Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez miroszki » wtorek 10 listopada 2009, 12:20

Część osób z tego forum czekała na opinie o warszawskim ośrodku "Grześ" na Saskiej Kępie, niestety tych opinii pojawiło się bardzo mało, opiszę zatem moje doswiadczenie - jak najbardziej pozytywne - z tą szkołą.

Jestem zadowolona z częsci teoretycznej - wykłady, - która była prowadzona w sposób bardzo ciekawy,rzetelny, zachęcający do przyjscia na zajęcia. Jeżeli chodzi o część praktyczną kursu - raz zmieniłam instrukora (istnieje taka mozloiwosć w tym ośrodku), ponieważ źle mi się z nim pracowało/jeździło, nie podobało mi się jego podejście metodyczne do kursantów. Natomiast już z innym instruktorem miałam bardzo dobrze zorganizowane zajęcia, treściwe, dzieki temu dużo wyniosłam ze wspólnych godzin na drodze. Na kurs zapisałam się z koleżanką, która jeździła z dwoma różnymi instruktorami (na zmianę, nie zmieniała prowadzących) - kobietą i mężczyzną - z jej słów wynika, że się nie zawiodła :wink:

Wczoraj zdałam egzamin za pierwszym podejściem. Po ukończeniu kursu wzięłam dodatkowo 10 godzin doszkalających w ośrodku przy ul.Radarowej („Colina”), które również były bardzo pomocne, instruktor charakteryzował się szczerością, spokojem ducha, dobrze wyjaśniał postępowanie w różnych sytuacjach na drodze. Tuż przed egzaminem przyjechał na 6 rano, żeby dwie godziny jeszcze ze mną pojeździć.
miroszki
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 10 listopada 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Twój instruktor i zielone światlo

Postprzez TymiS » czwartek 12 listopada 2009, 18:57

Witam.

Egzamin zdany za 1 razem już jakiś czas temu ale dopiero teraz postanowiłem podzielić się moimi doświadczeniami na temat szkół jazdy w Warszawie. Jeździłem w nowo powstałej szkole na Okęciu za sprawą dobrej reklamy znajomego.

Instruktor-Marcin J. jest cholernie cierpliwy, miły i posiadający naprawdę odpowiednią wiedzę do nauczania innych. Podczas kursu pokazał mi sporo "patentów" jak się potem okazało bardzo użytecznych na polskich drogach. Bardzo kontaktowa osoba przy której bez zbędnego stresu nauczysz się jeździć. Szczególnie polecam osobom, które bardzo niepewnie czują się przed 1 jazdą samochodem :)

Kontakt z Marcinem znajduje sie na stronie www.zielone-swiatlo.com

Miałem niestety styczność z jeszcze jedną szkołą mieszczącą się przy sadybie best mall(bonifacego 102) której w żadnym wypadku nie polecam. Szkoła nosi nazwę Twój instruktor. Właściciel i jednocześnie jeden z instruktorów z którym miałem do czynienia to starszy z pozoru miły facet. Niestety miły dopóki on coś chciał, czyli kasa, jakieś zmiany terminów jazd etc. Gdy ja potrzebowałem jakiejś pomocy, przesunięcia terminu okazywał się być oschłym gburem któremu zależy tylko na kasie a nie jakości wykonywanych usług. Ponadto facet jest nerwowy, potrafi bardzo niemiło skwitować jazdę kursanta, mimo iż nie powinien tego robić.

Pozdrawiam.
Fenomenalne powierzchnie tnące moim priorytetem...
TymiS
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2009, 18:31

Prosta Jazda Ochota

Postprzez mati9819 » wtorek 24 listopada 2009, 13:39

Polecam ośrodek Prosta Jazda na Ochocie.Bezstresowo przeszłem kurs,jezdziłem z Panem Konradem który nauczył mnie jeżdzić.Zdałem za drugim razem.Moje koleżanka jeżdziłam z Panią Elą i też była zadowolona.
mati9819
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 24 listopada 2009, 13:31

piero

Postprzez ewelina86 » czwartek 26 listopada 2009, 14:19

OSK piero nie polecam. Jezdzilam z Markiem Sz. Nic mnie nie nauczyl, czuje sie oszukana.
ewelina86
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 listopada 2009, 22:34

Postprzez nika0511 » sobota 28 listopada 2009, 15:35

Kwestia dobrania sobie odpowiedniego instruktora.
Ja z nauki w PIERO (Bródno ul.Hieronima) jestem zadowolona.
Jeździłam tam z trzema instruktorami (ale to już nie z mojej winy).
Z czystym sumieniem mogę polecić Andrzeja. Spokojny, cierpliwy instruktor, który potrafi przekazać wiedzę jaką posiada.
Egzamin zaliczony:) dzięki Andrzej za wszystko.
Warszawa, WORD Odlewnicza
17/08/09 egzamin teoretyczny :)
12/11/09 egzamin praktyczny :)
26/11/09 posiadam prawo jazdy :) :) :)
nika0511
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 18 listopada 2009, 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Silver

Postprzez paroch » środa 02 grudnia 2009, 15:18

Auto szkola silver. Odradzam, stresujaca atmosfera na jazdach, czeste zmiany terminow. Jezdzilem z Panem Krzysztofem.

Pozdrawiam.
paroch
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 grudnia 2009, 15:15

do kolegi paroch( z postu niżej)

Postprzez anusiak » poniedziałek 07 grudnia 2009, 11:55

A ja kolego zupełnie się nie zgadzam z tym co tam sobie napisałeś. Silver to najlepsza szkoła jazdy w Warszawie, i akurat atmosfera jest bardzo miła i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się,żeby P.Krzysztof przełożył termin jazdy, no może tylko raz ale to z powodów osobistych :) a Kolega chyba tak tylko napisał bo pewnie sam prowadzi taka szkołę jazdy, a wszyscy dobrze wiemy, że Silver cieszy się dużą ilością kursantów, a kolega chce tylko wszystkich zniechęcić. A pan Instruktorek naprawdę bardzo dobrze uczy jeździć i żadnego stresa się nie ma jeżdżac w Silverze!! Ja osobiście naprawdę polecam tę szkołe i z doświadczenia wiem że egzamin można zdać za pierwszym razem, poza tym jest nie drogo, dojeżdżają do kursantów a atmosfera jest naprawde miła i przyjemna, no i to tyle będzie na ten temat. :) pzdr
anusiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 07 grudnia 2009, 10:23

polecam

Postprzez stokrotka24 » wtorek 08 grudnia 2009, 14:13

Polecam PIK na Ursynowie. Na początku jeździłam z różnymi instruktorami, każdy mnie czegoś nauczył ale nie ze wszystkich byłam zadowolona. Po kilku godzinach trafiłam na bardzo fajnego Pana Jurka M. Po godzinie jazdy już wiedziałam, że z tym instruktorem chcę jeździc. I uważam, że dokonałam bardzo słusznego wyboru. Każda jazda była dla mnie przyjemnością. Pan Jurek bez stresu i w żartobliwej atmosferze potrafił nauczyc mnie poszczególnych manewrów. Do znudzenia powtarzał mi pewne zasady, które brzmiały mi jeszcze w uszach na egzaminie. Wcześniej nigdy nie prowadziłam samochodu, a po kursie w PIKU zdałam za drugim razem na Radarowej. Polecam ośrodek i instruktora! :D
stokrotka24
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 grudnia 2009, 13:55

Postprzez pawelh1977 » sobota 12 grudnia 2009, 19:03

Witam wszystkich. Ja ze swojej strony chciałbym ,wszystkim którzy mają zamiar dopiero zacząć się uczyć jeździć bądź potrzebują troszkę poduczenia się,polecić OSK ABS. Instruktorzy są bardzo mili,cierpliwi,jazdy są bezstresowe,terminy są dotrzymywane,nie ma odwoływania jazd czy załatwiania prywatnych spraw. Plac manewrowy w sąsiedztwie,nie ma straty czasu na dalekie dojazdy,dogodne godziny,weekendy,wszystko odbyło się sprawnie,godziny wyjeździłem bardzo szybko. Wykłady też szybko,solidnie i w miłej atmosferze(nie czytanie z książki). Jestem zadowolony i polecam.
pawelh1977
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 12 grudnia 2009, 18:48

Szkoła jazdy Happy Drive

Postprzez mana101 » niedziela 13 grudnia 2009, 12:03

Chciałabym wszystkim bardzo polecić szkołę jazdy Happy Drive - w krótkim czasie zrobiłam tam bardzo duże postępy na jazdach doszkalających, po wielu próbach w różnych szkołach, gdzie jazdy prawie nic mi nie dawały. No i dzięki temu w końcu zdałam egzamin:) W Happy Drive nauka jazdy była zupełnie czymś innym, tutaj instruktorowi naprawdę zależało, żeby nauczyć i robił to bardzo efektywnie! Nie było tak, jak w innych szkołach, w których jeździłam, gdzie zazwyczaj godzina jazdy była straconym czasem (i straconą kasą). Poza tym w Happy Drive zwracają też uwagę na technikę kierowania i myślenie przy manewrach, a nie tylko robienie ich na pamięć, co się bardzo przyda w jeżdżeniu 'już naprawdę", po egzaminie.

Szkoła jest zlokalizowana w Międzylesiu, ale na jazdy można się umawiać normalnie w centrum Warszawy, więc nie jest to problemem. Naprawdę bardzo polecam!
mana101
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 grudnia 2009, 11:56

Postprzez skawin4 » niedziela 13 grudnia 2009, 20:16

nie wiem czy polece szkole czy zniechece kogos:)

szkolilem sie w imoli kurs niby mial trwac 15 dni,wszystko trwalo 30...5 dni teoria ktora oceniam hmmm instruktor niby odpowiadal na wszystkie pytania ale przez piec dni ogladalismy tylko filmy...no ale jak ktos mial pytania to koles odpowiadal.

egzamin teoretyczny wewnetrzyn w imoli zawiodlem sie zwykla karta odpowiedzi i jedziemy na papierze....spodziewalem sie ze tak duza szkola bedzie miala juz klawiaturke....

jazdy:jezdzilem puntem gdyz zdecydowalem sie na egzam w lomzy(wiecej w temacie o word lomza) jezdzilem z p.Zdzisławem(nazwiska nie podam ale ma takie samo jak aktor grajacy wojta/proboszcza w "Ranczu" :D :D :D ) nie wiem jak go ocenic gdyz 3 lata temu mialem juz kurs wiec duzo umialem ale to czego nie wiedzialem to mnie nauczyl plus nie zalatwial prywaty w czasie jazdy no i nie zanudzal,mozna z nim bylo rozmawiac(duzo sie ciekawostek na temat architektury warszawy nasluchalem)

egzamin w lomzy zdany za 1 razem ale nie wiem czy duza jest w tym zasluga kursu w imoli....

siostra miesiac wczesniej zrobila kurs w imoli i mogla bynapisac to samo tylko dodajac ze zmienila instruktora po tygodniu bo nic nie uczyl....no i ona zdawal 3 razy w lomzy


ps1:ludzie nie jezdzijcie calego kursu z jednym instruktorem poproscie o kilka godzin z innym duzo daje jak sie widzi inna osobe w aucie procentuje na egzaminie(sam tego nie sprawdzilem ale siostra tak)
ps2: nigdy wiecej z e(L)ka na dachu :D :D :D
skawin4
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 29 października 2009, 12:37

Postprzez monna88 » czwartek 17 grudnia 2009, 15:12

Chcialm sie podzielic opinia na temat szkoly model. Jezdzilam z panem Damianem. Bardzo fajny czlowiek, z duza wiedza, potrafiacy wszystko spokojnie wytlumaczyc. Nauczyl mnie jezdzic, mimo to, ze raczej nie bylam idealna kandydatka na kierowce. Mi sie podobalo, wysle do niego swojego brata.

Pozdrawiam Monika
monna88
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 17 grudnia 2009, 15:07

Postprzez Asmodeusz » czwartek 17 grudnia 2009, 21:48

Kurs zakończony, zatem czuję się już przygotowany do oceny OSK, w którym się uczyłem.

"OSK Dobra Szkoła" to w sumie wybór z przypadku. Najsensowniejsza (wg. mnie) strona w zakresie interesujących mnie cen i brak listy negatywnych opinii były dla mnie wystarczające. Poza tym jako chyba jedyni umożliwili mi zapis przez telefon na zajęcia (teoria) zaczynające się następnego dnia.

Teoria: 24-25,31 października - omówienie zasad ruchu drogowego (standard), szkolenie z pierwszej pomocy z ćwiczeniami na manekinie (standard), komplet materiałów. W cenie był też lekarz (wywiad + kontrola wzroku) i zdjęcia do PJ (przydatne, czasem znaleźć kilka minut dla fotografa niełatwo - kończą pracę za wcześnie ;) ). Teoria upakowana w trzy bloki, bez przerw (jeśli ktoś musiał, wychodził w trakcie), z wewnętrznym egzaminem pod koniec. Niestety egzamin prowadzony był na papierze - niekórym może brakować zapoznania się z programem egzaminacyjnym. Same wykłady ubarwiane przykładami, listą częstych błędów i drobnych porad dotyczących egzaminu oraz późniejszej jazdy. Generalne wrażenie: pozytywne.

Praktyka: 10.11-17.12. Z racji godzin w jakich mogłem jeździć rozciągnęła się w czasie trochę za bardzo. Jeden, stały instruktor, który w moim przypadku trafił się szczęśliwie. Pan Sławomir wyjaśniał, doradzał, pomagał, ale też sporo wymagał. Dla niektórych (co wrażliwszych na swoim punkcie) mógłby wydać się momentami niemiły, natomiast patrząc z punktu samej nauki - podejście idealne. Na kursanta czasem trzeba krzyknąć, czasem wyrwać mu kierownicę, pomóc. Końcówka była już przeplataniem nauki do egzaminu z nauką przed samą jazdą (m.in. zmiana pasa ruchu w korku). Pierwszy raz usiadłem za kierownicą na kursie (i zaczęło się od placu), obecnie po 30 godzinach uważam, że umiem jeździć na tyle dobrze, żeby zdać egzamin (choć do doskonałości jeszcze mi daleko).
W kwestii pożytecznego spędzania tych godzin - zwykle jeździłem ostatni w ciągu dnia, więc samą jazdę kończyłem kilka minut później w okolicach domu. Jeśli pojawiało się coś prywatnego (zwykle odebranie jedzenia zamawianego po drodze), trwało na tyle krótko, że nie było to w żaden sposób odczuwalne. Same jazdy rozłożone po 2 godziny, do tego zwykle będąc kilka minut wcześniej mogłem swobodnie ustawić fotel i lusterka przed czasem. Instruktor w korki nie prowadził (celowo, czasem zdarzy się trafić), ba, na moją prośbę w czasie jednych jazd zapoznałem się z korzystaniem z nawigacji w odniesieniu do samochodu - człowiekowi jak ja, który z domu bez GPSu boi się z domu wyjść, ta wiedza może kiedyś uratować zderzak ;)
Podsumowując: praktyka w wykonaniu wzorowym. Dłużej uczyłem się jazdy na rowerze :D

Jutro zapis na egzamin, będzie więc okazja, żeby w czasie najbliższym zweryfikować, czego się nauczyłem przez te dwa miesiące. Wynik egzaminu i sposób jazdy przez pierwsze kilka tygodni będzie tak naprawdę wynikiem szkoły - wg. mnie nie wrażenia, a rezultaty powinny świadczyć o OSK.
Samochody są złe; inne formy komunikacji - jeszcze gorsze.
Research: czy uda się znaleźć i zmodyfikować samochód, aby uzyskać spalanie w mieście poniżej 1l/100km? In progress...
Asmodeusz
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 26 października 2009, 20:56
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Postprzez matrixxxx » piątek 25 grudnia 2009, 22:30

''Mag'' przy ul żuromińskej polecam z czystym sumieniem,profesjonalizm,cierpliwośc instruktorów,pukntualnosc,jestem ciekawa czy mój post.... :roll:
matrixxxx
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 21:07

Postprzez marrgeritta » wtorek 29 grudnia 2009, 20:22

Także szczerze polcam szkołę Mag na Żuromińskiej. Po pięciu nieudanych egzaminach na Odlewniczej, jeden z egzaminatorów podsunął mi pomysł aby zmienić instruktora. Szperając na internecie natrafiłam na pozytywne opinie o tej szkole. Zapisałam się na 4 godzinyjazd doszkalających. Ceny przystępne bo 40 zl/h na Toyocie Yaris. Przydzielono mi Pana Roberta. Człowiek o naprawdę wielkim sercu, cierpliwy. Kazda minuta jazdy naprawdę wykorzystana, a nie poprostu wyjeżdzona. 6 podejście okazało się bardzo szczęsliwe. Uwazam ze warto ukonczyc tam cały kurs, zwlaszcza ze z tego co wiem ostatnio jest tam promocja i kurs kosztuje coś ok 1100 zł.
marrgeritta
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 września 2009, 17:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości