Kraków

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Gośka1888 » poniedziałek 15 września 2008, 19:27

Ja osobiście bardzo polecam ośrodek w Nowej Hucie Rolminex. Przygotowują i podchodza to kursu bardzo dobrze , nie chodzi im o to zeby zaskac kase ale o to zeby nauczyć i żeby jak największa liczba osób zdała jak najlepiej egzamin. Pozatym są dobrzy instruktorzy i i sa wszytskie kategorie :):)
Gośka1888
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 13 września 2008, 17:58
Lokalizacja: Kraków

Dobra szkoła Stach Kraków

Postprzez kim » środa 17 września 2008, 09:51

Kurs robiłem w loku na centralnej ale jazdy doszkalające u Stacha.
Porównując te szkoły to mogę stwierdzić, ze w szkole Stach dużo
jezdzi się po mieście ćwicząc tam parkowania itp. rzeczy. Na plac
wieżdzałem tylko w tedy kiedy faktycznie była taka potrzeba. A w
loku to podstawą jazdy był plac, na 30 h jazdy w kursie 20 h
spędziłem na placu jak nic. Tak więc jak dla mnie to szkoła Stach
prezentuje lepszy sposób szkolenia. I jeszcze jedno w szkole Stach
jeżdziliśmy w pierwszej kolejności po trasach egzaminacyjnych a
pózniej gdy to już było opanowane to gdzie się tylko dało dojechać
aby poćwiczyć różne sytuacje na drodze.
Egzamin zdałem 10 września, nie było łatwo sama jazda trwała ok. 50
minut. Podczas całego tego czasu czułem jak egzaminator szuka
jakiegoś haczyka który mógłby wykorzystać do nizaliczenia.
Wytrwałem do końca i na końcu usłyszałem, że wynik jest pozytywny,
spytał się jeszcze gdzie się szkoliłem na co ja mu odpowiedziałem ,
że kurs w loku ale jazdy dodatkowe u Stacha a on na to ,, A
CHAAA.. ,,.
Z czystym sercem polecam Stacha żałując, że od samego poczatku nie
robiłem tam kursu.
I jeszcze jedno jezdziłem z instruktorem Jarkiem.
kim
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 17 września 2008, 09:47

Postprzez bildad » czwartek 25 września 2008, 11:54

Witam! :)

Ze swojej strony mogę polecić "Sprint". Szefo jest baaardzo charakterystyczny i wyluzowany. Bardzo sympatyczny człowiek. Część teoretyczną pamiętam jak przez mgłę, ale z tego co kojarzę było w sumie ok. Jazdy bardzo polecam u pana Józia, który wykazuje się nieziemską wręcz cierpliwością. Nawet jak coś zmaścisz na miescie, on podejdzie do tego spokojnie, powie co i jak i jedziemy dalej. Gorzej jeździ się z panem Mirkiem, który ciągle mówi co robić ( typu: teraz sprzęgło lekko w górę, teraz trochę gazu, popuszczamy sprzęgło itd itd), ale przypuszczam, że dla niektórych może być to pomocna mantra, dzięki czemu pewne rzeczy będą robić potem automatycznie. Przy czym dodam, że dodatkowe jazdy to 35zl od godziny, ale generalnie ludzie zapisują się od razu na 2.
bildad
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 25 września 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez l33t » piątek 26 września 2008, 12:00

Ja mogę serdecznie polecić OSK "Aleks" na Senatorskiej, choć jeździłem tam tylko 2 razy . Inna sprawa, że miało być tych dodatkowych godzin ok. 10, ale niestety szefostwo wysłało mnie do stolicy i z moich planów nic nie wyszło.
Miałem przyjemność doszkalać się u pana Piotra, który okazał się instruktorem z prawdziwego zdarzenia i wszystko na spokojnie mi wytłumaczył. Facet naprawdę na poziomie, z poczuciem humoru, ale i wymagający. Serdecznie polecam tego pana każdemu, kto chciałby doszkolić się przed egzaminem.
Co do ośrodka, w którym ukończyłem cały kurs, wolę się nie wypowiadać, bo cisną mi się na usta, przede wszystkim, wyrazy ogólnie uważane za obelżywe. Bo gdyby nie to, że miałem przed kursem spore pojęcie na temat obsługi samochodu oraz zasad ruchu drogowego, to jeździłbym zapewne przez 2/3 czasu tylko i wyłącznie po placu manewrowym, ucząc się ruszać i zmieniać biegi. :P
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. [P. Coelho]
Avatar użytkownika
l33t
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek 26 sierpnia 2008, 17:55
Lokalizacja: R22

Postprzez garyfisherka » czwartek 02 października 2008, 10:13

a ja polecam szkole jazdy - krzysztof kusion na chalupnika 16, swietnie uczy,zdalam egzamin za 1 razem, kurs w 1 miesiac
garyfisherka
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 05 września 2008, 14:05
Lokalizacja: kraków

Postprzez olo2026 » środa 22 października 2008, 16:01

Witam serdecznie wszystkich po kursach i przed kursami nauki jazdy. Gorąco polecam Ośrodek Szkolenia Kierowców PROSPER - znajduje się na os. Szkolnym 30, wykłady rewelka, miła atmosfera,super instruktorzy i najważniejsze jest to że traktują nas czyli osoby szkolone na przyszłych kierowców jak rodzine, i tu nie ma nic z przesady. Obchodziłem pare innych szkół gdzie byłem tylko jedną z wielu osób,czyli traktowanie bezosobowe a tam - niespodzianka- uśmiech,miła rozmowa a przy okazji fachowe informacje dotyczące jak się kursy odbywają na jakich zasadach. I jest coś co nie jest spotykane w innych szkołach jazdy, na kursy teoretyczne można umawiać się indywidulanie w godzinach które mi pasują ( a raczej pasowały bo już jestem po,a wielka szkoda) czyli jak mam wolne rano to ide rano a jak potrzebowałem wieczorem to były wieczorem. Dbają o klienta i najważniejsze że wiedzą jak to robić. Z czystym sumieniem polecam i wiem że moje umiejętności w kierowaniu samochodem zawdzięczam wszystkim tam pracującym.
Można zasięgnąć informacji - 12 644 06 26
olo2026
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 15:35

Postprzez izaria1 » środa 22 października 2008, 16:44

www.autoprosper.pl , znam tą Szkołę bo sama tam robiłam kurs. Co prawda nie chodziłam na wykłady na os. szkolne ale potwierdzam że to dobra Szkoła. Osk prosper to super instruktorzy i najważniejsze że zdałam za pierwszym razem. Mój mąż ukończył kategorie C i był troszke gorszy bo zdał za drugim razem :) ale oboje byliśmy bardzo zadowoleni za okazanie cierpliwości i za miłe tygodnie choć bardzo pracowite.
izaria1
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 22 października 2008, 16:13

Postprzez wegetarianka » środa 19 listopada 2008, 22:36

ja robiłam prawko w Stachu. Cena chyba jedna z najniższych w Krakowie a reszta to zalezy. Wykłady może i prowadzaone pod kątem praktycznego zastosowania ale w żadym wypadku nie przygotowują do egzaminu teoretycznego więc materiał trzeba sobie samemu w domu przerobić. Jazdy fajne, jeżdziłam najpierw z Jarkiem ale potem za długo musiałam czekac i resztę godzin wyjeździłam z Tomkiem i było fajnie :-) Jazdu głównie na trasach egzaminacyjnych. Instruktor wszystko wyjaśnia na planszach a potem sie ćwiczy w praktyce. Jedynym minusem było dla mnie to że bardzo długo musiałam czekac na jazdy. Raz czekałam prawie miesiąc. Poza tym mile wspominam i uważam że jesli ktos zwracA uwagę na cene kursu, zależy mu na zdaniu egzaminu , sam potrafi sobie pewne rzeczy porzyswoić i ceni sobie fajną i luzacką atmosferę podczas jazdy to polecam Stacha. Pozdro!
wegetarianka
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 18 listopada 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków

szkoliłam sie w szkole jazdy STACH KRAKÓW

Postprzez MONAmona » czwartek 20 listopada 2008, 14:22

Jak wiele innych osób szkoliłam sie w szkole jazdy STACH KRAKÓW.
Obecnie czekam na egzamin i im bliżej tego dnia to stres jakby coraz wiekszy. Z szkolenia w tej szkole jestem zadowolona, na wykładach jak już tu ktoś pisał nie przerabiamy testów i nie omawiamy pytań testowych tylko wykładowca skupia się na rzeczach bardziej praktycznych, ćwiczymy jazdy na skrzyżowaniach i inne trudne rzeczy. Jak dla mnie to bardzo dobrze bo pytania testowe mogę sobie sama przerobić w domu a wiedza praktyczna jak i trudniejsze zagadnienia omawiane są na zajęciach, nie traciłam tam zbednego czasu. Tak trzymać !!!
Na zajęcia z jazdy zapisałam się zaraz po teorii, przy pierwszym spotkaniu z instruktorem rozpisałam sobie jazdy do końca.
Na jazdy szłam w ciemno t .zn. nie znałam żadnego instruktora z tego co wyczytałam na stronie internetowej firmy to jest ich dużo, kilkunastu. Trafiłam na Pana Pawła, BARDZO SPOKOJNY I DOBRY INSTRUKTOR POLECAM GO WSZYSTKIM. Jeżdziłam trzema róznymi samochodami FIATEM, tym AVEO CHEVROLETEM chyba tak siĘ pisze jak się mylę to przepraszam i nowa TOYOTĄ.
Na koniec spokojnie stwierdzam , że dobrze trafiłam NIE ŻAŁUJE SPEDZONEGO TAM CZASU I PIENIĘDZY zwłaszcza że trafiłam na promocyjną cenę kursu.
Polecam szkołę jazdy STACH KRAKÓW
MONAmona
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008, 14:00

Postprzez Anya » poniedziałek 24 listopada 2008, 10:50

ja teorię robiłam w LOKu na Felicjanek i musze powiedziec, ze bardzo bylam zadowolona. Po samych wykladach wlasciwie nic nie trzeba bylo robic, zeby testy zdac, gdyz tak logicznie, przystepnie i skutecznie wtłoczone zostały do głowy zasady ruchu drogowego.
Jazdy także LOK i ja nie wiem gdzie kolega pwyzej mial sytuacje,ze ciagle plac. Owszem, przez pierwsze jazdy na kazdej byl plac na...max. 15 min. Instruktora mialam cudownego, pan M. Król, bardzo goraco polecam a jedyne czego mi bylo trzeba to wiary w sibie i jeszcze raz wiary w siebie, ale bez takiego instruktora nie dalabym rady. Ja z czystym sumieniem polecam LOK.
6.05.2008 teoria +(0 bł.) praktyka - (miasto)
26.06 2008 praktyka - (miasto)
20.11.2008 teoria + praktyka + :)
5.12.2008- plasticzek w ręce i...w drogę :)
Avatar użytkownika
Anya
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2008, 17:15
Lokalizacja: małopolska

Postprzez kev » środa 26 listopada 2008, 17:53

Ja polecam akademie jazdy Krzysztofa Kusiona (ul.Chaułpnika 16, koło boiska Wieczystej). Naprawde super szkoła. Wszystko szybko i sprawnie a instruktor super.
Obrazek
24.11.2008 Teoria + Praktyka (MORD Kraków) za pierwszym razem :)
http://autormk.pl - Diagnostyka samochodowa
Avatar użytkownika
kev
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela 14 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez blueferry » czwartek 08 stycznia 2009, 17:08

Ja jestem w trakcie robienia prawka w LOK-u na Nowohuckiej. Teoria na najwyższym poziomie, z praktyką gorzej. W tych samochodach, w których jeździłam (a bylo ich ze 3) był przestawiony zegarek parę minut (ok 7-8) do przodu, zeby Pan Instruktor mial jeszcze czas na kawę pomiędzy kursantami. Niby niewiele, ale zanim gdziekolwiek wyjechałam było już 15 po i tak po 15 minut się uzbiera w ciągu całego kursu. Atmosfera dość przyjemna, ale razi mnie to, że są z nich takie cwaniaki. I cena kursu w stosunku do innych szkół jest dość wygórowana. Moja wina, że nie sprawdziłam sobie wcześniej, myślałam, że są porównywalne.
:) To tyle narzekań, wybierzcie mądrze :)
blueferry
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 20 grudnia 2008, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Topek » wtorek 20 stycznia 2009, 13:08

Nie będę oryginalny i polecę OSK STACH ;) Wykłady teoretyczne bardzo fajne, bo nie skupiały się na czystej teorii (znaki, prędkości itd.), którą można spokojnie samemu przyswoić, tylko na zagadnieniach praktycznych, które może na egzaminie się nie przydadzą, ale w normalnej jeździe już tak. Jazdy miałem z Panem Jarkiem i też nie mogę złego słowa powiedzieć - wszystko wytłumaczył, doradził a i porozmawiać można było.

Egzamin zdałem co prawda za drugim razem, ale tylko z mojej głupoty ;)
Topek
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2009, 13:03

Postprzez Krakowski Driver » piątek 23 stycznia 2009, 17:20

Z mojej strony zdecydowanie mogę polecić OSK ORZEŁ (Beskidzka) - postaram się wystawić konstruktywną i rzeczową opinię.

Wykłady - wszystko w porządku - dobre warunki, wystarczająca ilość komputerów oraz prowadzący, który udziela odpowiedzi na zdecydowaną większość pytań. Dla rozluźnienia opisuje różne, dość niecodzienne sytuacje na drogach, po których jeździł ;)

Praktyka - trafiłem na okres dość intensywnych zmian kadrowych (jeździłem łącznie z czterema różnymi instruktorami, teraz sytuacja uległa stabilizacji), co jednak nie odbiło się w żadnym stopniu na moim kursie, z którego jestem w pełni zadowolony. Z reguły punktualne odjazdy i przyjazdy (odjazd zwykle punktualny, przyjazd na 5 minut przed kolejną, pełną godziną), bardzo miła atmosfera. Jako instruktora mogę polecić pana (...), którego zresztą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam. Bardzo spokojny i cierpliwy instruktor, posiadający spory zasób wiedzy. Odpowiada na wszystkie pytania, a co najważniejsze nie jest człowiekiem konfliktowym i nerwowym: nie czepia się, jest wyrozumiały, więc atmosfera w aucie jest na prawdę dobra. W razie potrzeby potrafi też rysować ;)

Plac manewrowy - niestety z tym jest największy problem, gdyż trzeba przejechać praktycznie całe miasto (plac jest gdzieś w Hucie). Nie jest to jednakże aż tak wielkim utrudnieniem - w drodze na plac możemy poćwiczyć masę innych manewrów, które i tak "musielibyśmy" przerobić, więc przyjemne łączymy z pożytecznym. Plac jest niezbyt równy, czasami przy robieniu łuku (łuki są dwa) trzeba dodać więcej gazu, w szczególności przy cofaniu. Na plus sporo podjazdów w okolicy, gdzie możemy od razu spokojnie poćwiczyć ruszanie z ręcznego.

Dodatkowe godziny
- przewidziana drobna zniżka dla osób, które kończyły kurs w tym ośrodku. Elastyczny grafik to zdecydowany plus, panie sekretarki zawsze znajdą jakiś sposób, by znaleźć satysfakcjonujący nas termin (przynajmniej tak było w moim przypadku) ;)

Cena - na pewno nie jest konkurencyjna, mogłaby być nieco niższa.

Podsumowując: polecam wszystkim niezdecydowanym. W skali 5 daję 4+ :)
Avatar użytkownika
Krakowski Driver
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 01 grudnia 2008, 17:50
Lokalizacja: z krakowskich ulic ;)

Polecam szkołę jazdy "Marcin Czarny"

Postprzez danko04 » sobota 24 stycznia 2009, 00:40

Polecam szkołę jazdy "Marcin Czarny". Jest to nowa, jeszcze mała szkoła, ale za to ma dużo atutówSmile
Instruktor wszystko świetnie tłumaczy, jazdy sobie ustalasz wtedy, kiedy Ci pasuje, jeździsz często..zazwyczaj 2x2godz. w tygodniu, i szybko kończysz kurs:)
Zatem jest bardzo miło, sympatycznie, wesoło, szybko, zrozumiale:)
Więc jeśli ktoś chce jeździ z Marcinem polecam:)
Znajdziecie Go koło Carrefour'a w Czyżynach. Tam umawia sie na jazdy:)
pozdrawiam
danko04
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2009, 00:30
Lokalizacja: Kraków / okolice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości