WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez aleksandra7 » wtorek 31 marca 2015, 18:28

Witam, dziś zdałam egzamin, mój 6 egzamin :)
1. Egzamin teoretyczny miałam 9.02.2015r, godz 8:00- NEGATYWNY , zabrakło 2 pkt :(
2. Egzamin teoretyczny miałam już 12.02.2015r, godz 9:00 - POZYTYWNY

1. Egzamin praktyczny 25.02.2015r godz 8:00 - stresowałam się przeciętnie, bywało gorzej. Zostałam wyczytana jako jedna z pierwszych osób. Egzaminatorem był pan J.B, wydawał się miły, ciemna karnacja, z wąsem, około 40 lat. Pokazałam wlew i wskaźnik oleju i światła awaryjne. Łuk poszedł świetnie, na wzniesieniu mi zgasł, odrazu zaciągnęłam ręczny. Egzaminator pozwolił mi ruszyć albo z tego miejsca albo podjechać drugi raz. Ruszyłam z miejsca i na miasto. Pojechałam w lewo, potem w prawo i z przebiegiem (tu pierwszy błąd, przed skrętem był wjazd n posesje czy cos takiego, a ja włączyłam prawy kierunkowskaz. Należy go włączyć dopiero przed drogą w którą będziemy skręcać), potem do ronda, prosto, następne rondo w prawo, myslałam że będę parkować, ale nie było miejsca, jeździłam około 40 minut, i zostało mi tylko parkowanie. Miałam równoległe, więc prawy kierunek, kierownica na maksa w prawo i 45 stopni, prostuje kierownice, powtarzam prawy i ups za daleko najechalam i najechalam na chodnik, pytam czy mogę drugi raz spróbować, wyszło mi idealnie, spuściłam ręczny pojechał kilka cm do przodu a ja w tym czasie patrze w lusterko, chce skręcać a tu dostalam po hamulach. Zahaczyłabym o samochód przede mną.

2. Egzamin praktyczny 3.03.2015r godz 7:00 . Po około 10 minutach usłyszałam po głosie że wyczytała mnie pani J.M (wielu znajomych u niej zdało, i ją zachwalało). Już nie pamiętam co miałam do pokazania pod maską i jakie światła. Łuk ok, i znowu wzniesienie, musialam podjechać drugi raz, udało się. Potem w lewo, prawo, z przebiegiem, prosto, prosto, w prawo i parkowanie prostopadłe, no to robie z korektą i okazuje się że jest błąd, powtarzam to i znowu to samo. Nie wiedzialam o co chodzi, okazalo się że przy pierwszym parkowaniu nie włączyłam lewego włączając się do ruchu, a drugim razem wyjeżdzając z parkingu pomyliłam lewy z prawym.

3. Egzamin praktyczny 5.03.2015r godz 7:00 . Naszczęście kolejny egzamin mialam 2 dni po ostatnim. Zaczeli wyczytywać nazwiska, słyszę tą panią egzaminator co ostanio i troche w szoku bo wyczytała moje nazwisko. Miałam wrażenie że była bardziej nie miła niż ostatnio. Pod maską płyn hamulcowy, i musialam pokazać dokladnie minimum i maksimum, pokazuje a ona że źle, okazało sie że musiałam jej pokazać te napisy na zbiorniku max i min po tej stronie gdzie sa napisane. Ok. Światła przeciwmgłowe. Ze stresu pomuliłam je z pozycyjnymi, a ona "To nie sa te światła, proszę mi nie wmawac takich rzeczy". Odrazu sie poprawiłam i dodałam jakie światła pokazałam przedchwilą. Łuk i wzniesienie bez błędu, ta sama trasa co ostatnio. I to nieszczęsne parkowanie. Zaparkowałam ale odbilam w lewo bo krzywo stałam, a egzaminatorka że powatzramy to to było nieprawidłowe, i znowu to samo. Okazało się że to liczy się jako korekta, a że wjeżdzałam z korektą to znaczyło że zrobiłam 2, co jest niedozwolone.

4. Egzamin praktyczny 19.03.2015r godz 8:00 . Znowu długo nie czekałam, wyczytał mnie facet. Wyszłam do strefy rozpoczęcia egzaminu, i musiałam stać i marznąć przed dobre kilka minut aż wkońcu wyszedł. Młody oboło 30-35 lat, wysoki - inicjały R.S. Otworzył mi maskę, i tylko zapytał czy wiem gdzie jest płyn hamulcowy, pokazałam a on "a ile ma go być" ja odpowiedziałam i kazał mi pokazac światla, pozycyjne. Nawet nie patrzał jak je pokazuje ale ok. Zrobiłam łuk a on mnie pyta czy odpowiednio przygotowałam się do jazdy, odrazu spojrzałam na światła, i powiedziałam czego nie zrobiłam. On zaptał czy od początku miałam włączone czy przez przypadek wyłączyłam, stwierdziłam że klamać nie będę i powiedzialam że tego nie zrobilam. Więc od nowa, maska, światła i łuk, potem wzniesienie i na miasto. Tym razem w prawo, potem znowu i zawracanie na rondzie ze swiatlami. Dalej już sama nie wiem. Podjechaliśmy pod wiadukt, przed którym jest znak stop. Zatrzymałam sie, ręczny i nie mogę ruszyć, i tak 3 razy. Podjechalismy kawałek dalej i sie przesiadliśmy. Jeździłam znowu około 40 minut.

5. Egzamin praktyczny 25.03.2015r godz 7:00. Egzaminatorem był pan D.S, młody, wydawał się miły. Światła przeciwmgłowe, i płyn chłodniczy. Placyk ok i w miasto. W prawo, w prawo, na rondzie w lewo, potem musialam się zatrzymać we wskazanym miejscu. Potem sama nie wiem gdzie, parkowanie ok. Przejazd przez tory, zawracanie, lewoskręt, światła ronda okej, mineło 45 min, zjeżdzam z ronda a tu pieszy, no to sie zatrzymuje, a on że to było nieprawidłowe, ok jedziemy dalej, i to samo, tylko że to bylo zwykle przejscie dla pieszych. Potem jakas dwupasmówka, bylam na lewym pasie więc musialam go zmienić na prawy zmienilam a on że to błąd. Okazało sie że nie powinnam zatrzymać sie pieszym w takich sytuacjach. Bo chociaż stali przy pasach to na nie nie wchodzili. A przy zmianie pasa za długo się zastanawiałam. Gdy tłumaczył mi błedy rozpłakałam się jak nigdy. Nie mogłam sie uspokoić. Nie chciałam więcej razy podchodzić ale namowiła się mama i przyjaciółka/

6. Egzamin praktyczny 31.03.2015r godz 7:00. Czekałam do 7:40. Zostałam sama na sali, oprócz mnie była kobieta która przyszła na egzamin na godzinę 8. Gdy usłyszałam kto mnie wyczytyał byłam przerażona. Była to pani J.M. Światła cofania, i płyn do spryskiwaczy. Łuk, wzniesienie, na miasto. Jej trasą czyli lewo, prawo, prawo, prosto, prosto, prawo, prawo, parkowanie błąd, ja załamana, ale za drugim razem staram się strasznie, udało się, po jakimś czasie musialam zawrócić z wykorzystaniem biegu wstecznego. I najechałam na chodnik, łzy w oczach, próbuje drugi raz, niby zahaczyłam i jakiś krzew w tyłu ale albo ona tego nie widziala albo olała, i jedziemy dalej, i poza nie włączeniem zjazdowego na jednym z rond wszystko dobrze. Gdy wróciłam do wordu wybuchłam przeraźliwym płaczem.

Chciałam dodać że ostatni egzamin miał byc moim ostatnim. Mam problemy zdrowotne gdy się stresuje mam wtedy problemy z żołądkiem i oddychaniem. Stresowałam się egzaminami, ale przy szóstym razie to nie da sie opisać. Nie dość że musiałam wstać o 5, bo jazda do Piły zajmuję mi godzinę, to jeszcze do godziny 3;30 nie moglam zasnąć. Gdy tam czekałam sama, pisałam tylko sms bo bliskich o treści że jest mi słabo, niedobrze, nie mogę oddychać. Nigdy w życiu nie chce przeżywac tego co dzisiaj od 7 do 8.


Życzę wszystkim powodzenia! <3
aleksandra7
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2015, 16:57

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kara30 » sobota 26 września 2015, 09:46

Piła nie jest taka zła. Egzamin teoretyczny zdałam za pierwszym razem. Ale kurs na prawo jazdy robiłam w 2000r. Gdy się dowiedzialam że jest wazny postanowilam z tego skorzystać i podejść do egzaminu. Na teorię uczylam się sama. Wertowalam kodeks bo przepisy zmieniły się przez te 15lat. I udało się . Egzamin 02.09. 2015 wynik pozytywny 73/74 punkty. Na pierwszy egzamin praktyczny zapisalam się 14.09. Wykupilam 2godz jazdy. Placyk poszedł dobrze. Egzaminator bardzo sympatyczny. Około 40 szczupły ( D.S). Ale oblalam z własnej winy. Nie wiem gdzie to było bo nigdy w Pile nie bylam. Po prostu wymusilam. Przesiadka i do wordu. Zjadł mnie stres.
Drugi termin 25.09 godz. 12.00. Tym razem podeszlam do tego na lajcie. Powtarzałam sobie że co ma być to będzie. Zostalam wyczytana jako pierwsza więc nie miałam czasu się zestresowac przez starszego Pana P.W. taki z brodą. Malomowny ale konkretny. Placyk poszedł ok. Potem wyjazd z Wordu. Jazda po mieście. Zawracanie na rondzie. Parkowanie prostopadle które poszło źle ale powtórki nie mialam. Dojeżdżamy do wordu i w duchu już myślę że znowu powtorka ale egzaminator mówi że trochę błędów było ale jazda jest dynamiczna więc wynik pozytywny. Myślałam że usciskam go ze szczęścia ale się powtrzymalam. Teraz czekam na prawko. W Pile naprawdę można zdać. Jestem dobrym przykładem. Nawet nie znam miasta. A mieszkam 70km od Piły. Może mialam duzo szczęścia. Pozdrawiam zdających i życzę powodzenia. Najważniejsze żeby się nie stresować. Co ma być to będzie. Choć wiem że to łatwo tylko powiedzieć.

02.09 teoria wynik POZYTYWNY
14.09 praktyczny wynik NEGATYWNY
25.09 praktyczny wynik POZYTYWNY
kara30
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 26 września 2015, 09:20

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez MalaKa » poniedziałek 16 listopada 2015, 22:20

Kurs zrobiłam w wakacje 2013 roku i podeszłam do egzaminu, nie wyjechałam z placu powód: łuk.
Potem z przyczyn wyjazdu odpuściłam.
w grudniu 2014 podeszłam do teorii bo już była nieważna i zdałam, już bezterminowo.
W wakacje 2015 wykupiłam dodatkowe godziny i podeszłam do egzaminu również nie dałam na łuku.
Znów przerwa z powodu wyjazdu.

W październiku 2015 wykupione godziny i 3 podejście. 24.10.2015 godzina 7:00 egzaminator J.B (ok. 40 lat z czarnym wąsem). Wyczytano mnie szybko, pokazać miałam kierunkowskazy i płyn spryskiwaczy. Łuk za drugim podejściem zaliczony, górka szybko i na miasto. Kazał jechać w lewo potem w prawo i dalej jak droga z pierwszeństwem, potem jakoś znaleźliśmy się koło rodła, kierujemy się na Gorzów. Potem w lewo i w prawo jednokierunkową (boh. stalingradu), w lewo i w prawo tam jak Pola i biedronka, potem tak jak nakaz i na górne parkowanie prostopadłe nie wyszło (tam pod kościołem) powiedział ze później to poprawimy. Potem pojechaliśmy na jakieś osiedle zawracanie z wykorzystaniem bramy tu pomyliłam kierunkowskaz ale on nic. I do tego dużego ronda ze światłami tam w lewo, potem zatrzymanie w wyznaczonym miejscu i na Kotuń tam prawie przejechałam wiewiórkę ale egzaminator nic, przejazdy kolejowe i potem zawracanie. I wracamy na górne poprawić parkowanie i w tym samym miejscu wyjeżdżając zahamował bo wymusiłam pierwszeństwo na L-ce jadącej z lewej strony. Przesiadka i do WORD. w WORDzie byliśmy 7:55.

14.11.2015 godz. 7:00
Wyczytano mnie szybko, egzaminator Sz. G. bardzo młody i miły. Światła stop, i poziom oleju. Fajka za pierwszym razem, górka też i na miasto. W prawo, w prawo, na rondzie zawracamy, wyhamowałam w ostatniej chwili zapaliło się czerwone i znów w prawo, w prawo na górne i parkowanie między 2 auta prostopadle, źle wykonane zadanie za blisko tego po prawej ale mówił, że powtórzymy to zadanie wyjeżdżamy i na tym małym rondzie w prawo. Potem znaleźliśmy się na Collbe nie pamiętam jak ale na przeciwko salonu sukien ślubnych miałam jechać w lewo i ten co miał pierwszeństwo L-ka na C zatrzymał się, ja też się zatrzymałam ale ruszyłam i pojechałam żeby nie blokować. (egzaminator potem powiedział, że nie powinnam, ale że on mnie puścił bo był L i chyba nie wiedział co ma robić więc nie zwrócił mi dlatego uwagi). Potem tak jak nakaz i na rondzie w lewo, potem w prawo (koło MD) i pojechaliśmy na Walki Młodych i tam zatrzymanie w miejscu wskazanym przed torami i przy włączeniu się do ruchu wymuszenie nie zauważyłam Auta za mną. Przesiadka i do WORD tam byliśmy 7:39. Chociaż była miła atmosfera jak wracaliśmy pytał się mnie, które to podejście i wgl. twierdził nawet, że jazda dynamiczna i tak sobie pogadaliśmy trochę.

Wszystkie podejścia z mojej winy nie uważam, że wina egzaminatorów czy coś. Następne podejście 28.11.2015 mam nadzieję, że ostatnie.

Wnioski, odpuściłam sobie na zbyt długo bo nie potrzebowałam prawka, teraz potrzebuje i mi zależy więc się nie poddam.
MalaKa
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 16 listopada 2015, 21:31

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez xbikx » sobota 28 listopada 2015, 22:12

Pierwszy egzamin praktyczny - 14 listopada (sobota) - wynik negatywny
Egzaminator rzeczowy, polecenia wydawał z dużym wyprzedzeniem, widać że zależało mu na pozytywnym wyniku. Miałam bardzo łatwą trasę: z WORDu dwa razy w prawo, na rondzie w lewo, na Mickiewicza hamowanie. Dalej w prawo na rondzie - do przejazdów kolejowych, potem pokręciliśmy się w tych okolicach i zrobiliśmy zawracanie. Parkowanie skośne na jednokierunkowej w centrum. Poległam w okolicach Kilińskiego - rowerzysta odbił lekko w lewo, ja spanikowałam i zrobiłam to samo krótko przed przejściem dla pieszych, ewidentnie była to próba wyprzedzenia rowerzysty, moja wina. Może gdybym trzymała większą odległość od niego, to użyłabym mózgu i hamulca, no ale trudno, mam lekcję na przyszłość :)

Drugi egzamin praktyczny - 28 listopada (sobota) - w końcu pozytyw :D
Ponownie miałam szczęście do egzaminatora - sympatyczny, bardzo przyjazny, czasami zagadywał, polecenia również wydawane ze sporym wyprzedzeniem, powtarzane czasami po kilka razy - nie było szans się pomylić :D Każdemu życzę żeby na niego trafił ;) Trasy nie pamiętam za bardzo, pomimo tego że minęło kilka godzin od egzaminu. Dzień przed nie stresowałam się w ogóle, ale jak wsiadłam do auta, to myślałam, że zejdę na zawał. Na szczęście przeszło po pierwszym zadaniu i na łuku już był chill, więc placyk poszedł idealnie (w moim odczuciu) :D Parkowanie prostopadłe w okolicach Salezjańskiej. Sporo najeździłam się w trójkącie pomiędzy: Wojska Polskiego, Dzieci Polskich i Wodnej, tam też miałam zawracanie. Była też górka płaczu, hamowanie ponownie na Mickiewicza, ten sam przejazd kolejowy co ostatnio, zawracanie na rondzie niedaleko rynku, w pobliżu Lidla (nawet nie pamiętam jak się tam znalazłam :D). Autko też idealnie mi podpasowało, nie miało tak ostrych hamulców jak poprzednie. Egzamin zakończyłam z jednym błędem, dostałam też kilka rad na co mam zwracać uwagę.

Powodzenia wszystkim ;) Piła nie jest taka zła
xbikx
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2015, 02:54

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez MalaKa » wtorek 01 grudnia 2015, 17:01

28.11. 2015 w końcu egzamin zakończony wynikiem pozytywnym. Egzaminator, sympatyczny Pan z brodą P.W. Parkowanie skośne, zatrzymanie w miejscu wyznaczonym na ul. Chopina a zawracanie z wykorzystaniem biegu wstecznego przed ulicą Fabryczną. Egzamin miałam na 7:00 zaczął się o 7:45 i zakończył 8:29

Powodzenia i wytrwałości dla wszystkich zdających.

2.08.2015 negatywny
24.10. 2015 negatywny
14.11.2015 negatywny
28.11.2015 POZYTYWNY
MalaKa
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 16 listopada 2015, 21:31

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Kacper9983 » niedziela 07 lutego 2016, 12:02

Witam. Dnia 02.11.2015r. rozpocząłem szkolenie w OSK Darx.
14.01.2016r. - Teoria; wynik: POZYTYWNY (74/74 pkt.)
04.02.2016r. - Praktyka (trzy tygodnie czekania, masakra). Egzamin miał rozpocząć się o godzinie 13:00. Po piętnastu minutach usłyszałem swoje nazwisko. Po wyjściu okazało się, że będzie mnie egzaminowała pani Joanna M. Na początek sprawdzenie dokumentów, pytanie o zaznajomienie się z regulaminem - standard.
Pierwsze zadania:
- sprawdzenie poziomu płynu spryskiwaczy,
- kierunkowskazy.
Następnie fajka, górka i na miasto:
Na mieście nie było zbyt dużego ruchu (co było mi na rękę). Parkowanie prostopadłe koło kościoła na Górnym: bez błędów (pół parkingu pustego). Na rondzie koło Rodła jechałem z wodnej w prawo (na Gorzów WLKP). Przy próbie ruszenia zgasł samochód (zbyt mało gazu), ale nie zostało to zaliczone jako błąd. Zawracanie z wykorzystaniem biegu wstecznego miałem koło stadionu MOSIR, a na drodze w kierunku Kotunia zatrzymanie w wyznaczonym miejscu (koło znaku koniec obszaru zabudowanego), przez przejazdy kolejowe, zawrotka na poboczu i powrót do WORD'U. Wynik: POZYTYWNY. Pani egzaminator była bardzo miła, a podczas jazdy wydawała wyraźne polecenia. Jeżeli ktoś potrafi jeździć, to nie obleje za byle co.
Kacper9983
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 07 lutego 2016, 11:24
Lokalizacja: Piła

Re: WORD Piła - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez fokusiara » piątek 30 września 2016, 11:39

Witam serdecznie,

Czy jest na forum osoba, która ma termin egzaminu praktycznego w WORD Piła w najbliższym czasie, ale chce z niego zrezygnować/ zamienić się?
Ja mam termin na 22 października.

Interesuje mnie obojętnie jaki dzień i godzina, oby jak najszybciej :)

Jeśli ktoś chce się zamienić lub zrezygnować proszę o kontakt.

Ania
fokusiara
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 30 września 2016, 11:29

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości