Gdynia

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Gdynia

Postprzez Judiee » środa 14 marca 2007, 20:09

Gdynia Elkaschool
Polecam ten OSK. Wszystkie zajęcia prowadzone są na wysokim pozomie. Jeździłam z dwoma instruktorami i oboje to bardzo mili ludzie, nie krzyczą i starają się przekazać maksimum wiedzy w czasie jazd. Mogłabym wymienić jeszcze bardzo wiele innych zalet, ale podsumowując jestem BARDZO zadowolona z tego kursu :D
We all need somebody to lean on...
Avatar użytkownika
Judiee
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa 14 marca 2007, 19:33
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez lemon » poniedziałek 14 maja 2007, 19:06

Ja natomiast odradzam komukolwiek lekcje z instruktorem M. Śmierzchalskim (SZKOŁA JAZDY). Bardzo mało komentuje, praktycznie nie odzywa się podczas jazdy i nie wiesz, czy robisz coś dobrze, czy właśnie wpajasz sobie zachowanie, które przyczyni się do tego, że oblejesz egzamin. Poza tym po lekcjach z nim można polać nawet za mało dynamiczną jazdę, bo każe Ci jeździć wolno, żebyś nie musiał używać hamulca - każdy egzaminator Ci zwróci uwagę, a na egzaminie za późno na zmianę stylu jazdy.

Poza tym w cenie kursu masz 30h lekcji teorii... tylko, że po 16h pan instruktor zaczyna z materiałem od nowa. Na lekcjach nie ma dyskusji, siedzisz i słuchasz, jak on czyta przepisy.

Jeszcze raz odradzam i pozdrawiam.
lemon
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2007, 18:56

Postprzez nokeyb » wtorek 15 maja 2007, 22:38

Ja się nie zgodzę z poprzednią opinią. Sam skończyłem kurs u tego instruktora i jest bardzo zadowolony. Jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem, prowadzi szkołę od wielu lat.

bo każe Ci jeździć wolno, żebyś nie musiał używać hamulca

Pierwszy raz o tym słyszę, w ciągu 30 godzin które z nim wyjeździłem nie usłyszałem polecenia żeby jeździć wolno. Nie słyszałem też, żeby nie używać hamulca.

siedzisz i słuchasz, jak on czyta przepisy.

Pan Śmierzchalski podczas wykładów używa wielu obrazowych przykładów które pozwalają nie tylko zdać egzamin, ale i później jeździć bezpiecznie. Wykłady nie polegają na wysłuchiwaniu czytanych przez instruktora przepisów. Na wykładach używa się nowoczesnego sprzętu audio-wizualnego.

po 16h pan instruktor zaczyna z materiałem od nowa

Nie wiem jak liczysz te godziny. Może zapominasz o tym że godziny teoretyczne liczy się po 45 minut.

Jeszcze raz odradzam i pozdrawiam.

A ja polecam tą szkołę wszystkim którzy cenią sobie indywidualne podejście do kursanta. Szkoła jest niewielka, zatem możesz się luźno umawiać na preferowane terminy. Do tego nie tracisz czasu na dojazdy z okolic do centrum, bo szkoła znajduje się w samym centrum zatłoczonego miasta.

Zapraszam do riposty autora poprzedniego posta, który w moim odczuciu jest albo sfrustrowany, albo subiektywnie ocenia tą szkołę.

Polecam P. Śmierzchalskiego.[/quote]
Avatar użytkownika
nokeyb
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 23 stycznia 2007, 16:12

Re: Gdynia

Postprzez laurencja » piątek 18 maja 2007, 20:34

Judiee napisał(a):Gdynia Elkaschool
Polecam ten OSK. Wszystkie zajęcia prowadzone są na wysokim pozomie. Jeździłam z dwoma instruktorami i oboje to bardzo mili ludzie, nie krzyczą i starają się przekazać maksimum wiedzy w czasie jazd. Mogłabym wymienić jeszcze bardzo wiele innych zalet, ale podsumowując jestem BARDZO zadowolona z tego kursu :D


Ja rowniez polecam "eLke". Jestem w polowie kursu wiec jeszcz enie moge pochwalic sie ze zdanego egzaminu, ale mimo to szczerze polecam te szkole. Wyklady z teorii prowadzone super - z humorem i masa przykladow ktore sie zapamietuje no i jazdy to tez czysta przyjemnosc gdyz instruktorzy bardzo sympatyczni i konkretni.
laurencja
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 17 maja 2007, 22:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdynia

Postprzez Michuuuuu » piątek 29 czerwca 2007, 16:42

laurencja napisał(a):Ja rowniez polecam "eLke". Jestem w polowie kursu wiec jeszcz enie moge pochwalic sie ze zdanego egzaminu, ale mimo to szczerze polecam te szkole. Wyklady z teorii prowadzone super - z humorem i masa przykladow ktore sie zapamietuje no i jazdy to tez czysta przyjemnosc gdyz instruktorzy bardzo sympatyczni i konkretni.



I jeszcze warto wspomnieć o tym że kurs trwa około 6 miesięcy (nie wystarczająca ilość samochodów/instruktorów z tąd tak dłuuuuugi okres) dla mnie jest to nieco żenujące... po za tym dobrze uczą :D
Michuuuuu
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela 17 czerwca 2007, 15:04

Postprzez laurencja » piątek 29 czerwca 2007, 18:51

Z tym po roku to 'troche' przesadziles. Mozliwe ze u Ciebie tyle to trwalo ale wg mnie to kurs trwa tam raczej nie wiecej niz 4 miesiace, a jezdzilam z jednym z najbardziej obleganych instruktorow, u innych jest krocej bo czesciej sie jezdzi. Dlugosc kursu tez jest spowodowana tym ze dopiero po skonczonej teorii mozna zaczac jazdy i mimo ze wczesniej mi to przeszkadzalo to z uplywem czasu mysle ze dobrze ze to wlasnie tak jest. Zrobienie prawa jazdy przeciez nie polega na 'odpykaniu' kursu w miesiac :)
laurencja
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 17 maja 2007, 22:09
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Michuuuuu » piątek 29 czerwca 2007, 20:31

To musiałaś mieć fuksa :) 2 kumple zapisali sie na prawko w Elka w styczniu, kurs rozpoczeli w lutym. Kolega nr 1 dopiero w ten czwartek skonczył kurs :shock: kolega nr 2 kurs skończy 10 lipca (pewnie trwało by to jeszcze dłużej ale kumpel powiedział do instruktora "rozpisuj mnie Pan jak leci, byle szybko miał jazdy")... i tym oto sposobem ma jazdy na 5:00 / 6:00 rano i to jeszcze po 1h w tygodniu :shock: :shock:

To jest jakieś wielkie nie porozumienie....
Michuuuuu
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela 17 czerwca 2007, 15:04

Postprzez laurencja » piątek 29 czerwca 2007, 23:11

Jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz, moze im sie trafil jakis nieciekawy instruktor. Robiac tam kurs rozmawialm z innymi ludzmi i jazdy 3 razy w tyg to minimum. Moze trzeba bylo wczesniej interweniowac w biurze:>
laurencja
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 17 maja 2007, 22:09
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Black_Flower » wtorek 21 sierpnia 2007, 14:44

Serdecznie polecam Szkołę Jazdy Pana Marka Śmierzchalskiego.
Świetnie przygotował mnie do egzaminu.
Teoria również świetnie opanowana.
Bardzo dobre podejście do kursantów.

Egzamin zdałam za I razem :D


Polecam
__________________
Avatar użytkownika
Black_Flower
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lipca 2007, 17:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez aneti85 » poniedziałek 03 marca 2008, 12:36

ja też robiłam w elkaschool i moj kurs zaczelam w sierpniu 2007 i ostatniego lutego 2008 mialam ostatnia jazde!!!!!!!!!A instruktora miałam wporzo tylko nie chciał mnie uczyc parkowania za bardzo-męczył sie jak widział ze mi to nie wychodzi i teraz mam to do nadrobienia.No i jezdziłam wiecej w centrum i po Orłowach gdzies tam zamiast w okolicach chyloni.....Szkoda ze nie interweniowałam-Polak głupi po szkodzie
Gdynia moje miasto :)
aneti85
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 03 marca 2008, 11:01
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez AlicjaGD » poniedziałek 03 marca 2008, 17:13

A kto z Was z Auto Szkoły?
jeden z pierwszych ośrodków szkolenia kierowców... na warszawskiej się mieści. poszłam tam, bo słyszałam, że p. Andrzej stresuje ludzi.... to prawda, ale dzięki temu dobrze jeżdżę ; )
AlicjaGD
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 03 marca 2008, 16:53

Postprzez funnygirl » poniedziałek 03 marca 2008, 19:44

a ktoś jeździ/jeździł w EUROMOTO na Władysława IV? :)
Kategoria B
- plac (-) miasto (-)
- plac (+) miasto (+)

Kategoria A
- plac (+) miasto (+)
--------------------------------------
Pani instruktor. Finally!
funnygirl
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 07 sierpnia 2006, 14:07

Postprzez szofer » niedziela 27 kwietnia 2008, 21:16

ja nie wiem jak kiedys bylo w elce, teraz zapisalem sie w styczniu zajecia mialem dwa dni pozniej, teoria jak to teoria chwile trwala, jazdy mialem po 6-8 godzin w tygodniu wiec niezle, ludzie ktorzy teraz chodza tez nie maja problemow wiec chyba sie cos poprawilo, naprawde polecam!!
szofer
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 27 kwietnia 2008, 21:13

elka gdynia

Postprzez jagódka4 » niedziela 18 stycznia 2009, 00:49

Odradzam ELKE SCHOL ul.świetojańska....prawo jazdy robi sie miesiącami minimum 6msc, jazdy 1 raz w tygodniu,jazde zaczynasz 10 po bo instruktorzy palą sobie papierosy i musza sobie pogadać, jest to naprawde żenujące, samochody stoją a w nich czekają kursanci...no coment, jazde kończyliśmy zazwyczaj za 10..a wiec z każdej godziny ucieka 20min :evil: jazdy głównie po centrum, bo dalej im sie nie chce,jazda na maksymalnie 3 biegu....poprostu olewka..ida na ilośc nie jakość...i nie jest to tylko moja opinia.szkoda pieniędzy na bo w konsekwencji itak trzeba wykupić dodatkowe jady w innym ośrodku...
jagódka4
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2009, 00:39

OSK AUTOSTRADA

Postprzez Tragus » niedziela 18 stycznia 2009, 17:23

Jestem absolwentką OSK AUTOSTRADA... czy jestem zadowolona z usług tej firmy?Nie.
Szkoła oczywiście została polecona przez kilka bliskich mi osób, które znają ją z własnego doświadczenia jak również z opinii innych kursantów.
Żałuję że zostawiłam w tej szkole 1500 zł, które ciężko zarobiłam bo praca instruktorów z którymi jeździłam nie jest tego warta, nie mówię tu o Panu Darku , gdyż nie miałam szansy go poznać.
Nie mogę powiedzieć że niczego się w tej szkole nie nauczyłam...umiem ruszać do przodu, parkować, wykonywać poszczególne manewry itp. to jeśli chodzi o praktykę, zaś co do teorii to chodzenie na wykłady dużo mi dały, Remigiusz wykładał w taki sposób, że wiele rzeczy pozostawało w głowie i nie wymagało ponownego tłumaczenia.
Sprzęt jakim dysponuje szkoła jest bardzo dobry, samochody w miarę świeże ze średnim przebiegiem, zawsze czyste i pachnące.
Jednakże podejście instruktorów do kursantów pozostawia wiele do życzenia.
Chwilami dochodziłam do wniosku że Ci ludzie nie są dla mnie tylko ja dla nich, wyglądało to tak jakby robili mi wielką łaskę że ze mną jeżdżą, a to przecież ja płaciłam za usługi. Dochodziło do takich absurdalnych sytuacji, że w trakcie jazdy dowiadywałam się że jednak mam 2h a nie 1h, bo instruktorce nie będzie się chciało czekać 1h na kursanta a ja mam zaległości.... lub zamiast 2h mam tylko 1h bo moja instruktorka umówiła się na zakupy z koleżankami. Oczywiście dowiadywałam się tego w trakcie jazdy lub tuż przed....nie istotne były moje plany. 2 razy przekładałam moje prywatne zajęcia bo miałam mieć jazdy, po czym zostawały one odwoływane...ja osobiście ani jednej jazdy nie przełożyłam, ani nie odwołałam.
Remigiusz raz „wyłożył kawę na ławę” zarzucając mi że nie traktuje kursu prawa jazdy poważnie, bo zamiast być dyspozycyjna cały dzień to poszłam do pracy i mam 2x w tygodniu zajęcia dodatkowe. Oprócz tego z Panem Remigiuszem nie jeździ się 60 min a 50 min.
Kolejną sprawą jest podejście instruktorki z którą przejeździłam większość moich godzin (27h), która jako początkująca instruktorka nie prowadziła żadnych notatek z którym z kursantów w jakim miejscu już była, i jakie manewry już zostały opanowane ( chyba że tego typu opcji się nie praktykuje..?). Jeździłam w miejsca w których, jak sądziła instruktorka Lucyna nie byłam, a bywałam tam już po 3 razy.
Wsiadając do samochodu słyszałam ciągłe narzekania i stękania, jak bardzo się instruktorce nie chce i jak bardzo jest zmęczona po pracy, albo jak wielkiego ma kaca. Nie istotne było że ja też jestem po pracy i mam jeszcze mnóstwo innych spraw , problemów na głowie...i nie koniecznie mam ochotę słuchać narzekań Pani instruktorki.
Dodatkowym minusem jest czas trwania kursu- zajęło to 6 miesięcy, wykłady raz w tygodniu i aż 2-3 h w tygodniu jazd, z tego co wiem to w innych szkołach kurs trwa 4 miesiące max , a 30 godzin jest wypisywanych w pierwszym tygodniu, aby kursant mógł sobie grafik w pracy odpowiednio ustawić. Moja znajoma, robiąca kurs w innej szkole przed egzaminem o godz. 8 miała jeszcze 1 h jazd...wątpię żeby moja instruktorka specjalnie dla mnie wstawała wcześniej, po to tylko żebym zdała ten egzamin.
Nie wiem co się stało z tą szkołą...słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii na ich temat, lecz ich profesjonalizmu nie poznałam. Tak jak napisałam wyżej...jeździć mnie jakoś nauczyli, ale nie tak żeby zdać egzamin na prawo jazdy. Chciałabym aby osoby szukające odpowiedniego ośrodka zastanowili się jeszcze raz zanim dokonają ostatecznego wyboru... bo moich wymagań ta szkoła nie spełniała.

Pozdrawiam
Tragus
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2009, 17:19

Następna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości