Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warszawa

Postprzez mszewczyk » czwartek 06 września 2012, 16:15

Polecam OSK Cezar na ulicy Towarowej 22. Ośrodek posiada fachowych instruktorów, potrafiących w prosty i rzeczowy sposób wytłumaczyć zagadnienia związane z prowadzeniem samochodu. Zresztą co tu dużo pisać, przed przystąpieniem do kursu nie miałem zielonego pojęcia na temat prowadzenia pojazdów silnikowych. Po odbyciu kursu w OSK Cezar, egzamin teoretyczny oraz praktyczny zdałem na Okęciu za pierwszym razem!
mszewczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 05 września 2012, 22:15

PIK na Ursynowie to złodzieje - NIE POLECAM

Postprzez Joabek » niedziela 09 września 2012, 19:43

W PIKu wykupiłam 5 godzin doszkalających, z czego po tygodniach czekania i ciągłego dodzwaniania się wyjeździłam 3. Po 3 miesiącach przerwy chciałam wyjeździć brakujące 2 godziny- na co otrzymałam odpowiedź, że już je wyjeździłam!?!? Nie potrafią odnaleźć karty z moimi podpisami, żeby to sprawdzić. Generalnie ta Pani "szefowa" to kawał ... Rozłącza się w czasie rozmowy, mówi, że oddzwoni po czym albo wychodzi z biura albo nie odbiera. Podsumowując wykonałam chyba ze 20 połączeń do nich w ciągu 2 tygodni, a oni cały czas zbywali, że muszą to sprawdzić.
Na razie wysłałam do nich list polecony z potwierdzeniem odbioru. Zażądałam zwrotu pieniędzy (100zł) na mój rachunek w terminie 7 dni oraz powołałam się na odpowiedznie artykuły kodeksu cywilnego. Miesiąc minął i oczywiście pieniędzy nie oddali.
Ale potwierdzenie zapłaty mam, potwierdzenie odbioru też, więc w trybie uproszczonym (30zł) wyślę opis i dokumentację do sądu i po otrzymaniu tytułu egzekucyjnego złożę wniosek o dopisanie tej firmy do Krajowego Rejestru Długów.
Joabek
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 09 września 2012, 19:41

Re: Warszawa

Postprzez wiki6666 » sobota 15 września 2012, 21:39

Ze zdaniem egzaminu mialam duze problemy,poprzedni instruktorzy mowili ze badzo dobrze jezdze ale egzaminy oblewalam.Na tym forum znalazlam info o Havranku i nie zawiodlam sie.Otrzymalam duzo nowych informacji dzieki czemu zdalam!Polecam
wiki6666
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 15 września 2012, 21:31

Re: Warszawa

Postprzez KarolinaCH » sobota 22 września 2012, 11:19

Polecam Szkołe Nauki Jazdy ELMOL z biurem przy ul. Wałbrzyskiej 11 (LAND). Jeździłam z Panem Piotrem i panem Tomaszem. Wcześniej jeździłam z instruktorami z IMOLI i Eksperta. Nie byłam zadowolona - panowie z IMOLI byli nerwowi i przez to ja też się denerwowałam. W Ekspercie trafiłam na pana Wojtka - zboczeńca. Dodam, że dwa razy oblałam egzamin. Koleżanka mi poleciła pana Tomka z ELMOLi i byłam bardzo zadowolona. W czasie jazdy nie stresowałam się, przez co nawet znienawidzona koperta mi wychodziła ;)) No i najważniejsze - zdałam egzamin. Naprawdę polecam!!!!!
KarolinaCH
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 22 września 2012, 11:13

Egzamin na prawo jazdy kat. B

Postprzez Kaluza35 » niedziela 30 września 2012, 17:58

Robiłem kurs w Imoli. Po wyjeżdżeniu 30 godzin instruktor powiedział mi, że mogę spokojnie iść na egzamin. Do egzaminu podchodziłem 4 razy ( cały czas doszkalałem się u tego samego instruktora co miałem kurs). Potem miałem jeszcze 3 egzaminy i trzech nowych instruktorów. Każdy z nich twierdził, że dobrze jeżdżę a pomimo tego egzaminy oblane. Ta sytuacja mnie męczy, proszę doradźcie naprawdę dobrego instruktora.

pozdrawiam
Kaluza35
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 30 września 2012, 17:51

Re: Warszawa

Postprzez Karolina123 » wtorek 09 października 2012, 13:03

A ja bym chciała polecić kursy kat. B w LAUTO. Teoria jest również weekendowa - co mi bardzo odpowiadało, bo to i tak trzeba się w sumie nauczyć samemu. Ale jak miałam jakieś pytania, to Jacek który prowadził zajęcia odpowiadał na nie wyczerpująco.
Jeździłam natomiast z Rafałem Tomaszewskim, którego z czystym sumieniem polecam. Cieszę się, że trafiłam właśnie na niego, bo ze spokojem i cierpliwością nauczył mnie jeździć. Wszystko wytłumaczył jak co powinno się robić, jak wygląda egzamin, jakie błędy są najczęściej popełniane - generalnie wszystko co jest przydatne do zdania egzaminu, jak i później do bezpiecznej jazdy. I nawet jak popełniłam błąd, to Rafał bez nerwów tłumaczył mi w czym rzecz. Na pierwszym egzaminie (niezdanym z powodu mojego głupiego błędu i stresu) egzaminator był zdziwiony, że nie zdałam, natomiast dzisiaj zdałam :)
Także LAUTO i Rafała polecam :)
Karolina123
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:49

Re: Warszawa

Postprzez elkapitano » środa 10 października 2012, 07:25

Zdecydowanie polecam w Warszawie MOTOAKADEMIĘ. Na zajeciach teoretycznych panuje luzna przyjemna atmosfera. Zajecia praktyczne mialem z Mariuszem-rewelacja. Egzamin KAT A na Odlewniczej bez problemu zdalem za pierwszym razem.Marcin
elkapitano
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 10 października 2012, 07:21

Re: Warszawa

Postprzez agasz30 » piątek 12 października 2012, 20:31

Witam,
Polecam Nauka Jazdy Gocław, najlepszy instruktor - ROBERT. Przed pierwszą jazdą nie nie spałam całą noc, stres ogromny. Potem z każdą godziną było coraz lepiej a to tylko dzięki Robertowi. Jest bardzo cierpliwy, opanowany i potrafi w sposób bardzo prosty i skuteczny uczyć. W połowie kursu pokochałam jazdę samochodem i nie mogłam doczekać się kolejnej lekcji. Super poczucie humoru Roberta sprawiły, że następne lekcje były jak przejażdżki z dobrym znajomym. :D Jeździliśmy po całej Warszawie z naciskiem na okolice WORD na Odlewniczej, poznałam tam niemal każdą dziurę w ulicy. Parkowania i wszystkie manewry ćwiczyliśmy wiele razy, również te parkowania "na milimetry". I teraz dopiero doceniam te wszystkie hardcorowe zadania bo wczoraj miałam egzamin i zdałam za 1 razem!!!! Egzamin to był przyjemny spacerek po Odlewniczej. Robert przygotował mnie znakomicie na spotkanie z egzaminatorem. Za 2 tyg odbieram moje prawo jazdy :D
Życzę wszystkim tak miłej nauki jak moja.
agasz30
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 12 października 2012, 12:26

Re: Warszawa

Postprzez antek10 » sobota 13 października 2012, 15:05

Witam. Ja robiłem kurs na prawo jazdy na Jelonkach w www.autosalki.pl biuro mają w liceum na ul. Anieli Krzywoń 3. Kurs był w promocyjnej cenie 999 zł na samochód i jazdy doszkalające tanio. Zdałem za pierwszym razem i terminy w miarę mozliwości dogodne. Jeżdziłem z Panem Robertem dość wymagający każdy błąd omawia na bieżąco. Polecam Antek
antek10
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 14:56

Kurs prawa jazdy kategoria D

Postprzez Rafal78 » piątek 19 października 2012, 23:05

Witam Wszystkich,

Jeżeli ktoś jest lub będzie zainteresowany tą kategorią to bardzo polecam ośrodek przy zajezdni Woronicza.
Na pierwszy rzut oka trochę zalatuje PRL'em.
Nie bardzo chciałem wierzyć jak powiedziano mi, że zdawalność za pierwszym podejściem jest tam powyżej 90-ciu %, ale
Instruktorzy mają ogromną wiedzę teoretycznę i praktyczną poprzez jazdy na liniach.
Oprócz wykwalifikowanych instruktorów mają kilka autobusów.

Autosan, identyczny jak ten w WORD'zie na Odlewniczej (tylko żółty), Solaris 15m i co najważniejsze przegubowy Ikarus automat.
Te sześćdziesiąt godzin praktyki, to rzeczywisty, spędzony, realny czas w jeździe lub manewrach, w między czasie można się dokształcić z budowy pojazdy jak ktoś ma taką potrzebę.
Osobiście byłem szkolony przez dwóch instruktorów, najpierw p. Andrzeja i następnie przez p. Roberta, który poprowadził mnie do końca.
Jeżeli jesteś elastyczny, to kurs można zrobić w niecałe 2,5 miesiąca.
Mój instruktor powiedział, jak wyjedziesz na miasto to zdasz za pierwszym razem.
Efekt końcowy jest taki, że egzamin zdałem celująco, za pierwszym podejściem i to bez brania dodatkowych godzin.

Zatem jeszcze raz polecam ten ośrodek.
Najbliższy kurs zaczyna się 05 listopada, telefony 22 502 85 00 lub 22 619 51 65.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim zdającym kierowniczkom i kierownikom.
Rafal78
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 19 października 2012, 22:26

Re: Warszawa

Postprzez Kaluza35 » wtorek 23 października 2012, 20:56

Witam, wybrałem tym razem jazdy u trzech instruktorów. Jeździłem z Rafałem z Lauto, nie pamiętam imienia ale była to szkoła Elmol oraz z p. Rafałem - Havrankiem. Najbardziej do gustu przypadł mi Havranek. Wszystko tłumaczył jasno, zwięźle i na temat a przede wszystkim nie krzyczał. Pozostali dwaj byli ok ale nie tłumaczyli tyle co Havranek. Gdybym wiedział wcześniej o Havranku to nie traciłbym pieniędzy na innych instruktorów i na kolejne egzaminy. Szczerze polecam www.havranek.entro.pl
Kaluza35
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 30 września 2012, 17:51

Re: Warszawa

Postprzez karolinag » czwartek 01 listopada 2012, 22:33

Polecam Szkołę Jazdy CEZAR na ulicy Towarowej przy Centrum Jupiter.
Bardzo profesjonalne i poważne podejście, oraz niskie ceny ;)
Jeździłam z panem Jackiem i z panem Grzegorzem. Nauczyli mnie wszystkiego bardzo szybko i skutecznie, mają mnóstwo cierpliwości. Super instruktorzy!!! Dzięki nim zdałam na Radarowej za pierwszym razem! :)
karolinag
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 01 listopada 2012, 22:17

OSK NAUKA JAZDY GOCŁAW

Postprzez Beata03 » czwartek 15 listopada 2012, 16:41

Witam,
z przyjemnością polecam Naukę Jazdy Gocław!!! Żałuję, że wynalazłam tę szkołę jazdy dopiero po "wyjeżdżeniu" kursu w Imoli (którą całkowicie odradzam i wspomnę o niej tyle, że dzięki instruktorowi z tej szkoły na tyle zniechęciłam się do nauki jazdy samochodem, że po pierwsze nie podeszłam do egzaminu, bo uznałam, że moje umiejętności są zerowe, co w pewien sposób sugerował pan instruktor, po drugie zostałam oszukana i nie do końca wyjeździłam przysługujące mi godziny jazd, a ponadto ten niepełny kurs trwał ok. 7 miesięcy, a dodam, że byłam studentką, więc w miarę możliwości miałam sporo czasu na jazdy). Po zniechęcającym kursie w Imoli, czaiłam się 3 lata, żeby podjąć decyzję o ponownym rozpoczęciu nauki jazdy. Bardzo chciałam nauczyć się jeździć, ale nie byłam pewna jaką szkołę wybrać, żeby trafić na kompetentnych i cierpliwych instruktorów. Po przeczytaniu opinii na tym forum stwierdziłam, że OSK NAUKA JAZDY GOCŁAW ma same pozytywne opinie, więc i ja tam spróbuję. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Uprzejma pani w recepcji opisała mi po krótce każdego z instruktorów i zasugerowała, że chyba dobrze będzie mi się współpracować w Panem Jackiem, właścicielem szkoły. I rzeczywiście tak było, wykupiłam 20 godzin jazd, które były prowadzone bardzo rzetelnie, z dużą cierpliwością ze strony Pana Jacka. Wszystko co robiliśmy było objaśniane, czasem zatrzymywaliśmy się gdzieś, żeby Pan Jacek narysował mi daną sytuację i wyjaśnił dlaczego tak a nie inaczej będzie mi łatwiej i poprawnie pojechać. Sam w sobie Pan Jacek jest osobą bardzo sympatyczną, cierpliwą, nie denerwującą się na kursanta jak zrobi coś źle, bo przecież tylko ten nie popełnia błędów, co nic nie robi ;P Ogólnie te 20 godzin wyjeździłam w przeciągu 1 miesiąca, zawsze była możiwość znalezienia wolnego terminu jazd, a jeszcze dodam, że przeważnie miałam pierwsze godziny jazd danego dnia a że mieszkam nieco dalej od tej szkoły jazdy, to często Pan Jacek przyjeżdżał do mnie pod dom i tam zaczynaliśmy jazdy :) Koniec końców dziś miałam egzamin w WORDzie przy Radarowej i ZDAŁAM za pierwszym razem!!! To chyba jest najlepszym podsumowaniem tego jak dobrze uczy i przygotowuje do jeżdżenia samochodem Pan Jacek. Wszystkim gorąco polecam jako instruktora Pana Jacka i ogólnie OSK NAUKĘ JAZDY GOCŁAW :D
Beata03
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 listopada 2012, 15:57

Re: Warszawa

Postprzez konefka » poniedziałek 19 listopada 2012, 16:46

robiłam kurs w osk babska, teoretyczny (zapewne jak wszędzie) - nuda, ciasno i duszno.

praktyczny z Panem Markiem - nie polecam. w ogóle nie nauczył mnie parkować (pokazał jak to robić jeden raz, i stwiedził, że umiem. później się okazał, że nie umiem), łuku uczył "na pamięć", bo jak twierdził, szkoda czasu (mój chłopak nauczył mnie w godzinę jak to się robi normalnie). pod maskę nie zajrzałam z nim ani razu (sama się miałam nauczyć tego, tak jak i włączania świateł). poza tym wszystko robił na zasadzie byle mieć z głowy.

po kursie u pana marka nie zdałam. jazdy doszkalające robiłam w osk yeti (dwóch różych instruktorów) - wrażenia pozytywne - i w osk smile u roberta.

roberta z osk smile polecam serdecznie, naprawde wszystko cierpliwie tłumaczy i zależy mu, żeby nauczyć.
konefka
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 listopada 2012, 16:31

Re: Warszawa

Postprzez zu1993 » piątek 07 grudnia 2012, 12:39

Zaczynałam w szkole jazdy Cobra (na samochodach jest napisane Akademia Jazdy, a nie Cobra). Kurs mi nie przyniósł nic, jeździłam z właścicielem szkoły (Mariuszem). Jazdy polegały na jeżdżeniu w kółko, w dodatku po obszarze, który pasował instruktorowi (a konkretnie pod jego domem). Bywało i tak, że podjeżdżaliśmy pod sklep pod pretekstem nauki parkowania, parkowałam raz, a instruktor mnie zostawiał i leciał po zakupy, po czym podjeżdżaliśmy pod jego dom żeby zostawił zakupy.
Na plac manewrowy pojechałam raz, bo poprosiłam-tam instruktor wysiadł i sobie poszedł (dosłownie!), a ja jeździłam sama po łuku. Na górce nie byłam ani razu. Jeżdżąc ze mną cały czas mi operował sprzęgłem, więc nie umiałam porządnie ruszyć.
Nie dostałam podręczników, za które zapłaciłam, teorii miałam 3 spotkania po 1,5 godziny, więc uczyłam się sama. Lekarz wystawia zaświadczenia nawet nie spoglądając na pacjenta.
Poprosiłam o innego instruktora, z którym miałam 3 jazdy. Instruktor został nastawiony przeciwko mnie (po jeździe powiedział że spodziewał się jakiegoś koszmaru).
Z rzeczy mniej istotnych przez p Mariusza byłam wciąż wypytywana o stan majątkowy-jaki mamy samochód, czy drogi był, gdzie mieszkam- "o tam to drogie mieszkania są!". No dosłownie o wszystko. Na jazdach gapił się w telefon, albo wręcz ciągle dzwonił (np do żony, zapytać czy już wstała). Poprosiłam o zwrot papierów i wzięłam się za doszkalanie. I tak trafiłam na:
Pana Janusza (szkoła jazdy Easy). Cudowny człowiek- spokojny, cierpliwy, dojeżdża pod dom, żeby klientowi było jak najwygodniej. Hamulca i sprzęga nie dotyka, póki nie zrobimy jakiejś głupoty-kilka razy mi zgasł samochód i od razu się nauczyłam ruszać ;).
Niestety mam sporo złych nawyków, że jak przychodzi stres związany z egzaminem, to zawalam. Oblałam 3 razy, a nie mogłam dodzwonić się do p Janusza, więc zapisałam się na kurs doszkalający do:
Sarbo - po 5 godzinach mogę trochę powiedzieć-instruktorzy są ok, aczkolwiek mam wrażenie, że uczą troszeczkę zbyt zdecydowanej jazdy (nie zatrzymywać się na trójkątach tylko zerknąć i szybciutko jechać). Ale nie mam wiele do zarzucenia-wszystko punktualnie, trzymają się godzin.
zu1993
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 07 grudnia 2012, 12:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości