WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Mój egzamin 5.12.2008

Postprzez namespace » wtorek 31 marca 2009, 15:16

aga_l. napisał(a):A trasę egzaminacyjną miałam łatwą, czyli:
- wyjazd spod ośrodka w prawo na ulicę Polną
- skręt w prawo w Kociewską
- w lewo w Mleczną
- potem prosto Chrobrego
- zawracanie na Chrobrego (już za skrzyżowaniem z Mazowiecką) dowolnym sposobem
- potem na skrzyżowaniu z Mazowiecką prosto czyli ciągle Chrobrego
- skręt w prawo (ciągle Chrobrego)
- w prawo na Polną
- w lewo na Grudziądzką
- w prawo na Wielki Rów
- zawracanie na rondzie
- w prawo w Kozacką i zaraz w lewo w Koniuchy
- tam parkowanie na parkingu koło cmentarza
- wyjazd na Koniuchy
- w lewo na Kozacką i zaraz w prawo na Grudziądzką
- w prawo na Żwirki i Wigury
- w lewo na Legionów
- w lewo na Podgórną
- w lewo na Wiązową
- w lewo na Lelewela
- w lewo na legionów
- w lewo na Grudziądzką
- prosto na Bażyńskich
- w prawo na Batorego
- w lewo na Chrobrego
- prosto pod wiaduktem
- ciągle Chrobrego aż do skrzyżowania z Polną a tam w prawo
- no i na polnej w lewo pod ośrodek

Muszę przyznać, że trafiłam na świetnego egzaminatora i życzę wszystkim aby którzy zdają aby na takiego trafili.


Chyba kojarzę tę trasę. Jechałem praktycznie identyczną. Nawet w tym samym miejscu miałem parkowanie. I sądząc z opisu to właśnie ten sam egzaminator :P Pan o inicjałach M.M. z tego co mi się kojarzy :) bardzo miły.

A na końcu magiczne słowa z jego ust: "No ogólny wynik egzaminu jest pozytywny"
Jam w tej parafii największy żul.
namespace
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 24 marca 2009, 23:10

Postprzez camilioo2390 » środa 29 kwietnia 2009, 09:18

chyba ja rowniez mialem podobna trase, udalo mi sie zdac za pierwszym razem z czego sie bardzo ciesze xD gdybym sobie nie dokupil jeszcze paru godzin w szkole jazdy "start" to bylo by cieniutko, naprawde dobra szkola, a w szczegolnosci taki mily Pan z wasem dobrze uczy ;) no i skoro mam zaliczone egzaminy na pozytywne, to teraz wystarczy czekac za prawkiem.
camilioo2390
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 marca 2009, 23:01

Postprzez zbychacz1985 » wtorek 19 maja 2009, 23:47

Witam!
Czas: 19.05, godz. 11.45 teoria + 1,5h czekania na praktykę, auto: Yariska, zapisany: 16.04, podejście nr 1, egzaminator: legendarny Pan P. :shock: Wynik - Zdany !!!!

Przyszedłem na ten egzamin z założeniem, żeby tylko wyjechać na miasto. Oprócz zwyczajowego stresu egzaminacyjnego przed placem doszedł ten związany z Ojcem Prowadzącym i baaaaardzo dokładną obsługą codzienną (jak są oznaczone progi min/max na miarce olejowej bez wyjmowania tejże miarki itp). Łuk (o dziwo) poszedł czysto, natomiast jak nigdy był problem na górce (wstyd...) - za drugim podejściem.
Trasa: Polna - Kociewska (hamowanie awaryjne od 50 km/h i zawracanie dowolnym sposobem)- Mleczna- lewoskręt - wjazd pod jakiś parking - prostopadłe przodem w lewo - powrót na Chrobrego - do wiaduktu - na wiadukcie w prawo w Kościuszki - Lelewela - jakaś jednokierunkowa w lewo kończąca się Podgórną (uwaga progi bez znaku strefy zam = 20km/h dobrze że mi instruktor dzisiaj przypomniał)- Podgórna i lewoskręt w Grudziądzką -
lewoskręt w Żwirki - Legionów - zawracanie na rondzie - Żwirki i Wigury - Szosa Chełmińska - Podgórna - prosto w Kościuszki - Chrobrego - Polna - WORD.

Subiektywnie: Biorąc pod uwagę manewry jakie robiliśmy na kursie,
to trasa była naprawdę łatwa. Starałem się skupić na pierwszeństwie i kierunkowskazach. Były błędy, owszem: wrzuciłem 5 zamiast 3, zgasł w korku, nie było osiągniętej totalnie lewej krawędzi przy lewoskręcie z jednokierunkowej, zbyt gwałtowne hamowanie. Ale na szczęście żaden się NIE POWTÓRZYŁ :) Na karcie było 4x NP, a reszta P. Najwięcej błędów w pierwszych 15 minutach - potem dopiero dotarło do mnie, że tak naprawdę to cel na dzisiaj (wyjazd z WORDU) został już osiągnięty .

A Pan P.? Chyba nie taki diabeł straszny jak go malują, chociaż parę razy wkręcał mi różne rzeczy (puszczam pieszych na Żwirki/Legionów: a jakby się pan poczuł gdyby stał za kimś kto tak długo czeka?, a co by było jakby ten merc 400m za nami zaczął nagle wyprzedzać?). Przez pewien czas próbowałem się jakoś bronić, potem dałem sobie spokój. Kilka razy prosiłem o sprecyzowanie polecenia - nie było z tym większego problemu. Oczywiście na koniec była wyliczanka - chyba niczego nie przegapił.

Komentarz: ,,Kierowcą jest pan słabym, rzekłbym nawet bardzo słabym. Jednak jeśli chodzi o generalny ogólny wynik egzaminu to niestety jest on pozytywny''.
Życzę wszystkim szczęścia na egzaminie i aby każdy jak najszybciej mógł usłyszeć takie słowa. Powodzenia! :D
zbychacz1985
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 22:33

Postprzez smoking9 » sobota 11 lipca 2009, 09:40

Witam!
Jak widze, trasa egzaminacyjna praktycznie taka sama (tylko ja mialem dwa razy rondo:))
Ogolnie ja zdalem za drugim podejsciem; za pierwszym po prostu spalilem sie ze stresu....
Egzaminator - super! Sam probowal rozladowac emocje i w sumie sam nie wiem kiedy te 25 minut minelo :)
Tak wiec wszystkim oczekujacym na egzamin zycze powodzenia i przede wszystkim SPOKOJU :D:D:D:D
Pozdrawiam
smoking9
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 09:27

Postprzez patryk01081 » wtorek 22 września 2009, 21:56

Jedna rada: myśl pozytywnie.
Zdałem za pierwszym.
Czas: 50minut
Trasa:
Polna - w prawo
Kociewska (rozpędzenie do 50km/h, utrzymanie prędzkości i hamowanie w wyznaczonym miejscu, zawracanie z użyciem najwęższego wjazdu do posesji przed przejściem dla pieszych)
Mleczna - w lewo
Chrobrego - w prawo
Kościuszki - w lewo
Batorego - w prawo
Bażyńskich - w prawo
Grudziądzka - w lewo
Podgórna - w prawo
Wiązowa - w lewo (jednokierunkowa)
Lelewela - w prawo
Legionów - w prawo
Żwirki i Wigury - w lewo
Lotników
Kozacka
Wielki Rów
prosto przez rondo
Długa (parkowanie prostopadłe przodem na parkingu po prawej za światłami)
zawracanie na skrzyżowaniu z Szosą Chełmińską
Długa
w lewo na rondzie
Legionów - w prawo
Polna
patryk01081
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 września 2009, 21:46

Postprzez gitcox » piątek 25 września 2009, 21:52

Witam! Zdałem za drugim razem. Za pierwszym miałem egzamin z Panem K.L. i tak mnie stres zżarł, że nie zauważyłem świateł na legionów koło straży - tych przed przejściem dla pieszych i przejechałem na czerwonym :oops: :oops: :oops:

Wczoraj miałem drugą próbą z panem P :D:D:D i się udało. Trasa:

Polna
w prawo Kociewska - zawracanie na "3", hamowanie w wyznaczonym miejscu
w prawo Mleczna
w lewo Chrobrego
w prawo wjazd na wiadukt za skrzyżowaniem
w prawo Sobieskiego
w lewo Studzienna
w lewo Prądzyńskiego
w prawo Targowa
w prawo Antczaka
w lewo Gołębia
w prawo Lubicka - zawracanie na wysokości Waryńskiego
w lewo Rydygiera
w prawo na parking - parkowanie prostopadłe przodem
w prawo Rydygiera
w lewo Rydygiera
w lewo Wschodnia
w prawo Żółkiewskiego
w prawo Dworcowa (zjazd z wiaduktu)
w lewo Chrobrego
w prawo Polna
w lewo WORD

Ogólnie powiedział mi, że źle operuję sprzęgłem :shock: , ale powiedział, że nie sumienia mnie za to oblać i zdałem. Ogólnie parę razy się czepiał, ale z wszystkiego udało się wybrnąć.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdania egzaminu :).
gitcox
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 25 września 2009, 21:41

Postprzez Moonga » wtorek 27 października 2009, 18:40

Kochani! :D
Dzis po raz pierwszy zdawalam egzamin w WORDzie Torun.
Teoria poszla mi bardzo dobrze, znajomosc auta tez.
Niestety, moje umiejetnosci praktyczne nie okazaly sie wystarczajace.
Po tymze egzaminie wyciagnelam jeden wniosek: jesli umiesz dobrze jezdzic nie ma bata bys nie zdal/zdala.
Egzaminatorzy, jak egzaminatorzy. :D
Jedyna gwarancja to plynna, pewna jazda, nic wiecej ...
Trzeba po prostu duzo jezdzic, by umiec plynnie sie poruszac autem i pewnie.Jestes pewna/ pewien swoich umiejetnosci ,dasz sobie sobie rade.
Te 30 godzin na kursach, nawet pare lekcji dodatkowych to malo.
Moim zdaniem trzeba codziennie przez 2-3 miesiecy cwiczyc jazde.Trening czyni mistrza.Masz dostep do samochodu lub kase na lekcje, uda ci sie szybko przez te dwa trzy meichy plynnie wyuczyc.
Oczywiscie teorie musisz meic w malym palcu.
Wtedy zdasz letkim dydkiem.
Ludzie, glowa do gory.I cwiczcie jazde!
Zycze wszystkim powodzenia!
Egzamiantorzy nie sa wredni, to kursanci maja za male, w wiekszosci wypadkow, umiejetnosci ( niestety ) :D
Moonga
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 października 2009, 18:21

szóste podejście

Postprzez zuko535 » sobota 14 listopada 2009, 12:02

27 listopada będę miał szóste podejście:/ ostatni egzamin oblałem w 35 minucie bo najechałem na podwójną ciągłą:/ Miałem sporą przerwę w jazdach więc problem bardzo możliwe że tkwi w tym:/ jednak niema co się łamać...nie tym razem to następnym:) Tylko kasiorki trochę szkoda:/ No i stres...nieporównywalny z niczym innym:) Sama atmosfera w WORD-zie już jest nie do zniesienia:/ krążący z kąta w kąt zestresowani ludzie( ja m.in.:P) co chwile odjeżdżające i przyjeżdżające samochody egzaminacyjne...instruktorzy z minami jak z horroru:D Cały czas czuć powagę sytuacji...i chodź byś chciał się zrelaksować to nie da rady:/No i głos z głośników wymawiający Twoje imię:P Słyszysz to i ręce opadają:D...ale grunt to się nie stresować:D

życzę powodzenia wszystkim zdającym i gratuluje tym którym się już udało:) Mam nadzieję że i moja przygoda z WORD-em powoli dobiega końca:)
zuko535
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2009, 11:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez superm » piątek 20 listopada 2009, 13:21

Wczoraj zdałam, za piątym razem. Trasa dość dziwna, nawet nie byłam na rondzie.
A dokładniej:
Do samochodu wsiadłam 14:30 (a umówiona bylam na 13:00).
Plac spoko, do sprawdzenia światła pozycyjne i klakson (trochę podglądałam ;)).
Wyjazd z ośrodka w prawo:
Polna,
w lewo w Chrobrego,
w prawo w Towarową, tam zawracanie z użyciem wjazdu po lewej, później 50km/h i hamowanie,
z Towarowej w prawo w Chrobrego (STOP), przejazd pod wiaduktem i w prawo na wiadukt,
z wiaduktu prosto (Żółkiewskiego),
Szosa Lubicka, zawracanie
Szosa Lubicka --> Lubicka,
na Lubickiej skręt w prawo w Targową,
w lewo w Antczaka,
w lewo w Gołębią,
w prawo w Lubicką,
w prawo w Pułaskiego,
w prawo w Pająkowskiego, tutaj parkowanie;
w lewo w Studzienną,
w prawo w Sobieskiego,
w lewo na wiadukt,
w prawo zjazd z wiaduktu,
w lewo w Chrobrego,
w prawo w Polną,
na końcu Polnej zawracanie,
Polna i skręt w prawo do WORDu :)

Wynik: pozytywny.
A karteczkę mam piękną, wszystko zaliczone za pierwszym razem, chyba sobie nad łóżkiem powieszę ;)
superm
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 listopada 2009, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Postprzez senior » wtorek 24 listopada 2009, 01:26

"superm" i inni egzaminowani... jak wam udaje się podczas tak stresującej jazdy zapamiętać nie tylko nazwy ulic, ale jeszcze dokładnie opisać w którym momencie w lewa, a w którym w prawo? Co dostajecie od egzaminatora wykaz przejechanych ulic?
................Na 1 egzaminie... plac super. Wyjazd na miasto w prawo i na najbliższych światłach miałem jechać w lewo. Pech chciał, że musiałem zatrzymać się na czerwonym świetle. No dobrze.. Zielone - więc czas ruszać. Dwa razy zgasł. Trzeci - ruszyłem, ale musiałem się zatrzymać w celu przepuszczenia tych z naprzeciwka. No i klops. Po dwóch próbach egzamin przerwany.... przesiadka.
Uczyłem się na 5 biegowej. I w tamtym samochodzie dawałem trochę gazu i troszeczkę półsprzęgło i ruszałem. A tu...
.............. 2 i 3 podejście do egzaminu..... oblany plac.
Trzeba wykupić 5 godzin doszkalających. A w Toruniu to wydatek 260 / 280 zł. No i 112 zł na 4 egzamin.
Lekcje dodatkowe wykupię w innym OSK w Toruniu. Tylko jak zwykle jest problem... do jakich fachowców się udać?
Proszę o wskazówki.
Gratuluję tym co zdali, a w smutku łączę się z tymi, którym się nie powiodło.

> Co nas nie zabije to nas wzmocni<
senior
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 listopada 2009, 02:39

Postprzez gitcox » piątek 27 listopada 2009, 00:36

senior napisał(a):"superm" i inni egzaminowani... jak wam udaje się podczas tak stresującej jazdy zapamiętać nie tylko nazwy ulic, ale jeszcze dokładnie opisać w którym momencie w lewa, a w którym w prawo? Co dostajecie od egzaminatora wykaz przejechanych ulic?


Jeśli pamiętasz mniej więcej trasę to wystarczy otworzyć google earth :)

P.S. Powodzenia
gitcox
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 25 września 2009, 21:41

Postprzez zuko535 » piątek 04 grudnia 2009, 13:39

dziś zaliczyłem za szóstym podejściem:D:D nie było łatwo ale bezbłędnie:) jeździłem 50 minut i byłem chyba wszędzie:P

to trasa trochę dziwna...jak i egzaminator:)

w prawo polna
w prawo kociewska
w lewo mleczna(zawracanie z wyk. inf. i hamowanie z 50)
w lewo mazowiecka
w lewo celnicza
w lewo grudziądzka
w prawo wielki rów
zawracanie na rondzie
w prawo w koniuchy
w lewo w kozacką
w prawo grudziądzką
w prawo lelewela
w lewo wiązowa
w lewo podgórna
prosto w kościuszki
prosto przez wiadukt na żółkiewskiego
w lewo wschodnia
w prawo rydygiera(parkowanie prostopadłe przodem na parkingu)
w prawo w lubicką
w prawo w żółkiewskiego
w prawo z wiaduktu w dworcową
w lewo w chrobrego
w prawo w polno
w lewo WORD:):)

wynik pozytywny...i tak o to po długich staraniach kupie stresu a jeszcze większej kupie wydanych pieniędzy dnia 04.12.2009 zdobyłem prawo jazdy i zakończyłem przygodę z WORD-em:):)

życzę powodzenia wszystkim zdającym i nie łamcie się bo i tak prędzej czy później każdemu się uda:)
zuko535
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2009, 11:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Michael_Knight » poniedziałek 18 stycznia 2010, 11:04

Zdane za 2 podejsciem.

- w prawo Polna
- w prawo Kociewska (prosto zawracanie z wykorzystaniem wjazdu)
- w prawo Mleczna
- w lewo Chrobrego
- w prawo Polna
- w lewo Grudziądzka
- w prawo Kozacka
- w prawo Koniuchy
- w lewo Kozacka
- w prawo św. Faustyny
- w prawo Legionów (zawracanie na rondzie)
- w lewo Żwirki i Wigury
- w prawo Grudziądzka
- w prawo Lelewela
- w lewo Ogrodowa
- w lewo Podgórna
- prosto Kościuszki
- w lewo Curie Skłodowskiej
- w prawo Wschodnia
- w lewo Rydygiera (parkowanie prostopadle)
- w prawo Lubicką
- w prawo Żółkiewskiego
- w prawo Chrobrego
- w prawo Polną
- w lewo WORD

czas plac + miasto = 1h
Jedyne czego mozna sie bac to wlasnego stresu.
Michael_Knight
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 stycznia 2010, 10:50

Postprzez maniutowy » wtorek 26 stycznia 2010, 23:31

zdane za 3 podejściem. Z dość wymagającym, ale miłym egzaminatorem. T. M.

Trasa:
- Wyjazd z WORDU w prawo
- W lewo w Chrobrego
- cały czas prosto, aż do wiaduktu, gdzie w prawo na wjazd
- w prawo Kościuszki
- w lewo staszica
- w lewo kościuszki
- prosto przez lubicką, aż do wschodniej
- w prawo na Rydygiera
- parkowanie koło Tesco
- w lewo na lubicką
- w prawo w targową
- w lewo w antczaka
- na rondzie w chrobrego
- w prawo na polną
- zawracanie na końcu drogi koło WORD-u
- WORD

Czas: trasa + plac 1 h
maniutowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2010, 23:23

Zdane za czwartym podejściem.

Postprzez annanas_83 » czwartek 04 lutego 2010, 16:21

Moja pierwsza próba- połowa grudnia - niestety samochód mi zgasł dwa razy przy wjeździe na wzniesienie więc egzamin zakończony- egzaminator - chyba najmłodszy, ciemnowłosy, uśmiechnięty i bardzo sympatyczny.

Druga próba- końcówka grudnia- po długiej dyskusji z egzaminatorem na temat sprawdzania poziomu płynu do spryskiwaczy miałam dosyć, bardzo nerwowo i nawet łuk nie wyszedł- egzaminator.. cóż taki pan o specyficznym kolorze włosów wprowadził bardzo nerwową atmosferę. Na kolejnej próbie modliłam się by na niego nie trafić.

Trzecia próba - połowa stycznia, udało się wyjechać z placu. Bo, że na miasto to za dużo powiedziane- zaraz przy pierwszym zakręcie w prawo w Kociewską razem z kierunkowskazem przełączyłam światła na długie czego nie zauważyłam i po egzaminie- zagrożenie bezpieczeństwa ruchu - oślepianie kierujących.. Egzaminator bardzo miły i bardzo rzeczowy - pan T.M., a mój błąd bardzo głupi..

Czwarta próba miała miejsce w ostatnim czasie. Na placu wszystkiego może z 5 minut, bardzo szybko poszło i jazda na miasto. Niestety nie znam Torunia więc nie podam dokładnej trasy, bo nie znam nazw większości ulic którymi jechałam. Więc na początek było w prawo w Kociewską i zawracanie z wykorzystaniem jakiegoś wjazdu, powrót na Polną i kawałek dalej w prawo na parking pod jakimiś sklepami i parkowanie protopadłe przodem, wyjazd z parkingu w prawo i dosyć spory kawałek prosto aż do przejazdu przez tory- znak stopu- po drodze jakieś małe skrzyżowanie z ustąp. Za torami było w lewo, kawałek prosto i znów w lewo - tam całkiem spora strefa zamieszkania- dużo elek tam jeździ, też tam bywałam elką:). Wyjazd ze strefy i dalej to już nie mam zielonego pojęcia co i jak. Byłam na takim niewielkim rondzie - zawracanie- wydaje mi się,że gdzieś w pobliżu tej strefy - udało się ale chyba dzięki temu że ruch naprawdę był niewielki. Kojarzę jeszcze taką jednokierunkową uliczkę przy wyjeździe z której na znaku od wewnętrznej strony jest naklejona strzałka- wyjeżdżałam w lewo. Jechałam też trzypasmową w okolicy Copernicusa, za wiaduktem w prawo. Gdzieś po drodze mijałam też siedzibę straży pożarnej i ulicę Lelewela. W Polną wjechałam skręcając w prawo, ośrodek po lewej stronie miałam.

Sama jazda po mieście trwała całą godzinę - początkowym stresie - parkowanie i rondo - przyszedł luz i przekonanie za najgorsze za mną.. Niestety nie trwało to długo. Złośliwe światła- prawie za każdym czerwone, no i całkiem spore kłopoty z ruszaniem- auto zgasło mi parę razy i za każdym razem myślałam że to już koniec.. Miałam kilka zakrętów w prawo na warunkowym ale wszystkie prawidłowo:) Najwięcej trudności - kompletny brak widoczności linii oddzielających pasy ruchu czy zatrzymania.

Gdy dotarłam pod ośrodek nie miałam pewności tylko iskrę nadziei:) Na koniec słowa wynik egzaminu pozytywny ale proszę omijać pojazdy w większej odległości no i popracować nad ruszaniem bo są jakieś trudności.. Wielkie podziękowania należą się Panu A.M. za wyrozumiałość i wprowadzenie bezstresowej atmosfery- życzę wam jazdy z tym Panem. I powodzenia.
annanas_83
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lutego 2010, 14:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości