Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warszawa

Postprzez MammaMia » sobota 18 października 2014, 09:07

szerszon napisał(a):Większość zamieszczanych tu opinii to autoreklama.


Tia, szkoda, że nie wierzyłam znajomym w takie pomysły, zanim zapisałam się do OSK tutaj polecanego... "Przejechałam się" na swojej naiwności i w efekcie zmieniałam OSK.
Szkoda tylko wpakowanych pieniędzy, czasu i nerwów...

Co do ceny, wolałabym już więcej zapłacić za profesjonalną obsługę, niż widzieć jak się mnie robi w bambuko w trakcie kursu.

Przy okazji. W odróżnieniu od wcześniejszych tu opinii nie polecam szkoły Lambo na Radarowej w Warszawie. Miała być pełna opinia, jednak ograniczę się do ogółu: poważny brak punktualności i rażące skracanie lekcji, nadużywanie czasu podczas każdorazowego omawiania obsługi auta, brak kompetencji pracowników w biurze, jazdy wyłącznie po terenie egzaminowania (przez cały kurs nie uświadczyłam ekspresówki ani jazdy wieczorem), teoria niepełna,...
Podczas kursu od samego początku jeździmy z różnymi instruktorami. Z kim dziś? A to loteria, na kogo padnie na tego bęc... Bardzo zły system, dodatkowy stres dla osoby początkującej, więcej chaosu w nauce, instruktorzy nie wiedzą, czego się spodziewać i co należy dopracować w kursancie, nauka się przeciąga, godziny lecą... Dopiero na dodatkowych godzinach można wybrać konkretną osobę prowadzącą.

Nieprofesjonalne zachowanie właściciela a zarazem instruktora, p. Marcina. W moim odczuciu, mocno niepoważne zachowania. Tutaj muszę dodać, że z żadnym innym instruktorem nie miałam takich nieprzyjemności.
Uderza chorobliwe wręcz dbanie o szczegóły, przesadne w stosunku do egzaminu.

Na koniec wydarzył się incydent z brakującą wpłatą prawie 900zł oraz żądaniem uregulowania różnicy z powodu podwyżki, która nastąpiła już w trakcie trwania kursu. Na całe moje szczęście zachowałam pokwitowania wpłat. Nie uśmiecha mi się bulić za coś, z czego nie korzystam, szczególnie kiedy mówimy o tak wysokich kwotach. Sam sposób załatwiania problemu był mocno szokujący. Szczegóły zachowam dla siebie, jednak chcę uprzedzić kursantów: bardzo uważajcie czy dostajecie pokwitowania wpłat i... co się na nich znajduje!!! Pilnujcie, aby ten kawałek papierka nie zginął.

Co do samych instruktorów, polecam wyjątkowo lekcje z Eugeniuszem. Profesjonalna nauka z zaangażowaniem. Bardzo przyjemna atmosfera podczas zajęć, a jednocześnie wymagania na wysokim poziomie. Lekcje z nim oraz z Jerzym (choć ten skraca lekcje) to konkrety godne polecenia.


Gdziekolwiek pójdziecie, pilnujcie aby uczył Was instruktor prowadzący (min. 50% lekcji), zaliczajcie trasy w całej Wawie (lub innym mieście), a nie tylko teren egzaminowania. Dopiero w następnym OSK zobaczyłam naprawdę trudne miejsca, a przecież po zdanym egzaminie trzeba sobie umieć poradzić wszędzie... Nie pozwalajcie na skracanie lekcji. Płacicie za naukę, a nie siedzenie w aucie i czekanie (rekordzista przez 15 minut nie wracał): "to ja bym sobie jeszcze kawkę zrobił". Przypomnienie obsługi auta (silnik i światła) nie musi się odbywać na każdej lekcji, ani trwać prawie pół godziny (o szczegółach pisałam w swoim wątku).

Przychodzicie uczyć się jak bezpiecznie jeździć oraz zdać egzamin!
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Warszawa

Postprzez DanutaMak » sobota 01 listopada 2014, 15:31

Ja posłuchałam się kobiecej intuicji i nie żałuję decyzji zapisania się do szkoły, w której zostałam doskonale przygotowana do egzaminu. Wiele opinii na tym i innych forach potwierdziły się w 100 %. Zaangażowanie, wiedza oraz profesjonalne podejście to atuty szkoły jazdy Havranek - http://www.havranek.entro.pl
polecam.
DanutaMak
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 01 listopada 2014, 15:22

Re: Warszawa

Postprzez nosleep » czwartek 06 listopada 2014, 10:45

Jeśli chodzi o szkołę Jazdy havranek to sam u nich robiłem kurs.
Teoria jak teoria wiadomo nudna trochę, ale muszę powiedzieć, że na jednym z wykładów prowadzący w tak komiczny sposób przedstawił i wytłumaczył skrzyżowania równorzędne i kto i kiedy i dlaczego ma pierwszeństwo, że na pewno z tym nigdy nie będę miał problemów.
Co do samych jazd to nie mam zarzutów. Zawsze były punktualnie, auto nigdy mi się nie zepsuło, nie jeździliśmy załatwiać prywatnych spraw instruktora. 2 godzinki mijały zawsze szybko, instruktorzy z poczuciem humoru, nie było sytuacji, w których w aucie słychać było tylko radio.
Egzamin zdałem za 2 razem ;)
nosleep
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 06 listopada 2014, 10:36

Nauka jazdy

Postprzez kasiaaaa23 » czwartek 06 listopada 2014, 17:52

Uczyłam sie jezdzic w szkole Havranek w Warszawie naprawde super szkoła zdalam za pierwszym razem a tak sie sie stresowalam, ale nie ma czego ta szkola potrafi nauczyc ma dobre podejscie do kursanta, jazdy dopasowują do Twojego wolnego czasu nie mam żadnych zastrzezen :)
kasiaaaa23
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 listopada 2014, 17:48

Re: Warszawa

Postprzez Mgralak » sobota 15 listopada 2014, 21:19

2 lata nauki jazdy samochodem - 6 szkół nauki jazdy - 9 instruktorów oraz 9 niezdanych egzaminów. Od samego początku wszyscy instruktorzy twierdzili, że dobrze jeżdżę i śmiało mogę iść na egzamin. Ku mojej rozpaczy chodziłam na kolejne egzaminy a efektu nie było. Chcę wam powiedzieć, że bardzo ważną sprawą jest znalezienie dobrego instruktora. Myślałam, że nie nadaję się do jazdy samochodem, byłam załamana:( Jednak stał się cud:) Koleżanka robiła kurs prawa jazdy i nie miała problemu ze zdaniem egzaminu i do tego miło wspominała jazdy. Po przeczytaniu opinii o tym instruktorze nie wiele myśląc zapisałam się na jazdy chociaż musiałam czekać trzy tygodnie na pierwsze jazdy - ale to był strzał w dziesiątkę a może i w setkę:):):). Od pierwszych minut skrupulatnie zauważane wszystkie błędy ( również te które robiłam na egzaminie ) po czym omawiane i ćwiczone do skutku. Wzięłam kilkanaście godzin i się udało. Wszystko to dzięki Rafałowi ze znanej już szkoły Havranek. Instruktor godny polecenia, profesjonalista w każdym calu.
Mgralak
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:56

Re: Warszawa

Postprzez Monsarzka » wtorek 02 grudnia 2014, 09:55

OSK Jedynka

Plusy:
- niska cena,
- konkretni instruktorzy,
- jazdy punktualnie.

Minusy:
- samochody w starszej wersji i niezadbane,
- nieoświetlony plac manewrowy.

Zdałam za drugim podejściem.
13.10.2014 - zdany egzamin teoretyczny za pierwszym razem.
13.11.2014 - zdany egzamin praktyczny za drugim razem.
Avatar użytkownika
Monsarzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 14 listopada 2014, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Postprzez dash96 » czwartek 18 grudnia 2014, 23:40

Szkoła jazdy Autek (Bemowo) ul Konarskiego 1 - obok Bemowo Ratusz.

Plusy:
-dobra cena (za kurs zapłaciłem 1100zł)
-badania lekarskie za 90zł (wg ustawy wszędzie są za 200)
-własny plac z oświetleniem (górki brak, ćwiczona jest przy takich garażach gdzie sporo L jeździ)
-teoria weekendowa w formie wykładu z prezentacją multimedialną
-dobrzy instruktorzy (nie wszyscy)

Minusy:
-problemy w biurze (takie jak zła zapisana godzina jazd, odwoływane jazdy, trzymanie pkk po kursie ponad tydzień)
-starsze skody, sprzęgła strasznie wyrobione (przez to na egzaminie można mieć problem)

Co do instruktorów to polecam zdecydowanie pana Adama, Michała i Waldka - naprawdę przekazują jak najwięcej uczą nie tylko jak zdać egzamin ale i przydatnych rzeczy na przyszłość.
Nie polecam pana Radka, Łukasza i Artura(szef). P. Radek totalnie na pierwszych dwóch godzinach olewał to co robię a gdy przez jego brak pomocy wjechałem na krawężnik zaczął się wydzierać. P. Łukasz sprawia nie miłe odczucie jakoś źle mi się z nim jeździło. P. Artur jest dość sympatyczny jednak dwa razy wprowadził mnie w błąd podczas jazdy (przepisy ruchu) i twierdził, że to on ma racje.

W tej szkole jazdy są z różnymi instruktorami, szkoła ma do dyspozycji trzy samochody skoda fabia.
Podsumowując:
Rozpoczęcie kursu: 23 sierpnia
Zakończenie kursu: 24 listopada
Zapisanie się na egzamin: 2 grudnia
Egzamin teoretyczny: 9 grudnia
Egzamin praktyczny: 11 grudnia (negatywy)
Egzamin praktyczny: 16 grudnia

Na koniec dodam, że kurs trwał 3 miesiące jednakże był czas, że przez 3 tyg nie miałem jazd z powodu braku instruktorów.
OSK Autek oceniam na 7/10, gdyby poprawili jakość biura nie miałbym zastrzeżeń. Wydaje mi się, że szkoła jest godna polecenia.
dash96
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 23:23

Re: Warszawa

Postprzez SzalonyIkar » sobota 27 grudnia 2014, 00:39

Cześć!

Nie zdałem 3x na Radarowej, postanawiam pomęczyć się przy Odlewniczej.
Którą szkołę możecie mi polecić na poznanie tras i doszkolenie na Bródnie?

Dzięki :)
SzalonyIkar
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 27 grudnia 2014, 00:17

Re: Warszawa

Postprzez szerszon » sobota 27 grudnia 2014, 00:47

606 628 193 Tomek
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Warszawa

Postprzez Mezz » środa 31 grudnia 2014, 10:17

Ja kategorycznie odradzam Pawła z OSK Model w Legionowie, jak i sam kurs w tej szkole!!!
Ten człowiek nie potrafi uczyć, podczas jazd rozmawia a nawet kłóci się przez telefon (czasem nawet 40-50 minut) na prywatne tematy, ma lekceważący stosunek do kursanta, od samego początku do końca wydaje jedynie komendy a nie uczy dostatecznie podstawowych rzeczy takich jak łuk, parkowanie, górka oraz przygotowania do jazdy. Co najbardziej bulwersujące, pozwala sobie na przewożenie osób trzecich (niekursantów) podczas kursu, co jest absolutnie niedopuszczalne.
Polecam trzymać się z dala, chyba, że ktoś kocha marnować pieniądze i słuchać disco-polo.
Pozdrawiam.
Mezz
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 31 grudnia 2014, 10:09

Re: Warszawa

Postprzez Creation » poniedziałek 26 stycznia 2015, 15:58

Stanowczo odradzam OSK Cesar przy ul. Towarowej 22.

Kurs praktyczny się strasznie rozciągnął i trwał 3 miesiąca (w odróżnieniu od obiecywanych 2 łącznie z teorią) z powodu braku czasu instruktorów. Jeździłam 1-2 razy w tygodniu :(

Każde zajęcia były skracane 10-15 min (minus 3 godziny z 30 zapłaconych).

Miałam zajęcia wyłącznie z Panem Jurkiem, który akurat mnie nie polubił, bo chyba reagowałam na jego żarciki oraz dziwne wg mnie uwagi nie w taki sposób, jaki sobie życzył. Dziwi mnie, że w ogóle instruktor mógł podobne rzeczy mówić do dziewczyny. A więc jazdy z czasem zaczęły być dla mnie bardzo męczące, nic z nich nie wynosiłam, a później jak doszkalałam się w innych szkołach, zobaczyłam JAKI może być instruktor i że da się wszystko wytłumaczyć w sposób normalny, a nie cały czas stresować uczącą się osobę. Po ukończeniu szkoły wiele rzeczy nie umiałam, ponieważ nigdy mnie o nich nie mówiono oraz nie pokazywano...Bardzo mi przykro z tego powodu.
Poza umiejętnością ruszenie z miejsca i jazdą na wprost (tak mi się wydaje) i odczuciem, że jestem mało zdolna, parkowaniem bez umiejętności robienie korekty (nie wiedziałam, że nawet można ją robić) podeszłam do praktycznego egzaminu.

Nic nie powiem o innych instruktorach szkoły CESAR. 2 godziny jazdy, po już 20 wykorzystanych, miałam z Panem Michałem, a to już inny poziom! Bardzo mi było przykro, że nie miałam go od początku. Umiał wytłumaczyć wszystko! W 2 godziny zrozumiałam rzeczy, których nie mogłam pojąć w ciągu 20 poprzednich! Jednak nie mogłam zmienić instruktora, gdyż Pan Michał miał bardzo mało godzin w szkole...

Nie polecam szkoły. Nawet dobra cena kursu nie jest warta czasu, niemiłej, napiętej atmosfery. Nie widzę sensu, aby na kursie wypracowywać w sobie negatywne emocję w siedzeniu za kierownicą. Nie lubiłam i bałam się jeździć po zajęciach w tej szkole!

Po doszkalaniu w OSK Expert (wykupiłam pakiet 10 godzin, ponieważ miałam długą przerwę) zdałam egzamin praktyczny na Radarowej dzięki Panu Marku. Nauczył mnie pewnej jazdy, dobremu parkowaniu (po OSK CESAR parkowałam marnie), nie spieszył się wrócić do ośrodka (nie skracał zajęć) , był niesamowicie cierpliwy, tłumaczył, rysował, poświęcał więcej czasu na problemowe dla mnie momenty - nie 100%, a 150%! Ustalanie godzin było łatwe (kontakt z instruktorem bardzo szybki), a jak musiałam nagle przenieść zajęcie, to nie było problemu. Czułam się doceniona i uczona (!!!).
A więc dla osób bardziej emocjonalnych, chcących nauczyć się jeździć dobrze (nie tylko, żeby zdać egzamin!), polecam Pana Marka W. z Experta!
Creation
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 stycznia 2015, 14:32

Re: Warszawa

Postprzez tomsio » czwartek 19 lutego 2015, 15:17

Witam
Czy pan szeszon (Tomek) może zdradzić w jakim OSK świadczy usługi??
Pytam gdyż jestem właśnie przed wyborem takiej akademii jazdy tak wiem podał pan telefon za co dziękuję ale mimo wszystko poproszę o nazwę jeśli to nie problem jak nie chce pan publicznie nazwy szkoły podawać to w takiej sytuacji mogę podać swój mail.
Z Poważaniem
TP
tomsio
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 lutego 2015, 15:06

Re: Warszawa

Postprzez szerszon » czwartek 19 lutego 2015, 15:34

tomsio napisał(a):Witam
Czy pan szeszon (Tomek) może zdradzić w jakim OSK świadczy usługi??
Pytam gdyż jestem właśnie przed wyborem takiej akademii jazdy tak wiem podał pan telefon za co dziękuję ale mimo wszystko poproszę o nazwę jeśli to nie problem jak nie chce pan publicznie nazwy szkoły podawać to w takiej sytuacji mogę podać swój mail.
Z Poważaniem
TP

Telefon jest do Tomka, a nie do mnie :D OSK Beta
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Warszawa

Postprzez Tekla » piątek 20 marca 2015, 18:35

ja uczyłam się jeździć w szkole pana Pawła Żuchowskiego ABC Szkolenia. szkołę wybierał tata, który robił tam wcześniej kursy zawodowe potrzebne mu w pracy. Cena kursu do najniższych w Warszawie nie należy, ale za to ani razu nie miałam odwołanej jazdy, zawsze jeździłam zegarową godzinę, czasem "z górką". wymagania wobec mnie wysokie, ale zawsze wszystko najpierw na spokojnie tłumaczone, potem wdrażane. Egzamin zdany za pierwszym razem, mimo szczerych chęci egzaminatora nie udało mu się mnie wprowadzić na miny. Szkoła może nie jest tak popularna wśród kursantów B, ale może dlatego tak miło tam było, bo nie jest właśnie fabryką. Z niedowierzaniem czytam Wasze komentarze o jakiś cyrkach gdzie indziej.

Jak ktoś nie chce Wam wydać dokumentów, to go nagrajcie i zgłoście policji - wymuszanie dodatkowych godzin jazdy jest karalne jako zwykłe wyłudzanie! I może jednak płaćcie w ratach, wtedy pewnie będzie lepiej traktowani - jak już ktoś zapłaci, to będzie chciał się przemęczyć, bo żal mu pieniędzy. :
Tekla
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 marca 2015, 14:58

Re: Warszawa

Postprzez szerszon » piątek 20 marca 2015, 19:46

wymuszanie dodatkowych godzin jazdy jest karalne jako zwykłe wyłudzanie!

Brednia.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości