WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Asiula18 » wtorek 17 maja 2011, 14:31

Witam
czy na drodze obok carrefoura z ograniczeniem 70 trzeba użyć wszystkich biegów? instruktor mi zawsze mówił że wystarczy 4 na taką prędkość ale z tego co tutaj czytałam niektórzy wrzucali 6.
Zebka
Asiula18
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 17 maja 2011, 14:24

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Ajka_86 » środa 18 maja 2011, 13:41

Ja jechałam tamta trasą 2 razy, na pierwszym egzaminie jechałam Punto i tam wrzuciłam 5 bieg, czyli max, ale w Toyocie również dałam tam 5 bieg, nie szalałam z 6, a egzaminator nie miał zastrzeżeń. Na szóstym biegu jeździłam praktycznie tylko w instruktorem, żeby sobie poćwiczyć czy idzie mi płynnie zmienianie wszystkich biegów,ale to była droga gdzie można było jechać 90km/h. Na tamtym, raczej krótkim, odcinku nie ma potrzeby wrzucania 6 biegu, ale wiem, że egzaminatorzy lubią jeździć tą drogą właśnie, żeby sprawdzić czy zdający ma umiejętność wrzucania biegów i czy potem prawidłowo redukuje :). Co do 4-ki, to raczej bym nie radziła, bo zazwyczaj wrzuca się ją jak już jedziesz te 50 km/h,a przy 70 może już zacząć wyć, ale oczywiście to zależy od samochodu, trzeba go "usłyszeć" :).
Do 3 razy sztuka ;-) - Rybnik
17.11.2010 plac(+), miasto (-)
21.01.2011 plac (+), miasto (-)
23.03.2011 plac (+), miasto(+)
Ajka_86
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 22 sierpnia 2010, 20:26

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez oskinstruktor » środa 18 maja 2011, 18:17

Nie ma czegoś takiego że na jakiejś drodze musisz wrzucić jakiś bieg. Jeżeli warunki pozwalają to i 6 można wrzucić. Od strony Carrefoura jest dłuższy odcinek tej 70 więc ewentualnie w tą stronę możesz "pobawić" się biegami nawet do 6 biegu, bynajmniej ja tak uczę moich kursantów. Natomast w stronę Carrefoura nawet nie polecam tej 6-stki.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Asiula18 » środa 18 maja 2011, 19:25

ja podczas kursu przez 30 h używałam chyba z 3 razy biegu 4 i raz 5 bo sama chciałam wypróbować a tak mój instruktor cały czas mi powtarzał że 3 jest wystarczająca na jazdę po mieście i też tak cały czas jezdziłam, a mam jeszcze pytanie dotyczące zatrzymania pojazdu w wskazanym miejscu przy rozpędzeniu go do 50 km, czy trzeba zasygnalizować to kierunkowskazem? miałam dziś egzamin - oblane na łuku :oops: egzaminator pocieszył mnie tym że jego córka przed egzaminem spędziła na jazdach 80 h :shock: mam nadzieję ze moje drugie podejście będzie lepsze, bylam pewna że na miasto wyjadę bo łuk wychodził mi świetnie jednak stres był silniejszy ode mnie :(
Zebka
Asiula18
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 17 maja 2011, 14:24

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kalinka27 » czwartek 19 maja 2011, 06:55

HUURRAAA!!!!!!!!!!!!!!Zdałam!!! Za 5tym razem, 17 maja :)
Musze przyznac, ze łatwo nie było..Trasa trudna, 1 raz tam jechałam..i całe szczescie..bo bym sie stresowała..:)Swietny egzaminator Franciszek.B. :spoko:
Spokojny, opanowany, wydawał polecenia,Nie kazał jezdzic na 5 tym biegu..zreszta trase miałam głownie przez osiedla...droga rownoległa do tej , ktora prowadzi do szpitala na Orzepowicach(do tej 1 kierunkowej).
Ciągłe ruszanie z recznego, bo ukształtowanie terenu mojej trasy nie pozwało inaczej...
Lepiej troche przygazowac bo gasnie na recznym...Nie jezdziłam wczesniej na Toyocie 6 i spokojnie dałam rade..wiec nie ma sie co stresowac.Spokoj, spokoj i spokoj..a bedzie ok.
Mi pomogły tabletki, które spokojnie i szczerze polecam. Labofarm- tabletki na uspokojenie.Skład0- same ziólka..przez co nie powoduja sennosci..a naprawde uspokajają..:)
Zycze powodzenia wszystkim ZDAJACYM.!!!:)
A ja czekam na odbiór!!:) :lol: :D
kalinka27
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 19 maja 2011, 06:41

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Veto » czwartek 26 maja 2011, 14:48

25.05.2011 Mój szczęśliwy dzień.Egzamin na prawo jazdy zdany za 3 razem.
1 egzamin miałem 14 marca,plac:łuk 2 podejście (za 1 ruszyłem z zaciągniętym ręcznym:D)górka też za 2 razem.
Wyjeżdzam na miasto parkowanie drogi jednokierunkowe wszytsko ładnie pięknie aż przychodzi pora na skrzyżowanie,jest czerwone światło i zielona strzałka w prawo,gościu każe skręcać to przejeżdzam i po hamulcach koniec egzaminu(z własnej głupoty oblałem bo miałem się zatrzymać i dopiero póżniej podjechać pod drugą linie ustąpienia przejazdu...Nerwy od początku największe na placu,nogi mi się trzęsły serce biło 10 razy szybciej:D
2 termin na 15.05.2011,chciałem jak najszybciej mieć prawko z głowy więc dzwoniłem do WORDu z zapytaniem o wcześniejsze terminy.
Dostałem termin 1.04.2011 Prima aprilis:D
Niestety dzień nie należał do udanych.Wywołał mnie starszy facet procedura w aucie itp.Łuk bezbłędnie chodz znowu zapomniałem o zaciągniętym recznym ale jakoś odruchowo opuściłem w ostatniej chwili,gaz i jade.Podjezdzam na górke gaśnie,2 próba proszę znowu zgasł.Po egzaminie,byłem wkur**** na maxa.
Na 3 egzamin nawet nie miałem ochoty.W końcu się zapisałem po namowie kolegi.
3 termin 25.05.2011 nie chciałem wcześniejszego wolałem odsapnąć i wziąśc prawko na spokojnie teraz a nie żeby jak najszybciej zrobić no i na dobre wyszło.Po godzinnym czekaniu wywołał mnie Pan Adam.D (ten sam co na 1 egzaminie)zonk Wsiadamy bla bla bla wylosowałem sprawdzenie sygnału dzwiękowego i Światła przeciwmgielne tylne.Szybko poszło.Przygotowanie do jazdy łuk szybko sprawnie,górka to samo.Wyjeżdzam z ośrodka 2 x w prawo na stopie,póżniej znowu w prawo na tą drogę gdzie elki ćwiczą zawracanie parkowanie pod bramą itp.Miałem zawrocic z wykorzystaniem infrastruktury.Migacze na przemian,warto pamiętać o odkręcaniu kierownicy przy tym manewrze mogą się przyczepić.Sprawnie poszło wracamy i jedziemy w prawo do góry gdzie jakiś czas temu było ograniczenie do 20 km/h(jakieś roboty drogowe).Pojezdziłęm po osiedlach,skrzyżowania równorzędne,drogi jednokierunkowe,omijanie,parkowanie koło basenu,ronda,jechałem na rudy 70 km/h wrzucam 4 patrze gościu spogląda na biegi spod byka od razu daje na 5 i jedziemy dalej.Po drodze gdzieś na rondzie kazał mi skręcić w prawo tylko troszkę za pózno mi o tym powiedział i skręciłem z lewego pasa.Samochód parę razy mi zgasł.2 x pod rząd na jakimś wyjezdzie gadam ku*** prze***** już ale szybko odpaliłem po gazie i jedziemy.Powrót tą samą trasą na dół w lewo,prawo i prawo do wordu.Wynik egzaminu POZYTYWNY,ładnie Pan jeżdzi parę mniejszych błędów i tam jakieś rady.Wyskoczyłem z auta gdzie czekali na mnie rodzice mokry jak szczur w ustach jak na saharze.Cieszę się,że mam to już w głowy.

Nie takie prawko straszne,trzeba opanować nerwy co udało mi się dopiero za 3 podejściem i sobie wmawiać zdam to zdam nie to się nic nie stanie.
Czekam na odbiór prawka i można będzie śmigać:D
Powodzenia wszystkim zdającym.
Veto
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 26 maja 2011, 14:24

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Fikus » piątek 27 maja 2011, 16:19

co do drogi z ograniczeniem do 70km/h to uważam że warto wykorzystać wszystkie biegi (ja wrzuciłem szóśteczke i powiedział mi "dawno tutaj szóstki nie było" dzięki temu wiedziałem że zyskałem u niego te tzw: plusy ;D potem ładna redukcja i naprawdę egzaminator zauważy, że nie boicie się jeździć ;d podczas jazdy w mieście to również uważam że bardzo dużo plusów zyskacie gdy będziecie wrzucać czasem czwóreczke a nie tylko na trzech biegach śmigać ;D
14.01.2011r - 1 próba = oblane na łuku <szok> ;)
21.03.2011r - 2 próba = 1 błąd plac (łuk), oblane na mieście :(
26.05.2011r - 3 próba = 0 błędów plac, 0 błędów jazda po mieście ;))
26.05.2011r --> ? - wyczekiwanie na wydanie prawka
Fikus
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 27 maja 2011, 12:36

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Veto » sobota 28 maja 2011, 16:28

Na drodze z ograniczeniem 70,5 wystarczy...
Jak jezdziłem po mieście to oczywiście na 4(50km/h) wykorzystanie jak najwyższego biegu wiecie ocb.
Mam po prostu już taki nawyk nie żebym na 3 zapi**** 50 km/h bo silnik osiąga już wtedy na yarisce wysokie obroty i egzaminator może sobie wyrobić juz o Tobie zdanie...
U siebie focusem diesel to na 3 moge 70 km/h jechać.
Zależy jaki samochód...
Veto
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 26 maja 2011, 14:24

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kursant/kursantka » środa 15 czerwca 2011, 13:23

Nie wiem jak teraz. Ale były tak zwane "dzikie terminy". Najlepiej informować się telefonicznie i wcześniej nie ustalać terminu tylko czekać na tzw. "dziure". Ja przerwę między egzaminami mialam 2 tygodnie. A teraz terminy są juz na sierpień. Trzeba popostu trafic.
kursant/kursantka
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 11 kwietnia 2011, 21:29

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez kasia ;] » sobota 18 czerwca 2011, 10:05

16-tego zdawałam pierwszy raz, hehe nieudany, toyotka 70 , dwa razy zgasła mi na wzniesieniu :(. Jestem zła bo ręczny wychodził mi zawsze super :wink: , bałam sie łuku do tyłu a wyszło idealnie. Przyznaję , że wogule auta nie słyszałam i nie wiem czy to nerwy czy coś innego się stało, że się nie udało. :hmm: Pan egzaminator (Sz.) na koniec życzył mi miłego dnia, ale on już do takich nie należał , jak można polec na czymś co wychodziło najlepiej :( Następny termin 19.08, na drugi dzień rano zadzwoniłam i mam nowy :D 05.07 .





I ujrzał Pan jazdę naszą i był zadowolony , a potem zobaczył egzamin, usiadł i zapłakał :(
kasia ;]
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 09:54

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Asiula18 » czwartek 30 czerwca 2011, 15:02

Dziś zdałam egzamin za 2 podejściem :) radość ogromna :))
Egzaminator Pan Henryk, wyrozumiały i rzeczowy. Jasno wydawał polecenia.
Z jazdą nie było problemów raz mi samochód zgasł, trasa też w miarę przyjemna. Życzę powodzenia wszystkim :))

*****

Wydaje mi się że egzaminatorzy zmienili podejście co do egzaminów i są bardziej wyrozumiali dla zdających, na pewno się parę egzaminatorów znajdzie którzy przymykają oko na popełniane błędy... twierdzę tak ponieważ znam dużo osób którym od czerwca powodzi się na egzaminach :D
życzę wyrozumiałych egzaminatorów dla zdających :wink:
Zebka
Asiula18
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 17 maja 2011, 14:24

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez AMARE » wtorek 05 lipca 2011, 13:19

Egzamin 5 Lipiec - 8:40. Mój pierwszy egzamin na prawko. Teoria zaliczona, jeden błąd :)
Część praktyczna: dość się długo naczekałem bo było mnóstwo ludzi, aż w końcu mnie wywołali.
Egzaminator Pan Andrzej, bardzo sympatyczny i miły człowiek, widać że przyjaźnie nastawiony do zdających, jednak nawet ta świadomość nie pomogła mi w tym żeby opanować nerwy ! ;( Łuk zaliczony, jednak wzniesienie no niestety...2 razy zgasł , mimo że zawsze wychodziło mi to dobrze. Wszystko przez "Syndrom latającej nogi", nerwy wzięły górę no i negatywny wynik :(
Szkoda że nie udało mi się chociaż na miasto wyjechać...Pozdrawiam.
AMARE
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 19 czerwca 2011, 17:53

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez dijastra » czwartek 07 lipca 2011, 16:27

7 lipiec godzina 8:40
Teoretyczny 18/18
Jazda : ZDANA
Nie będe wypisywał icicjałów egzaminatora , ale okazał miłym i normalnym facetem.
Nie znam dróg w Rybniku , ale byliśmy tylko na jednym osiedlu. Parkowanie prostopadłe dwa razy i zawracanie dwa razy. Na tej drodze z ograniczeniem do 70 jechałem na piątym biegu.
Egzamin jest do zdania : )

I pozdrowienia dla egzaminatora od kursanta z ekonomicznej jazdy : )
dijastra
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 lipca 2011, 16:20

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez sandrakosmos » czwartek 21 lipca 2011, 18:16

21 lipiec,08:01... teoria zero bledow,facet niemily co mnie jeszcze bardziej zestresowalo!!!
wkoncu wywolano moje nazwisko no i poszlam...serce wali jak młot....łuk za pierwszym razem za wczesnie sie zatrzymalam,za drugim ok,wzniesienie bez mrugniecia okiem.no i wyjechalismy...egzaminator spokojny rzeczowy pomocny i bardzo bardzo miły P.Wojciech.... troche mnie upomnial ze za wolno jade i jak bede sie tak wlekła to mi wpisze bład,mowie nie ok juz sie poprawiam...jedziemy....skrzyzowanie-ok....parkowanie-ok...zawracanie na rondzie-ok....zatrzymanie sie w wyznaczonym miejscu z 50km/h ok bez ostrego hamowania no i mowi ze bardzo ladnie jade ,troche sie uspokoilam no i jedziemy .,wjezdzam na rownorzedne i jakas ELKA z prawej,powinnam przepiuscic a ja kurrrfa jade no i on zahamowal.byl zdziwiony moim zachowaniem,dlaczego to zrobilam,tak dobrze mi szlo mi mowil...no i egzamin negatywny ;( jechalam juz okolo 20 minut....termin na pazdziernik ale bede dzwonila codrugi dzien moze cos sie trafi....kij z pieniedzmi... najgorzej to przezywac to znow i ten stres.ale teraz jestem pewniejsza siebie po slowach otuchy Pana Wojciecha. tak bardzo bym chciala znow na Niego trafic...ale pewnie to nierealne... no nic pozyjemy zobaczymy. bardzo to przezylam ,poplakalam troche ale dzieki mężowi daje rade :) "nie taki diabeł zły jak go malują" czy cos w tym stylu,przeciez wkoncu kiedys musze zdac :D
sandrakosmos
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 lipca 2011, 11:15

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez prezes18 » środa 27 lipca 2011, 00:46

[quote="Ajka_86"]

Potwierdzam :)
Pan Franiszek.B bardzo dobry egzaminator.

Opisze cały przebieg egzaminu jak wyglądał u mnie dnia 18.07.2011
Egzamin ZDANY za 1 razem ! :)

Wiec sama teoria wygląda tak, że wchodzi 15 osób do sali gość tłumaczy zasady.
Po odczytaniu wyniku wychodzi się do poczekalni, tam przychodzi po was egzaminator.
Po wejściu do samochodu egzaminator poprosi was o przedstawienie się (gdy już kamery się uruchomią) a nast da wam kartkę do ręki i każe na głos przeczytać(to kartka z tym co macie do pokazania)
Po poprawnym pokazaniu przesiadka na miejsce pasazera jedziecie na łuk wtedy prosi o przygotowanie do jazdy a nast ruszenie.
1 Próba- nie udana
nakierował z powrotem na poczatek i uwierzcie na słowo nigdy lewa noga mi tak nie chodziła nie moglem jej utrzymać na sprzegle totalna masakra!!
Ale jest!! udało się jedziemy na wzniesienie to bez większych problemów,
Na miescie baaaardzo długo jezdziłem bo od 8:52 do 10:07
Pan Franciszek nie stresował wprowadzil dobra atmosfere.
Komentować to komentował, ale wg mnie dobrze.
Ze stresu zamiast obrócić głowe czy coś jedzie na ustąp pierwszenstwa (dodam ze malo uczesczana droga) spojrzalem kontem oka tylko czy cos nie jedzie a egzamintaor:
egzaminator : I pan napewno się upewnił, że nic nie jedzie tak?
(myśle sobie no ładnie zaraz mnie obleje)
ja: Tak... kontem oka (głos mi drzał)
egzaminator: ja bym coś panu o koncie oka powiedział ...
Ale jedziemy dalej nagle slysze
Egzaminator: Jeszcze nikogo nie oblałem ze dynamike jazdy( jechałem na 50 40 a na 70 50 zeby nie przekroczyc a w dodatku padalo wolalem nie ryzykowac)
ja: Jade wolno poniewaz pada, i jest ślisko
egzaminator: rozumiem jedziemy dalej
Dojezdzamy do WORD i słysze takie coś
Egzaminator: Wie pan z tą dynamiką jazdy nie za dobrze zobaczymy jak będzie nast razem
( Zagotowało sie we mnie jezdze ponad godzine zastrzezenia tylko do dynamiki lecz to chyba dobrze ze wolalem nie ryzygowac raz ze padalo a 2 ze do egzamin?, wjezdzam do bramy i mysle no ladnie oblane mam.
egzmainator: prosze zaparkować tutaj
wiec parkuje nawet idealnie mi to wyszlo
Siedzimy zapadła cisza 220 we mnie ze oblałem daje mi kartke i drukowanymi literami POZYTYWNY :)
wyszłem z auta cały ucieszony i delikatnie drzwi zamknelem i slysze ,, niech pan zamknie chociaz drzwi jak facet''
Troche sie oburzylem ale co tam bede wazne ze zdane i przymknol oko na niektore rzeczy ktore ze stresu robilem.

Dzisiaj jest 27 lipca i myśle że do 1 sierpnia już prawko bede mógł odebrać
Życze wszystkim powodzenia i trafienie na Pana Franiszka naprawde jest wpozadku
egzaminator
prezes18
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 27 lipca 2011, 00:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości