Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez kod » czwartek 18 czerwca 2009, 23:33

polecam ANDREX z Ursynowa i Pana Jarka

dzięki niemu zdałam za pierwszym razem egzamin na Radarowej


http://www.prawojazdywarszawa.pl/osk/1259/
kod
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 16 czerwca 2009, 18:30

Postprzez barjed » sobota 20 czerwca 2009, 03:36

Kurs zrobiłem w Auto-Jarze na KENie.

Wykłady w wersji 2x 8h w sobotę i niedzielę były w miarę. Pan prowadzący (właściciel) mówił dosyć obrazowo ale jednocześnie cierpiał na manierę zagłębiania się w swoje życie osobiste albo wychwalanie zalet swojej własnej osoby. Poza tym okazał się dosyć szorstki w bezpośrednim kontakcie. Ogólnie teoria w miarę, teczka z materiałami dobra.

Jeżeli chodzi o obsługę klienta to było nieźle. Pani w biurze na KENie była pomocna i sympatyczna. Pani na Hawajskiej także jednak zdarzyło mi się natrafić, podczas rozmowy telefonicznej, na kobietę, która potraktowała mnie "na odwal się".

Samochody Jar ma ok. Jeździłem na czerwonej jedynce, czerwonej czwórce i żółtej jedenastce. Problemem tej pierwszej była nieczyszczona klimatyzacja (smród podczas jej pracy), czwóreczka natomiast miała zajeżdżone sprzęgło łapiące dosłownie przy samej podłodze. Zdecydowanie najlepiej spisywała się kanarkowa jedenastka mimo innego ułożenia biegu wstecznego (pierścień na skrzyni). Sprzęgiełko pracowało bez zarzutu a i same autko było czyste i zadbane. Jedynka miała pognieciony tylni zderzak ale dzisiaj już widziałem, że jeździ z nowiuśkim więc to nieaktualne.

Teraz to co najważniejsze czyli instruktorzy. Ogólnie jestem zdania, że przy tak dużej szkole jak Jar to nie ma siły - zawsze trafią się tam lepsi i gorsi nauczyciele. Dlatego polecam umawianie się do konkretnych osób, unikniecie w ten sposób przykrych niespodzianek.

Ja na początek dostałem p. Janusza z którym jeździłem w czerwonej jedynce. Do tego człowieka możecie walić jak w dym, szczególnie na pierwszych godzinach. Starszy ale bardzo pogodny, cierpliwy i raczej się nie denerwuje. W dodatku można z nim normalnie pogadać i widać, że traktuje kursantów jak ludzi. Dobrze uczy wszystkich podstawowych rzeczy - łuku, parkowania, górki itp. Pojedzie z Wami tam gdzie będziecie chcieli i nie narzeka. Jedyny problem, że uczy paru niezbyt zdrowych nawyków. Jest fanatykiem jeżdżenia na półsprzęgle (z uporem maniaka każe unikać wciskania gazu, najlepiej w ogóle) i zaciągania ręcznego podczas stania na, nawet płaskim, skrzyżowaniu.

Na dwie ostatnie godziny kursu dostałem pana, którego nazwisko przemilczę, ale facet jeździ na czerwonej czwórce. Mówiąc wprost - unikać jak ognia chyba, że lubicie gdy ktoś wydziera się na Was albo musztruje jak w wojsku. W dodatku lubi mieć pretensje o nic i gadać podczas jazd bardzo głośno przez telefon. Nie tłumaczy. Omijać szerokim łukiem. Nawet pani w biurze przyznała, że jegomość jest "specyficzny".

Nastepnie dokupiłem 5x 3 (czyli w sumie 15) godziny jazd doszkalających. Nie żałuję. Jeździłem na żółtej jedenastce z p. D. Owszem, facet przy pierwszym kontakcie jest lekko wyprany z emocji ale i tak uważam, że był najlepszy z całej trójki. Doskonale tłumaczy, przypomina, daje dobre rady. Nie pomaga ze sprzęgłem i cierpliwie powtarza te rzeczy, które nie wychodzą. Nie widziałem, żeby nawet o pół tonu podniósł głos w krzyku czy czymś w tym stylu. W dodatku zwracał się do mnie w liczbie mnogiej (zaparkujmy tutaj, skręćmy tam) czym przypomniał mi mojego ulubionego korepetytora z matmy za co dodatkowy plus ;).

Egzamin we wtorek, jaki będzie jego rezultat to się zobaczy, ale ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Weźcie dobrego, jarowego instruktora a będzie ok. Dla ludzi z Kabat polecam.
barjed
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 20 czerwca 2009, 03:07

Zielony Listek

Postprzez Matix131991 » wtorek 23 czerwca 2009, 12:46

a Ja ze swojej strony chce polecic moim zdaniem najlepszego instruktora na bródnie :) Pana Ryśka. Świetny spokojny człowiek potrafiący wszystkiego nauczyc i idealnie wytłumaczyć. Ogólnie OSK zielony listek. Maja w okolicach bródna wielu rewelacyjnych instruktorów. Mnóstwo znajomych uczyło sie u nich i zdawalność w większości za pierwszy razem. Przychodza ludzie z innych szkół po 30 godzinach tępi za przeproszeniem a i tak po kilkunastu dodatkowych godzinach łapią wreszcie o co chodzi. jednym zdaniem ZIELONY LISTEK i Pan RYSIEK :))
Matix131991
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 23 czerwca 2009, 12:42
Lokalizacja: WuWuA TGK

Postprzez kasieńka » wtorek 23 czerwca 2009, 20:20

moje wrażenia z całego kursu? czy mogę komuś polecić instruktora z którym miałam jazdy? Zdecydowanie tak!!! Jak dla mnie i moich znajomych to najlepszy instruktor! On ma ogromną wiedzę i chęci nauczania kursantów. Jestem osobą zaborczą i do końca nie dam sobie przetłumaczyć. Jemu się udało w 100% trafić do mojej głowy. Jest bardzo cierpliwy, zawsze jest na czas i nigdy nie olewa kursanta. Każdy kursant jest dla niego bardzo ważny. Przychodzą do niego różni kursanci, nawet z tzw. ułomnościami:))) Dla tego instruktora każdy kursant jest wyjątkowy. Do każdego podchodzi indywidualnie. Nie traktuje nas taśmowo. Moich pieniędzy nie wywaliłam w błoto, opłacało się w tym ośrodku. Z czystym sumieniem polecam Pana Adama z OSK MDJ!!!! Ma dużą zdawalność. Kursanci przychodzący do niego z innych ośrodków na jazdy doszkalające są w szoku swoją niewiedzą. Jak na kurs to tylko OSK MDJ polecam nie pożałujecie! Jeśli ktoś miał do czynienia z tym instruktorem to wie, że nie ściemniam. :D
kasieńka
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 22 czerwca 2009, 23:01

Piero - Bródno

Postprzez kinga.kowalska.kinga » środa 24 czerwca 2009, 15:11

[treść została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu]
kinga.kowalska.kinga
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 24 czerwca 2009, 15:08

Postprzez kasieńka » środa 24 czerwca 2009, 18:20

Mój brat też robił w Piero zasugerował się tym, że jest blisko pracy. Porażka. Nie zawsze ośrodek będący blisko nas jest skuteczny w działaniu. Najlepiej czytać opinie i słuchać opinii znajomych.
Pozdrawiam
kasieńka
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 22 czerwca 2009, 23:01

Postprzez selelect » środa 24 czerwca 2009, 18:38

Auto Kurs przy Górczewskiej - Kat. C
cena - porównywalnie z innymi szkołami . 1900 zł (w maju)

spotkania jak w większości szkół , 3x w tygodniu
teorię miałem z panem Markiem - zajęcia prowadzone ciekawie,
częsć praktyczna odbywa się za Tesco na Górczewskiej

plac standardowy , to co potrzeba to jest , bez żadnych "bajerów"
Instruktor na "C" jest... jeden, lecz sprawnie to idzie,
jazdy miałem praktycznie codziennie, tak więc szybko skończyłem kurs

Minusem może być to , że jazdy NIE odbywają się w soboty ani niedziele

Instruktor wporzątku , od x lat związany z pojazdami rożnego typu tak więc wytłumaczył "co i jak ", punktualny, nie obcinał czasu jazdy, a i normalnie można było pogadać w podczas jazdy.

a sama " L-ka " ? wiekowa ;)

Minusem może być czas dojazdu w czasie szczytu na drugą stronę warszawy z Bemowa - czasami zajmowało to wieeele czasu..

a Efekt ? zdałem za pierwszym podejściem.

Pozdrawiam
selelect
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 24 czerwca 2009, 16:46
Lokalizacja: wawa

Piero Bródno Targówek OSK

Postprzez monika.monika99 » sobota 27 czerwca 2009, 00:26

[treść została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu]
monika.monika99
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 27 czerwca 2009, 00:19

Bródno Targówek OSK

Postprzez @ni@ » wtorek 30 czerwca 2009, 10:47

Chcę dołączyć się do opinii o Pierro.
Rzeczywiście słabo uczą. Nauka jazdy polega głównie na przemieszczaniu się z Bródna do Kobyłki albo staniu w korku, żeby poćwiczyć łuk przy M1.
Parę znajomych osób szkoliło się w Pierro. Tylko jedna była zadowolona ze szkolenia, reszta doszkalała się w innych OSK. Słyszałam pozytywne opinie o TRANSMARK na Wyszogrodzkiej a ja mogę osobiście polecić wszystkim MAG na Żuromińskiej. Po paru jazdach zapisałam się na egzamin i ......... udało się :D
Teraz jeżdżę swoim samochodzikiem i jest super. Ten spokój w MAG pozwolił mi przestać się bać jazdy a wcześniej było trochę nerwowo :x
@ni@
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2009, 09:50

Re: Piero Bródno Targówek OSK

Postprzez nowy22 » wtorek 30 czerwca 2009, 23:04

monika.monika99 napisał(a):Ja i znajomi kończyliśmy kurs właśnie w OSK PIERO na Bródnie.
www.piero.waw.pl
I potwierdzam opinie że szkoda kasy na tą szkołę. Powstaje teraz dużo nowych i chcących utrzymać klienta szkół.
Brałem lekcję dodatkowe w innej szkole.
Było o niebo lepiej. Pełna kultura i instruktor się stara.
W Piero totalna olewka - duża rotacja instruktorów.
Pewnie słabo im płacą bo coś mi mówili.
Totalna inwigilacja Instruktorów przez szefostwo.
Odradzam Piero.

Monia


Chyba coś Ci się pomyliło odnośnie szkoły Piero , dla mnie to najlepsza szkoła, która w końcu mnie przygotowała i zdałam egzamin. Z twojego opisu wynika że jesteś instruktorem z firmy konkurencyjnej lub zostałeś zwolniony przez szefa Piero, gdyż w tej firmie zatrudniają tylko najlepszych instruktorów a ty być może nie byłeś najlepszy i próbujesz teraz opczerniać tą szkołę. Mój insruktor do tej szkoły próbował się dostać przez pół roku.
Ja dzięki tej szkole mam prawko...Dzięki Ci Piero !!!!!!!!!!! :D
nowy22
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2009, 22:36

Chyba coś Ci się pomyliło

Postprzez @ni@ » środa 01 lipca 2009, 11:09

Tobie się udało trafić na dobrego instruktora a mnie nie, i wszystko. Mam prawo wyrazić własne zdanie, jak i pozostali forumowicze.
Proszę wskaż mi nieprawdę napisaną przeze mnie. Nigdy nie stałeś w korku, żeby dojechać na łuk?
@ni@
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2009, 09:50

Postprzez kasieńka » środa 01 lipca 2009, 13:23

Każdy z nas ma jakieś zdobyte doświadczenie w różnych OSK. I tak naprawdę to nikt nie chce oczerniać żadnego z nich. Każdy pisze o swoich przeżyciach i po prostu poleca albo nie poleca OSK, w którym robił kurs. Po to powstało to forum, żeby inni nie uczyli się na swoich błędach tylko innych i potrafili wyciągnąć wnioski. Ja przeprowadziłam wywiad wśród swoich znajomych jak przyszło mi wybrać ośrodek. I trafiłam w 10. Bałam się, że moje ciężko odłożone pieniądze pójdą do studni bez dna. Ale tak nie było. Po raz kolejny bez żadnych obiekcji mogę polecić OSK MDJ pana A. On naprawdę dobrze tłumaczy i w swoją pracę wkłada całe serce. Aha no i wszystko robi, żeby kursant nie stał w korkach i nie tracił cennego czasu. Jadąc na łuk nigdy nie było problemu. Pozdrawiam :D
kasieńka
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 22 czerwca 2009, 23:01

Postprzez adi_king1 » czwartek 02 lipca 2009, 15:48

Witam. Pamiętajcie ze chcąc pomóc komuś w wyborze szkoły nie wystarczy tylko nazwa szkoły którą polecacie lub nie, bo szkoła to instruktorzy którzy tam pracują. Dlatego mam propozycję żeby pisać nie tylko jakie macie zastrzeżenia ale i do kogo konkretnie. Nie wydaje mi się żeby istniała szkoła w której wszyscy są idealnymi instruktorami bo to są ludzie którzy różnie mogą podchodzić do tematu szkolenia. I tak naprawdę nie jest istotna szkoła tylko osoba która cię uczy. Jak do tego tematu podchodzi. Warto pytać znajomych o konkretnych ludzi żeby wiadomo było do kogo człowiek się zapisuje na jazdy i czego po tym człowieku może się spodziewać. Pozdrowienia.
Ps: Powodzenia na egzaminie i pamiętajcie myślcie za siebie nie dajcie się ponieść tłumowi bo inni mają prawo jazdy i nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami.
adi_king1
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 01 czerwca 2009, 12:00
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Pandora » czwartek 02 lipca 2009, 19:38

Hej, pierwszy mój egzamin oblałam, dokupiłam jazdy w OSK Bartek na Odlewniczej, trafił mi się Pan Czarek i WCZORAJ ZDAŁAM :) po 25 min jazdy egzaminacyjnej! Kocham Pana Panie Czarku! :) powinnam parafrazować tytuł znanego słuchowiska radiowego :) Polecam serdecznie, a będąc kierowcą made in Cezary wogóle nie boję się jeździć.
Ostatnio zmieniony piątek 03 lipca 2009, 22:19 przez Pandora, łącznie zmieniany 1 raz
Pandora
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 02 lipca 2009, 19:31

PROSTA JAZDA / Ochota ul.Sabały 26

Postprzez kikaka » piątek 03 lipca 2009, 10:57

jeśli ktoś potrzebuję Dobrego Instruktora - polecam.
za drugim podejściem :)
kikaka
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 03 lipca 2009, 10:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości