WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez AniaK » poniedziałek 08 sierpnia 2011, 21:06

Witam.

Jeżeli chodzi o terminy egzaminów - praktycznie codziennie między godziną 10.30 a 12 pojawia się ok. 20 miejsc "na pojutrze". Wystarczy w tych godzinach przyczaić się w WORD-ie, brać numerek co jakiś czas :) (bo nie wiadomo o której dokładnie pojawią się terminy) i orientować się dość szybko, bo miejsca szybko schodzą. Terminy egzaminów są także widoczne na stronie WORD-u w zakładce egzaminy.
Zawracanie - ja miałam zawrócić naokoło żółtego słupka i za pomocą podjazdu do garażu (egzaminator wskazał miejsce).

Powodzenia
AniaK
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2011, 20:55

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Corvette » wtorek 09 sierpnia 2011, 13:37

Dzięki wielkie za odpowiedzi co do zawracania z użyciem biegu wstecznego, bałam się po prostu że egzaminator nie wskazuje miejsca tylko każe wykonać manewr w najbliższym możliwym miejscu.

A co do gazu - też słyszałam ,że właśnie trzeba podkręcać mocniej obroty bo silnik gaśnie. No i te hamulce. :)
Hold it down and keep it calm.
Avatar użytkownika
Corvette
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 06 sierpnia 2011, 21:57

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez marioz » środa 10 sierpnia 2011, 15:16

Dziś zdałem za 4 razem.
Hmm . dzisiejsza moja jazda? nie przypominała idealnej, popełniałem błędy, ale jakoś udawało mi się za drugim razem je eliminować ;) wynik pozytywny, trafił mi się surowy, lecz wyrozumiały egzaminator, komendy były zawsze naprawdę dużo przed "manewrem" więc można było przemyśleć sytuacje.

Egzaminator pan Marek E. - w sumie profesjonalista , może miał dziś dobry humor czy coś, ale widać, że nie szuka błędów na siłę (zdarzało mi się to na poprzednich egzaminach, wchodzisz do samochodu a tu same uwagi), dał mi kilka porad i wytłumaczył błędy.

Dla zdających dziś już były zapisy na 5 września, więc czas oczekiwania dość długi.
pozdrawiam
marioz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2011, 15:10

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Cinek » czwartek 11 sierpnia 2011, 22:17

Powiem szczerze,że jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju sytuacji,jeśli chodzi o terminy egzaminów :hmm: Mieliśmy nie tak dawno sytuację,która przypominała armageddon i przepis z KD,ze kursant musiał mieć zapewniony termin max.30 dni można było sobie wsadzić w d....Teraz mamy podobne prognozy,bo ktoś na górze pomyślał i zwolnił sporą kadrę egzaminatorów,aby celowo wydłuzyć kolejki....dziwię się,że jeszcze w tej sprawie nikt nie interweniuje :oops:
Cinek
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2008, 21:09

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez greg2807 » piątek 12 sierpnia 2011, 11:09

auta w Word Wrocław są w stanie dostatecznym ;) najtańsze wersje więc wszystko ustawiasz ręcznie, klimy nie uświadczysz... w 'moim' clio na którym zdawałem sprzęgło łapało praktycznie od samej góry więc musisz uważac i puszczać je z wyczuciem ;) na jazdach miałem clio 1.6, a w WORD są 1.2 więc musisz bardziej wkręcać na obroty :)
Avatar użytkownika
greg2807
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 25 kwietnia 2011, 16:12
Lokalizacja: DTR

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez ona9292 » piątek 12 sierpnia 2011, 13:04

Długo czekałam aby się tu wpisać. Wczoraj (11.08.2011) zdałam prawo jazdy za 6. razem. Piszę tu o mnie, bo pewnie sporo osób jest w podobnej sytuacji i zaczyna wątpić w siebie. Analizowałam długo moje "robienie prawka" i popełniłam masę błędów w samym procesie. Po pierwsze za szybko chciałam to "załatwić". W ciągu 1,5 miesiąca miałam aż 6 egzaminów, terminy były bardzo niedobre ze względu na inne stresujące, osobiiste sprawy. Za dużo wzięłam sobie na głowę i tak to się właśnie skończyło. Na egzaminach zawsze byłam chwalona przez egzaminatorów, że pewnie jeżdżę ale popełniam głupie błędy, co do których nie mam wątpliwości. Uważam, że nie jest to bardzo trudny egzamin, ale trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Jeśli człowiek choć trochę wątpi w swoje umijętności to jest większa szansa, że nie zda. 2 dni przed zdanym egzaminem wzięłam sobie dodatkowe jazdy, upewniły mnie one o moich umiejętnościach i na egzamin poszlam pewna siebie. Zachowałam zimną krew (pomimo powtórki na placu) i zdałam. Popełniałam oczywiście błędy, ale egzaminator dał mi szansę. Była jedna sytuacja, że jakby się uparł to mógłby mnie oblać ale policzył mi to tylko jako błąd. Zatem szczęście też jest ważne.

Wszyscy zdadzą, tylko trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Powodzenia:)
ona9292
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 12 sierpnia 2011, 12:56

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Ania3 » czwartek 18 sierpnia 2011, 14:14

Witam wszystkich!
Dziś zdałam prawko było to moje 3 podejście. Za 1 i 2 razem oblałam na placu, aż wstyd się przyznać, teoria zdana za pierwszym razem 0 błędów.
1 podejście miałam 8 sierpnia, oblałam na łuku najechałam na pachołek
2 podejście 11 sierpnia, znowu oblane na łuku - wystawał mi samochód 5 cm i egzaminator kazał mi powtórzyć, ruszając po raz drugi nie upewniłam się o możliwości jazdy
3 podejście 18 sierpnia, łuk w końcu wykonany :), górka też bez problemu, jazda po mieście w strefie egzaminacyjnej - tu oczywiście bez żadnych niespodzianek mój instruktor Arek W. z Auto Fana pokazał mi ją od A do Z, egzaminator p.Bogusław P., w porównaniu z poprzednimi bardzo sympatyczny, wydawał polecenia jasno i konkretnie " na skrzyżowaniu w prawo, w lewo na skrzyżowaniu, zawrócić na skrzyżowaniu itp". Na początku oczywiście stres jak cholera noga od sprzęgła mi się trzęsła, ale po 5 min jazdy z tym Panem się uspokoiłam.

Tak naprawdę dużo zależy od tego jaki egzaminator wam się trafi, życzę wszystkim takiego egzaminatora jak mi się trafił za 3 razem :) Powodzenia :)

Aha co do samochodów to żadna rewelacja za 1 i 2 razem trafił mi się nr 32 - sprzęgło działa fatalnie, za 3 razem nr 21- do niego nie mam żadnych zastrzeżeń, co do hamulców to nie odczułam żeby to były brzytwy :)
Ania3
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 18 sierpnia 2011, 13:22

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez marioz » piątek 19 sierpnia 2011, 09:38

W moim mniemaniu (numerów nie aut pamiętam) wordowskie clio są w dobrym stanie, nie mają takich przebiegów jak te z osk. Więc ja bym się nie bał i nigdy się nie bałem, że trafi mi się jakiś gruchot.

Co do terminów - tak jak ktoś wyżej pisał, brak egzaminatorów ...
moim zdaniem to po prostu wina urlopów, latem i tak zawsze troszkę mniejszy ruch jest no bo właśnie wakacje, wiem, że w Legnicy terminy nie są tak odległe, zawsze to jakaś alternatywa, szczególnie dla osób z poza wrocławia, które i tak muszą dojeżdzać
marioz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2011, 15:10

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Corvette » piątek 19 sierpnia 2011, 18:44

Witam!
17.08 udało mi się zdać egzamin za pierwszym podejściem, ciągle jeszcze nie mogę w to uwierzyć. :)
Pan egzaminator był bardzo rzeczowy i spokojny tzn. wydawał konkretne, 'suche' polecenia, żadnych zbędnych komentarzy.

Co do trasy to byłam zdziwiona - w drugiej połowie jazdy na mieście pojechaliśmy na Brochów, czego się kompletnie nie spodziewałam. Poza tym standard - Armii Krajowej, Krakowska, Gaj.

Autko - byłam bardzo pozytywnie zaskoczona bo było w naprawdę dobrym stanie. Sprzęgło płynnie chwytało, hamulce dobre, była klima. Tylko brak elektr. szyb i lusterek.

Wszystkim zdającym życzę powodzenia i dużo wiary w siebie! :)
Hold it down and keep it calm.
Avatar użytkownika
Corvette
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 06 sierpnia 2011, 21:57

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez minka170 » piątek 19 sierpnia 2011, 23:39

Witam. Więc tak, ja zdałam wczoraj tzn. 18 sierpnia za trzecim razem i po prostu jestem z siebie strasznie dumna!
Pierwszy egzamin - miałam przyjemność spędzić z panem Markiem E. (bodajże), plac - super, pan Marek w dodatku świetny człowiek. Tyle że dosłownie przede mną zdarzył się wypadek, pan Marek strasznie głośno krzyknął "ja pierdziele", więc ja pierwsze co, to wystraszona jak nigdy, ręce mi się trzęsą, a podeszłam do tego na takim luzie ! Pan Marek zapytał, czy chcę zjechać na chwilę, powiedziałam, że nie, no i co? I nie zauważyłam rowerzysty ! Nie wiem, po prostu nie mam pojęcia, jak ja to zrobiłam..
Drugie podejście - Pan Piotr (nazwiska totalnie nie pamiętam, bo kartkę od razu wyrzuciłam!), bardzo suchy i nieprzyjemny pan, nic nie mówił, tylko wydawał te swoje polecenia jakieś tam i po skończonej jeździe tylko raz się odezwał i przemilczał całą drogę. Oblałam, bo nie zmieściłabym się między dwoma samochodami i uderzyła lusterkiem swoim w lusterko innego.
Trzecie podejście - Pan Ryszard U. - człowiek genialny !! Był tak fantastycznie miły i pomagał mi, jak tylko się dało, żebym to zdała. W dodatku przegadaliśmy całą drogę, o czym? O mojej maturze przyszłorocznej, o studiach, o wakacjach, nawet o jakiś tam marzeniach, dosłownie o wszystkim ! Jechało się tak miło, że aż mi ten egzamin zleciał w mgnieniu oka. Pan egzaminator po prostu sam mi mówił, na co powinnam uważać i na samym początku wszystko ładnie powiedział, że jeśli ktoś będzie mnie "puszczał", to mam mu powiedzieć, że jadę i jechać po prostu, coś tam o stresie, żebym się nie denerwowała, dlatego później od razu mi przeszło wszystko i bardzo się wyluzowałam. Tyle że miałam parkowanie równoległe, no i na szczęście za drugim razem mi wyszło. Poza tym wszystko inne dobrze.
Pozdrawiam.
minka170
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 19 sierpnia 2011, 23:11

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez mifi » piątek 02 września 2011, 18:02

Witam:-)
Dzisiaj zdałam egzamin na prawo jazdy kat.b.
Kurs odbyłam w Akademii Dobrej Jazdy, a moim instruktorem był Pan Zdzisław(któremu chcę bardzo bardzo podziękować za cierpliwość i wytrwałość)
Zdałam za drugim razem :-)
Testy - zero błędów,
1 podejście 10.08.2011 godz. 8.00 - naczekałam się do 8.50 więc nerwy wzięły górę.
2 podejście dzisiaj tj. 2.09.2011 również godz. 8.00
Egzaminował mnie Pan Bernard - człowiek spokojny, rzeczowy, komendy mówił odpowiednio szybko także można się przygotować do manewru.
Miałam jeden błąd na placu - musiałam powtarzać łuk, bo najechałam na linie.
Reszta poszła jak z płatka.
Życzę każdemu takiego instruktora jak i egzaminatora.
Jednemu i drugiemu Panu - dziękuję.
Szerokiej drogi:-) I trzymam kciuki za tych co mają przed sobą egzamin.
PS. czytanie forum dużo mi pomogło i pozwoliło przygotować przynajmniej psychicznie do egzaminu.
mifi
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 02 września 2011, 17:52

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez septu » środa 07 września 2011, 14:14

Witam,
niedawno zdałem egzamin za 4 razem.
Pierwsze 3 próby miałem w zeszłym roku w lokalnym OSK w małej miejscowości i teraz zmieniłem go na Akademie Dobrej Jazdy.
Próby:
1. Dziś już wiem, że nie byłem wtedy przygotowany w najmniejszym stopniu do egzaminu jeżeli chodzi o zachowanie na drodze czy nawet przygotowanie do jazdy na placu. Najechałem na linię na łuku oraz zatrzymałem się za wcześnie w kopercie ( tylne koła na linii ). Szkoda, bo trafiłem na bardzo sympatycznego i życzliwego egzaminatora.
2. Nareszcie wyjechałem na miasto, wszystko szło dobrze a do momentu, gdy miałem zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Zgłupiałem i zatrzymałem się 2 razy przed linią zatrzymania. Oblany.
3. Nie zatrzymałem się na warunkowej strzałce w prawo.

4. Egzaminował mnie Pan Bogusław P. Ten sam, z którym miałem 1 podejście ;) Gdy go zobaczyłem od razu jakoś lżej się zrobiło. Na placu bez problemów. W mieście także, nie licząc parkowania, które musiałem korygować. Efekt parkowania nie był powalający, myślałem, że nie zostanie ono zaliczone, a jednak się udało. Egzaminator dwukrotnie delikatnie zasugerował mi co powinienem w określonych sytuacjach zrobić. Najważniejsze, że się udało :D
Uważajcie na hamulce, są bardzo czułe.
septu
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 07 września 2011, 13:44

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Hakashi » poniedziałek 10 października 2011, 16:25

I egzamin zdany za 3 razem :).2 pierwsze oblałem bo zjadł mnie stres, za bardzo chciałem zdać :D . Do trzeciego podchodziłem z mniej więcej takim nastawieniem ,, mam to w dupie, zdam fajnie a jak nie to trudno'' i już stres dużo mniejszy do tego jak wsiadłem do samochodu to powiedziałem sobie że to tylko zwykła jazda z instruktorem nie egzamin i efekt ? WYNIK POZYTYWNY :) mimo baaaardzo nie sympatycznego egzaminatora. Dariusz G.
Hakashi
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2011, 16:52

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Lukaxx20 » piątek 28 października 2011, 18:57

Witam wszystkich! 28-10-2011 to dzień, w którym zdałem na prawo jazdy kat. B za PIERWSZYM razem. Jestem mega szczęśliwy i chciałbym się podzielić wrażeniami. Ten wątek dużo mi pomógł w przygotowaniu do egzaminu i mam nadzieje, że mój post też komuś się przyda.

Egzamin (łączony) miałem na 13. Teoria zdana (niestety 2 błędy i jestem z tego powodu zły na siebie), później nerwowe oczekiwanie na praktyke. Zostałem wylosowany prawie na końcu więc oczekiwanie na wyczytanie mojego imienia i nazwiska było coraz bardziej stresujące. Do rzeczy. Egzaminował mnie pan Mirosław i bardzo mocno się ciesze, że trafiłem na niego - spokojny, komendy wydawał z wyprzedzeniem - pytał czy zrozumiałem komendę, nie prowokował mnie jakimiś tekstami "typu za wolno, za długo, za mało dynamicznie". Z WORD-u pojechaliśmy w prawo, później na wiadukt Armii Krajowej z Krakowską, zjechaliśmy z wiaduktu w strone Oławy, po czym w prawo na Brochów. Skierował mnie na Brochów, gdzie miałem zawracanie i parkowanie równoległe, które wyszło mi bardzo dobrze - bez poprawki. Z Brochowa pojechaliśmy w stronę Tarnogaju i drogą okrężną wróciliśmy do WORD (niestety nie znam nazwy ulicy, którą się poruszałem pod koniec egzaminu).

By było na tyle jeśli chodzi o egzamin. Przed egzaminem strasznie się stresowałem, ale to chyba normalne :) Odstresować mi się pomogły dodatkowe jazdy w mojej szkole, którą bardzo gorąco polecam! -> Akademia Dobrej Jazdy (pan Łukasz świetnie mnie przygotował do egzaminu).

Do zobaczenia wkrótce na drogach i wszystkim życzę powodzenia!
Lukaxx20
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 28 października 2011, 18:46

Re: WORD Wrocław - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Gemini666 » niedziela 06 listopada 2011, 14:29

Witam,
pod koniec września miałam egzamin teoretyczny na kat B (wynik pozytywny), na termin egzaminu praktycznego czekałam ponad 3 tygodnie, ale udało się i praktyczny zdałam za pierwszym razem. Ale nie było zbyt przyjemnie - na początku egzaminator rzucił parę chamskich odzywek, które były zupełnie nie na miejscu. Np na moje pytanie, do którego łuku mam podejść odpowiedział, że gdybym patrzyła na jego rękę to bym wiedziała i nie zadawała takich pytań. Na szczęście nie zrobiło to na mnie wrażenia i poradziłam sobie z placem, przy wyjeździe na miasto nie zachowywał się już w taki sposób. Na sam koniec zaczął komentować, że jego zdaniem jestem perfekcjonistką i (!), że jeżeli sytuacja na drodze tego nie wymaga, to nie muszę się zatrzymywać przed każdym "stopem"... Na koniec życzył powodzenia i wszystko szczęśliwie się skończyło.
Avatar użytkownika
Gemini666
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 listopada 2011, 11:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości