Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

OSK PIK sprawdziłam i polecam

Postprzez alkapawe » sobota 07 lutego 2009, 18:09

Ja dzięki poleceniu kolegi wybrałam OSK PIK na Ursynowie, jestem bardzo zadowolona bo zajęło mi to ok. 2 m-cy (niestety dlugo czekałam na egzamin). Wykłady mają elastycznie ułożone i nie kolidowało to z moim napiętym do granic mozliwości grafikiem. Fajną sprawą jest to, że można wybrać sobie instruktora, ja najpierw jeździłam z kilkoma i szczerze mówiąc nie było mi łatwo wybrać bo ekipę mają świetną. Super tłumaczy sam szef Piotr ale i polecam (.....). Po opowieściach mojej siostry(zdała dopiero za 4 razem) uczonej manewrów na tzw. "małpę" czyli liczenie obrotów kierownicą byłam przerażona jak mozna to zapamiętać! U mnie okazało się, że nikt nie chce mi tych bzdur pokazywać, całe szczęście! Nauczyłam się parkowań i łuku tak, że sam egzaminator mi pogratulował. Wszystkim znajomym polecam PIK ! Przede wszystkim również tym, którzy borykają się jeszcze z egzaminem.
alkapawe
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 07 lutego 2009, 17:53

Postprzez AizA » czwartek 12 lutego 2009, 11:47

Zgadzam sie z kolega.... OSK SARBO jest godny polecenia.... a tym bardziej pan J. - gosc jakich malo.... uczy bardzo dobrze... pozdrawiam i polecam


Również polecam pana J. jako instruktowa. Wykupiłam sobie u niego dodatkowe godziny przed egzaminem (jego nazwisko znalazłam na tym forum) i żałowałam, że wcześniej nikt mi go nie polecił. Jest niezwykle opanowany, czujny i daje dobre wskazówki, nie marnuje czasu na głupoty, prowadzi po trudniejszych miejscach, ma podejście.. Naprawdę jest super!
AizA
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 02 stycznia 2009, 13:11

Postprzez Maćka » czwartek 12 lutego 2009, 14:31

Polecam imolę, jestem zadowolona z kursu w tej firmie.
Instruktora można sobie zmienić!

Odbylam przyspieszony dwudniowy teoretyczny prowadziła go p.Edyta, bardzo fajnie wszytsko tłumaczyła, nic po łebkach, kursanci naciskali by szybko kończyła tłumaczenie bo nie chciało im się siedzieć po 8 godzin.

Jazdy miałam z p.Z. wcześniej przydzielano mi dwa razy innych instruktorów, ale mi nie odpowiadało dalekie dojeżdżanie (np.Bródno) z Włoch.
W/w instruktor jest świetny, może jazdy nam nie zawsze pasowały (duży natłok na jazdy po 18:00), ale wszystko świetnie tłumaczył, żadnych nerwów pytał zawsze co chce robić, w czym się czuję niepewnie i to trenowaliśmy, na placu spędziliśmy sporo czasu az nie opanowałam do perfekcji łuku i górki.
Duzo jeździliśmy po Radarowej i okolicach, naprawdę serdecznie polecam.
Maćka
 
Posty: 170
Dołączył(a): czwartek 12 lutego 2009, 14:23

Autko

Postprzez lolek1717 » poniedziałek 16 lutego 2009, 17:13

Witam,

Miał ktoś do czynienia ze szkołą "Autko" mieszczącą się przy ulicy Świderskiej 114i?
Link do strony: http://autko-wawa.pl

Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam
lolek1717
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 16 lutego 2009, 17:11

Postprzez Sapphire » poniedziałek 16 lutego 2009, 21:29

Sapphire napisał(a):Witam :)

Zapisałam się jednak na kurs do Jaru. Mam w związku z tym pytanie. Moim instruktorem będzie pan (...), czy może ktoś z Was miał z nim jazdy i mógłby go ocenić?


Ponieważ nikt z forum nie był w stanie mi powiedzieć jaki jest ten instruktor, mogę już teraz po ukończonym kursie sama coś na jego temat powiedzieć. Zdecydowanie go nie polecam... Uważam, ze nie nauczył mnie zbyt wiele. Przede wszystkim nie jeździłam właściwie wcale w okolicach Radarowej, gdzie zdecydowałam się zdawać egzamin.
Po drugie parkowania zaczął mnie uczyć kiedy byłam w trakcie 26 godziny kursu, wiec chyba to troszke za późno, nie sądzicie?? Na dodatek musiałam sama się o to upomnieć, ponieważ zaznaczał mi na karcie umiejętnosci jakie powinnam nabyć podczas kursu po kolei, mimo iż w rzeczywistosci nie wykonałam jeszcze zadnego manewru. Rezultat tego był taki, ze nie pamiętał co już zrobił ze swoim kursantem a czego nie lub co wymaga jeszcze dopracowania.
Po trzecie zdarzało mu sie o mnie zwyczajnie zapomnieć i nie przyjechać na umówioną godzine na plac manewrowy.
Po czwarte raczej nie przywiązywał zbytniej uwagi do tego co robię siedząc za kierownicą. Nie zauważał czy mam zapalone swiatła, czy dobrze mam ustawiony fotel lub czy nie popełniam błędów podczas jazdy. Większosć jego uwag, których nie było zbyt wiele ponieważ zdecydowaną większosć czasu się nie odzywał, stanowiły komentarze o tym, że za szybko zdarza mi sie zabrać nogę ze sprzęgła...
Nie jest to krytyka Jaru jako szkoły jazdy, ponieważ jestem przekonana, że są tam dobrzy instruktorzy, co można było chociażby zauważyc na placu kiedy inni tłumaczyli swoim kursantom różne rzeczy. Poza tym uważam ze zajęcia teoretyczne były przeprowadzony w pełni profesjonalnie i zrozumiale dzieki czemu dużo łatwiej było mi się nauczyć zagadnień do egzaminu teoretycznego.

Pozdrawiam
Sapphire
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 28 października 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez goka » środa 18 lutego 2009, 23:17

Witaj Sapphire,
kończyłam kurs w ośrodku JAR na Ursynowie. Mój pierwszy instruktor był tak samo jak u Ciebie do bani. Przez 30 godzin jazd ani jednego manewru, prędkość i dynamika żółwia. Większość czasu spędziliśmy w korkach... Raz uczyłam się parkowania równoległego (sama, bo on poszedł sobie do kontenerka na kawę). Spóźniał się zawsze 5-10 min, kończył 5-10 min wcześniej, niekontaktowy i olewający kursanta. Porażka i utrata wiary w swoje możliwości. Wzięłam dodatkowe jazdy z panem (...), który właściwie musiał zacząć od początku. W zasadzie to on nauczył mnie jeździć. Gdybyś chciała kontynuować jazdy w tym OSK, to bardzo go polecam. Jest życzliwy, kompetentny, cierpliwy i właśnie dzięki niemu zdałam wczoraj egzamin na prawko. :)
Życzę powodzenia. :lol:
goka
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 02 października 2008, 19:31
Lokalizacja: wawa

OSK "Na Luzie"

Postprzez siniorsiara » sobota 21 lutego 2009, 13:17

Witam:)

ja chciałbym polecić osk Na Luzie znajdujący się przy ul. Konstruktorskiej ( kawałek od Galerii Mokotów). Wykłady super, przedewszystkim dlatego, że dzień i godzinę wykładów można sobie samemu ustalić tak jak komuś pasuje. Jak dla mnie rewelka:) Tak niedrogiego i solidnego kursu "indywidualnego" nie znajdziecie nigdzie indziej. Wykładowca pan M.;) naprawde całkiem dobrze tłumaczy, ma duże poczucie humoru i rzeczywiście jest na luzie. Super jest ich symulator, na którym można pojeździć przed rozpoczęciem jazd. Dla kogoś kto specjalnie nie jeździł samochodem, i boi się wsiąść za kierownicę na mieście od razu, polecam bombowa nauka i zabawa jednocześnie:)))

Co do jazd to nie musiałem długo czekać. Dostałem numer do instruktora i umawiałem się z nim w różnych miejscach. Jak lepiej mi było w okolicach centrum to na pl. Bankowym jak bliżej Ursynowa to przy metrze wilanowska jak pod wordem na Radarowej to tam przyjeżdżał po mnie.

Kolejną rzeczą która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła był plac manewrowy należący do tej Szkoły. Po opowieściach znajomych na temat placów innych ośrodków nie byłem do tego pozytywnie nastawiony ale to co zobaczyłem na 5 godzinie jazd to bajka. Piękne łuki, równa jak stół powierzchnia i ta górka, która z perspektywy siedzącego za kierownicą wygląda jak Mount Everest. Jak się pod nią podjedzie to nic poza niebem nie widać:)))))

W mojej ocenie ośrodek ten w skali od 1 do 10 zasługuje na 10,5:)

W tej chwili na kursie tam są moje 2 koleżanki i 3 kolegów jeżeli zdadzą tak jak ja za pierwszym razem ( nie miałem kompletnie nic zaznaczone na karcie egzaminacyjnej tzn. że nie popełniłem nawet najmniejszego błędu) to z czystym sumieniem będe mógł stwierdzić że jest to najlepsza szkoła w warszawie. Może nie jest zbyt duża ale uczą świetnie a o to przecież chodzi. Co nie??

Pozdro all i zachęcam. Bo WARTO!!

P.S.
Podam może do nich namiar od razu.
www.naluzie.waw.pl
siniorsiara
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2008, 01:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BeatkaG » sobota 21 lutego 2009, 20:53

Polecam OSK PIK na Ursynowie!!!!

Naprawdę dobry ośrodek i świetni instruktorzy;) Potrafią wszystko wytłumaczyć i wspaniale przygotować do egzaminu. Zdałam za PIERWSZYM razem! ;D Cały kurs na kategorię B obejmuje 30jazd w tym 2h z przyczepką i 1h na automacie, z czym nie spotkałam się w żadnym ośrodku i dzięki temu wiem, iż umiem więcej;] Z zapisami jest rzeczywiście ciężko ale da się przeżyć ;) Gorąco polecam! Naprawdę warto ;]

http://www.pik.edu.pl/
BeatkaG
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 21 lutego 2009, 20:40

Postprzez royroy » niedziela 22 lutego 2009, 12:27

Witam serdecznie i z czystym sumieniem polecam szkołę PIK na Ursynowie, www.pik.edu.pl
Wykładowcy i instruktorzy wykazują się dużym zaangażowaniem w swoją pracę, czego dowodem jest, że egzamin zdałem za pierwszym razem. Instruktorzy z OSK PIK dobrze przygotowują kursantów do egzaminów. W dniu 21 lutego z tego ośrodka zdawały trzy osoby i wszystkie zdały za pierwszym podejściem. Jeszcze raz polecam ten ośrodek.
royroy
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 22 lutego 2009, 09:44

Postprzez procent » poniedziałek 23 lutego 2009, 15:04

Witam!
Czy ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec na temat tych osrodkow:
- Kombinator (Bokserska)
- Tecza (Modzelewskiego)
- QMobil (Bokserska)

Bede wdzieczny za kazda opinie:)
procent
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 23 lutego 2009, 14:59

OSK PIK

Postprzez Elcia:) » czwartek 26 lutego 2009, 14:27

Wczoraj miałam swój pierwszy egzamin praktyczny na Radarowej i oczywiście(:P) go zdałam. Kurs robiłam w PIK-u. trochę czasu mi to zajęło, ale tylko dlatego, że sama tak chciałam. Wg. mnie ośrodek jest świetny - wykłady w bardzo wygodnych terminach i blokach tematycznych, jeżeli ktoś nie ma czasu w tygodniu to wystarczą 2 weekendy w trakcie których można je odbyć. Co ważniejsze większość instruktorów (a może wszyscy - nie wiem) prowadzi wykłady i jeździ z uczniami, dlatego na wykładach można usłyszeć sporo przykładów "z życia". A same jazdy? można sobie wybrać instruktora, ja akurat jeździłam z szefem, ale jest też kilku innych, godnych polecenia, których nazwiska pojawiały się już na tym forum. Co mi się podobało? indywidualne podejście do każdego (mi niejednokrotnie na jazdach tłumaczono setny raz tę samą rzecz bez zająknięcia :D) i dostosowywanie poziomu do umiejętności ucznia - czyli: im dłużej jeździsz, więcej umiesz, tym trudniejsze sytuacje na drodze są ci pokazywane i to Ty musisz sobie z nimi poradzić.
Podsumowując - jeśli chcecie się naprawdę nauczyć jeździć idźcie do PIK-a, bo sama usłyszałam "obyś w życiu nie musiała radzić sobie z sytuacją, której nie pokazał ci instruktor".
http://www.pik.edu.pl/
Elcia:)
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 26 lutego 2009, 01:11

Postprzez gocha22222 » sobota 28 lutego 2009, 12:32

Polecam osk PIK. Instruktorzy bardzo mili i cierpliwi, a do tego dowcipni. Pamiętam, że jazdy były dla mnie zabawą i relaksem aniżeli stresem i strachem. Do tego na wykłady można było chodzić w dowolnie przez siebie ustalonych terminach. Ja zdałam za drugim razem a słyszałam, że dużo zdało za pierwszym.
gocha22222
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 28 lutego 2009, 12:28

Crossword - zadowolona kursantka ;)

Postprzez E » wtorek 03 marca 2009, 20:55

Polecam szkołę Crossword na Grochowskiej (praga południe). Zdałam prawo jazdy za drugim razem na Radarowej (za pierwszym razem stres był silniejszy i poległam koncertowo na łuku :P ).
Uważam że instruktorzy bardzo dobrze mnie przygotowali i co ciekawe jakoś nie zauważyłam aby właściciel (cytowany jako 'Pan R' w wielu wątkach tutaj na tym forum) zachowywał się niestosownie wobec kursantów czy też kursantek. Jeździłam w sumie z 3 instruktorami: z Robertem - właścicielem, z Krzysiem i z Panem Stasiem - i uważam że każdy z nich był super. Od każdego z nich nauczyłam się czegoś po trochu.
A jeżeli ktokolwiek ma jakieś zastrzeżenia do tej szkoły to może radzę się zastanowić czy jest sens w ogóle podchodzić do robienia prawa jazdy w jakiejkolwiek szkole jazdy, bo sorry ale czasami ryknięcie na kogoś to jedyne wyjście aby zmusić kogoś do myślenia a na drodze nie ma żartów czy pieszczenia się z innymi kierowcami, trzeba reagować od razu.

Tak więc SZEROKIEJ DROGI wszystkim życzę i POWODZENIA :D
E
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2009, 20:32

PIK na Ursynowie

Postprzez an34 » środa 04 marca 2009, 09:17

Ostrzegam przed OSK Na Luzie to tylko strata pieniędzy!!!!!!!!!


Polecam natomiast PIK na Ursynowie , cierpliwi instruktorzy i dobrze tłumaczą , zdałam od razu. :wink:
an34
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 12:56

osk remus

Postprzez Fida » środa 11 marca 2009, 21:31

Szczerze nikomu nie polecam szkoły REMUS a dokładniej mówiąc jazd doszkalających w tym ośrodku. Wykupiłam tam jazdy i okazało się to jedną wielką pomyłką , instruktor na dzień dobry nawet się nie przedstawił, jazda wyglądała tak że gość nawijał jak katarynka o wszystkim tylko nie na temat jazdy, a jak coś zrobiłam źle to nie to było rady jak ma to być zrobione tylko jakieś głupie docinki. Jak chciałam poćwiczyć manewry to miał mogłam wykonać jednorazowo każdy manewr to sorry jak można się w ten sposób czegoś nauczyć.Jeszce raz powtarzam nikomu szczerze nie polecam. Dla odmiany bardzo mogę polecić Qmobil 2 godziny jazdy były bardzo obfite we wszystkie manewry trasę egzaminacyjną a nawet zahaczyliśmy o centrum a co do egzaminatora to pełna pro feska opanowany udzielający rady kulturalny naprawdę warto dokupić tam jazdy jeżeli ktoś ma taką potrzeby oczywiście.:)

Pozdrawiam wszystkich przyszłych kierowców
Fida
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 20 lutego 2009, 10:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości