WORD Poznań - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Poznań - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez perseusz » poniedziałek 12 czerwca 2017, 15:32

Do teorii przygotowałem się sam i zdane od 1. podejścia zero błędów. Egzaminator spoko, ładnie wszystko wytłumaczone tylko nie powiedział, żeby się wstrzymać z zakończeniem testu próbnego bo po nim od razu rusza test właściwy :D

Praktyka 1. Bardzo niemiły egzaminator (Pan ok 50. z brzuszkiem) na wstępie powiedział do wszystkich aby bronili honoru grupy bo z poprzednią bardzo szybko poszło. Niby nic, ale morale spada. Oblałem na placu (chyba nawet dobrze bo z tym Panem wolał bym nie jechać w miasto). Stres i roztargnienie i szok wywołany "nowym samochodem" zapomniałem o światłach na łuku, a w drugim podejściu wyjechałem poza linię.

Praktyka 2. Dla odmiany rzuciłem się na egzamin na nowiutkiej Kia Rio. Dokupiłem 4h jazd w innej szkole na tym samochodzie aby się przyzwyczaić. Na egzamin szedłem z planem minimum, aby tylko wyjechać z placu.
Egzaminator tym razem bardzo miły (starszy Pan w okularach), na wstępie poinformował że Kią Rio jeździmy na światłach mijania (samochód jest wyposażony w światła do jazdy dziennej i cały czas miałem wątpliwości czy jeździć na światłach mijania czy dziennych). Zadanie 1. płyn hamulcowy oraz światła wsteczne. Bardzo sympatycznie, nawet się uśmialiśmy że podpórka pokrywy tak nowa że ciężko wchodzi w zaczep. Zadanie 2. Łuk koncertowo (nowiutki samochód, nowiutkie sprzęgło zupełnie jak w OSK). wyjazd (pamiętajcie o kierunkowskazach) i kołowanie na górkę. Tu chwila oczekiwania i żartuję że ciastno, E: ale regulaminowo. Górka delikatna więc bezproblemowo płynnie do przodu. No to u mnie wow i kołujemy do bramy.

Wyjazd z WORDU oczywiście w prawo, koło Tesco w prawo, zmiana pasa i nic. Tuż przed skrzyżowaniem pada komenda w lewo, ja w pierwszym momencie myślałem że w prawo bo w lewo były 3 pasy do zmiany (bardzo późna komenda). Kierunek, lusterko i jestem na właściwym pasie. Przede mną dwie L-ki więc podjechałem do linii przed przejściem i mówię że czekam bo może być problem z opuszczeniem skrzyżowani gdyż dwa samochody nauki jazdy już są na skrzyżowaniu. Na szczęście szybko zjechały więc ruszam wolne i kolejne skrzyżowanie z głowy. Z Naramowickiej w prawo w Słowiańską i tu pierwszy mały błąd bo lekki korek się zrobił i chciałem wpuścić Pana z naprzeciwka, ale krótkie ponaglenie "jedziemy, jedziemy" i działamy dalej. Kolejna komenda parkowanie z prawej strony (na przeciwko KS Posnania). Przegapiłem pierwsze miejsce, ale zaraz drugie baaardzo szeroko więc bez problemu i jedziemy dalej. Słowiańska/Murawa w prawo, po drodze dwa przejścia, rozgladam się i mówię że zwracam uwagę na pieszych. Dalej rondo Solidarności w lewo. Na wylocie Egzaminator zwraca mi uwagę że zjazd sygnalizujemy kierunkowskazem. Dalej w prawo w Połabską i lewo w Lechicką (uważamy na prędkość bo tam 50, a mało kto tyle jedzie), przed rondem obornickim pada komenda zawracamy na rondzie. Następnie w prawo w Piątkowską i w lewo w uliczkę Siewną (Strefa 30). Tam zawracanie na ulicy z użyciem biegu wstecznego i w lewo w Dobrzyckiego i w lewo w Trójpole. Uwaga na STOP przy Makro/Pestce i małe pułapki z pasami ruchu po czym w prawo w Mieszka I. Tu zerkam na zegarek i czuję że chyba wracamy. Na mieszka komenda w lewo i dalej prosto aż do skrzyżowania z Wilczakiem gdzie w lewo do WORDU. Tu już stres narasta aby czegoś nie odwalić. Pod samym WORD-em jeszcze mi się TAXI zatrzymuje na moim pasie więc przepuszczam wszystkich i mówię że omijam źle zaparkowany pojazd przekraczając podwójną ciągłą. W lewo do ośrodka i w środku w prawo zaparkować na 1. pozycji.

Wynik: No kilka delikatnych uwag, ale zaliczę Panu Pozytywnie.

PS. Po egzaminie warto udać się od razu do WK na Gronową i zapłacić za prawko oraz zanieść na górę potwierdzenie płatności.
perseusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 09 czerwca 2017, 16:27

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości