WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Aneeta » piątek 10 sierpnia 2012, 18:37

Egzaminy w Suwałkach to jedna wielka porażka! Dziś miałam egzamin i egzaminator oblał mnie na dynamice jazdy. Oczywiście będę pisać odwołanie, bo nie zgadzam się z takim wynikiem egzaminu. Podczas jazdy po mieście w czasie sporego natężenia ruchu z resztą, jechałam płynnie i nie utrudniałam ruchu innym pojazdom, ani go nie spowalniałam. Natomiast po wjechaniu na osiedle domków jednorodzinnych na krótkim odcinku drogi jechałam z prędkością 30 km na godzinę gdzie normalnie dopuszczalna prędkość tam to 50. Wolniej niż 50 jechałam ponieważ:
1. Po prawej stronie stało kilka zaparkowanych samochodów, które musiałam ominąć
2. Za kilkanaście metrów stał znak z ograniczeniem prędkości do 30 km/h więc oceniając odległość i sytuację stwierdziłam że nie ma sensu przyśpieszać do 50km/h skoro zaraz muszę hamować
3. Za mną nie jechał ani jeden samochód więc nikomu ruchu nie spowalniałam
4. Nie było tam ustawionego natomiast znaku który zobowiązywałby mnie do jazdy z prędkością nie mniejszą niż 30 km/h na tym odcinku drogi.
Wszystkie inne zadania wykonałam prawidłowo i śmiem twierdzić, że egzaminator oblał mnie ponieważ nie miał się do czego innego przyczepić. Zatem jak to jest z tymi egzaminami że jeden egzaminator nawet przymknie oko na nieznaczne błędy a inny uwali na byle czym, jak zdający nie popełni sam rażącego błędu.
A co do atmosfery to sami egzaminatorzy wprowadzają grobową, swoim podejściem i nadęciem.
Aneeta
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 10 sierpnia 2012, 18:05

Re:

Postprzez Aneeta » piątek 10 sierpnia 2012, 18:55

Co do egzaminatorów to uważać należy na Leszka L(...) bo potrafi czepić się szczegółów, bardzo fajny jest Daniel S(...) młody i dla dziewczyn bardzo wyrozumiały :) lecz ma tendencje do szybkiego wciskania hamulca :)
Mi udało się dopiero za 3 razem i zdawałem u ciemnego co miał ok. 30 lat i nazwisko coś na S. :)
Jeśli się pojedzie dobrze, bez wymuszania i sie nikogo nie zabije to egzamin bedzie zaliczony :)

Powodzenia
Co do Daniela S. Miałam dziś z nim egzamin i oblał mnie za dynamiczność jazdy, ale nie w mieście na skrzyżowaniach bo tam wszystko było ok. Nie spodobało mu się że jechałam wolniej na osiedlu domków jednorodzinnych, z resztą na krótkim odcinku drogi i za mną nie było ani jednego samochodu, więc ruchu nie spowalniałam, a do tego po lewej stronie musiałam omijać zaparkowane samochody. Zatem młody jest faktycznie ale nie wyrozumiały tylko gburowaty.
Aneeta
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 10 sierpnia 2012, 18:05

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez krystian1009 » czwartek 06 września 2012, 08:44

Ja nie mogę narzekać na WORD w Suwałkach, zdałem za pierwszym razem, egzaminator był miły, a po zdanym egzaminie dał mi jeszcze kilka rad, wskazówek co do jazdy.
krystian1009
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 06 września 2012, 08:40

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez bulina89 » czwartek 20 września 2012, 10:58

Witam Wszystkich!

czytając wpisy...zgadzam się z ludźmi iż w suwałkach wcale nie jest tak łatwo zdać...sama mam za sobą już 3 podejścia...ktoś z was wypisywał sie na temat tego iż oblał egzamin z powodu nie dynamicznej jazdy..o co kaman?! przecież to jest jakiś absurd...wiem bo sama miałam uwagi ze też jezdże nie dynamicznie uważam że egzaminator nie powinien tak do tego przywiązywac wagi!!ważne żeby nie jechać na czerwonym nie utrudniac ruchu...!jestem sama zła bo uczac sie jazdy pytałam nie raz instruktora czy jak np.jadę nie zbyt dynamicznie mogę oblać egzamin to on się śmiał mówiąc że nie ma szans!zdawałam 2 tyg,temu i wyobraźcie sobie nie dość że człowiek ma stresa jakby nie było..zrobiłam łuk,,,idealnie..a mi kobieta mówi że mam powtórzyć bo jej zdaniem ten łuk był nie dynamiczny :wow: !!!sory!ważne że nie najechałam na linię i nie potrąciłam słupka..więc dałam w śmiech..zrobiłam 2 raz łuk i pojechałam na miasto :lol: ...egzaminator powinien być wyrozumiały!!że osoba egzaminowana się stresuje!!!szkoda słów...
bulina89
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 20 września 2012, 10:39

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Kama72 » wtorek 29 stycznia 2013, 16:41

Ja zdałam za 3 razem. Pierwszy oblany u p.Daniela. Egzaminator bardzo konkretny, polecenia wydawane fajnie, z wyprzedzeniem. To było ok. Podobało mi się. Natomiast nadęty jak bufon ale cóż, nie musi być wylewny. Niestety oblał mnie w 37min jazdy po mieście. Popełniłam błąd kierunku ale bardzo kontrowersyjny. Mimo wszystko najlepiej mi się z nim jeździło.
Drugi egzaminator był super sympatyczny. Pan Marek. Oblał mnie bo stwierdził, że źle oceniłam odległość i nacisnął hamulec.....moim zdaniem zbyt wcześnie. Nie mam jednak pretensji. Mogłam mu powiedzieć, że podjeżdżam żeby lepiej widzieć. Nawet żeśmy się pośmieli z faktu. Stalo się :)
Trzeci p. Janusz. To jest dopiero piła. Okropny. Niesympatyczny, a nawet bezczelny w komentarzach. Stresował mnie od pierwszej minuty. Czepiał się wszystkiego ale niestety nie znalazł niczego konkretnego, na czym mógł mnie oblać. Na kartce nie miałam żadnego błędu wpisanego ale się nagadał okropnie. Wyjątkowo stresogenny gość. Nie polecam.
Kama72
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2013, 16:28

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez devocion123 » wtorek 30 kwietnia 2013, 20:11

A ja dzisiaj zdałem nie powiem kto mnie egzaminował bo nie wypowiadam się na temat innych ludzi by potem na nich narzekać.Nigdy nie narzekałem na egzaminatorów ani na trasy czy co gorsza na plac manewrowy jeśli nie zdawałem to ja byłem winny bo nie byłem jeszcze gotowy.To mój 12 raz okazał się szczęśliwy.Jeśli się nie zna przepisów najlepiej powiedzieć ,że w danym miejscu nie było znaków czy wymyśla się inne wyssane z palca głupoty.Atmosfera jest zawsze miła,a egzaminatorzy nie są po to by umilać nam czas tylko po to by nas egzaminować dodatkowo osoby oczekujący na egzamin sami wbijają sobie głupoty do głowy napędzając sobie sami stresa nakręcając się nie prawdopodobnymi opowieściami dlatego ja nigdy nie siedziałem tam by tego nie słuchać przychodziłem na egzamin dopiero 5 minut przed.
devocion123
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 kwietnia 2013, 19:53

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez adam_nar » środa 03 lipca 2013, 15:54

Widzę, że dawno nikt nie pisał :) Jestem już po 2 egzaminach, oba negatywne, ale nie szkodzi :)

Pierwszy egzamin - starszy egzaminator (inicjały JM) - bardzo miły człowiek, ale dosyć drobiazgowy. Nie zaliczyłem łuku, pierwszy raz w życiu (a to w sumie 4 egzamin). Za pierwszym razem zgasł mi samochód, za drugim - najechałem na podstawę pachołka w łuku tyłem. Uważajcie na łuk przy płocie - zjazd tyłem jest z górki i trzeba jechać nie tylko na półsprzęgle, ale też na lekkim hamulcu.

Drugi egzamin, inicjały DS - też w porządku. Fakt, że zrobiłem błąd na strzałce warunkowej (zamiast zatrzymać samochód, to tylko przyhamowałem), ale pozostałe rzeczy były ok. Było jasno, przejrzyście, polecenia wydawane z odpowiednim wyprzedzeniem - jednym słowem - świetnie. Pomimo niezdanego egzaminu dostałem pochwałę za technikę jazdy - do tego przed błędem na strzałce nie popełniłem żadnego błędu.

EDIT: 11.07 i 13.07 też niezdane. Ale 11.07 pani z czarnymi włosami, a 13.07 blondynka - to w większości przypadków tak się kończy. W czwartek oblałem na parkowaniu, w sobotę najechałem na podwójną ciągłą.

Dzisiaj był piąty i ostatni egzamin. Całe szczęście zdany, ale byłem maglowany przez jakieś 40 minut. Na koniec mi się nieźle dostało za moją nerwową jazdę, ale na karcie miałem tylko jeden błąd. Egzamin prowadzony przez pana D.

Co by nie było - teraz w Suwałkach jest dosyć ciężko zdać, ale czekania nie ma aż tak długiego. Trzeba próbować do skutku.
Pierwsze podejścia: 18.06.2009 - 09.09.2009 (Lublin)
teoria (+), plac (+, +, +), miasto (-, -, -)

Powrót po 4 latach (Suwałki):
12-13.06 - teoria -, +
28.06 - 13.07 - 4 niezdane (raz na placu)
17.07.2013 - udało się :)
adam_nar
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2009, 12:25

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Emsi » środa 02 października 2013, 11:36

Dawno nikt nie pisał, Suwałki są bardzo proste :) Po reformach ze stycznia 2013 więcej problemu sprawia teoria, niż praktyka. Praktyka zdana za pierwszym razem, jak poprzednik trafiłem na JM. Miałem poprawkę na łuku związaną z brakiem przygotowania do jazdy (zapomniałem o światłach). Górek na łuku nie wyczułem, więc się nie wypowiem (zdawałem automatem). Komedy wydawane z odpowiednim wyprzedzeniem, jasne i zrozumiałe dla kogoś, kto nie zna Suwałk. Przy zamykaniu maski w samochodzie na B1 zażartował "uważaj, maski nie połam". :D
Emsi
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 02 października 2013, 11:01

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Frida » poniedziałek 09 maja 2016, 21:45

Dawno nikt nie pisał o egzaminie I WORDzie w Suwałkach, a ja nie jestem stąd I pojechałam tam specjalnie zdawać egzamin. Po trzech porażkach w Poznaniu postanowiłam, za namową koleżanki z Warszawy, która zdała w Suwałkach pięć lat wcześniej po dwunastu (!!!) oblanych podejściach w stolicy, postanowiłam spróbować. Na egzamin zapisałam się telefonicznie bez żadnych problemów, wybrałam termin na za 2 tygodnie, bo taki mi odpowiadał. Zaplanowałąm sobie tygodniowy pobyt z mozliwością wcześniejszego powrotym gdyby się udało. Ale nie spieszyłam się... Po bolesnych porażkach w Wordzie w Poznaniu musiałam przede wszystkim opanować stres. Wiedziałam też, że terminy kolejnych egzaminów sa dosyć szybkie, więc miałam nadzieję, że przyjeżdżając do Suwałk na tydzień daje sobie przynajmniej 2-3 szanse. To pomaga. W Poznaniu czeka się na kolejny termin około 5 tygodni I to jest masakra. Po 3 tygodniach bez kontaktu z samochodem dla debiutanta to praktycznie wieczne zaczynanie od zera. W Suwałkach miało być inaczej. Miałam od koleżanki namiar na instruktora na miejscu, żeby poznać miasto I plac manewrowy, ale szkół jazdy w Suwałkach jest tak dużo, że możecie znlaeźć kontakt indywidualnie na necie lub FB. Godzina jazdy jak wszędzie (40 w tygodniu, 50 niedziele). Przed pierwszym podejściem wyjeździłam 6 godzin plus 30 minut na placu manewrowym w WORDzie. To bardzo pomocne. Znałam oba łuki z ich cechami charakterystycznymi. W Poznaniu nie ma takiej możliwości. Pierwszy egzamin oblałam tak naprawdę z wrażenia: po 35 minutach egzaminu w mieście rozpoznałam skrzyżowanie prowadzące do WORDu I zrozumiałam, że wracamy z wynikiem pozytywnym. Nie włączylam kierunkowskazu. Z przęjecia głupi błąd, który nigdy mi się nie zdarzał! I niespodzianka: nie załamało mnie to, raczej dałlo wiarę w siebie, że byłam tak blisko I potrafię, natomiast mój egzaminator był zdruzgotany! Wszystko szło tak dobrze. To też było miłe I niespotykane. Na koniec wytłumaczył mi kilka dozwolonych błędów, które popelnilam I dał kilka rad. Zapamiętałam doskonale jego inicjały: AP. Swietny człowiek! Kolejny termin miałam... 2 dni później! Wyjeździłam kolejne 2 godziny. Zdałam śpiewająco: 0 błędów. Tym razem kobieta, inicjały IO, dość oschła, konkretna, żadnych dodatkowych uwag, ale zdałam bez problem, więc I ją wspominam miło. Suwałki naprawdę polecam tym, którzy są zdeterminowani, nie stresuje ich zmiana miejsca, podróż, trochę nieznany klimat I chcą zdać uczciwy egzamin w niewielkim mieście (ale ze swoimi pułapkami:- uwaga na strefę zamieszkania zwaną Sercem Suwałk, przejazdy kolejowe I skrzyzowanie bez sygnalizacji przy WORDzie, ale to rzeczy które powtarza się z instruktorem do znudzenia). To miasto do ogarnięcia w kilka godzin intensywnych jazd. I najwiekszy + : szybkie terminy egzaminów! WORD W SUWAŁKACH POLECAM I WSPOMINAM CIEPŁO:-)
Frida
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2016, 10:59

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez maniacpl3 » czwartek 22 września 2016, 16:37

Witam. Zdawałem dziś na kategorie AM, instruktor nawet nie sprawdzał mi prędkości na slalomie szybkim. Wyjechałem na miasto, przejechałem kilka ulic, wracamy do WORD-u i wszystko jest ok. Polecam egzaminy w tym miejscu na wszystkie kategorie motorowe bo jest po prostu easy.
maniacpl3
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 22 września 2016, 16:18

Re: WORD Suwałki - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez psztrong » sobota 01 października 2016, 11:22

Witam:) Pamięta może ktoś z Was, czy na ulicy jednokierunkowej Sejneńska (skręt w lewo Konopnicka, tu akurat pamiętam, że zjezdżamy do lewej i kierunkowskaz), kontynuując jazdę Sejneńską, to dajemy kierunkowskaz w prawo? To ta ulica, co po "skręcie" są sygnalizacje i dwa pasy. Niby zjedżamy do prawej krawędzi, na prawy pas ruchu, ale jednak to skręt w prawo..Na egzaminie usłyszałam, że błąd, jak dałam, a z jazd z intruktorem już nie pamiętam.. Ktoś wie? W środę podchodzę ponownie :spoko:
psztrong
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 01 października 2016, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości