Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warszawa

Postprzez Faolan » środa 16 lutego 2011, 15:15

Kurs zrobiłam w OSK Na Luzie (http://www.naluzie.waw.pl) w Konstancinie-Jeziornej (piszę w wątku warszawskim, bo oni uczą i w Warszawie, jest to zatem opcja również dla warszawiaków, szczególnie z Żoliborza i z Ursynowa).
Jest to nieduża szkoła, ma zatem i plusy, i minusy związane z wielkością. Plus jest taki, że są bardzo elastyczni, i na wykłady można się umawiać indywidualnie; minus - nie ma co liczyć na takie bajery jak np. kurs pierwszej pomocy prowadzony przez profesjonalistów na fantomach. Ogólnie jednak teorię wspominam dobrze; p. Włodek prowadzi te zajęcia ciekawie i inteligentnie, zachęcając do myślenia. Nie żałuję czasu, który tam spędziłam - a to z mojej strony duży komplement, bo jestem z upodobania samoukiem :)

Trzeba też dodać, że jako jedna z niewielu szkół mają symulator - naprawdę genialne wprowadzenie do jazdy dla kogoś, kto się bardzo boi zasiąść za kółkiem.

Jazdy w realu miałam najpierw z p. Włodkiem, potem - ze względu na chorobę tego pierwszego - z p. Mariuszem. Tutaj odczucia mam mieszane. Pod wieloma względami p. Włodek jest bardzo dobrym nauczycielem. Sumienny, solidny, bardzo się stara, żeby kursant poznał najróżniejsze sytuacje na drodze, stawia przed nim coraz to nowe wyzwania, a przy tym wszystko bacznie obserwuje (żadnego gadania przez telefon itd.) i można się przy nim czuć bezpiecznie. Z samochodu zawsze wychodziłam zlana potem, ale z poczuciem, że sporo się nauczyłam. Nie zaniedbuje placu manewrowego - łuk ćwiczyłam przy nim aż do skutku, i niewątpliwie dzięki temu nie miałam z tym żadnych kłopotów na egzaminie. Niestety, ma tendencję do pokrzykiwania i uwag wygłaszanych naprawdę nieprzyjemnym tonem, co jest męczące. Mówię to z żalem, bo to człowiek, który naprawdę dużo potrafi nauczyć (jemu zawdzięczam solidny fundament), a ponadto poza stresującymi sytuacjami na drodze jest sympatyczny i dowcipny - ale tak mnie zmęczył psychicznie, że w pewnym momencie miałam wszystkiego dość.

P. Mariusz to jego przeciwieństwo. Bardzo spokojny i cierpliwy chłopak; po paru jazdach z nim nagle odkryłam, że jednak lubię prowadzić :D Również solidny i poważny - tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Żadnego skracania lekcji, podwożenia znajomych itd. (ogólnie pod tym względem szkoła jest wzorowa). Jednak do wyboru trasy podchodzi... tak raczej na luzie :) Ot, jeździmy sobie. Innymi słowy, skorzystałam przy nim znacznie mniej, i w rezultacie kurs zakończyłam z poczuciem niedouczenia.

Poszłam zatem na jazdy doszkalające - i tu mogę z czystym sumieniem polecić p. Kasię i p. Darka:
http://jazdy-doszkalajace.edu.pl/
Cierpliwi, spokojni (p. Darek w szczególności - siła spokoju po prostu :D), świetnie uczą i doskonale znają okolice egzaminacyjne. To dzięki nim przestałam się bać skrzyżowań na Grójeckiej i im zawdzięczam doszlifowanie parkowania do tego stopnia, że na egzaminie wykonałam je bez zarzutu.

A rezultat tej odysei... jedno podejście, i prawko już niedługo do odebrania :D (co jednak nieźle świadczy o moich nauczycielach, niezależnie od wskazanych wyżej niedociągnięć).
Faolan
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek 15 lutego 2011, 15:19

Re: Warszawa

Postprzez KinTen » piątek 25 lutego 2011, 17:39

Ja robię kurs w małej szkółce Wodzielak w Ursusie. Biuro mieści się w szkole podstawowej numer 14 gdzie też odbywają się zajęcia z teorii. Naprawdę miła atmosfera każdy chętnie przychodził na zajęcia teoretyczne gdzie p. Marek zawsze tłumaczył wszystkie tematy w sposób zrozumiały i na wesoło (były puszczane śmieszne filmiki niewłaściwych zachowań na drodze i różne parodie kierowców). Zajęcia praktyczne są bardzo wzorowe instruktorzy nie "drą japy", a jedynie kulturalnie i spokojnie tłumaczą gdzie robię błąd i powtarzają dwa motta:
"ja nie jestem tu po to, aby nie wiadomo jak pana stresować, ale po to by nauczyć pana jeździć"

"uczmy się coś z tych naszych jazd i nie popełniajmy tych samych błędów bo jazdy miną, a my możemy się dalej nic nie nauczyć"

Na plac manewrowy też nie można narzekać nawierzchnia na której uczę się jeździć po łuku i pod górkę nie posiada żadnych dziur.

Aktualnie zostało mi 10 godzin do wyjeżdżenia, a później egzamin no i mam nadzieję, że zdobędę prawko za 1 razem :)
KinTen
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 25 lutego 2011, 17:12

Re: Warszawa

Postprzez Lord » wtorek 01 marca 2011, 17:12

Kurs podstawowy robiłem w Warszawie-Falenicy w szkole "Rybitwa". Instruktor, który ze mną jeździł, to Jacek (sam go wybrałem - czasami wpadał na teorię i zrobił na mnie dobre wrażenie).
Jacek bardzo dużo mówi - uwielbia mówić o samochodzie i o poruszaniu się nim - widać, że sprawia mu to przyjemność, że chce przekazać swoją wiedzę, więc słucha się go z zainteresowaniem. Wszystkie manewry tłumaczy w bardzo jasny sposób, nie spóźnia się, absolutnie nie załatwia prywatnych spraw w trakcie nauki i nie przekłada umówionych spotkań (zdarzyło mi się to dwa razy: raz jemu nie chciało się tak samo jak mi [był szczery - jazdy miały być chyba w sobotę albo niedzielę z samego rana], drugi raz na moje miejsce miała wskoczyć inna kursantka i zostało to załatwione bardzo elegancko, bo to nie Jacek przełożył spotkanie, tylko tamta dziewczyna skontaktowała się ze mną, wyjaśniła w jakiej jest sytuacji i poprosiła o zamianę).

Wybierając instruktora chciałem takiego, który będzie potrafił mi powiedzieć, że robię coś do dupy, ale w taki sposób, żebym nie miał poczucia, że mną gardzi. I trafiłem w dziesiątkę - wszystkie rozmowy były "po męsku", bez głaskania się po główkach, ale też bez braku uprzejmości.


Nie polecam natomiast Motokursu - miałem jazdy doszkalające i instruktor był tak sobie zaangażowany.

Polecić natomiast mogę Wyższą Szkołę Jazdy - tam też miałem dodatkowe jazdy. Było bardzo miło, instruktor był wesoły, bardzo uprzejmy i cierpliwy - i nagradzał dobrym słowem za każdy poprawnie wykonany manewr ("to będzie idealne parkowanie, ja już to widzę":))
Lord
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2011, 16:19

Re: Warszawa

Postprzez mls » środa 02 marca 2011, 00:41

Dziwi mnie, że przy tylu stronach opisujących warszawskie szkoły jazdy nikt nie wspomniał o MDK mieszczącym się na Bielanach. Szkoła z bardzo pozytywnym podejściem do "klienta", nie robiąca żadnych problemów z czymkolwiek. Wszystko można było (w czasie przeszłym, bo kurs ukończyłem tam prawie półtora roku temu) załatwić bardzo łatwo i przyjemnie. Teoria nauczana bardzo przystępnie, sympatycznie, na zajęciach nie sposób było się nudzić. Instruktorzy na jazdach dość surowi, potrafiący na kursanta krzyknąć kiedy trzeba, ale chwała im za to właśnie, bo ich zadaniem jest przygotować człowieka do egzaminu na którym gadki-szmatki z egzaminatorem raczej się nie uświadczy ;) Zaś poza jazdami ci sami instruktorzy bardzo sympatyczni. Szkoła dysponuje własnymi samochodami, o których stan techniczny dba jak należy. Nikt na siłę nie zmusza (mnie nawet nie proponowano) do wykupu kolejnych godzin. Bezproblemowe było także umawianie się na godzinkę, dwie jazd przed samym egzaminem państwowym, z samego rana. Na ich stronie internetowej prawie same pochwały od kursantów i coś w tym rzeczywiście jest, bo prawdę mówiąc każdemu mogę MDK szczerze polecić.
Avatar użytkownika
mls
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 00:38
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Tarchomin

Postprzez Ewel111 » piątek 04 marca 2011, 11:49

Witam :)
Właśnie zaczynam kurs na prawo jazdy kat B w OSK Skorpion. Poszłam tam ponieważ słyszałam dużo pozytywnych opinii na ich temat a poza tym mają już nowe samochody :)
To dopiero początek ale muszę przyznać że pan prowadzący wykłady zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo sympatyczny, z ogromną wiedzą, dowcipny. Jak na razie jestem bardzo zadowolona z wyboru :)
Zanim zdecydowałam się na ośrodek zastanawiałam się pomiędzy Modelem, Krukiem i właśnie Skorpionem. Większość ludzi chce najpierw zaczerpnąć opinii żeby dokonać dobrego wyboru, ja nie byłam inna :) No i oczywiście na temat każdej z tych trzech szkół słyszałam zarówno dobre i złe opinie.
Jednak po jakimś czasie wykluczyłam Modela ponieważ nie lubię nieuczciwej konkurencji. Nie chcę nikogo bezpodstawnie posądzać ale któregoś dnia zauważyłam chłopaka zrywającego plakaty reklamowe ośrodków szkolenia na Tarchominie i nie ruszał on tylko modela. To chyba nasuwa pewne domysły że być może to ktoś z tego ośrodka lub ktoś wynajęty. Nie wiem... Jak napisałam wcześniej nikogo nie posądzam, aczkolwiek uważam że to nie jest fajne. Ostatnio nawet na wykładach pan wykładowca wspomniał że ktoś ściągnął mu reklamę z samochodu. No jak można się domyślić, zapewne ktoś z konkurencji.
W każdym razie dokonałam wyboru, zdecydowałam się na OSK Skorpion.
Jeżeli chodzi o zdanie egzaminu za pierwszym razem to moim zdaniem jest to kwestia przypadku :P i oczywiście podejścia egzaminatora. Czasem nawet najlepiej wyszkolony kierowca oblewa. Większość moich znajomych zdała jednak za pierwszym, chyba tylko 2 osoby za drugim i to właśnie po kursie w OSK Skorpion. Mam nadzieję że ja też zdam :)
Także polecam :)
Ewel111
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 04 marca 2011, 11:08

Re: Warszawa

Postprzez natka75 » czwartek 10 marca 2011, 01:03

Witam przyszłych kierowców :P . Nie będę długo pisała : egzamin zdany za pierwszym razem , szkoła BARTEK na Odlewniczej , instruktor: Maciek . :spoko:
natka75
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 marca 2011, 00:48

Re: Warszawa

Postprzez adx4 » czwartek 10 marca 2011, 19:07

ja zdałem za 5 razem . Jezdzilem w Modelu , Imoli ale polecam AUTO SZKOŁE z Sołtysika. Pan Krzysztof D. Cierpliwy i nie uczy tylko tak , zeby zdac !! POLECAM
adx4
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 marca 2011, 18:55

Re: Warszawa

Postprzez Sonia » poniedziałek 04 kwietnia 2011, 20:17

Ja wybrałam szkołę Colina na Radarowej, poleciła mi ją koleżanka. Szkoła jest przy samym ośrodku WORD.Skończyłam juz kurs i właśnie się przygotowuję do egzaminu. Wykupiłam dodatkowo jazdy doszkalajace u instruktora Marcina. Jestem bardzo zadwolona ze szkolenia w tej szkole - instruktorzy są naprawde świetni, a obsługa jest bardzo miła. W Colinie jest taka atmosfera że już tak bardzo nie boje sie egzaminu bo czuje że jestem do niego dobrze przygotowana. Moi znajomi którzy chodzili do tej szkoły tez byli zadowoleni. Polecam, myśle że szkoła jest godna polecenia. :D
Sonia
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 kwietnia 2011, 19:51

Re: Warszawa

Postprzez ada12321 » czwartek 28 kwietnia 2011, 16:49

jako że całkiem niedawno (bo jakieś 3 miesiące temu) sama się zastanawiałam nad wyborem osk, więc wiem jak trudno znaleźć w internecie jakieś konkretne opinie, teraz, z czystym sumieniem mogę polecić LAUTO na Ogrodowej. zarówno wykłady jak i jazdy wspominam całkiem miło, no i najważniejsze - zdałam za drugim razem (przy czym przy pierwszym podejściu miałam tylko jeden błąd i to wyłącznie przez swoją cholerną głupotę ;)). radość ze zdanego egzaminu nie do opisania, więc z czystym sumieniem polecam LAUTO :D
ada12321
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2011, 19:31

Re: Warszawa

Postprzez bebesto » sobota 07 maja 2011, 17:10

OSK w Piasecznie "Sławek" - tylko 2 instruktorów polecam (p. Sławka, p. Waldka).
bebesto
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 07 maja 2011, 17:04

Re: Warszawa

Postprzez kamus159 » piątek 13 maja 2011, 19:19

Mogę polecić (i to z czystym sumieniem :)) OSK "Lider" przy ulicy Żeromskiego. Wykłady przeprowadzane są w ciekawy sposób, i potrafią zainteresować. Co prawda nie ma komputera ani projektora, ale sympatyczna Pani Ula potrafi wszystko ładnie zobrazować na tablicy jeśli trzeba. Na wykładach mówi się nie tylko o tych sprawach pomagających zdać egzamin państwowy, ale także daje dobre rady które mogą się przydać gdy już otrzymamy nasze wymarzone prawko :D
Jazdy prowadzą kompetentni ludzi. Wszystko ładnie tłumaczą, są mili i cierpliwi. Jednym zdaniem: wszystko jest jak najbardziej w porządku :)

Ps: brałem też dodatkowe 2 godziny jazd u instruktora z "Akademii jazdy VIP" przy ul. Wolskiej. Też mogę polecić ten OSK. Nie wiem jak jest na wykładach ale kolega mówił (jak chodził), że są dobrze prowadzone i do tego z jajem :) Wracając do jazd w tym OSK: wszystko tak jak powinno być. Jechałem z bardzo kulturalnym instruktorem a przede wszystkim konkretnym. Cokolwiek robiłem nie tak (nawet pierdółkę) a on w kulturalny sposób i ze stiockim spokojem zwracał mi uwagę i tłumaczył jak wykonać to poprawnie. Oczywiście nie mówię, że w "Liderze" tak nie ma :)

Ale się rozpisałem ;p Pozdrawiam :)
kamus159
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 maja 2011, 19:01

Re: Warszawa

Postprzez KRIS25 » niedziela 15 maja 2011, 16:18

Polecam OKS yeti ,a zwłaszcza uczącego tam pana Darka!!!
Bardzo dobry instruktor,cierpliwy,dobrze tlumaczy i sympatycznie sie z nim jeździ.
To fachowiec w dziedzinie nauki jazdy, z panem Darkiem każdy nauczy się jeżdzić!!!
:spoko:
Ten instruktor zasługuje za rozgłos !!! [ciach]
Jesli macie problem ze zdaniem egzaminu, POLECAM
kris
KRIS25
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 15 maja 2011, 16:01

Re: Warszawa

Postprzez Szabla » poniedziałek 16 maja 2011, 10:34

Ja polecam OSK "OLKA". Wziąłem tam 5h dodatkowych i po nich zdałem bez problemu. Potrafią wytłumaczyć, są wyluzowani.
A - 2012
B - 24.01.11
C - 09.09.11
Szabla
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 19 czerwca 2009, 21:21

Re: Warszawa

Postprzez radeom » wtorek 17 maja 2011, 07:56

Ja chciałbym polecić OSK "Piero". (kurs robiłem w filii przy ul. Hieronima)

Kurs teoretyczny nauczył mnie bardzo dużo przydatnych rzeczy. Instruktorzy bardzo sympatyczni i potrafią wytłumaczyć wiele rzeczy. Ze swojej strony polecam Pawła K.

Egzamin zdałem dziś na Odlewniczej za pierwszym razem.
05.02.11 - 13.02.11 - część teoretyczna
14.02.11 - 14.04.11 - część praktyczna
22.04.11 - zdany egzamin teoretyczny
17.05.11 - zdany egzamin praktyczny
25.05.11 - prawo jazdy do odbioru
radeom
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 15 lutego 2011, 16:56

Re: Warszawa

Postprzez Stanleyek » czwartek 19 maja 2011, 21:58

Na przeciwko Wordu na odlewniczej są ciekawe osk osobiście korzystałem z usług Autobis? oraz "Bartek" i byłem zadowolony:) egzamin zdany za 3 razem
Stanleyek
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 maja 2011, 19:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości