Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warszawa

Postprzez EwaC » sobota 29 sierpnia 2015, 15:38

POLECAM z całym przekonaniem ośrodek nauki jazdy ENIGMA :) Szkolenia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne na najwyższym poziomie profesjonalizmu, doskonałe podejście metodyczne i dydaktyczne do kursantów. Szkolenie teoretyczne przeprowadzone pod względem merytorycznym niezwykle profesjonalnie. Moim instruktorem był pan ADRIAN - człowiek z wrodzonym talentem do przekazywania wiedzy, niezwykle doświadczony instruktor, bardzo dokładny, poprawiający wszystkie nawet najmniejsze błędy, niezwykle cierpliwy, przyjazny, uśmiechnięty. Jazdy z panem Adrianem to czysta przyjemność, zero stresu. Pan Adrian oprócz wiedzy wymaganej na egzaminie zarzuca kursantów masą ciekawostek i informacji dodatkowych: technicznych, praktycznych, które przygotowują nie tylko do egzaminu ale do praktycznej jazdy. Poza tym pan Adrian odznacza się ogromną wiedzą - odpowie na każde pytanie dotyczące samochodu (nie tylko kursowego), jazd po mieście, przepisów.

Oprócz Pana Adriana jeździłam również na jazdach doszkalających z panem Łukaszem, którego również polecam. Obsługa sekretariatu - Pani Ania, bardzo uprzejma i rzeczowa. Stan pojazdów, organizacja - idealne. Zdałam praktykę za pierwszym razem, teorie bezbłędnie.

Ogólnie oceniam jakość szkoleń na 6 i polecam z przekonaniem :)
EwaC
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 29 sierpnia 2015, 15:35

Re: Warszawa

Postprzez groszek05 » niedziela 13 września 2015, 21:58

Kurs robiłem w Imoli. Jazdy dodatkowe w Imoli oraz w trzech innych szkołach Slavko, Smile oraz doszkalanie.edu.pl. Wszyscy instruktorzy twierdzili, że jestem dobrze przygotowany do egzaminu. 5 egzaminów z wynikiem negatywnym. Kolejna jazda na próbę w szkole Havranek. Po dwóch godzinach instruktor Rafał stwierdził, że nie mam po co iść na egzamin ponieważ i tak go nie zdam. Byłem w szoku ponieważ poprzedni instruktorzy mówili, że śmiało mogę isć na egzamin. Łącznie 14 godzin w szkole Havranek sprawiło, że mam prawo jazdy. Pan Rafał jest profesjonalistą, zwraca uwagę na najmniejszy szczegół, pozwala uczyć się na błędach. Od pierwszych minut widać, że p. Rafał lubi to co robi - super instruktor! Dodatkowo kupiłem płytę któta pomogła mi doskonale opanować skręcanie w lewo. Cenną zaletą jazd z p. Rafałem jest również fachowa ocena umiejętności kursanta. Pozdrowienia.
groszek05
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 września 2015, 21:25

Re: Warszawa

Postprzez gaggag » środa 02 grudnia 2015, 19:26

Kurs robiony u Havranka, dodatkowa jazda w Imola, ponieważ Pan Rafał jest oblężony przez chętnych :)
Przejazd u innego instruktora bardzo przydatny, podpowiedział kilka nowych drobiazgów.
Samo szkolenie u Havranka doskonałe. Zawsze punktualnie, żadnego załatwiania własnych spraw, każdy element wytłumaczony z pomocą tablic i zeszytu, jeśli trzeba po kilka razy. Instruktor absolutnie spokojny, zwraca uwagę na wszystko w przyjazny sposób.
Efekt: egzamin na Bemowie zdany za pierwszym podejściem.
Polecam z pełną odpowiedzialnością.
gaggag
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 grudnia 2015, 19:18

Re: Warszawa

Postprzez vicky555 » czwartek 10 grudnia 2015, 12:00

Ja kurs robiłam w OSK Piero na Hieronima. Jeżdziłam na Hyundaiu i na Skodzie. Po zakończeniu kursu nie uważam, żebym była dobrze przygotowana do egzaminu na prawo jazdy na kategorię B.

Kurs teoretyczny prowadził instruktor-emeryt Jerzy O. prowadzenie oceniam na 4 w skali 1-5. W duże części oglądaliśmy filmy instruktażowe Jerzego Bitnera z lat 90-tych. Równie dobrze można było z kursu teoretycznego zrezygnować i przygotowywać się samodzielnie z otrzymanej książki „Kierowca doskonały” i płyty z testami.

Jazdy miałam z kilkoma instruktorami. Poniżej ich oceny w skali 1-5:

Bogdan P. – 4
Wojciech P. - 5
Ireneusz C. - 4
Wojciech G.- 5-
Ryszard K. - 3+

Polecałabym przez pierwsze 15 godzin wykonywanie jazd z różnymi instruktorami, natomiast druga połowę kursu praktycznego należy już moim zdaniem wykonywać z 1 dobrym instruktorem i stale doskonalić poszczególne zadania egzaminacyjne.
vicky555
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 grudnia 2015, 11:51

Re: Warszawa

Postprzez Baakamono » czwartek 10 grudnia 2015, 22:28

Kurs przeszedłem w OSK Olka na Radarowej. Zacznijmy od początku.

Cena jest kusząca. W momencie zapisu cena wynosiła 1 400 zł, w to badania lekarskie, podręcznik, dwa weekendy zajęć teoretycznych po 5 godzin i 30 godzin jazd. Jak na Warszawę, jest to dość przystępna cena.

Wykłady mogłyby być prowadzone w sposób ciekawszy. Mała piwnica i wielki telewizor, na którym wykładowca wyświetla slajdy nie pomagają w skupieniu. W pierwszy weekend wykładał pan, który chyba podchodził do wszystkiego zbyt lekko - pełno żartów, chociaż nie zawsze były na miejscu, puszczanie nudnych filmów zamiast mówienia, zbyt częste przerwy. Z kolei w drugi weekend wykładowca mówił w bardziej, przynajmniej dla mnie, przystepny sposób. Aż miło było słuchać.

Czas oczekiwania na jazdy był w porządku. Czekałem może z 3 tygodnie po zakończeniu teorii i szybko zapisałem się na pierwsze 25 jazd. Potem z zapisami było trochę gorzej, bo rozpoczął się szturm na szkoły jazdy, ale ogółem jestem zadowolony.

Jazdy nie były stresujące, nauczyłem się jeździć od zera, chociaż odkryłem później, że nie zwracano mi uwagi na podstawowe błędy, takie jak skręcanie z wciśniętym sprzęgłem czy ruszanie na samym sprzęgle. Instruktor zazwyczaj był na czas, chyba nigdy nie spóźnił się więcej niż 5 minut. W tyle godzin można spokojnie objeździć okolie WORD-u Radarowa i pozać wszystkie "ciekawsze miejsca".

Czy bym polecił? Nie wiem. Chociaż zdałem za pierwszym razem, to nie czuję jednak, że z jazd wyniosłem tyle, ile powinienem.
03.11.2015 - egzamin teoretyczny pozytywny 73/74
30.11.2015 - egzamin praktyczny - pozytywny
Baakamono
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2015, 19:13

Re: Warszawa

Postprzez ErykM » poniedziałek 01 lutego 2016, 20:17

Havranek i p. Rafał to solidne przygotowanie dop egzaminu. Na pierwszych jazdach u Havranka p. Rafał wyłapał wszystkie niedociągnięcia w jeździe samochodem jakie popełniałem na wcześniejszych egzaminach i podczas jazd. Na kursie prawa jazdy w poprzedniej szkole przez całe 40 godzin instruktor rozmawiał ze mną o wszystkim tylko nie o nauce jazdy. Dopiero jazdy u Havranka uświadomiły mnie jak powinna wyglądać nauka. Egzamin zaliczony więc z czystym sumieniem polecam Szkołę Havranek dzięki której posiadam prawo jazdy.
ErykM
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 01 lutego 2016, 20:09

Re: Warszawa

Postprzez Druss » czwartek 25 lutego 2016, 10:00

Ja miałem kontakt ze szkołą Elmol.
Jestem facetem więc z jazdami raczej nie było problemu a z testami niestety trzeba przysiąść. Natomiast odnośnie samego ośrodka. Szkoła malutka, ale mają utrzymane samochody Hundai I20 i Fabie, czysto i schludnie.
Ja trafiłem akurat na Pana Łukasza i było spoko, ale podobno ogólnie mają fajnych instruktorów a nie starych pryków, którzy tylko patrzą jak oblewać ludzi.

Po za tym szkoła jak szkoła, dobrze że dobry dojazd metrem, zresztą na jazdy to zawsze się można dogadać z instruktorem gdzie podjedzie.

Widziałem że swego czasu robili jakieś promocja dla studentów, może teraz też coś będzie.
Ogólnie spoko.
Druss
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 lutego 2016, 09:44

Re: Warszawa

Postprzez marian95 » piątek 18 marca 2016, 10:18

OSK GRYGLAS (Nowy Dwór Maz) - Polecam

Ośrodek na prawdę świetny. Kurs teoretyczny był na prawdę dobry a prowadzący świetnie potrafił przekazać swoją wiedzę. Mam nadzieję, że teraz z tą wiedzą poradzę sobie bez problemu na egzaminie państwowym. Instruktorzy na prawdę dobrzy (choć ja trafiłem na jeden wyjątek), sympatyczni i świetnie uczą. Jeździłem L'ka spokojny i wyluzowany, zero nerwów czy spięcia. Polecam wszystkim z okolic nowego dworu maz.
marian95
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 17 marca 2016, 10:25

Re: Warszawa

Postprzez swiezykierowca » czwartek 21 kwietnia 2016, 22:56

Ja natomiast polecam OSK Havranek :thumb2: .
Dzisiaj zdałem egzamin praktyczny kat. B za pierwszym razem i mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że gdyby nie jazdy z Panem Rafałem to egzamin mógłby się ułożyć różnie. Ten instruktor przykłada uwagę do każdego szczegółu, który mógłby spowodować wynik negatywny jak również daje wiele cennych wskazówek które przydadzą się już po zdanym egzaminie. Jazdy przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze ( Hyundai I20) każdorazowo punktualnie się zaczynały i widać było, że instruktor przez cały czas jazd w 100% koncentruje się na tym aby osoba ucząca się jak najwięcej z nich wyniosła. Jeżeli była jakaś kwestia niezrozumiała nie było żadnych problemów aby uzyskać od instruktora wyczerpującą odpowiedź. Pan Rafał jest bardzo miłą i uprzejmą osobą, po której widać że lubi to co robi dlatego bardzo się cieszę że trafiłem akurat do tej szkoły. Dodam jeszcze bardzo dobry kontakt ze szkołą czy to przez e-mail czy telefon.
swiezykierowca
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 kwietnia 2016, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Postprzez remikmagik » wtorek 26 kwietnia 2016, 17:18

Szkoła, którą polecam: OES
Znajduje się przy Dworcu Wileńskim. Robiłem tam prawko na kat. A i teraz szusuje woim jednośladem jak szalony :D Szkoliła mnie pani Aga- swietna kobieta, bardzo konkretna i dobrze przekazuje wiedzę :D A do samej szkoly przekonala mnie glownie atrakcyjna cena kursu, do tego badania lekarskie byly w cenie i do dyspozycji byl duzy plac manewrowy
remikmagik
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 26 kwietnia 2016, 17:11

Re: Warszawa

Postprzez Julia12 » czwartek 28 kwietnia 2016, 16:40

Nauka jazdy u p. Rafała w szkole Havranek to doskonały wybór. Pan Rafał zwraca uwagę na każdy szczegół, wyłapuje każdy błąd i omawia go. W szkole Havranek wzięłam 30 godzin po 10-cio letniej przerwie. Egzamin zaliczony bezbłędnie. :spoko:
Julia12
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 kwietnia 2016, 16:36

Re: Warszawa

Postprzez ronin9 » piątek 06 maja 2016, 14:32

Ja zdawałem u Pana Romana w Qmobil. Nie mogę złego słowa powiedzieć ani na szkołę ani na instruktora. Bardzo życzliwy człowiek. Wytłumaczy, poprawi, konsekwentnie ale bez żadnych pretensji ani nic. Nauka u niego to była przyjemność z jazdy, a nie strach.
ronin9
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 kwietnia 2016, 19:33

Re: Warszawa

Postprzez GrzegorzKa » czwartek 19 maja 2016, 13:12

Nie ma lepszej szkoły i instruktora od Havranka. Po kilkuletniej przerwie miałem kilku instruktorów. Niestety żaden z nich nie miał odpowiedniego podejścia. Spóźniali się na zajęcia, rozmawiali przez telefon, na placu rozmawiali z innymi instruktorami nie zważając na to co robię, nie poprawiali moich błędów. U Havranka odczułem znaczną różnicę. Pan Rafał to profesjonalista, który wyłapie każdy błąd. Dzięki zajęciom u niego nauczyłem się jeździć i zaliczyłem egzamin. http://www.havranek.entro.pl Polecam.
GrzegorzKa
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 19 maja 2016, 13:04

Re: Warszawa

Postprzez Izabela05 » piątek 20 maja 2016, 11:14

Z czystym sumieniem polecam szkołę Havranek i instruktora Pana Rafała! Swoją "przygodę" z prawkiem zaczęłam wiele lat temu i nie mogłam zdać ani w Gdańsku, ani w Warszawie. Nie poskutkowały też wyprawy do Ostrołęki.. Na szczęście trafiłam na Havranka. Pan Rafał, choć raczej surowy, to bardzo profesjonalny i kompetentny instruktor. Ma uprawnienia egzaminatora, więc zwraca uwagę na wiele rzeczy, na które inni egzaminatorzy nie zwracali. Podczas jazdy nie ma zbędnych dyskusji o pogodzie, włączonego radia i baśniowych opowieści (miałam kilku instruktorów, jeżdżąc z którymi nie dało się skupić słuchając np. o byłej narzeczonej..). To pierwszy instruktor, który wreszcie wyjaśnił klarownie, o co chodzi z jazdą po łuku! Prosto, bez kombinowania. Zdałam na Odlewniczej i był to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu:) Myślę, że bez Pana Rafała to by mi się nie udało! Serio polecam! Iza
Izabela05
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 maja 2016, 11:01

Re: Warszawa

Postprzez JEBSYN » poniedziałek 23 maja 2016, 11:01

Ja od siebie mogę polecić Lambo przy Radarowej. Co prawda kurs rozciągnął mi się na lekko ponad rok - głównie przez powody prywatne - mimo to jednak, w mojej ocenie szkoła dobrze przygotowuje do jazdy. Zmiana samochodu ze Skody na Hyundai również nie stanowiła większego problemu. To samo tyczyło się zmiany większości instruktorów z tej szkoły.
Nie ukrywam, że egzaminów za pierwszym razem nie zaliczyłem - po części stres, po części na swoje życzenie. Jest jednak pewien mankament:
MammaMia napisał(a):Przy okazji. W odróżnieniu od wcześniejszych tu opinii nie polecam szkoły Lambo na Radarowej w Warszawie. (...) Podczas kursu od samego początku jeździmy z różnymi instruktorami. Z kim dziś? A to loteria, na kogo padnie na tego bęc... Bardzo zły system, dodatkowy stres dla osoby początkującej, więcej chaosu w nauce, instruktorzy nie wiedzą, czego się spodziewać i co należy dopracować w kursancie, nauka się przeciąga, godziny lecą... Dopiero na dodatkowych godzinach można wybrać konkretną osobę prowadzącą.

Niewątpliwie miałem do czynienia z taką praktyką. Jedyna różnica była taka, że wybór konkretnego instruktora był możliwy w trakcie kursu. Nie było też sytuacji, że co każdą jazdę był inny instruktor.
Innych wad typu "skracanie jazd" czy też "problemy przy płatności" nie stwierdziłem.

Także - koniec końców - od siebie mogę polecić tą szkołę jazdy. Nie wiem jak jest teraz z tą jazdą z różnymi instruktorami, więc w tej kwestii się nie wypowiem.
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości