownika
assik
 
Posty: 459
Dołączył(a): wtorek 31 lipca 2007, 20:58
Lokalizacja: B-stok

Postprzez ella » poniedziałek 27 sierpnia 2007, 01:25

A to paragraf na temat tego co napisał Scorpio

§ 15. 1. Instruktor prowadzący:
1) koordynuje realizację procesu szkolenia kandydata na kierowcę lub motorniczego;
2) może brać udział w części praktycznej egzaminu państwowego na prawo jazdy na pisemny wniosek osoby szkolonej;
3) nie może ingerować w przebieg egzaminu, o którym mowa w pkt 2.
2. Instruktor prowadzący jest obowiązany do:
1) przeprowadzenia co najmniej 50 % szkolenia praktycznego dla danej osoby szkolonej;
2) przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego lub uczestniczenia w nim.
3. Instruktor prowadzący potwierdza w karcie przeprowadzonych zajęć zaliczenie egzaminu wewnętrznego, a jeżeli go nie przeprowadzał, podpisuje się na karcie obok instruktora przeprowadzającego ten egzamin.
4. Za instruktora prowadzącego uznaje się także instruktora, który:
1) prowadził część praktyczną szkolenia dodatkowego;
2) został wyznaczony dla osoby szkolonej przez kierownika ośrodka szkolenia kierowców, jeżeli dotychczasowy instruktor nie prowadzi szkolenia w danej jednostce;
3) został wyznaczony dla osoby szkolonej przez kierownika ośrodka szkolenia kierowców, w którym kontynuuje szkolenie.

Nie wyobrażam sobie instruktora prowadzącego z którym nie ma się jazd :shock:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez assik » wtorek 28 sierpnia 2007, 12:54

Temat mozna wywalic i puscic w zapomnienie...Moj blad...owszem to inne nazwisko to byl instruktor prowadzący...ALE instruktor prowadzący zajecia teoretyczne :lol: Po prostu nie doczytalam.Tak wiec wszystko jest ok i mialam jazdy wlasnie z instruktorem prowadzacym :) Wewnetrzny tez zdany i mam juz termin egzaminu :shock:
26.06.07 -rozpoczęcie kursu
31.07.07-pierwsze 2h jazd :D :lol:
21.08.07 -pierwsza kolizja za kierownica :shock: "puk" w mój zderzaczek...
27.08.07-egz. wewn.
8.10.07 -egz. panstw. teoria+praktyka - "WYNIK POZYTYWNY" :D :D :D
Avatar użytkownika
assik
 
Posty: 459
Dołączył(a): wtorek 31 lipca 2007, 20:58
Lokalizacja: B-stok


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości