WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Murzyn » piątek 22 marca 2013, 20:08

Zdałem za drugim razem, 13 marca. Czekałem od 17 stycznia na egzamin, więc 2 miesiące. Ale już poszło gładko. Robiłem tylko parkowanie prostopadłe, trochę pojeździliśmy osiedlowymi gdzie musiałem zawrócić z użyciem wstecznego, a poza tym to nic. Trasy nie podam, nie jestem z Tychów i zwyczajnie nie pamiętam, aczkolwiek cieszę się, że wybrałem ten ośrodek bo kolega który robi w Bielsku za 5 razem oblał.
Murzyn
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 22 marca 2013, 20:05

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez katasiuncia » środa 26 czerwca 2013, 18:38

Zdałam egzamin. Parkowanie prostopadłe, całkiem fajne miejsce - parking przy MDK w Tychach. Zawracanie też ok - miałam dużo miejsca. Skrzyżowania: przy MDK - dwukrotnie, koło AZET-u, kilka lewoskrętów z bocznymi, droga pod mostem - tam jest strefa 30 km/h, objechałam mnóstwo jednokierunkowych. Aaa i na starych Tychach - tam jest takie skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem, dość nietypowe, ale na jazdach miałam je niejednokrotnie do pokonania. Jedno zadanie polegało na rozpędzeniu się do 50km/h i płynnym zatrzymaniu w wyznaczonym miejscu. Egzaminator całkiem ok, choć troszkę nie miłe było poganianie. Na skrzyżowaniach czekałam długo, żeby nie mieć sytuacji niejasnych, z wymuszeniem pierwszeństwa. Polecenia wydawane były dość szybko, a błędy komentowane na bieżąco. Wg mnie - podstawą jest nie dać się sprowokować - nie przejmować się błędami i jechać dalej. Generalnie trzeba mieć szczęście na egzaminatora i na sytuacje drogowe. Dla wszystkich zdających - polecam nie słuchać ludzi w poczekalni. To bardzo źle wpływa na psychikę.
Na placu polecam działać powoli i sprawdzać, czy wszystko jest ok. Cieszę się, że mam to już za sobą. Wszystkim zdającym życzę powodzenia!
katasiuncia
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 26 czerwca 2013, 18:31

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez ewaszo » wtorek 06 sierpnia 2013, 12:04

Ja zdawałam 2 sierpnia o 14:30. Trafiło mi się sprawdzenie płynu do spryskiwaczy i światła STOP (właściwie tylko wcisnęłam hamulec, bo egzaminator sam sprawdził, że działa). Potem zrobiłam szopkę z przygotowaniem do jazdy, bo czytałam, że nawet na tym można oblać. Więc: pasy, światła, lusterka, fotel, zagłówek, teatralnie obejrzałam się we wszystkie strony, czy nic nie jedzie, ruszam i......ZGASŁ! Myślałam, że to już koniec, ale egzaminator (trafił mi się naprawdę fajny) powiedział, że mam jeszcze 2 próbę i żebym sprawdziła, czy wszystko jest w porządku. Patrzę, i rzeczywiście wrzuciłam trójkę :oops: Drugie podejście już spoko, pod górkę też się udało, i ruszamy na miasto! Na rondzie skręciłam w prawo, potem w lewo na drogę z kostki, zawracanie na agrafce od strony kostki, parkowanie prostopadłe, mnóstwo zawracania na tych łącznikach przed WORDEM (chyba z 3 razy). Potem egzaminator mówi, że wracamy, i nie mogłam uwierzyć, bo jeździłam jakieś 30 minut i byłam pewna, że nie zdałam. Przed wjazdem do WORDU oczywiście jechał rowerzysta, ale go grzecznie przepuściłam (tam jest ścieżka dla rowerów przez drogę!), zaparkowaliśmy w cieniu i usłyszałam upragnione :WYNIK POZYTYWNY. Ogólnie bardzo dużo zależy od egzaminatora, najważniejsze to jechać powoli, na rondach jak ciapa, żeby przypadkiem nie wymusić, i wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki za wszystkich zdających w Tychach i szerokiej drogi!!
Rozpoczęcie kursu: 15. 05. 13r.
Egz. teoretyczny : 29 lipca ZDANY!!!!
Egz. praktyczny : 2 sierpnia ZDANY!!!!!
Jeżdżę od: 19 sierpnia
ewaszo
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 30 lipca 2013, 09:29

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Agnessj » wtorek 10 września 2013, 11:54

ZDAŁAM w końcu dzisiaj sie udało trasy nie pamietam dużo z reguła prawej ręki z ograniczeniem predkości, jednokierunkowych, zmiany pasa ruchu itp
Na starych Tychach skrzyzowanie z pierwszeństem ul. Biblioteczna i Sienkiewicza ( wiecie o którym pisze) .Zawracanie koło teatru małego ( za teatrem).
Jestem mega szczęsliwa , egzaminator super zapamietam go do końca życia :D
Avatar użytkownika
Agnessj
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 24 lipca 2013, 11:53

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez aleksks » sobota 28 marca 2015, 03:17

Teoria : 25.03.2015 - zdane za pierwszym razem
Praktyka : 27.03.2015 - zdane za pierwszym razem,
Wszystko w porządku, egzaminator podchodził do wszystkiego z dystansem ( a może to ja taki krytyczny wobec siebie jestem? ), nie wiem.
JEDYNIE nie polecam pojazdu NR. 9 ! Nie można odsunąć fotela do tyłu i całą drogę obijałem kolanami o kierownice :D
aleksks
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 28 marca 2015, 02:59

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez laleczka1234 » sobota 22 lipca 2017, 17:40

Witam wszystkich zdających! Otóż tak teorię zdałam za 1 podejściem natomiast z praktyką jest ciężko. Jeżeli chodzi o egzaminatorów to liczą tylko na to żeby wyłudzić od kursantów jak najwięcej pieniędzy, dążą przez cały egzamin do tego żeby zakończył się wynikiem negatywnym. Można to już zauważyć na łuku gdzie specjalnie zostawiają niedomknięte drzwi natomiast przy drugiej próbie mówią " Proszę tylko sobie fotel wyregulować" również po to żeby oblać bo trzeba zrobić kolejne przygotowanie do jazdy. Oprócz tego często wprowadzają w błąd pomimo tego że egzaminator nie może zadawać poleceń niezgodnych z przepisami. Mój egzamin zakończył się tym że przekroczyłam prędkość (Było ograniczenie do 30km/h a ja jechałam 35) przy czym jechałam z drugiej strony znaku i nie byłam w stanie go zobaczyć. Szczerze nie polecam tego miasta do zdawania ponieważ jest wiele miejsc na których egzaminatorzy oblewają o byle co, naprawdę szkoda pieniędzy. Uważajcie na panią egzaminator która podczas mojego egzaminu ciągle się śmiała pod nosem nawet gdy zadanie było wykonane dobrze. Doszłam do wniosku, że zmieniam miejsce zdawania i przenoszę się do Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre. Życzę powodzenia reszcie kursantów :)
laleczka1234
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 22 lipca 2017, 17:26

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Cyryl » niedziela 23 lipca 2017, 20:04

laleczka1234 napisał(a):...Mój egzamin zakończył się tym że przekroczyłam prędkość (Było ograniczenie do 30km/h a ja jechałam 35) przy czym jechałam z drugiej strony znaku i nie byłam w stanie go zobaczyć...


aby zakończyć egzamin za przekroczenie prędkości, trzeba ją przekroczyć co najmniej o 20km/h. natomiast musiałaś przekroczyć raz tą 30-tkę, potem egzaminator musiał skierować Cię drugi raz w to samo miejsce i po powtórnym przekroczeniu, kończy się egzamin.
jeżeli nie było dwukrotnego przekroczenia prędkości - pisz odwołanie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez szerszon » niedziela 23 lipca 2017, 21:12

Jakie odwołanie. Przecież to troll.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 24 lipca 2017, 18:57

laleczka1234 napisał(a):Witam wszystkich zdających! Otóż tak teorię zdałam za 1 podejściem natomiast z praktyką jest ciężko. Jeżeli chodzi o egzaminatorów to liczą tylko na to żeby wyłudzić od kursantów jak najwięcej pieniędzy, dążą przez cały egzamin do tego żeby zakończył się wynikiem negatywnym. Można to już zauważyć na łuku gdzie specjalnie zostawiają niedomknięte drzwi natomiast przy drugiej próbie mówią " Proszę tylko sobie fotel wyregulować" również po to żeby oblać bo trzeba zrobić kolejne przygotowanie do jazdy.


Nasz instruktor powtarzał, żeby za każdym razem, jak tylko egzaminator wejdzie do auta, bo chce coś sprawdzić, wyregulować itd., po jego wizycie mam poprawić lusterka, fotel, a choćby i udawać, że poprawiam. Nawet jeśli się wydaje, że on niczego nie dotykał w aucie! Drzwi - Instruktor nam często zostawiał niedomknięte, celowo.Na egzaminie przed ruszeniem popatrzyłam wiadomo, na kontrolki - ale dodatkowo ręką "udawałam" domykanie drzwi, i to tak, żeby egzaminator widział. To się wydaje denerwujące, ale przestaje takie być, jak człowiek zaczyna jeździć sam - wtedy musisz liczyć na siebie, swoje nawyki... A łatwo jest o czymś zapomnieć, gdy się wypadnie z rytmu szkolnego, gdy wiesz, że nikt nie patrzy i nie ocenia.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kornelkowalski1 » czwartek 15 marca 2018, 22:38

zdane za pierwszym razem. chociaz słyszałam ze duzo egzmainatorów to straszne "uparciuchy" to prawda ze zdawanie pod koniec roku to praktycznie zdanie równe z szansami zerowymi ?
kornelkowalski1
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 marca 2018, 16:50

Re: WORD Tychy - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez miccom » piątek 29 czerwca 2018, 14:42

Dzisiaj, o godz. 10.30 przystąpiłem do egzaminu praktycznego :)
Zdane za pierwszym razem :)

Niesamowite, że wczoraj czytałem poniższe wpisy :) a dzisiaj mam okazję wpisać mój :)

Egzamin zdany, pan egzaminator powiedział, że nie było idealnie ale spełniam wymagania stawiane kierowcom :)

Myślę że nie taki diabeł straszny, trzeba iść i zdać.
Stres niepotrzebnie potęguje problemy, trzeba się wyspać, zjeść dobre śniadanie, wypić dobrą kawę- i ... po prostu zdać.
NIE zapominajcie jednak- że to egzamin państwowy i trzeba stosownie się ubrać i co ważniejsze, zachowywać jak na egzamin państwowy przystało.

Egzaminatorowi trudno będzie "zaimponować" - więc lepiej powolutku, bez kozaczenia, spokojnie... i będzie ok.
Trzymajcie się ciepło, życzę wszystkim następnym- dużo szczęścia i "za pierwszym razem" :)
Pozdrawiam.
Misiek
miccom
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 29 czerwca 2018, 14:37

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości