Dąbrowa Górnicza

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Polecam kurs na prawo jazdy w LOK...

Postprzez MrPeter1987 » sobota 10 października 2009, 21:54

Walp napisał(a):Ja chciałem polecić na kat. D (autobus) LOK w Dąbrowie - pan Janusz jest świetny!


Witam :) Podobnie jak kolega polecam LOK w Dąbrowie Górniczej. Szkoliłem się tam na prawo jazdy kat. D (także u Pana Janusza, którego bardzo dobrze wspominam jako instruktora oraz jako życzliwego człowieka) oraz kat. C+E (u Pana Mirka, którego także mogę z czystym sumieniem polecić i to właśnie dzięki Niemu zapisałem się do tego ośrodka na kurs prawa jazdy kat. D). Ponadto jako kandydat na instruktora nauki jazdy kat. B odbywałem w LOK-u w Dąbrowie Górniczej praktyki. Miałem więc okazję jeździć i przyglądać się pracy kilku instruktorów z tego ośrodka i tych, z którymi jeździłem, mogę jak najbardziej polecić. Ponadto, co rzadko się zdarza w pozostałych OSK, wykłady prowadzone są bardzo dokładnie, szczegółowo i dogłębnie, a niejednokrotnie wykraczające poza program nauczania (nie jest to nauka pytań pod egzamin, tylko faktyczna i całościowa nauka przepisów ruchu drogowego oraz zachowania się na drodze). Wykłady mogą wydawać się mało ciekawe lub nudne, ale przepisów prawa nie da się jednak opowiedzieć tak ciekawie, aby wszystkich zainteresowały. Jako instruktor nauki jazdy starałem się właśnie o pracę w LOK w Dąbrowie Górniczej głównie ze względu na tak dobre przygotowanie kursantów z zakresu teorii (nie pracuję tam jednak ze względu na brak wolnych etatów). Wiem, że tam szkoliłbym kursanta z zakresu praktycznej nauki jazdy, z odpowiednim już przygotowaniem teoretycznym, a nie tak jak w innych ośrodkach, ucząc kursanta podczas jazdy podstawowych zasad ruchu drogowego. LOK posiada własny plac manewrowy, którego minusem jest niestety tylko jeden wyznaczony pas ruchu (tzw. łuk), co w przypadku tak dużego ośrodka z kilkunastoma samochodami szkoleniowymi, jest małym nieporozumieniem, gdyż często stanowisko to jest zajęte, a moim zdaniem kursant powinien mieć zawsze dostęp do placu manewrowego oraz możliwość poćwiczenia na nim wszystkich manewrów. Jedno stanowisko do ćwiczenia jazdy pasem ruchu, to jest stanowczo za mało jak na ten ośrodek. Plusem LOK-u są samochody szkoleniowe Fiat Grande Punto (identyczne jak na egzaminie państwowym) utrzymane w bardzo dobrym stanie (przynajmniej te, którymi ja miałem okazję jeździć). Samochodom ciężarowym oraz autobusowi także nie można nic zarzucić i pod tym względem należy się pochwała ośrodkowi. Nie wiem czy wszyscy tamtejsi instruktorzy szkolą na tak dobrym poziomie, bo nie miałem okazji ze wszystkimi jeździć, lecz wg mnie jest to jeden z lepszych (o ile nie najlepszych) ośrodków w Zagłębiu. Jestem z Zawiercia, ale właśnie tam zdecydowałem się odbyć kurs na prawo jazdy kat. D oraz C+E, a także praktyki instruktorskie. Nie wiem jak szkolą inne OSK, bo wiedzę na ten temat mam tylko z opowieści innych (nie jest ona najlepsza), ale nie chcę się wypowiadać, bo jak wiadomo, opinie te mogą być nieobiektywne i często niesłusznie krzywdzące inne OSK. Nie chcę tutaj robić nikomu reklamy, ani nikogo krytykować. Nie wiem jak jest w innych OSK, lecz LOK w Dąbrowie Górniczej polecam wszystkim, którym zależy na wysokim poziomie szkolenia.
Z poważaniem, były kursant, a teraz instruktor nauki jazdy w zakresie prawa jazdy kat. B.
MrPeter1987
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 23:25
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez AnkaSos » piątek 06 listopada 2009, 22:42

Ja również polecam OSK przy ul. Kościuszki 3. Jest kilku instruktorów, ale najlepszy jest Arek... cierpliwy, miły, z poczuciem humoru. Zawsze spokojnie wytłumaczy jakie błędy się popełnia i jak ich uniknąć... Ja zdałam egzamin za pierwszym podejściem. GORĄCO POLECAM :)

www.szkolajazdy.edu.pl
Ostatnio zmieniony niedziela 08 listopada 2009, 23:12 przez AnkaSos, łącznie zmieniany 1 raz
AnkaSos
AnkaSos
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 listopada 2009, 22:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez xoxo » sobota 12 grudnia 2009, 00:12

Witam wszystkich, przedwczoraj zdałem egzamin na prawo jazdy kat. B. Niestety powtarzam NIESTETY nie kupywałem całego kursu w ośrodku AL-Mar na ul. Mickiewicza lecz tylko jazdy dokształcające i niestety kurs dokształcający 5 godzin gdzyż egzamin zdałem za 4 razem :). Szkoda że nie trafiłem do tego ośrodka odrazu gdyż robienie prawa jazdy we "włodku (olkusz)" to była strata czasu i pieniędzy. Dzięki Panu Marku z ośrdoka Al-Mar nauczyłem się myśleć za kierownicą, trzeźwo oceniać sytuacje. Jazda z Panem Markiem to czysta przyjemność gdyż Pan ten ma bezcenne poczucie humoru i jest to naprawde bardzo wartościowy człowiek (niedużo takich na tym świecie ), potrafi wpoić zasady obowiązujące na drodze ale także nie tylko :P (kursanci wiedzą co o co mi chodzi) NAPRAWDE SZCZERZE POLECAM OŚRODEK AL-MAR !!! ;]
xoxo
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 28 marca 2009, 12:43

prawo jazdy

Postprzez Arktika » czwartek 15 kwietnia 2010, 09:58

Ja polecam wam szkole jazdy 21 w Dąbrowie , w centrum , na ul. Sobieskiego. Nowa szkola, ale naprawde bardzo dobra, fajni instruktorzy i na wyklady z teorii umawia sie wtedy, kiedy najbardziej nam pasuje. To duzy plus, bo przez prace nie mialam zbyt duzo czasu i teorie zaliczalam glownie w soboty. Zdalam za drugim razem, a jak dla mnie to bardzo duzy sukces, wiec sami widzicie , ze warto tam sie zapisac. :)
Arktika
Arktika
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 kwietnia 2010, 09:51

Postprzez zoozolka » czwartek 19 sierpnia 2010, 10:46

Witam, ja z czystym sumieniem moge polecić ośrodek szkolenia LOK w Dąbrowie. A dokładniej Pana Sławomira P.
Dokupowalam tam jazdy doszkalające (jestem z poza Dąbrowy) Jeździło mi się z nim bardzo fajnie. Wszystko mi tlumaczył,
nie krzyczał, zabrał mnie w podchwitliwe miejsca gdzie moglabym oblać egzamin żeby pokazać mi jak sie zachować tam prawidłowo.
I bardzo mi to pomogło ponieważ na egzaminie pojechałam właśnie w kilka tych miejsc. Dokupiłam tylko 4h ale dużo mi dały gdyż
nie jezdziłam juz od 1,5 roku, nie czułam się zbyt pewnie za kierownicą a od wczoraj oczekuje aż wyrobią mi prawo jazdy :P
To było moje 3 podejscie po długiej przerwie, bo po drugim egzaminie sie załamałam i stąd te 1,5 roku. A wcześniej szkoliłam
sie w osrodku w Olkuszu bo pochodzę z tamtych okolic. I jeśli mam coś doradzić osobom które również są z okolic Olkusza i
chcą się tam szkolić to zastanówcie się czy nie lepiej jest już dojeżdzać do Dąbrowy busem na jazdy i tu je mieć. Bo prawda jest taka ze
kupując kurs w olkuszu kupe godzin traci się na sam dojazd do dąbrowy i spowrotem zamiast wyjeżdzic te wszystkie godziny na dąbrowie
i lepiej ją poznać. Ja teraz żałuje że nie robiłam kursu wlasnie w dąbrowie, bo taniej by mnie wyszły dojazdy busem do Dąbrowy na jazdy
niż tracenie drogich godzin na dojazd olkusz- Dąbrowa i spowrotem. Poznałabym lepiej Dąbrowe i być może zdałabym prawko wczesniej. Teraz wykupiłam sobie w LOK-u tylko cztery godziny ale cale te cztery
godziny spędziłam na Dąbrowie. A koszt godziny jest taki sam w LOKu a szkole z Olkusza. Gdybym w olkuszu wykupiła te 4 godziny i powiedzmy
rozłozyła je na 2 dni to na dojazd do dąbrowy(przestrzegając przepisów) straciilabym jakies 25-30 minut w jedną strone! czyli tam i spowrotem godzina
a wiec kupując 4 godziny rozłożone na 2 dni traciłabym 2 h.. zostałoby mi 2 h a co to jest 2h po Dąbrowie. Więc dla tych którzy zastanawiają sie czy robić
kurs w Olkuszu czy moze poświecic sie na dojazdy busem do Dąbrowy i robić kurs w Dąbrowie to naprawde polecam dąbrowe.
Pozdrawiam i życze powodzenia na egzaminach
zoozolka
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 19 sierpnia 2010, 10:24

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez szrek » wtorek 25 stycznia 2011, 23:03

Nie polecam ośrodka PERFEKT , który mieści się na ul.Kościuszki :shock: Instruktor a zarazem właściciel nie szanuje czasu kursanta, za który to on przecież zapłacił, załatwia swoje sprawy i uczył mnie błędnie niektórych manewrów, wiadomo po co, by nie zdać i wykupić u niego dodatkowe godziny.Mam nadzieję, że ten post nie zostanie usunięty i będzie on ostrzeżeniem dla tych osób które stoją przed wyborem ośrodka.Ten pan bardzo dba o swoją reputację a negatywne posty mogą mu zaszkodzić dlatego są usuwane np. z forum zdamprawko, a przecież po to mamy takie miejsca by wymienić się opiniami.Ktoś tu wcześniej napisał, że facet jest chamski i miał rację ten facet zapewne minął się z powołaniem :!: :!: :!: :!:
szrek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 22:02

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez pawcio1978 » sobota 29 stycznia 2011, 17:17

Osobiscie zapisalem sie na kurs kat B w LOK pod koniec roku 1997. Bylem zadowolony mimo, ze kurs mialem wtedy na Fiat 126p

[OT skasowany]
pawcio1978
 
Posty: 185
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 01:30
Lokalizacja: Slask, Polska

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Terminator » wtorek 01 lutego 2011, 21:00

@szrek
Jeśli twoim zdaniem nie spóźnianie się i nie urywanie godzin jest chamstwem to masz racje.
Kiedy uczyłem się jeździć właśnie w tym ośrodku instruktor nigdy się nie spóźniał ani nie skracał mi jazd, a ponadto wszystkiego nauczyłem się bardzo dobrze i egzamin zdałem za pierwszym razem. Skąd wiesz że zostałeś źle nauczony jakiś manewrów bo ja rozumiem że ciężko się przyznać że czegoś nie umiesz ale nie ma co obwiniać instruktora od razu. Ja polecam ten ośrodek. :spoko:

Jeszcze się tak nie urodził co wszystkim by dogodził.
Terminator
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 lutego 2011, 20:18

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez heniek_44 » środa 02 lutego 2011, 14:18

terminator albo jestes wlascicielem osrodka PERFEKT i podszywasz sie pod kursanta albo jestes jego kolezka ze tak zaciekle bronisz tego oszusta. Mowisz ze nie jest chamstwem urwanie godzin, a czym w takim razie jest kiedy ktos placi a jest oszukiwany? Jak zaplacisz taksowkarzowi za podwiezienie z punktu A do punktu B a on wysadzi cie w polowie drogi mimo ze zaplaciles za caly kurs to jak to nazwiesz? Powiesz ze to calkiem fajne? Mysle ze powiesz ze facet cie w chamski sposob oszukal, tak samo tutaj, szrek ma racje to jest chamowa jak ktos urywa godziny za ktore zaplacil. Moze przydaloby sie zglosic tego wlasciciela do Wydzialu Komunikacji za takie numery, to jak raz dostanie kare to na drugi raz sie dwa razy zastanowi zanim zacznie urywac godziny. A kurs jest po to zeby nauczyc manewrow prawidlowo, po to sie czlowiek uczy, a skonsultowac manewry mozna z kims z innego osrodka i dowiedziec sie czy zostalo sie nauczonym manewrow zle czy dobrze. Ja tez wiem ze PERFEKT jest prowadzony przez naciagacza i OSZUSTA. Jesli myslicie ze terminator mowi prawde to przekonajcie sie sami i zapiszcie sie na kurs do tego osrodka, a pozniej dla porownania wezcie kilka godzin dodatkowo w innym profesjonalnym osrodku i wtedy zobaczycie kto mial racje. Moze kiedys jak zaczynal to sie staral zeby zlapac kursantow ale teraz gosc ma to gdzies i traktuje ludzi jakby robil to za darmo w czynie spolecznym a facet bierze za to niemale pieniadze. DO PRZYSZLYCH KURSANTOW ktorzy szukaja osrodka i chca sie zapisac na kurs: jesli macie ochote jezdzic z wlascicielem na zakupy i czekac w samochodzie az facet kupi sobie bulki w zabce a pozniej stac pod jego domem 10 minut az on sobie zaniesie zakupy do domu to polecam wam ten osrodek. Manewrow sie nie nauczycie ale nauczycie sie cierpliwosci w czekaniu na pseudo - instruktora pod sklepem. MOTTO PERFEKT: "Placisz za 60 - jezdzisz 45"
Ostatnio zmieniony środa 02 lutego 2011, 14:55 przez heniek_44, łącznie zmieniany 5 razy
heniek_44
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 lutego 2011, 13:47

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez pawcio1978 » sobota 19 lutego 2011, 16:39

Magda-lena
Mozliwe.
Jednak z tego co widze na ulicach to zaden OSK i instruktor nie pochodzi calkowicie rzetelnie do konca z kursem.
Im zalezy aby jak najwiecej przeszkolic kursantow.
pawcio1978
 
Posty: 185
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 01:30
Lokalizacja: Slask, Polska

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez czytelnik » piątek 18 marca 2011, 10:44

chciałabym pochwalić OSK GOLDEN LION. TRAFIŁAM TAM Z POLECENIA i nie żałuję. bardzo rzetelnie i skutecznie przeprowadzone szkolenie. Wykłady fajne no i najważniejsze - instruktorzy. Jeździłam z p.Piotrem, Krzyśkiem i Adamem.

Znalazłam ostatnio ranking na necie szkół jazdy na Sląsku i w WORD Dabrowa Gónicza zajmują pierwsze miejsce. przesyłam fragment artykułu. Można tez wpisać w wyszukiwarce i wyskoczy...



Źródło: Dziennik Zachodni

"Oto ściąga dla wszystkich, którzy na letnie wakacje chcieliby wyruszyć samochodem, a nie mają jeszcze prawa jazdy. Kluczem do sukcesu jest zdanie egzaminu już w pierwszym podejściu. Gdzie jednak znaleźć szkołę, która cię najlepiej do tego przygotuje?

Specjalnie dla Was, Dziennik Zachodni wydobył z Wojewódzkich Ośrodów Ruchu Drogowego w Katowicach, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Tychach, Rybniku i Jastrzębiu informacje o tym, jak radzą sobie na egzaminach absolwenci różnych ośrodków kształcenia kierowców. W sumie część teoretyczną przechodzi 80 procent z nich, ale już egzamin praktyczny zdaje tylko co trzeci podchodzący do niego kandydat

Rozmowa z Januszem Kuwakiem zastępcą dyrektora WORD-u w Katowicach
Co sprawia kursantom więcej problemów podczas egzaminu? Plac manewrowy, czy jazda w mieście?
W obu przypadkach odpada mniej więcej podobna ilość zdających. O ile oblanie jazdy w mieście mogę usprawiedliwić, to nie zaliczenie placu manewrowego jest moim zdaniem powodem do wstydu. Przecież tam sprawdzamy podstawowe umiejętności.
Z czego to wynika?
To wina zarówno kiepskiego szkolenia, jak i negatywnego nastawienia wielu kursantów. Są przekonani, że i tak się nie uda, więc przychodzą zestresowani i faktycznie oblewają.
Jakie błędy najczęściej popełniają w trakcie jazdy po mieście?
Ignorują zieloną strzałkę i sygnalizację świetlną, nie udzielają pierwszeństwa pieszym, wjeżdżają pod prąd w drogi jednokierunkowe, a nawet mylą się przy obsłudze urządzeń w samochodzie.
Jak zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu?
Wykupić dodatkowe lekcje. To i tak się bardziej opłaci aniżeli tracić czas, pieniądze i nerwy na kolejne powtarzanie egzaminu.

Ranking skuteczności nauki jazdy na Śląsku i w Zagłębiu:

WORD Dąbrowa Górnicza

OSK Golden Lion Nauka jazdy (Dąbrowa G.) - 41 proc.
OSK Zebra Adrian Szostak (Dąbrowa G.) - 38,9 proc.
Astra Grzegorz Ciszewski (Dąbrowa G.) - 38,2 proc.
Michał Rożnowski (Sosnowiec) - 37 proc.
OSK Sammar (Będzin) - 36,3 proc.

WORD Katowice

OSK Antoni Kliś (Katowice) - 39,4 proc.
M. Dobrowolski, M. Wyszyński (Katowice) - 39,1 proc.
OSK Euro Klaudiusz Kubeczko (Katowice) - 39 proc.
OSK Start Małgorzata Kuras - Bosowska (Katowice) - 38,2 proc.
OSK Silesia Piotr Doniec (Katowice) - 37,5 proc.

Na drugiej stronie tego artykułu są tez WORD Rybnik, TYCHY, Bytom i najlepsze OSK W tamtym regionie.

pozdrawiam
czytelnik
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 18 marca 2011, 10:32

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez szrek » wtorek 29 marca 2011, 14:47

Polecam Pana Jarka z OSK ZEBRA, żeby tak każdy instruktor podchodził do kursanta, jest świetny, rzeczowy, profesjonalista w każdym calu, doskonały, a zarazem życzliwy i miły człowiek.Dziekuję Panie Jarku :D
szrek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 22:02

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez mns » środa 11 maja 2011, 21:50

Cześć.Ja polecam z czystym sumieniem ośrodek Zebra w Dąbrowie Górniczej.Wykupiłam u nich kilka jazd dodatkowych po niezdanym egzaminie.Jeździłam z Adrianem,super instruktor.Kurs miałam wykupiony w ośrodku Leda w Będzinie,totalna masakra.Kobieta która "uczyła" mnie jeździć cały czas rozmawiała przez telefon i de facto załatwiałyśmy jej sprawy.Dąbrowy w ogóle nie poznałam,to był mój jedyny problem,bo jest kilka specyficznych skrzyżowań.Przez to nie zdałam za pierwszym razem,bo była zima,masa śniegu i miejsce do zawracania przysypane,tłumaczyłam egzaminatorowi,że nie zawrócę bo się nie da,nie można.Kazał zawracać,wiedzałam,że źle jadę ,ale 3 razy mu mówiłam a ten nadl ,że mam zawrócić.Gdybym znała to skrzyżowanie to pewnie zdałabym za pierwszym razem.Gdybym miała prawo jazdy to w życiu bym tam nie zawróciła.W każdym razie Adrian z Zebry na kilku lekcjach powiedział co i jak,pokazał dąbrowę,specyficzne miejsca itd.Dziś zdałam,mimo 38 stopniowej gorączki i upału na dworze :)
mns
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 maja 2011, 21:41

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez syl84 » czwartek 16 czerwca 2011, 18:28

Polecam OSK GOLDEN LION. Trafiłam tam przypadkowo i nie żałuję. Wykłady prowadzone są profesjonalnie, omawiane są typowe błędy popełniane przez kursantów! Pan Piotr ma dar przekazywania wiedzy . Umie ustosunkować sie do kursantów w każdym wieku.Wykłady (30h) omówione w ciagu nie całego miesiąca. Szkoła profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do każdego kursanta z osobna.
Jeżdzę cały czas z jednym instruktorem co uważam za wielki PLUS( z tego co słyszałam w innych ośrodkach jest to rzadkość).

Co do instruktorów to polecam Darka bardzo wyrozumiały, cierpliwy i sympatyczny. Fachowo wytłumaczy jak? dlaczego? i po co? :) Udziela rad pomocnych przy egzaminie.


Z czystym sumieniem polecam ten ośrodek
syl84
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 czerwca 2011, 18:01

Re: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Mikes » czwartek 16 czerwca 2011, 22:58

Proszę o opinie na temat osk Domino w Dąbrowie Górniczej- Ząbkowicach.
Mikes
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 czerwca 2011, 22:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości