WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Gstvbrn » sobota 27 lutego 2016, 11:38

Moje doświadczenia:
Pierwszy egzamin praktyczny 3.02
Wylosowałam poziom płynu hamulcowegp i światła pozycyjne, tutaj wszystko poszło ok. Następnie przygotowanie się do jazdy, też ok, no i łuk. Niestety z tegp stresu zapomniałam odpalić silnika, przypomniałam sobie o tym już z nogą na sprzęgle i gazie,więc jak w końcu odpalilam samochód to mi skoczył do przodu ze 3m :D jakoś to opanowalam i do przodu pojechałam ok, ale tak mnie to wsZystko zestresowalo, ze tyłem wyjechałam za linię. Drugi egzamin 25.02, na swoja godzinę (10:30) czekałam 3h :( egzamin miałam z Panem J.F. trochę był zrzedliwy ale sympatyczny. Na placu wszystko ok. Wyjazd z wordu w prawo, potem znów od razu w prawo i tam parkowanie prostopadłe przodem. Nie pamiętam przebiegu trasy i ulic, wiem na.pewno, że byłam na rondzie Długiej przy Piotrze i Pawle, na tym małym, podcheytliwym rondzie obok Kościuszki, na mlecznej, na Kozackiej, strefa prędkości 30, progi, skrzyżowania równorzędne itd, na kosciuszki przy swietopelka zawracanie, pierwszeństwa ppd wiaduktem, tuż przy wordzie zjazd w taka uliczkę na której jest ograniczenie do 20, tam zawracanie z wykorzystaniem podjazdu. Miałam z 5 skrzyżowań których sie bałam,czyli takich na których skrecajac w lewo trzeba stanac na środku i ustąpić tym z naprzeciwka, ktorzy też mają zielone, ale udało sie. Jedno zadanie mnie zdziwiło, rozpedzenie do 50 i zatrzymanie się przy wyznaczonym punkcie, tylko ze egzaminator kazał mi sie rozpędzić i zatrzymać się w zatoce obok,na której stały samochody, czyli musiałabym do niej wjechać...? Wydało mi się to dziwne więc nie wykonałam tego zadania :D drugi raz dostałam je już bez żadnych zjazdów do zatoki i było ok. Byłam na jednokierunkowej która odbija z Kościuszki przy komputroniku, nie wiem jak się nazywa ta ulica, z niej skrecalam w lewo, trzeba uważać żeby nie wjechać na ciągłą. Więcej nie pamiętam,za duży stres ;D po placu poprosiłam Pana czy mogę kilka sekund posiedzieć i uspokoić i pozwolił bez żadnych komentarzy :D jeśli ktoś stresuje sie lukiem, to polecam wykupic sobie 20minut na placu w wordzie, dzieki temu stres jest potem mniejszy na egzaminie, bo zna się juz teren. Powodzenia!
Gstvbrn
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 27 lutego 2016, 11:16

Re: WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Mona1989 » wtorek 23 sierpnia 2016, 14:20

Zdawalam wczoraj egzamin praktyczny w Word Torun po raz pierwszy.
Moje wrazenia z jazdy i egzaminu pozytywne pomimo porazki i wyniku negatywnego. Nie nastawialam sie ze zdam.... Chcialam tylko wyjechac z placu bo przede mna kilka osob bardzo szybko wracalo i to byl ich koniec.
Wywolanie wszystko gra... Pan egzaminator jeszcze w porzadku choc bardzo służbowy. Wyjasnil wszystko co i jak i ruszylismy na plac.
Tam miałam do pokazania olej i światła drogowe. I tu sie zaczely schody... PAN bardzo zaczal byl czepliwy.. Ze nie rozumie ze to tylko opis suchy a on nadal nie wie czy ja wiem.. Ok w koncu go przekonalam, swiatla bez problemu.
Przygotowanie do jazdy ok, ruszanie tez... Łuk bez problemu... Wzniesienie BEZ problemu tez i moglismy ruszyc na miasto.
Jechalo mi sie bardzo dobrze(nie podam trasy bo jestem spoza Torunia i nie znam nazw). Pierwszy zgrzyt... Przekroczenie predkosci. Mialam sie rozpedzic do 50 jechałam 55. Ok. Moj blad. Dalej znowu w MIare bezproblemowa jazda pan sie do niczego nie czepial.

Niestety tak po ok. 20 minutach jazdy znowu przekroczylam predkosc w strefie zamieszkania. Jechalam 24km/h (spojrzalam). I tu sie skonczyla moja przygoda. Drugi ten sam blad i koniec. To jednak nie bylo najgorsze.
Egzaminator przez cala droge mnie pouczal. A pod wordem poprostu mnie wrylo jak powiedzial ze sie powinnam zastanowic czy chce dostac to prawo jazdy. Bo mnie obserwowal i nie jestem gotowa wg niego.
Cala droge sie nie odzywal (oprocz tych dwoch bledow) a na koncu takie zdanie ze raczej powinnam sobie darowac to zadawanie? Jak tak mozna powiedziec?! Jestem zalamana.
Nie zdalam to nie. Nie kwestionuje tego rzeczywiscie troche te predkosc przekroczylam (wpisal ze o 10km ale to nieprawda! Skapnelam sie za późno bo bym mu zwrocila uwage to bylo max 5!). Ale tak mnie dobil dajac di zrozumienia ze sie nie nadaje na kierowce ze myslalam ze nie dojade do domu!
Czy to normalne zeby egzaminator w tak niewybredny sposob sie odzywal? Jest mi bardzo przykro.
Zapisalam sie na kolejny egzamin ale stracilam chec jak mam trafic PONOWNIE na pana P.
Mona1989
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 23 sierpnia 2016, 13:58

Re: WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez cziter15 » niedziela 04 września 2016, 09:34

Mona1989 napisał(a):Mialam sie rozpedzic do 50 jechałam 55.

Mona1989 napisał(a):Skapnelam sie za późno bo bym mu zwrocila uwage to bylo max 5!


Powiem tak, na liczniku trudno zauważyć przekroczenie prędkości o 5 km/h. Ja na swoim egzaminie kilka razy delikatnie przekroczyłem w ten sposób prędkość, po czym za każdym razem widząc, że wskazówka przeszła delikatnie za limit od razu puszczałem gaz. Nie chce mi się wierzyć, że egzaminator uwalił za taką drobnicę. Obstawiam, że prędkość została przekroczona o wyższą wartość.

Co do strefy zamieszkania / stref ograniczonej prędkości to zdarza się, że ludzie jadą na zbyt wysokim biegu. W przypadku gdy ograniczenie jest do 30 km/h to nie ma sensu jechać na trzecim biegu. Bardzo łatwo przekroczyć prędkość w obawie o zbyt niskie obroty. Nie ma co się bać redukcji do 2 czy nawet 1 (jeżeli dopuszczalna jest bardzo mała prędkość typu 20 km/h).
Początek, 31.05.16
38h jazd w OSK (8h przed egzaminem z własnej woli - instruktor mówił, że nie potrzeba).

WORD Bydgoszcz
Teoria 11.08.16, za pierwszym, 73/74 - pozytywny
Praktyka 25.08.16, za pierwszym, 1 błąd - pozytywny
cziter15
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 26 sierpnia 2016, 12:02

Re: WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Mortkopotam » piątek 02 sierpnia 2019, 13:17

Witam,
opisuję przebieg egzaminu państwowego na kat. C+E

1. Kat. C+E numer zestawu 3 (sygnał dźwiękowy, światła pozycyjne, łuk, parkowanie prostopadłe przodem, ruszanie na górce) Egzaminator Rafał
2. Wyjazd z WORD w prawo na ulicę Polną
3. Skręt w prawo na ul. Bolesława Chrobrego
4. Skręt w prawo na ul. Mleczną
5. Skręt w lewo na ul. Kociewską
6. Rozpędzenie i zatrzymanie pojazdu przed najbliższym skrzyżowaniem
7. Skręt w prawo na zajezdnię z przystankiem
8. Skręt w lewo ponownie na Kociewską
9. Skręt w prawo ponownie na ul. Mleczną
10. Zatrzymanie przed znakiem stop na skrzyżowaniu z ul. Bolesława Chrobrego
11. Skręt w prawo na ul. Mazowiecką
12. STOP przed torami
13. Skręt w lewo na ul. Celniczą
14. Skręt w prawo na ul. Grudziądzką (wyjazd poza obszar zabudowany)
15. Skręt w lewo na ul. Henryka Strobanda
16. Na „rondzie” w lewo na ul. Watzenrodego
17. Na dużym rondzie skręt w ulicę Ugory
18. Skręt w prawo na ul. Polną
19. Skręt w lewo na ul. Legionów
20. Skręt w prawo na ul. Długą
21. Skręt w lewo na ul. Szosa Chełmińska
22. Na rondzie skręt w lewo na Trasę Średnicową Północną
23. Na dużym rondzie skręt w prawo na ul. Grudziądzką
24. Skręt w lewo na ul. Tadeusza Kościuszki
25. Przejazd przez przejazd tramwajowy
26. Zjazd w prawo za stacją benzynową Shell i skręt w lewo na ul. Bolesława Chrobrego
27. Skręt w prawo na ul. Dworcową
28. Zawracanie na małym rondzie
29. Skręt w lewo ponownie na ul. Bolesława Chrobrego
30. Na skrzyżowaniu z Trasą Średnicową Północną prosto obok Geofizyki
31. Skręt w prawo na ul. Polną
32. Skręt w lewo (wjazd do ośrodka WORD Toruń)
Załączniki
egzamin_kat_C+E_mapa.PNG
trasa egzaminu
Mortkopotam
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2019, 13:05

Re: WORD Toruń - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Blondi123 » poniedziałek 26 sierpnia 2019, 19:42

Witam
Moja przygoda z Word jest rozpoczęta dwa razy nie zdałam raz na mieście ale wcale się nie dziwię bo za pierwszym razem zjadł mnie stres noga lewa nie kontrolowanie trzęsła się;);)nie mogło dobrze to się skończyć.pierwszy egzaminator Pan M.mily starszy pan .za drugim poległam na łuku.Pan S.bardzo służbowy na placu poinformował mnie odrazu że mam5min.na pokazanie płynu i świateł . szczerze nie wiedziałam że jest na to przeznaczony limit czasowy;).moje wrazenia?moim zdaniem zależy wszystko od szczęścia i jaki egzaminator nam się trafi co za tym idzie jaka trasę otrzymamy.znam osoby które dostają zupełnie łatwe trasy bez jednokierunkowych czy ruchu okrężnego wokół wyspy,parkowanie prostopadłe przodem gdzie obok nie ma żadnego auta .nie wiem czy to zależy od humoru egzaminatora ?czy jak wcześniej pisałam od szczęścia.no cóż napewno się nie poddawać tylko próbować aż się wkoncu uda;) pozdrawiam wszystkich zdajacych
Blondi123
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 sierpnia 2019, 19:28

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości