Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Warszawa

Postprzez Kluseczka » niedziela 14 kwietnia 2013, 20:27

W zeszłą sobotę zdałam egzamin na prawo jazdy. Cieszę się bardzo, że zdecydowałam się na wyjazd na egzamin praktyczny z Warszawy do Łomży z panem Mariuszem z firmy OSK Gruszfeld. Takie rozwiązanie polecam każdemu, kto chciałby zdawać praktykę w Łomży.
Po przyjeździe do Łomży miałam 2 godziny jazd po mieście z bardzo rzeczowym i sympatycznym instruktorem, potem pojechałam bezpośrednio do WORDu na egzamin praktyczny. Wcześniej w Warszawie bardzo się denerwowałam, natomiast w Łomży panuje zupełnie inna atmosfera, dzięki czemu prawie wcale się nie stresowałam. Myślę, że dzięki tak przyjaznej atmosferze było mi łatwiej zdać.
Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane – wyjazd z Warszawy, egzamin i powrót. Nie jest to również duży wydatek finansowy, gdyż wyjazd jest połączony z 2 godzinami jazd Fiatem Grande Punto po Łomży, które dają możliwość dobrego poznania ulic miasta i ewentualnej trasy na egzaminie.
Gorąco polecam OSK Gruszfeld wszystkim, którzy pragnął zdawać egzamin w miłej i przyjaznej atmosferze. Naprawdę warto! Z pewnością nie będziecie żałować!
Kluseczka
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 09 kwietnia 2013, 22:50

Re: Warszawa

Postprzez cocochanel » czwartek 25 kwietnia 2013, 01:06

w ostatnią sobotę ZDAŁAM :D egzamin praktyczny na prawko na radarowej za drugim razem! :D

1. po zakończonym żenującym kursie w OSK CEZAR byłam pewna, że jazdy doszkalające wykupię w innej szkole. sugerując się opiniami z forum zdecydowałam się na OSK Havranek - jednak do końca ich nie podzielam. Wykupiłam 4 godziny (2 jazdy). Pan Rafał był punktualny (nie ucinał minut), konkretny i starał się pokazywać zasady parkowania, jednak nigdy za nic nie chwalił, czepiał się najdrobniejszych błędów i wprowadzał dziwne zasady, np. związane z redukcją biegów. Ogólnie był zbyt oficjalny i łatwo można było wyczuć kiedy staje się rozdrażniony (świadczyły o tym powtarzane z dużą częstotliwością słowa "ale naprawdę..." ). Może wtedy jeszcze moja jazda nie była najlepszej jakości, ale te dwie jazdy kończyłam zestresowana i zdołowana, że nic nie umiem. w takim też nastroju poszłam na pierwszy egzamin...

2. po niezdanym pierwszym egzaminie w marcu dokupiłam 8 godzin (4 jazdy) w OSK OLKA (ul. Radarowa 30, przy WORD) i to była moja najlepsza decyzja jeśli chodzi o cały kurs prawa jazdy! BARDZO POLECAM tę szkołę! Dzwoniąc odpowiednio wcześniej (ponad 2 tyg przed egzaminem) można umówić się na takie terminy jakie się chce. Awaryjne sytuacje np. dokupienie jazd kilka dni przed egz też dało się bez problemu umówić. Jeździłam z trzema instruktorami.

Pan Paweł - SZCZEGÓLNIE POLECAM! - młody, wesoły, energiczny i pozytywnie nastawiony :) na początku jazd pytał się, co chciałabym powtórzyć i wyćwiczyć. za każdym razem jechaliśmy na plac utrwalić łuk i górkę, ale pozostawiał do mojej decyzji ile czasu chcę tam spędzić. czas spędzony na jazdach po mieście był w pełni wykorzystany i na omawianie skrzyżowań i na wykonywanie manewrów. Pan Paweł znał haczyki egzaminacyjne i chętnie się tym dzielił, dokładnie pokazał trasę i zwrócił uwagę na różne zakamarki np. na jazdach pokazał mi bramę, przy której zawsze jest zaparkowane wiele samochodów i mało miejsca, żeby zawrócić i właśnie tam miałam wykonać manewr na egzaminie. dzięki jego wskazówkom udało się bezbłędnie! :) potrafił zdiagnozować dlaczego coś nie wychodzi i w czym jest problem, jasno tłumaczył, nie mądrzył się, a co najważniejsze wierzył w umiejętności kursanta i widać było, że zależy mu żeby jak najlepiej nauczyć. nigdy się nie denerwował a godzina jazd minęła jak 5 minut. potrafił pochwalić, a kiedy trzeba w kulturalny sposób mówił jak poprawić technikę jazdy. był wyluzowany i stwarzał miłą atmosferę. na jazdy szłam z radością i przekonaniem, że czegoś się nauczę. kompletnie zmienił na lepsze moje nastawienie do jazdy i dzięki niemu uwierzyłam, że mam szansę w najbliższej przyszłości dostać prawko! Panie instruktorze bardzo za to dziękuję i pozdrawiam! :D

Pan Janusz - spokojny, nieoficjalny, wskazywał i wyjaśniał błędy, które się popełniało, ale potrafił też pochwalić, rozładowywał atmosferę opowiadając o podróżach ;) w ciągu 2 h kilka razy jeździliśmy po skrzyżowaniach, które sprawiały mi trudność i ten czas był wykorzystany na maxa. polecam tego instruktora.

Pan Grzegorz - konkretny, opowiadał o wielu sytuacjach z egzaminu, zrozumiale tłumaczył i w ogóle się nie denerwował wprowadzając spokój na jazdach. również polecam tego instruktora.

3. NIE POLECAM i podtrzymuję opinię o OSK CEZAR (ul. Towarowa 22) z mojego wcześniejszego posta. mając rozeznanie w kwestii kompetencji instruktorów z innych OSK jestem jeszcze bardziej świadoma, że OSK CEZAR nie jest w stanie przygotować do egzaminu, ani zapewnić komfortowej atmosfery na jazdach, jedynie utwierdza kursanta w poczuciu, że umiejętności jakie wynosi się z jazd nie są współmierne za tym ile się zapłaciło. Szczególnie razi postawa właściciela szkoły p.Grzegorza, pracowników OSK CEZAR, łącznie z panią Olą recepcjonistką.
cocochanel
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 22 stycznia 2013, 23:26

Re: Warszawa

Postprzez michalbort » środa 15 maja 2013, 15:08

Witam, polecam Szkołe Nauki Jazdy ELMOL znajdującą się w Centrum Handlowym Land. Jeździłem z Krystianem i Grześkiem. Wcześniej jeździłem z instruktorami z IMOLI, byli sympatyczni ale nie potrafili do końca przekazać wiedzy. Dodam, że dwa razy oblałem egzamin. Kolega mi polecił Krystiana z ELMOL i okazało się że to było to! Bezstresowo i rzeczowo. Krystian świetny gość, robi podczas jazd egzamin praktyczny, co tym którzy jeszcze nie zdawali pozwala zapoznać się z atmosferą jaka będzie panowała podczas prawdziwego podejścia. Grzesiek wyjaśni ci wszystkie twoje wątpliwości, powie ci nie tylko jaką pozycję za kierownicą powinieneś zająć, wyjaśni ci też dlaczego tak powinno to wyglądać. Dodatkowym plusem jest to że masz jazdy więcej niż jednym instruktorem, dzięki czemu każdy może wytknąć ci inne błędy, każdy inaczej może ci coś wytłumaczyć dzięki czemu jeśli nie dokońca przekonuje cię jak wyjaśnił ci coś jeden, być może lepiej zrozumiesz objaśnienie innego, i trzecie najważniejsze, jeździsz na różnych samochodach, każdy instruktor ma swój, dzięki czemu będziesz mieć większe rozeznanie z działaniem gazu czy sprzęgła i poradzisz sobie gdy na egzaminie okaże się że pedały są bardziej lub mniej czułe niż w samochodzie na którym się uczyłeś. Po 1,5 rocznej przerwie, wziąłem u nich 16h i zdałem za pierwszym podejściem. Naprawdę polecam!!!!!
michalbort
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 15 maja 2013, 13:46

Re: Warszawa

Postprzez Mieczyk » środa 15 maja 2013, 19:00

Wydawało mi się, że jestem ciężkim przypadkiem. Po 6 niezdanych egzaminach praktycznych zwątpiłam w siebie i zniechęciłam się strasznie. Za przyczynę niepowodzeń stawiałam sobie ogromny stres z którym nie potrafiłam sobie poradzić.
Z perspektywy czasu może gdybym wcześniej zmieniła szkołę jazdy nie byłoby aż tak tragicznie. Jeździłam z instruktorami z IMOLI. Chciałam się tam zapisać ponownie, ale miałam wrażenie, że instruktor chce mnie naciągną (potrzebowałam zaświadczenie o wyjeżdżonych 5 godzinach), postanowiłam więc napisać do IMOLI, czy aby na pewno jak wezmę u ich instruktora 10h jazd doszkalających to muszę jeszcze płacić za taki papierek. Generalnie po otrzymaniu odpowiedzi, w której nie była zawarta odpowiedź na żadne z moich pytań, wkurzyłam się i zdecydowałam, że nie chcę już korzystać z ich usług. Zaczęłam przeszukiwać fora w celu wybrania innego ośrodka. Natknęłam się tam także na opinie dotyczące IMOLI i olśniło mnie, że faktycznie instruktorzy IMOLI są świetni żeby pogadać, ale moich błędów nie potrafili wyeliminować.

Znajomi polecili mi ELMOL i to był dobry wybór. Najpierw napisałam maila, na którego natychmiast odpowiedziała mi Pani Magda i rozwiewała wszystkie moje wątpliwości. Po 2 letniej przerwie wzięłam tam 10 h jazd doszkalających. Jazdy miałam z Panem Czarkiem, który dostosował się do moich aktualnych potrzeb, SŁUCHAŁ co do niego mówię i brał na wszystko poprawkę. Stwierdził, że z moim ” doświadczeniem na trasach egzaminacyjnych” poświęcimy czas na naukę i sprawdzanie mnie w nieznanych dla mnie rejonach i to było dobre posunięcie. Dzięki temu uświadomiłam sobie swoje błędy i staraliśmy się nad tym pracować. Z jazdy na jazdę było coraz lepiej, w tym samym czasie delikatnie starał się mnie nastawić pozytywnie i przekonać, że nie jestem takim złym kierowcą i że mam dużą szansę tym razem zdać. Ja sama podchodziłam do tematu bardziej sceptycznie, ale byłam spokojna. Jak się okazało Pan Czarek miał rację i egzamin zdałam:) za 7 razem i jednocześnie za 1 po tak długiej przerwie.
Ciężkim przypadkom i nie tylko, naprawdę polecam ELMOL!
Mieczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 15 maja 2013, 16:44

Egzamin Bemowo Warszawa

Postprzez GienekToJa » piątek 17 maja 2013, 14:42

Jak część osób z tego forum dodatkowe jazdy miałem w szkole Havranek. Nic złego nie mogę powiedzieć, ponieważ wszystko było super. Jazdy doszkalające brałem też u innych instruktorów ale wiedza "Havranka", zaangażowanie i sposób przekazywania informacji rewelacyjny. Wystarczy słuchać, stosować się do wskazówek p. Rafała oraz trochę posiedzieć w domu i ułożyć sobie wszystko i egzamin będziecie mieli zdany:) tak jak ja:) Bemowo Warszawa - 16.05.2013 r - kat B praktyka - pozytywny:)
pozdrawiam, GienekToJa
GienekToJa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 17 maja 2013, 14:24

Re: Warszawa

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 09 czerwca 2013, 15:30

3. NIE POLECAM i podtrzymuję opinię o OSK CEZAR (ul. Towarowa 22) z mojego wcześniejszego posta. mając rozeznanie w kwestii kompetencji instruktorów z innych OSK jestem jeszcze bardziej świadoma, że OSK CEZAR nie jest w stanie przygotować do egzaminu, ani zapewnić komfortowej atmosfery na jazdach, jedynie utwierdza kursanta w poczuciu, że umiejętności jakie wynosi się z jazd nie są współmierne za tym ile się zapłaciło. Szczególnie razi postawa właściciela szkoły p.Grzegorza, pracowników OSK CEZAR, łącznie z panią Olą recepcjonistką.


Wręcz przeciwnie, szkoła bardzo dobra.
Wiele osób zdawało (łącznie ze mną) po tej szkole za pierwszym razem.
Ja zdawałem na Radarowej.
Co do Instruktorów głównie jeździłem z Panem Michałem, jest to człowiek bardzo kulturalny, podczas jazd uczy jak jeździć i myśleć też o innych uczestnikach drogi, a nie tylko o sobie, Inni instruktorzy też są godni polecenia, Jeżeli chodzi o Panią Olę (recepcjonistkę) to również wszystkiego można się dowiedzieć i wszystko idzie załatwić, Ceny bardzo dobre, a jakość przekazywanej wiedzy jest proporcjonalna do czasu spędzonego na wykładach.....
Szczerze polecam tą szkołę, a osoby oczerniające niech podadzą chociaż konkretne argumenty, a nie piszą co im brud na paznokcie przyniesie....
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Warszawa

Postprzez mumu » środa 19 czerwca 2013, 10:00

Ja mogę polecić Sławka ze Smila, jest naprawdę kompetentny. Dużo tłumaczy, powtarza to co sprawa największą trudność. Generalnie Tip top, egzamin zdałem za drugim razem. Kurs robiłem w innym ośrodku, po niezdanym egzaminie postanowiłem, wykupić kilka godzin w innej szkole. Trafem padło na Smile, teraz się z tego bardzo cieszę. Dobra decyzja po 8 h podszedłem do egzaminu spokojniejszy z wieloma korektami no i się zdało ;). Fajnie uczą, wielki ukłon dla Sławka,
mumu
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 19 czerwca 2013, 09:55

Re: Warszawa

Postprzez cocochanel » niedziela 23 czerwca 2013, 16:15

RossoneriDevil napisał(a):
3. NIE POLECAM i podtrzymuję opinię o OSK CEZAR (ul. Towarowa 22) z mojego wcześniejszego posta. mając rozeznanie w kwestii kompetencji instruktorów z innych OSK jestem jeszcze bardziej świadoma, że OSK CEZAR nie jest w stanie przygotować do egzaminu, ani zapewnić komfortowej atmosfery na jazdach, jedynie utwierdza kursanta w poczuciu, że umiejętności jakie wynosi się z jazd nie są współmierne za tym ile się zapłaciło. Szczególnie razi postawa właściciela szkoły p.Grzegorza, pracowników OSK CEZAR, łącznie z panią Olą recepcjonistką.


Wręcz przeciwnie, szkoła bardzo dobra.
Wiele osób zdawało (łącznie ze mną) po tej szkole za pierwszym razem.
Ja zdawałem na Radarowej.
Co do Instruktorów głównie jeździłem z Panem Michałem, jest to człowiek bardzo kulturalny, podczas jazd uczy jak jeździć i myśleć też o innych uczestnikach drogi, a nie tylko o sobie, Inni instruktorzy też są godni polecenia, Jeżeli chodzi o Panią Olę (recepcjonistkę) to również wszystkiego można się dowiedzieć i wszystko idzie załatwić, Ceny bardzo dobre, a jakość przekazywanej wiedzy jest proporcjonalna do czasu spędzonego na wykładach.....
Szczerze polecam tą szkołę, a osoby oczerniające niech podadzą chociaż konkretne argumenty, a nie piszą co im brud na paznokcie przyniesie....



Gratuluję zdania egzaminu za pierwszym razem po nauce w szkole Cezar. Aczkolwiek sądząc po Twoich postach sprzed ponad roku dotyczących sytuacji na drodze i innych technicznych zagadnień myślę, że przychodząc do szkoły Cezar miałeś wszystko w małym palcu... jak się już wszystko umie, to wiadomo, że kurs prawa jazdy obojętnie w jakiej szkole, zakończy się sukcesem.
Jeśli chodzi o mnie, szanujmy swoje zdania i naprawdę nie wiem jakie zachowania osób z OSK Cezar musiałbyś spotkać i co nazwałbyś konkretnym argumentem, jeśli nie to co napisałam. Nie było to oczernianie, a jedynie fakty które miały miejsce, a forum jest po to, aby przestrzec innych przed złymi decyzjami. Być może kiedy Ty chodziłeś do tej szkoły, prezentowała ona nieco wyższy poziom niż teraz.
cocochanel
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 22 stycznia 2013, 23:26

Re: Warszawa

Postprzez agulina » niedziela 30 czerwca 2013, 18:50

Ja po 3 nieudanych próbach na bródnie skorzystałam ze szkoły jazda do celu.
Kolega polecił mi Pana Andrzeja jako speca od beznadziejnych przypadków.
Nauczona doświadczeniem w innych szkołach zdecydowałam się na jedną godzinę na początek, bo bywa niestety również.
Ostatecznie jeździłam jeszcze 4h bezpośrednio przed egzaminem.
Pan Andrzej znał chyba wszystkie najbardziej podstępne trasy egzaminacyjne na bródnie.
Rondo żaba jeździłam tak długo, że teraz mogę przejechać je z zamkniętymi oczami.

Nie wiem czy to szczególne zdolności Pana Andrzeja czy fakt, że na jazdach było bardzo spokojnie i sympatycznie więc się w ogóle nie denerwowałam ćwicząc, ale udało się zdać od razu.

Jazdy są z tego co wiem tylko po południu, a szkoła jest na gocławiu, ale nie było problemu żeby w czasie 2h przejechać sobie na spokojnie całe bródno. Nawet w godzinach szczytu.

Ja dostałam nr telefonu od kolegi, ale mają też stronę jazdadocelu.wix.com/jazdadocelu

Żeby nie to, że Pan Andrzej tak się postarał że starczyło 5h i zdałam to na pewno bym tam wróciła.
agulina
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 30 czerwca 2013, 18:37

Re: Warszawa

Postprzez MrMole » piątek 05 lipca 2013, 20:31

OSK Elita :lol:
http://www.oskelita.com.pl/

Plac manewrowy na MPT Grochów.
Kategoria na którą uczęszczam: C1

Od razu mówię, że jeżeli chcecie wyrzucić swoje pieniądze w błoto to serdecznie zapraszam. Jeśli chcecie się nauczyć to odradzam.

Zaczynając od samego placu, na którym uczą dwie szkoły. Wspomniana wyżej "Elita" i OSK Turbo. O tym drugim nie mam pojęcia więc się nie wypowiadam. Często jest tak, że robiąc łuk czy inne manewry pojazdem od Elity, przyszli motocykliści przeszkadzają z Turbo, bo ich slalom czy coś podobnego przebiega centralnie w tym samym miejscu. Ale to jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

Nauka jazdy na placu, czyli poprostu manewrów wygląda w ten sposób, że wsiadam i robię łuk. Po 5 minutach przychodzi MJ i stwierdza, że jedzie na miasto i będzie za chwilę. Mija godzina, dalej go nie ma. Przyjeżdża po 70 minutach. Sytuacja się powtarza kilkukrotnie. Jeśli tak ma wyglądać nauka manewrów to ja dziękuję. 0 wsparcia, 0 możliwości zadania pytań, 0 możliwości uzyskania odpowiedzi bo go poprostu nie ma.

Auto którym uczę się jeździć było w tragicznym stanie. Nie dało się tego utrzymać w prostej linii na drodze, miało ogromne luzy na przekładni kierowniczej. Naszczęście to zrobił, ale niesprawna skrzynia biegów dalej pozostała.

Sytuacja z wczoraj. Jadę po drodze osiedlowej na Saskiej Kępie, "instruktor" rozmawia przez telefon ze swoją żoną czy dziewczyną. Nagle macha mi palcem wskazując na jedną z kilku dróg po lewej stronie. Spytałem się czy mam tam skręcić nic nie odpowiedział, bo był zajęty telefonem. Więc pojechałem prosto. Rozłączył się i spytał się czy wiem która to jest lewa strona i czy mi się nie myli. Odpowiedziałem, że wiem. Lekko mówiąc opi*przyłem go, że nie w taki sposób wydaje się polecenia dot. zmiany kierunków jazdy.

Sytuacja z dzisiaj. Przez dogorywającą skrzynie biegów redukowałem z czwórki na trójkę. Strasznie zgrzytnęło, spytałem się czy to jest u innych normalne czy coś źle zrobiłem. Usłyszałem odpowiedź, że pozostały mi już tylko dwie godziny do wyjeżdżenia i nie będzie komentował mojej jazdy. Trudno, CH. mu w d... Poprostu burak nie obrażając warzyw. :lol:

Całe szczęście kurs mam opłacony ze środków Unii Europejskiej, za pośrednictwem mojej szkoły. Nie wydałem na to ani złotówki i chwała Bogu.
A właścicielowi proponuje zmienić nazwe z OSK Elita na OSK Gamoń.
MrMole
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2013, 20:11

Re: Warszawa

Postprzez Leelaa » sobota 13 lipca 2013, 15:14

KATEGORIA B
NIE POLECAM
1. ZRYW na Bemowie (ul. Morcinka) - Teoria jest przeprowadzona pięknie i dokładnie, ALE na praktyce są niefachowi i nieprzyjemni instruktorzy, zmieniają się jak rękawiczki zamiast mieć jednego czy dwóch na cały kurs. Plac manewrowy w jakiejś dziurze pod Trasą Toruńską. (Opinia sprzed 5 lat, może teraz jest inaczej. Z tego co słyszałam, część instruktorów odeszła i pozakładała swoje szkoły nauki jazdy)

2. PIERO na Bródnie (ul. Hieronima) - Miałam tylko dodatkowe godziny, więc o wykładach teoretycznych się nie wypowiem. Na jazdach spotkałam się z powątpiewającymi w możliwość zdania instruktorami, ich kursanci zdają czasem nawet po 17 razy, o czym sami mnie informowali(!) Nie posiadają swojego placu manewrowego. (Opinia sprzed 5 lat, może teraz jest inaczej)

3. LINIA na Bemowie (ul. Morcinka) - Wykłady teoretyczne prowadzone są chaotycznie i niedbale. Trzeba raczej samemu uczyć się z kodeksu drogowego. Jazdy praktyczne z miłymi panami, dobrze uczą jeździć, ale niezbyt trzymają się tras egzaminacyjnych oraz manewrów egzaminacyjnych. Place manewrowe często wynajmują innym podmiotom i jest brak możliwości ćwiczenia łuku, a jeżeli już to warunku są tragiczne- nierówna i dziurawa droga, krzywo stojące pachołki. Nie posiadają wzniesienia do ćwiczeń(!) (Opinia teraźniejsza)

POLECAM
1. Prywatny ośrodek nauki jazdy (ul. Ogińskiego przy placu zabaw)
Miałam tu tylko jazdy dodatkowe, bardzo miły i skuteczny starszy pan instruktor, ośrodek posiada plac manewrowy z dwoma łukami i wzniesieniem oraz miejscem na ćwiczenie parkowania tuż przy budynku, idealne warunki. (Opinia sprzed 5 lat, nie wiem czy ten pan nadal tam pracuje)
WORD Odlewnicza
28.V.2008 Teoria (pozytywny)
11.VI.2008 Praktyka (negatywny) łuk
03.VII.2008 Praktyka (negatywny) górka
29.VII.2008 Praktyka (negatywny) górka
PRZERWA
WORD Radarowa
08.VII.2013 Teoria (pozytywny) 71/74
13.VII.2013 Praktyka (negatywny) górka
16.VII.2013 Praktyka (pozytywny)
Avatar użytkownika
Leelaa
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota 13 lipca 2013, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Postprzez joanna24 » piątek 19 lipca 2013, 09:35

Wczoraj zdałam egzamin praktyczny w pierwszym podejściu więc z ręką na sercu mogę pochwalić mój OSK - znajdujący się na Ursynowie - Linia http://www.linia.waw.pl.

1. Teoria - wybrałam kurs weekendowy, zajęcia w sobotę i niedzielę od 9 do 17 - teoria jak to teoria - wykłady dało się wytrzymać :wink: prowadził fajny, sympatyczny instruktor.

2. Praktyka - jeździłam z p. Stanisławem, starszy, miły pan ani razu mnie nie zestresował, nigdy nie robił złośliwych uwag, baaaaardzo cierpliwy, szczerze polecam. Nigdy nie było problemu z umówieniem godziny, instruktorzy nie są przeładowani kursantami. Na egzaminie nic mnie nie zaskoczyło - trasy wokół WORDu miałam przetrenowane do perfekcji. Przed samym egzaminem wzięłam u niego dodatkowe 2 h dla przypomnienia. Plac manewrowy na terenie Wyścigów Konnych - bardzo przyzwoity, co prawda bez wzniesienia ale tzw "górkę" miałam możliwość opanowania do perfekcji na osiedlowych podjazdach. A, i co ważne, jeździ się na różnych samochodach.


Cena też bardzo przyzwoita, zapisywałam się jeszcze przed podwyżką, która miała miejsce w lutym i za kat. B zapłaciłam 1190 zł (w 6 ratach). Obecnie kurs kosztuje jeśli się nie mylę 1390 zł.
zdane za pierwszym razem :)

WORD RADAROWA

28.05.13 - egzamin wewnętrzny
27.06.13 - egzamin państwowy teoretyczny (pozytywny)
18.07.13 - egzamin państwowy praktyczny (pozytywny)
joanna24
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 19 lipca 2013, 09:06

kurs prawa jazdy

Postprzez Pasa » wtorek 27 sierpnia 2013, 18:49

Kurs prawa jazdy na kat B przeprowadzony wzorcowo. Mam porównanie z moim poprzednim kursem ( który odbyłem 6 lat temu ) oraz z kursem kolegi, który odbył kurs w innej szkole. Na samym początku dokładnie wytłumaczone ruszanie, panowanie nad samochodem podczas ruszania z czym na poprzednim kursie miałem duże problemy. Każda czynność była omawiana dokładnie z uwzględnieniem zagrożeń jaki na mnie czekają. Jazda po łuku wytłumaczona w taki sposób, że po godzinie mogłem wykonać go z "zamkniętymi oczami";) Dużo parkowania, zawracania oraz skrętów w lewo oraz zmiany pasa ruchu. Najciekawsze zajęcia jakie miałem to jazda po centrum i śrudmieściu Warszawy oraz dwukrotny wyjazd za Warszawę. Jechałem 90 km/h, 120km/h a nawet 140km/h:) W czasie dwóch godzin przejechałem ok 100 km. Świetna sprawa:) Na poprzednim kursie nawet piątego biegu nie użyłem. Po jazdach dodatkowych, które poprawiły moje umiejętności zdałem egzamin za pierwszym razem. To wszystko dzieki szkole Havranek i Rafałowi Trawczyńskiemu. Dzięki i szerokiej drogi:) Jedź wolniej a dalej zajedziesz!!! www.havranek.entro.pl
Pasa
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 sierpnia 2013, 18:34

OSK Havranek

Postprzez Aplegatt » piątek 06 września 2013, 11:36

Ze swojej strony chciałbym gorąco polecić szkołę Havranek, no i oczywiście pana Rafała jako instruktora. W przeciągu swojej "kariery" jako kandydata na kierowcę, przez ładnych parę lat wyjeździłem wiele godzin z kilkoma różnymi instruktorami, w różnych samochodach i przygotowując się do egzaminów na różnych zasadach. Powoli zaczynałem wątpić w możliwość uzyskania przeze mnie Prawa Jazdy. Po kilku latach przerwy w ubieganiu się o dokument zdecydowałem się po raz ostatni dać sobie szansę. Kierując się opiniami m.in. na tym forum postanowiłem pojeździć z panem Rafałem. Okazało się to być najlepszym pomysłem na jaki mogłem wpaść. Pan Rafał cechuje się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami. Przed jazdą omawia dokładnie wszystkie manewry a w trakcie przekazuje wiele rad dotyczących nie tylko samego egzaminu ale i samodzielnej jazdy po uzyskaniu uprawnień. Przy okazji nie prowadzi za rękę, pozwala uczyć się na błędach a chwali wtedy kiedy rzeczywiście jest za co. Jeśli oczekujesz zagłaskania Cię na śmierć to źle trafiłeś/łaś, ale wierz mi, lepiej jeździć z instruktorem, który czegoś od Ciebie wymaga. Jestem tego doskonałym przykładem - po jazdach z panem Rafałem zdałem egzamin praktyczny za pierwszym razem.
Aplegatt
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 10 czerwca 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Postprzez iloona09 » sobota 14 września 2013, 10:43

Witam chciała bym polecic OSK Enigma znajdującej sie na ul. Grochowska 194/196. Szkoła w dobrej cenie, materiały szkoleniowe w cenie. Godziny wykładów dostosowane do osób bioracych w nich udział (wykładowca z poczuciem humoru nie prowadził nudnych zajec), praktyka indywidualnie tez bez zadnych problemów (szybko wyjezdziłąm godziny).Teorie zdałam za pierwszym razem gorzej niestety poszło z praktyka nie przez to ze zle jezdziłam tylko przez nastawienie egzaminatorów którzy jak wiecie skupiaja sie na oblewaniu a nie na jezdzie. Lekcje miałam z Adrianem :D bardzo sympatyczny młody majacy naprawde duza wiedze na temat nauki i podejscia do kierujacego, wytłumaczyl bardzo dobrze na co mam zwracac uwage na drodze i na egzaminie oraz co najwazniejsze jezdziłam po wszystkich ulicach po całym Bródnie co ma wpływ na zmniejszenie nerwów podczas egzaminu pt. "nie znam tej trasy napewno mnie obleje". Szkoła naprawde godna polecenia "szkoła dla ludzi a nie ludzie dla szkoły" :D
iloona09
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 19:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości