Warszawa

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Nauka jazdy Havranek

Postprzez KacperRak » czwartek 21 czerwca 2012, 14:36

Co do nauki jazdy i instruktorów podchodziłem sceptycznie. Miałem chyba w swoim życiu 10 instruktorów i prawie tyle samo egzaminów. Zdawałem 7 razy. Przed 7 egzaminem szukałem po znajomych i po forach naprawdę dobrego instruktora. Czytając na tym i innych forach opinie o Havranku nie wierzyłem do końca w to co piszecie. Ku mojemu zdziwieniu wszystko okazało się prawdą. Pan Rafał naprawdę posiada wyśmienita wiedzę, znakomite podejście do nauczania, punktualność a nawet jak się spóźni góra 5 minut to i tak nic się nie traci bo jazdy są potem przedłużane. Jeżeli chcecie zdać egzamin a przede wszystkim nauczyć się jeździć to tylko do Havranka do p. Rafała. Najważniejsze w szkoleniu u Havranka jest to, że uczy myślenia i nie uczy jazdy na pamięć. Polecam http://www.havranek.entro.pl
KacperRak
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 czerwca 2012, 14:22

Re: Warszawa - MOBILEK - OMIJAĆ Z DALEKA

Postprzez elmaz » sobota 23 czerwca 2012, 00:41

Potwierdzam wszystkie negatywne opinie na temat MOBILEK WARSZAWA.

1. Teoria - miało być 30 h, było (teoretycznie) 2 x 12 h (ciekawe kto wytrzyma) - w praktyce 1 dzień jakieś 8h, w drugi jakieś 6h. Do tego dodatkowa kasa za badania lekarskie i materiały - co często gdzie indziej jest wliczone w cenę kursu.

2. Praktyka - obiecano mi, że w ciągu 3 dni od szkolenia teoretycznego będę mógł zacząć jazdy. Przez 3 tygodnie dzwoniłem prawie codziennie do nich - i (o ile udawało mi się dodzwonić) ciągle były po ich stronie jakieś problemy, które uniemożliwiały umówienie się na jazdę. Najpierw 10 dni wpisywali mnie do systemu, potem nie było już terminów na czerwiec, a na lipiec jeszcze grafików, potem były problemy z systemem informatycznym. Za każdym razem obiecali oddzwonić jak się coś wyjaśni i NIGDY tego nie zrobili.

W sumie minął prawie miesiąc od kursu teoretycznego, a ja nadal nie mam umówionej jazdy. Coś dzisiaj bąkali o drugiej połowie lipca - ale mam zadzwonić w poniedziałek. Oczywiście nie ma mowy, żeby umówić się np. na 10 kolejnych jazd - a tylko na jedną, potem się zobaczy. Patrząc na to co się dzieje - pewnie ten kurs skończę w grudniu.

GENERALNIE - OMIJAĆ Z DALEKA. Gdybym wiedział - dałbym i 500 zł więcej za kurs gdzie indziej, byle tylko nie mieć z nimi do czynienia.


EDIT:
Dzisiaj 25.06 wreszcie udało mi się umówić na jazdy. Nagle - po grubszej awanturze - okazało się, że można. Zobaczymy jak będzie na samych jazdach.
elmaz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 23 czerwca 2012, 00:31

Re: Warszawa

Postprzez jagoda123 » poniedziałek 25 czerwca 2012, 14:14

Cześć :D Ja polecam MEGA JAZDĘ na ul. Srebrej. Właśnie jestem świeżo po kursie i po egzaminie. Wykłady są prowadzone bardzo profrsjonalnie, tłumaczą bardzo dokładnie i dotąd aż każdy zrozumie. Bardzo mi się podoba też to że całość jest prowadzona w bardzo luźnej i przyjemnej atmosferze :) Co do instruktora to ja akurat jeździłam z panem Rysiem. Bardzo go polecam, wszysko tłumaczy jasno i zrozumiale. Do tego jest bardzo sympatyczny i wyrozumiały. Z resztą robiąc tam kurs zdązyłam zauważyć że cała ekipa jest bardzo sympatyczna więc z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek :)
jagoda123
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 czerwca 2012, 14:06

Warszawa Mega Jazda Polecam

Postprzez robb » środa 04 lipca 2012, 10:19

Korzystałem z tego forum przy wyszukiwaniu OSK, więc teraz pora na własną opinię.
Polecam ośrodek Mega Jazda (http://www.mega-jazda.pl). Dobra cena, w promocji 1000 zł, w tym materiały szkoleniowe, badania, egzamin wewnętrzny, prawdziwe 30 godzin teorii (30*45 min=3 dni po 7 godz zegarowych), 31 godzin jazdy wyjeżdżone punktualnie co do minuty, bez załatwiania w trakcie żadnych spraw. Egzamin odbył się 3 tygodnie po zakończeniu kursu, zdany za 1 podejściem (WORD Bemowo). Dzień przed egzaminem dwie godziny jazdy doszkalającej po Bemowie (http://osk-presto.pl/, ) celem przypomnienia i pojeżdżenia po trasach egzaminacyjnych.
robb
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 04 lipca 2012, 10:05

Re: Warszawa

Postprzez ChiquiTTa » wtorek 17 lipca 2012, 15:29

polecam OSK ENIGMA. Bardzo profesjonalni i cierpliwi instruktorzy (przynajmniej mi się taki trafił). Po dodatkowym szkoleniu wykupiłem 5 godzin i nauczyłem się więcej niż w 30 godzin w innym OSK. Zdałem bezproblemowo.
Obrazek
ChiquiTTa
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 lipca 2012, 15:26

Re: Warszawa

Postprzez karolaczek » środa 25 lipca 2012, 23:33

A ja osobiście prawko kat b robiłem w konstancinie-jeziornie w dar-kros'ie u Pana D. Człowiek bardzo zabawny, wykłady prowadzone w sposób fajny, nie przynudza, i co najważniejsze nie trzyma tam na siłę. To jest twój wybór, jak chcesz możesz chodzić nawet pół roku na wykłady i słuchać piąty raz tego samego jak nie zrozumiesz, bo zajęcie są prowadzone w trybie koła, albo przychodzić kiedy ci pasuje. Egzamin zdawałem na odlewniczej za pierwszym razem.
Z kolei kat b+e oraz A robiłem w bartku na przeciwko ośrodka egzaminacyjnego na odlewniczej. Mają bardzo "indywidualne" podejście do człowieka. Nie patrzą tylko przez paragrafy na świat. Oba egzaminy zdałem też za pierwszym razem.

Egzamin nie jest taki straszny jak go malują, wystarczy myśleć, patrzeć przed siebie i wykonywać co mówi egzaminator, a jeżeli ktoś nie zdał 5-ty, 7-my czy bóg wie który raz z rzędu to chyba nie wina ośrodka szkolenia, ani instruktorów... i radził bym nie próbować więcej niż 10 razy, bo zrobicie później sobie albo komuś krzywdę.

Do kwestii "załatwiania spraw" podczas jazd radzę się przyzwyczaić, bo to jest wszędzie praktykowane i powszechne, brać po 3 lub więcej godzin na raz, bo jak wam się instruktor spóźni 5 lub 10 minut to mniejsza strata.
karolaczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 25 lipca 2012, 23:18

Re: Warszawa

Postprzez panti1801 » wtorek 31 lipca 2012, 18:40

Witam,

zdałam teorię w imoli na pradze południe, został mi przydzielony instruktor na pragę południe Pan Piotr S. czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat instruktorów na pradze południe, polecić kogoś?

Pozdrawiam
panti1801
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 31 lipca 2012, 18:37

Re: Warszawa

Postprzez skorupka » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:23

Witam,
Gorąco polecam Ośrodka Szkolenia Kierowców Nauka Jazdy "Gocław"!!!!!!
Zanim zapisałam się na naukę jazdy przejrzałam to forum. Zależało mi na znalezieniu jakiejś szkoły między pracą a domem. Było kilka szkół w tej okolicy, ale mimo że miały kilka dobrych opinii to było też sporo negatywów. W związku z tym zaryzykowałam ze szkołą gdzie były same pozytywy :) .
Teorie miałam z właścicielem - Panem Jackiem – który tłumaczył praktycznie każdy slajd i dawał od siebie wiele przykładów. Teorię dało się zrobić w dwa weekendy. Nie miałam żadnego problemu z uzgadnianiem terminów następnych jazd (a jestem osobą pracującą, więc ten czas miałam też ograniczony), które wyjeździłam w ok. miesiąc.
Jazdy miałam z Robertem, który jest niesamowicie cierpliwym oraz punktualnym człowiekiem. Przed przystąpieniem do nauki jazdy nigdy wcześniej nie siedziałam za kierownicą i Robert uczył mnie od zera. Od samego początku tłumaczy bardzo „łopatologicznie” :lol: więc nie miałam żadnego problemu ze zrozumieniem co, kiedy i jak mam robić :D . Dzięki spokojowi i cierpliwości Roberta jazda samochodem mi się ogromnie spodobała :) .
Pamiętajcie, że w wypadku wyboru szkoły nauki jazdy nie warto patrzeć na cenę, bo w obecnych czasach sporo szkół się otwiera, dają groupony a później jest problem z uzgodnieniem terminów jazd i prawko robimy przez pół roku.
W związku z powyższym naprawdę z czystym sumieniem GORĄCO polecam Naukę Jazdy "Gocław" :thumb2: :spoko:
Pozdrawiam.

Egzamin: WORD Bemowo
11.07.2012 – Egzamin teoretyczny zdany za pierwszym podejściem (zero błędów)
04.08.2012 – Egzamin praktyczny ZDANY za pierwszym razem!!!
skorupka
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 sierpnia 2012, 11:44

Instruktor godny polecenia - Havranek Havranek...

Postprzez gostek727 » czwartek 09 sierpnia 2012, 16:33

Najpierw znalazłem najlepsze forum na temat kursu na prawo jazdy. Następnie znalazłem na tym forum najlepszego instruktora naprawdę godnego polecenia - Havranek Havranek Havranek tak na niego wołają:) Miałem kilku instruktorów w swoim życiu ale Havranek jest naprawdę bardzo dobrym-najlepszym instruktorem. Widać, że uczy tak żeby zdać egzamin ale przede wszystkim uczy jeździć. Widać, że zależy Rafałowi żeby kursant był jak najlepiej przygotowany do jazdy. Polecam 100% satysfakcji. www.havranek.entro.pl

ps. zdawałem na Odlewniczej i było super zdałem za pierwszym razem:)
gostek727
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 09 sierpnia 2012, 16:23

lambo

Postprzez beatkaa » niedziela 12 sierpnia 2012, 11:27

ja zdecydowanie polecam szkołę Lambo. Robiłam tan kurs i zdałam już za 1 razem!!! Instruktor był bardzo wymagający ale jak widać to pomogło. Jeździłam dużo po trasach egzaminacyjnych więc nic mnie nie zaskoczyło na egzaminie. :D
beatkaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 12 sierpnia 2012, 11:17

Re: Warszawa Nauka Jazdy Gocław

Postprzez nataliap » sobota 18 sierpnia 2012, 10:17

Nauka Jazdy Gocław to jest ośrodek którego szukasz. Najlepsza szkoła nauki prawa jazdy. Pełen profesjonalizm i cierpliwość, cała uwaga skupiona na kursancie. Zero prywatnych spraw, telefonów. Zrobiłam wpis właśnie na fb Nauka Jazdy Gocław. Poczytajcie tam opinie i też moją (najdłuższą:) i będziecie wiedzieć, że mam rację, bo przecież tyle osób nie może się mylić :) zdałam dzisiaj egzamin, spełniłam swoje marzenie, nie było łatwo, praca, stres, zmęczenie i niewiarygodne jak szybko to minęło, już jest po wszystkim! Z pozdrowieniami dla Eweliny i Pana Jacka od Natalii, tak tak, wiem, pamiętam, wolniej, nie spieszymy się :) To niesamowite, ze wszystkie rady pamiętam i że je wszystkie zastosowałam, tylko ja i moi Instruktorzy wiedzą, jak było cieżko... Będzie mi tego brakować. Dzięki!
nataliap
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 18 sierpnia 2012, 10:00

Re: Warszawa

Postprzez plutonka » sobota 18 sierpnia 2012, 10:50

Ja również gorąco polecam Naukę Jazdy Gocław! Nigdy nie miałam wielkiego talentu do jazdy samochodem i po pierwszym odbytym przeze mnie kursie w innej szkole nie odważyłam się przystąpić do egzaminu. Dopiero pan Jacek z Nauki Jazdy Gocław miał tyle cierpliwości, żeby powtarzać mi wszystko po sto razy. Pomógł mi tez przemałać mój totalny brak wiary w siebie i sam dopilnował, żebym zapisała się na egzamin.
Efekt? Zdałam za pierwszym razem w WORDzie na Odlewniczej :D Będę polecać tę szkołę wszystkim znajomym, a jakbym mogła, to bym się tu podpisała jeszcze rękami, nogami, i nosem!
plutonka
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 18 sierpnia 2012, 10:44

OSK Gruszfeld - Polecam!!

Postprzez 15240 » piątek 24 sierpnia 2012, 15:30

Witam.

Zanim przejdę do sedna sprawy krótki powrót do przeszłości:)
Moja "przygoda" z prawo jazdami zaczęła się jakieś 9 lat temu. Mam za sobą 6 nieudanych egzaminów. Jedyne co udało mi się wynieść z tej "lekcji" to ogromny strach przed prowadzeniem auta a w moim domu temat prawa jazdy stał się tematem tabu.
Gdy postanowiłam, że raz na zawsze kończę z prawem jazdy to życie zadecydowało inaczej. Rozpoczęłam pracę w firmie, w której ta "umiejętność" jest niezbędna. Musiałam na nowo rozgrzebać sprawę i zmotywować się na tyle mocno by w końcu udało się zamknąć temat pozytywnie i definitywnie.
Wiedziałam, że ośrodek, na który się zdecyduje musi być przeze mnie dokładnie i wnikliwie sprawdzony. Zapomniałam wspomnieć, że mam pewną wadę wzroku, która mi skutecznie utrudnia i odbiera pewność w prowadzeniu auta. Tym bardziej musiał to być ośrodek, gdzie instruktorzy indywidualnie podchodzą do kursantów.

Dzięki opiniom zawartym na tym portalu zdecydowałam się na OSK Gruszfeld. Z podjęciem ostatecznej decyzji wahałam się 3 mce. Nieustanne myśli czy faktycznie dobrze wybrałam.
Zadzwoniłam do Mariusza i umówiłam się na pierwszą jazdę. Muszę Wam powiedzieć, że od pierwszej chwili wiedziałam, ze to jest facet, który może mnie w końcu nauczyć jeździć. Chciałabym jeszcze nadmienić, że nikt mi nie zapłacił za napisanie pochlebnej opinii:) Nie jest to wpis sponsorowany:) Mariusz uczy jeździć od 13 lat i ma ogromne doświadczenie w pracy z trudnymi kursantami:) Nie wiem skąd ten chłopak czerpie siły aby od świtu do późnego wieczora pracować! Jedno wiem na pewno, jest to człowiek, dla którego praca jest pasją. Od początku powiedziałam mu o swoim "problemie" a on podszedł do tego z pełną klasą. Dzięki niemu zdałam egzamin za drugim razem. Nikt tak nie przezywa egzaminu kursantów jak on! Wszystkie mamusie siedzące w domach i trzymające kciuki za swoje pociechy chowają się przy jego wsparciu i zaangażowaniu. Przy tym wszystkim wkłada mnóstwo cierpliwości i taktu w pracy z kursantami.
9 lat "walki" a z Mariuszem wystarczyło 6 tygodni:)
Jeśli macie jakiekolwiek pytania za nim do niego zadzwonicie to piszcie a na wszystko chętnie odpowiem. Zapraszam na jego stronę internetową i do kontaktu z nim samym.
Chciałabym również z tego miejsca raz jeszcze podziękować Mariuszowi za prace jaką włożył by zrobić ze mnie kierowcę.
Mariusz .... dziękuję!
Do zobaczenia na drodze:)
15240
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 24 sierpnia 2012, 10:53

Re: Warszawa

Postprzez lunauta » piątek 24 sierpnia 2012, 21:33

Polecam OSK Remus przy Och-teatr (dawne kino Ochota).
Teoria prowadzona przez p. Sławka (właściciela) sprawnie i ciekawie poprowadzona chociaż trochę "po łepkach". Za to podkreślone najważniejsze problemy i to w stylu zdecydowanie ułatwiającym zapamiętywanie. Po wykładach spokojnie można robić testy. :)
Sala wykładowa i biuro koszmarne - jak zatrzymane w środku remontu ale zdecydowanie nie dać się temu odstraszyć bo wykłady prowadzone nowocześnie i z interaktywnymi pomocami. Łazienki są najporządniejszym miejscem w całym biurze. :lol:
Wygodna metoda płatności - można płacić sukcesywnie w miarę "wyjeżdżania" kolejnych godzin kursu.
Praktyka:
Bardzo dobry system ze zmieniającymi się instruktorami. Każdy ma inny styl i na co innego zwraca uwagę. Jak nie odpowiada styl pracy któregoś z nich to bez żadnych problemów, pytań czy fochów można go wykluczyć.
Elastyczne godziny jazdy - 7 dni w tygodniu od 8 do 22.
Lekcje trwają po 2 godziny zegarowe - bite 120 min. bez przerw.
Raz coś mi wypadło i musiałam odwołać w ostatniej chwili - nie było problemów.
Jazdy po Ochocie trasami egzaminacyjnymi. Plac manewrowy przy Hynka, dosyć sierocy ale 2 łuki są i górka (stroma) też przy Hynka.
Z instruktorów polecam zwłaszcza p. Pawła - siła spokoju i ogromna cierpliwość oraz starszego pana palącego fajkę, imienia niestety nie pamiętam - jest doskonały na początek nauki bo cierpliwie tłumaczy i powtarza tak długo aż delikwent załapie. :)
Brakowało mi za to jakiegoś podsumowania moich umiejętności. Żaden z instruktorów mnie nie oceniał więc nie wiedziałam czy jestem czy nie jestem gotowa - nie było egzaminu wewnętrznego ale jest to podobno bolączka większości OSK. Sama zaordynowałam sobie dodatkowo 10 godzin jazdy (kolejny plus - korzystna cena jazd dodatkowych).
Egzamin zdany za pierwszym podejściem na Radarowej. :D
lunauta
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 24 sierpnia 2012, 12:10

Re: Warszawa

Postprzez arka » wtorek 04 września 2012, 10:08

Robiłem kurs na A w OSK Linia na Gocławiu. Sama teoria w porządku z dodatkowymi zajęciami specjalnie dla kat. A. Praktyka to 14 godzin po placu i 6 na mieście w okolicach gdzie będziemy zdawać egzamin. Generalnie instruktor cały czas siedzi w samochodzie nie bardzo interesując się tym co robimy.
Przed samym egzaminem dobrałem 2 godziny placu w OSK Olka z radarowej (bardzo polecam) co zaowocowało zdaniem egzaminu za pierwszym podejściem (Odlewnicza)
arka
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 września 2012, 09:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości