WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez gp24 » środa 13 października 2010, 22:23

Witajcie :).
Dziś jest ten szczęśliwy dzień - zdałam za szóstym podejściem :D. Szczęśliwa jak nigdy.
Egzaminator - Henryk L. - bardzo rzeczowy, konkretny egzaminator. Wydawał tylko polecenia, nie wdawał się w dyskusje, nie komentował. Było bardzo spokojnie.
Miałam do pokazania światła mijania i zbiornik płynu chłodniczego. Łuk bezbłędnie, ruszanie na wzniesieniu także :).
Następnie jazda po mieście. Trasa - raczej standardowa. Z tym, że na samym końcu miałam zawracanie na terenie ośrodka - na parkingu. Trochę się zamotałam, ale ostatecznie wybrnęłam :).
Pamiętajcie - spokój i tylko spokój. Musicie być pewni swoich umiejętności. Wtedy nic was nie wyprowadzi z równowagi :). Powodzenia!
Prawo jazdy kat. B (od 13.10.2010r.) - zdane za 6-tym podejściem :).
gp24
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 11 kwietnia 2010, 13:24
Lokalizacja: rydułtowy

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez ekoola89 » niedziela 17 października 2010, 14:21

Hej ja to bardzo długo starałam się o prawo jazdy ale nie było mi pisane....kurs rozpoczęłam 11 marca 2007 a zdalam dopiero 23 sierpnia 2010 no ,ale doczekałam się zdałam za 8 razem:)w tym 6razy pod rząd oblałam placyk niestety<5razy WORD GLIWICE i 1 raz WORD RYYBNIK>poniez za 7 wyjechalam na miasto i w 35min oblałam nie zauwazylam nakazu jazdy w prawo natomiast za 8 poszło juz jak po maśle....placyk idealnie...wzniesienie równiez...miasto rewelacyjnie:)ciesze sie prawkiem i jeżdze kiedy moge chodz nie mam auta ....jak widac nie wolno sie poddawac:)Powodzenia zero stresu i glowa na karku a bedzie dobrze:)
ekoola89
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 17 października 2010, 14:00

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Tomini » czwartek 18 listopada 2010, 14:13

Witam .
Jutro mam egzamin , dziś miała moja szwagierka i nie zdała na łuku twierdząc , że przy końcowych fragmentach jest z górki i auto na pachołki zjeżdża , czy to prawda , że aż tak krzywo ?
Ruszacie na tym łuku w Rybniku z ręcznego czy jednak auto na spokoju można bez żadnego stoczenia wprawić w ruch ?
Tomini
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 18 listopada 2010, 13:39

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Moulin » czwartek 18 listopada 2010, 22:40

Wg mnie plac jest równy i nie ma żadnej możliwości "staczania". Ruszałem bez ręcznego, bez żadnego problemu. Na żadne pachołki auto nie zjeżdża, myślę, że to zwykłe wymyślanie, na co zwalić winę za oblany egzamin.
Moulin
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 25 października 2010, 09:53

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Ajka_86 » piątek 19 listopada 2010, 13:07

Ja akurat jechałam na łuku tym po prawej stronie i jakoś nie miałam zastrzeżeń co do równiej powierzchni. Dla mnie głównym problemem było sprzęgło w aucie (nr 2), które ciężko mi było wyczuć. Nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło, żebym na łuku musiała dawać tyle gazu. Jak chciałam powoli się kulać po łuku na półsprzęgle, no to auto mi niestety zgasło...więc za drugim razem już nie ryzykowałam, tylko dodałam więcej gazu. Na wzniesieniu było podobnie, znowu zgasło..ale drugie podejście udane. Niestety oblane na mieście. Kolejna próba za 2 miesiące :?, mam nadzieję, że z mniej stresującym egzaminatorem niż pan Ryszard B., który samym "dzień dobry" potrafił zmrozić.


/post edytowany przez moderatora/
Do 3 razy sztuka ;-) - Rybnik
17.11.2010 plac(+), miasto (-)
21.01.2011 plac (+), miasto (-)
23.03.2011 plac (+), miasto(+)
Ajka_86
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 22 sierpnia 2010, 20:26

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Kierowca02 » sobota 04 grudnia 2010, 00:41

Ja też miałem auto nr 2 na egzaminie i potwierdzam - auto beznadziejne. Ruszyc nim poprawnie graniczyło z cudem. Trzeba było dawac mu dużo gazu. Na szczęście rekompensatą był bardzo fajny egzaminator i zdanie za pierwszym podejsciem :D
Kierowca02
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2010, 23:38

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez inusia92 » wtorek 07 grudnia 2010, 23:14

Witam, :)
Ja podobnie jak Anonimator miałam Pana Mariana S. (...) i robił dokładnie to samo, tylko ja zdawałam w gorszych warunkach i jechałam troszkę wolniej za co nie powinien się w ogóle czepiać.
Anemiczna jazda, pani w ogóle nie myśli, ... i inne zwroty które w ogole mnie nie ruszały robiłam swoje. Autko nr 3 i tak tak kolega wyżej nie miałam problemu ze sprzęgłem
Egzamin zaliczony, ale koleś siada na psyche, wcale się nie cieszyłam po wyjściu z samochodu.

I rada dla przyszłych zdających starajcie się nie przejmować krzykami i głupimi komentarzami(o ile takie będa) panów egz. Oni robią to czasami specjalnie, ja przed tym egzaminem stresowałam się strasznie, ale zdałam za pierwszym i chyba miałam szczęście i bardzo dobry dzień :P

:-)
inusia92
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 07 grudnia 2010, 23:04

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez boguslaw12 » sobota 11 grudnia 2010, 22:57

Witam , czy ktoś miał egzamin w piątek 10. 11.2010 w samochodzie nr.7 .Lub zdawał w innym terminie w tym samochodzie , i jak mu poszło ?
boguslaw12
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 10 grudnia 2010, 15:49

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Pawel1992knw » piątek 21 stycznia 2011, 13:16

Miałem egzamin 20.01.2011 na 14 30 (ostatnia grupa) i ja poszedłem ostatni z tej ostatniej grupy a pamiętam jak mi ludzie mówili że egzaminator może się śpieszyć do domu i specjalnie mnie oblać ,ale nic z tych rzeczy.Pomimo problemów (Placyk na 2 razy i ruszanie pod górkę jakoś tak chaotycznie mi wyszło) to wyjechałem na miasto ,tam w sumie nie miałem żadnych problemów komu kiedy ustąpić itd bo to trzeba umieć tylko czasem z nerwów INSTRUKTOR DO MNIE SKRĘĆ W LEWO A JA W PRAWO DAJE HEHE :) Miałem super egzaminatora pozdrawiam Pana ADAMA.D

Co do godziny to moim zdaniem nie była wcale taka najgorsza ruch nie był taki wielki jak się spodziewałem ,szczerze mówiąc ruch był mały:)
Co do rad dla przyszłych zdających to nie powiem wam,że nerwy na wodzy bo ja się stresowałem na maxa ,po prostu myślcie racjonalnie jak nie macie pewności na skrzyżowaniu czy przejedziecie przed samochodem który ma pierwszeństwo to się nie pchajcie na siłę tylko spokojnie zatrzymacie się i czekajcie,i uważajcie na pieszych czasami pojawiają się z nie wiadomo skąd
Pawel1992knw
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 21 stycznia 2011, 13:05

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Ajka_86 » niedziela 23 stycznia 2011, 14:33

21.01. miałam drugie podejście...niestety również wynik negatywny :( i to wg mnie przez bzdurę, chociaż błąd "podchodził" pod nieustąpienie pierwszeństwa. Sytuacja koło elektrowni, tam gdzie po lewej są nowo postawione znaki zakazu wjazdu. W końcu można było wjechać na lewo i tam zawracanie z wykorzystaniem wstecznego. Zawróciłam. Jadę z powrotem, jestem na drodze głównej, po prawej także główna a tam stoi ciężarówka...która stała już jak ja jechałam w kierunku przeciwnym (do tego zawracania). No więc jadę...a ten w ciężarówie stoi i stoi,chociaż był na głównej to powinien ruszyć, biorąc pod uwagę, że ma przede mną pierwszeństwo. On nie zbierał się do ruszania, światła wyłączone...więc tak wyglądało jakby sobie taka kolumbryna stała i nie miała zamiaru jechać. Ja wiedząc ile on już tam stoi, tylko zwolniłam patrząc czy on będzie wyjeżdżał. Przejechałam, w momencie przejazdu zobaczyłam, że ciężarówka ma włączony prawy kierunkowskaz, a egzaminator mówi "a jaki tam był znak?"..no i w tym momencie mój egzamin się zakończył, bo się nie zatrzymałam, nie ustąpiłam pierwszeństwa. Zjechaliśmy na bok, ja słuchałam pouczenia od egzaminatora, wypisał mi kartkę z wynikiem (trwało to ok minuty)...nagle patrzę,a ciężarówka się łaskawie zebrała do wyjazdu o_O. Nie wiem na co ona czekała, jedną z opcji może być niewiedza kierowcy, że był na drodze głównej i czekał aż ja przejadę, tylko po kiego czorta aż tak długo?

Wracaliśmy już do WORDu, trasę miałam bardzo zawiłą, przegonił mnie po wszystkich chyba możliwych jednokierunkowych w Rybniku. Jazda przez centrum też do najłatwiejszych nie należała, ale sobie poradziłam..no i na takiej bzdurze oblałam, jestem wściekła i zawiedziona...no ale co zrobić.
Od samego początku szło super, do sprawdzenia klakson i światła awaryjne, łuk i wzniesienie bez problemów. Auto nr 10 bardzo pomocne, bardzo "miękko" i pewnie się nim jechało. Egzaminator p. Franciszek B. też w porządku, od samego początku byłam wyluzowana, nie wprowadzał nerwowej atmosfery. Sam nie mógł przeboleć, że na sam koniec, w 43 min. przez takie coś musiał przerwać egzam.

No a teraz znowu 2 miesiące czekania,yariska już pewna...echhhh...
Do 3 razy sztuka ;-) - Rybnik
17.11.2010 plac(+), miasto (-)
21.01.2011 plac (+), miasto (-)
23.03.2011 plac (+), miasto(+)
Ajka_86
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 22 sierpnia 2010, 20:26

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez mattylda79 » środa 26 stycznia 2011, 13:50

Dzisiaj egzamin w Rybniku, 4-te podejście, 1-sze w Rybniku. Wynik pozytywny :D
Samochód – wciąż Fiant Punto, chociaż wczoraj na jazdach z instruktorem wyjeżdżając z WORD mijaliśmy kilka świeżutkich Yarisek wjeżdżających na teren ośrodka.
Teoria bez problemu.
Potem pan egzaminator – niestety nie pamiętam imienia – auto nr 5. przygotowanie bez problemu, potem łuk i tu pierwszy problem – samochód zgasł przy próbie ruszenia po łuku. Ogromny stres i wizja kolejnego niezdania na łuku – ale wzięłam się w garść i potem już gładko poszło. Na mieście zrobiłam jeden błąd, tzn. przy skręcie w lewo z jednokierunkowej ustawiłam się przy prawej krawędzi. Egzaminator kazał mi się zastanowić co zrobiłam źle i powtórka. Zorientowałam się na szczęście o co chodziło i potem już pojechałam poprawnie. Generalnie egzaminator był w porządku, nie mówił nic oprócz wydawanych poleceń, które dwukrotnie powtarzał. Bardzo mi to pasowało. Jazda po mieście trwała w sumie ok. 50 minut.
Najlepszą metodą wg mnie na zdanie tego egzaminu to wziąć się w garść, opanować stres i robić swoje. Wtedy na pewno wszystko się uda :D
mattylda79
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2011, 13:47

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez lukas22 » niedziela 30 stycznia 2011, 11:35

Mam do was pytanie o te skrzyżowanie na którym tyle osób oblewa :).
Chodzi o skrzyżowanie wielopolskie. Jeśli jedziemy od strony prauszowca - ulicą Wielopolską - tą samą którą jedzie się trasą egzaminacyjną. Jesteśmy na skrzyżowaniu mamy zielone i tam trzeba ustąpić z naprzeciwka jadącym autom w lewą stronę (ich lewą) tak? a jeśli jedzie w prawo to ja mam pierwszeństwo tak?
lukas22
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 07 stycznia 2011, 16:58

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez oskinstruktor » niedziela 30 stycznia 2011, 23:36

Lukas.... nieważne na jakim będziesz skrzyzowaniu, czy to będzie na Wielopolskiej czy nie. Jadąc w lewo na krzyżowaniu musisz przepuścić wszystkich jadących z przeciwka, którzy jadą prosto i skręcają w prawo bo Ty skręcając w lewo masz ich po swojej prawej stronie.
Natomiast jeśli chodzi o to konkretne skrzyżowanie przy skręcie w lewo Twoim i jadącego z przeciwka, musicie minąć się lewą stroną samochodu. Z uwagi że jest to baaaaardzo nietypowe skrzyżowanie po prostu musicie się zwyczajnie objechać mijając się lewymi bokami samochodów.
Broń Cię Panie Boże, żebyś skręcając w lewo, nie zatrzymywał się czasem na tych trójkątach które są namalowane na skrzyzowaniu.Oczywiście w przypadku kiedy musisz kogoś przepuścić. Masz zatrzymać się na środku jezdni (Gliwickiej)

Jak byś miał jakieś pytania to pisz śmiało. Jak będę to na pewo pomogę.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez adick » poniedziałek 31 stycznia 2011, 20:23

Witam, na początku powiem że zdane za pierwszym razem teoria 0-błędów plac manewrowy od ulicy ;-) wylosowany poziom oleju oraz światła pozycyjne ;-) Samochód nr.2 Egzaminator Pan. Wojciech Sz. bardzo miły facet, tylko czepiał się o drobnostki;-p a więc tak wyjazd z WORD-u 2x STOP pierwszy w prawo potem w lewo. Następnie rozpędzenie do 50km/h zatrzymanie na wysokości wiaty przystankowej, zawrócenie przy elektrowni na drodze pożarowej z zastosowaniem wstecznego biegu (tu miałem mały błąd gdyż zapomniałem kierunku włączyć potem poprawiłem) następnie wyjazd na główną drogę zawrócenie na rondzie na słynne "skrzyżowanie śmierci" (najczęściej tam oblewają) ... ( uwaga na podwójną ciągłą żeby nie najechać!) potem pojechałem na jakieś osiedle parkowanie równolegle do krawężnika, kilka rond oraz jazda na odcinku 70km/h z zastosowaniem 4-5 biegu. ;-) później z powrotem na elektrownie (kolejny błąd z kierunkiem) ale mi się upiekło ;p w sumie jeździłem 31 min :) także teraz tylko zostaje mi załatwić formalności w Urzędzie ;p i czekać na upragnione prawo jazdy. Życzę szczęścia i wytrwałości ! :-) (ulic nie podaje bo nie znam Rybnika) :P
adick
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 31 stycznia 2011, 20:05

Re: WORD Rybnik - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez matix920 » piątek 18 lutego 2011, 14:54

Ja mam nadzieję, że Was ucieszy i podbuduje relacja z mojego egzaminu. Testy-bez błędów. Siedzimy w poczekalni "luźna" atmosfera, pan egzaminator wywołuje moje nazwisko. Po przygotowaniu, ruszam na łuk, auto gaśnie- zapomniałem o ręcznym. Druga próba już OK. Przy podjeżdżaniu na "górkę" :) noga mi zaczęła skakać jak szalona i pierwsza próba nieudana, znów druga-ok. Wyjeżdżam z WORD-u - zgasło 2x- stres co raz większy, egzaminator prosi bym wziął się w garść. Był bardzo rzeczowy, nie robił uwag. Trasa (nie znam nazw ulic): Z Word-u w prawo 2x na stopach i znów w prawo i prosto w ślepą ulicę. Zatrzymanie przed znakiem zakaz zatrzymywania i zawracanie z infrastrukturą. Następnie w lewo i cały czas prosto zawracanie na rondzie i w prawo koło Biedronki. Jazda aż do ulicy gdzie pierwszeństwo łamane wygląda podobni jak litera S i w lewo w jednokierunkową. Na osiedlu parkowanie prostopadłe i dalej w lewo na równorzędnym i znów wyjazd na drogę z pierwszeństwem (str. ogran. prędk.) i jazda aż do świateł na Wielopolu, tam w lewo i pytanie czy trafię do Word-u, mówię, że tak, odp: To proszę mnie zawieźć na plac manewrowy :). Parkowanie tyłem do krawężnika (na szczęście bez żadnych innych wytycznych) i wynik pozytywny. Egzamin na mieście - 26 minut :) Życzę takiego egzaminatora :) Jakbym oblał mgłbym być zły wyłącznie na siebie. :) NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY...
7.02-teoria (+), praktyka (+)
Don't let the spirit of rock'n'roll die!!!
matix920
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa 15 grudnia 2010, 18:43
Lokalizacja: POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości